Tillbaka till listan
Hella

Impulsgivare, vevaxel 6PU 009 163-881 Hella

Produktnummer: 1075302

Tillverkare kod: 6PU 009 163-881

EAN: 4082300288490

Winprice
Rek. pris: 633,08 kr

440,82 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    *** HELLA Electronics OE-expertis i mer än 60 år.

    UtförandeFör fordon med automat
    Motstånd [Ohm]290
    Garanti2 år
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med specialadapter
    Innehåller fler artiklar som OE-sats (art.nr.)6PU 009 163-871
    SensortypInduktiv
    SVHC7439-92-1; loodchromaat
    Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal!
    Antal kontakter2
    Spänning [V]12

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-42-061-1107
    AUTEX 903106
    AUTOTEAM L3111
    Alfa e-Parts AF04719
    BOGAP R6115113
    BOUGICORD 144444
    BOUGICORD 144459
    BREMI 60396
    CASCO CSN71C34AS
    CASCO CSN71C34GS
    DELPHI SS10889
    196,47 kr
    DELPHI SS11012
    295,64 kr
    DIPASPORT INJCS111N
    ERA 550843A
    ERA 550072A
    ERA 550072
    ERA 550616A
    ESEN SKV 17SKV280
    FAE 79320
    FAE 79027
    FAE 79214
    FEBI BILSTEIN 44646
    314,78 kr
    FISPA 83.111
    FISPA 83.416
    GEBE 9 1129 1
    HELLA 6PU 009 163-881
    440,82 kr
    HELLA 6PU 009 163-881 (denna produkt)
    HERTH+BUSS ELPARTS 70610005
    HOFFER 7517177
    HOFFER 7517485
    IPD 40-2101
    ITAB AUTOMOTIVE 55071C34AV
    ITAB AUTOMOTIVE 55071C34OV
    KAWE 8855 25104
    LEMARK LCS329K
    LUCAS SEB1717
    MAGNETI MARELLI 064848143010
    138,67 kr
    MEAT & DORIA 87177
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 87485
    METZGER 0902223
    METZGER 0902051
    METZGER 0902200
    MEYLE 16-14 899 0010
    250,38 kr
    MJA ME21056
    MOTAQUIP LVRC517
    NRF 755103
    121,63 kr
    NTK 81176
    NTK 81222
    NTY ECP-RE-002
    QUINTON HAZELL XREV449
    RIDEX 833C0026
    SIDAT 83.111
    SIDAT 83.416
    STANDARD 19088K
    STARK SKCPS-0360025
    STELLOX 06-00038-SX
    SWAG 60 94 4646
    TOPRAN 700 780
    TRISCAN 8855 25104
    VALEO 254067
    152,94 kr
    VDO S119976001Z
    350,18 kr
    VDO 2803550378302
    VEMO V46-72-0013
    WAGNER CRS00224
    WAI CRK9144
    WALKER PRODUCTS 235-2140
    WALKER PRODUCTS 235-1092
    WILMINK GROUP WG1499485
    WILMINK GROUP WG1408174
    WILMINK GROUP WG1791779
    WILMINK GROUP WG1032842
    WILMINK GROUP WG2590965
    WILMINK GROUP WG2601844
    WILMINK GROUP WG1013629
    WILMINK GROUP WG1499554
    XEVO XCS6085
  • Tillämplighet

    DACIA
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    LOGAN Pick-up
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 16V (US1Y) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690
    RENAULT
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0L) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 712, K4J 713
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0P, BB13) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712, K4J 713, K4J 710, K4J 711, K4J 715
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G... - 1598ccm, 107pk, 79kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 700, F4R 701
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 700, F4R 701
    FLUENCE
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - K4M 838, K4M 839
    GRAND SCÉNIC
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 750, K4M 752, K4M 753, K4M 730
    KANGOO /
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834, K4M 835, K4M 836
    KANGOO BE
    KANGOO BE BOP (KW0/1_) | 02.2009-12.2012 1.6 (KW0D) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 752
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V 4x4 (FC0L, FC0P, FC0S) - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 750, K4M 752, K4M 753
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834
    LAGUNA II
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 773, F4P 771, F4P 775
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (KG0J) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 771, F4P 775
    LOGAN I
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,... - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 708, K4M 700, K4M 701, K4M 704, K4M 706, K4M 709
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i (BA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 (EA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 i (EA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 791, F3R 796
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - F3R 750, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA07, LA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F3R 750, F3R 751, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, F3R 798, N7Q 710,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 747, F5R 740
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT (LA0G, LA07) - 1998ccm, 152pk, 112kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE II
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 16V (BM0C, CM0C) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 16V (LM1R, LM0C) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA02, JA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    SANDERO/STEPWAY I
    SANDERO/STEPWAY I (BS_) | 11.2010-07.2013 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 708, K4M 709
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,... - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 700, K4M 706, K4M 707, K4M 776
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1D, JA17) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC II
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 16V (JM1R, JM1B, JM2Y) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812, K4M 813, K4M 766
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712
  • Originalnummer

    01436-00QAC NISSAN
    23750-00QAG NISSAN
    77 00 108 073 DACIA
    01436-00QAC INFINITI
    23750-00QAG INFINITI
    23750-00Q0E NISSAN
    23750-00Q0E INFINITI
    82 00 468 647 DACIA
    82 00 647 556 DACIA
    7700108081 RENAULT
    8200647556 RENAULT
    01436-00QAC RENAULT
    8200468647 RENAULT
    23750-00QAG RENAULT
    7700108073 RENAULT
  • Tillverkare

    Hella

    Hella, ett börsnoterat familjeföretag med över 100 års erfarenhet. Hella har ökat sina strålkastare. Förutom de grundläggande belysning och halogenstrålkastare Hella tillbehör för 20 år xenon strålkastare och LED-strålkastare och bakljus i flera år.

    Ännu mer sofistikerade system med böjning eller justerbara framljussystem tillverkas av Hella. I samband med denna kamera kan Hella strålkastare automatiskt göra justeringar i ljusbild för ultimat säkerhet och synlighet.

    Hella erbjuder ett brett utbud av elektriska och belysningskomponenter för bilar. Hella är specialiserat på tillverkning av hög standard som uppfyller den senaste utvecklingen på marknaden.

    Oavsett om du köper en strålkastare från Hella för din gamla begagnad bil eller din nyinköpta gården, är du alltid säker på en produkt som liknar den ursprungliga och därför är av högsta kvalitet.

    Hella produkter kännetecknas av följande punkter:

    - Original Kvalitet
    - Belysning Dela med maximal synlighet och säkerhet
    - perfekt passform
    - Hållbarhet
    - 1 års garanti

    Vi har för närvarande följande Hella produkter i vårt sortiment:

    - Strålkastare
    - Bakre
    - Indikatorer
    - dimljus
    - Ställdon
    - Varselljus

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Öppen ringnyckel 12mm x 13mm
    Force

    Öppen ringnyckel 12mm x 13mm

    Specifikationerna inte finns

    67,83 kr

    I lager