Tillbaka till listan
Delphi

Impulsgivare, vevaxel SS10889 Delphi

Produktnummer: 1184988

Tillverkare kod: SS10889

EAN: 5012759469316

196,47 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år
    Antal kontakter2

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 95610
    A.Z. Meisterteile AZMT-42-061-1107
    AUTEX 903106
    AUTLOG AS4236
    AUTOTEAM L3111
    Autopumps UK ACS1046
    BOGAP R6115113
    BOUGICORD 144459
    BOUGICORD 144444
    BOUGICORD 144458
    BREMI 60396
    CASCO CSN71C34AS
    CASCO CSN71C34GS
    DELPHI SS10889 (denna produkt)
    DIPASPORT INJCS111N
    ERA 550072
    ERA 550072A
    ERA 550616A
    ERA 550843A
    ESEN SKV 17SKV280
    FAE 79214
    FAE 79320
    FAE 79027
    FEBI BILSTEIN 44646
    314,78 kr
    FISPA 83.111
    FISPA 83.416
    GEBE 9 1129 1
    HELLA 6PU 009 163-881
    440,82 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70610005
    HOFFER 7517177
    HOFFER 7517485
    IPD 40-2101
    KAWE 8855 25104
    LEMARK LCS329K
    LEMARK LCS329
    LEMARK LCS162
    LUCAS SEB440
    LUCAS SEB5129
    LUCAS SEB1717
    LUCAS SEB9745
    LUCAS SEB9769
    MAGNETI MARELLI 064848143010
    138,67 kr
    MAXGEAR 24-0053
    MEAT & DORIA 87177
    MEAT & DORIA 87485
    METZGER 0902051
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    METZGER 0902223
    METZGER 0902200
    MEYLE 16-14 899 0010
    250,38 kr
    MJA ME21493
    MJA ME21056
    MOBILETRON CS-E096
    MOTAQUIP LVRC517
    MOTAQUIP LVRC124
    MOTAQUIP LVRC307
    MOTIVE CPS4045
    NRF 755103
    121,63 kr
    NTK 81222
    NTK 81176
    NTY ECP-RE-002
    QUINTON HAZELL XREV448
    RIDEX 833C0026
    SIDAT 83.111
    SIDAT 83.416
    STANDARD 19088
    STANDARD 19088K
    STANDARD 18878
    STARK SKCPS-0360025
    STELLOX 06-00038-SX
    SWAG 60 94 4646
    TOPRAN 700 780
    TRISCAN 8855 25104
    VALEO 366165
    209,26 kr
    VALEO 254067
    152,94 kr
    VDO S119976001Z
    350,18 kr
    WAGNER CRS00224
    WAI CRK9099
    WAI CRK9033
    WAI CRK9144
    WALKER PRODUCTS 235-2140
    WALKER PRODUCTS 235-1092
    WILMINK GROUP WG1499485
    WILMINK GROUP WG1408174
    WILMINK GROUP WG1791779
    WILMINK GROUP WG2205950
    WILMINK GROUP WG1032842
    WILMINK GROUP WG2590965
    WILMINK GROUP WG2601844
    WILMINK GROUP WG1013629
    XEVO XCS6071
    goCORE GCH330183
  • Tillämplighet

    DACIA
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    LOGAN Pick-up
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 16V (US1Y) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690
    NISSAN
    KUBISTAR Skåp
    KUBISTAR Skåp (X76) | 08.2003-10.2009 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 752
    RENAULT
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0L) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 712, K4J 713
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0P, BB13) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712, K4J 713, K4J 710, K4J 711, K4J 715
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G... - 1598ccm, 107pk, 79kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 700, F4R 701
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 700, F4R 701
    FLUENCE
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - K4M 838, K4M 839
    GRAND SCÉNIC
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 750, K4M 752, K4M 753, K4M 730
    KANGOO /
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834, K4M 835, K4M 836
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V FLEX (KW01) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 834, K4M 835
    KANGOO BE
    KANGOO BE BOP (KW0/1_) | 02.2009-12.2012 1.6 (KW0D) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 752
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V 4x4 (FC0L, FC0P, FC0S) - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 750, K4M 752, K4M 753
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 834
    LAGUNA II
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) - 1783ccm, 117pk, 86kw - F4P 770, F4P 774
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 773, F4P 771, F4P 775
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) - 1783ccm, 121pk, 89kw - F4P 770, F4P 772
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG0B, BG0M) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 770, F4P 773
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V - 1783ccm, 117pk, 86kw - F4P 770
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V - 1783ccm, 121pk, 89kw - F4P 770, F4P 774
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (KG0B, KG0M) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 770, F4P 773
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (KG0J) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 771, F4P 775
    LOGAN I
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,... - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 708, K4M 700, K4M 701, K4M 704, K4M 706, K4M 709
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i (BA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 (EA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 i (EA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 791, F3R 796
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA07, LA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F3R 750, F3R 751, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, F3R 798, N7Q 710,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 747, F5R 740
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT (LA0G, LA07) - 1998ccm, 152pk, 112kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 708, K4M 700, K4M 701, K4M 704, K4M 709, K4M 712
    MEGANE II
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 16V (BM0C, CM0C) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 Flex-Fuel - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V Hi-Flex - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 856
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 16V (LM1R, LM0C) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA02, JA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    SANDERO/STEPWAY I
    SANDERO/STEPWAY I (BS_) | 11.2010-07.2013 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 708, K4M 709
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,... - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 700, K4M 706, K4M 707, K4M 776
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 BiFuel (JA04) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 704, K4M 712
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1D, JA17) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V RX4 - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 744, F4R 746
    SCÉNIC II
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 16V (JM1R, JM1B, JM2Y) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812, K4M 813, K4M 766
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712
  • Originalnummer

    23750-00Q0E NISSAN
    8200 468 647 RENAULT
    7700 108 073 RENAULT
  • Tillverkare

    Delphi

    Delphi har över 50 års erfarenhet av OE-försörjning, design, utveckling och tillverkning av ett brett utbud av komponenter för biltillverkare på global basis.


    Delphi Technologies finns i mer än 150 länder och ett globalt nätverk av mer än 2 750 servicecenter. Delphi Technologies tillhandahåller kompletta eftermarknadslösningar med OE-specifikationer, från delar till avancerade mjukvarulösningar.


    Med en bred portfölj av bensinbränslesystem, dieselbränslesystem, underhållslösningar, motorstyrning och fordonselektronik, med stöd av OE-nivå diagnostik- och testutrustning, utbildning och teknisk information, gör Delphi Technologies att du kan serva och reparera fordon vid rätt tidpunkt.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Impulsgivare, vevaxel
    Magneti Marelli

    Impulsgivare, vevaxel

    Specifikationerna inte finns

    138,67 kr

    I lager