Tillbaka till listan
Ajusa

Packning, oljetråg

  • Packning, oljetråg
  • Packning, oljetråg, miniatyr 2
  • Packning, oljetråg, miniatyr 3
  • Packning, oljetråg, miniatyr 4

Produktnummer: 1201319

Tillverkare kod: 14027500

EAN: 8427769149405

284,26 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 02-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år
    Längd [mm]475
    Bredd [mm]230

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-025-1016
    AJUSA 14027500 (denna produkt)
    BGA OP4320
    CORTECO 423922P
    ELRING 702.331
    99,97 kr
    ELWIS ROYAL 1042610
    FAI AutoParts SG293
    KRAFT AUTOMOTIVE 1141690
    PAYEN JJ385
    120,52 kr
    STELLOX 11-29005-SX
    VAICO V40-0108
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1177159
    WILMINK GROUP WG1162539
    WILMINK GROUP WG1085459
    WILMINK GROUP WG1765938
    WILMINK GROUP WG1246837
    WILMINK GROUP WG1765945
    WILMINK GROUP WG1741101
    WILMINK GROUP WG1162540
    WILMINK GROUP WG2134597
    WILMINK GROUP WG1230190
    WILMINK GROUP WG1007525
  • Tillämplighet

    DAEWOO
    ESPERO
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 95pk, 70kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 105pk, 77kw - C20LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - C20LE
    OPEL
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 116pk, 85kw - 18 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 116pk, 85kw - 18 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1796ccm, 112pk, 82kw - 18 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.8 i (F70) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    CALIBRA A
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 4x4 (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ, 18 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 S (C19, D19) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 (C19, D19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i Cat (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE, C 20 NE, 20 SER
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i Cat - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 (43, 34, 44) - 1796ccm, 111pk, 82kw - 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 3
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 (46) - 1796ccm, 111pk, 82kw - 18 SE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.8 i (C70, D70) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 86pk, 63kw - 18 SV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 S (F19, M19, N19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV, 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 i (F19, M19, N19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 86pk, 63kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 S (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 SE
    REKORD E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S 4x4 (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 (F19, M19) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i Cat (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 S (F68, M68) - 1796ccm, 88pk, 65kw - 18 SV, E 18 NVR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 (F68, M68) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VAUXHALL
    CARLTON Mk
    CARLTON Mk II Sedan | 10.1978-08.1986 2.0 S - 1998ccm, 100pk, 74kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN, N47 D20 C, AAA, 2L,
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    FRONTERA Mk
    FRONTERA Mk I (A) (U92) | 04.1995-08.1998 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
  • Originalnummer

    90194295 OPEL
  • Tillverkare

    Ajusa
    AJUSA är en ledande internationell tillverkare av fordonspackningar/-set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA grundades 1972 och är en av världens ledande tillverkare av packningar/set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA erbjuder den bredaste täckningen för europeiska och asiatiska applikationer, särskilt sena modellfordon.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    02-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig