Tillbaka till listan
Elring

Packning, oljetråg 702.331 Elring

  • Packning, oljetråg 702.331 Elring
  • Packning, oljetråg 702.331 Elring, miniatyr 2

Produktnummer: 0439158

Tillverkare kod: 702.331

EAN: 4041248040157

Winprice
Rek. pris: 286,84 kr

100,10 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år
    Varunummer8409919990

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-025-1016
    AJUSA 14027500
    284,62 kr
    BGA OP4320
    CORTECO 423922P
    ELRING 702.331 (denna produkt)
    ELWIS ROYAL 1042610
    FAI AutoParts SG293
    FEBI BILSTEIN 04588
    54,12 kr
    FROW 3551525001
    GLASER X54121-01
    GUARNITAUTO 163543-8000
    KRAFT AUTOMOTIVE 1141690
    PAYEN JJ385
    120,67 kr
    RIDEX 455G0034
    STARK SKGO-0700033
    STELLOX 11-29005-SX
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SWAG 40 90 4588
    TOPRAN 201 314
    TRISCAN 510-5019
    VAICO V40-0108
    VICTOR REINZ 71-27293-00
    106,77 kr
    WILMINK GROUP WG1085459
    WILMINK GROUP WG1162539
    WILMINK GROUP WG1246837
    WILMINK GROUP WG1177159
    WILMINK GROUP WG1765938
    WILMINK GROUP WG1741101
    WILMINK GROUP WG1765945
    WILMINK GROUP WG1162540
    WILMINK GROUP WG2134597
    ZentParts Z18248
  • Tillämplighet

    DAEWOO
    ESPERO
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 95pk, 70kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 105pk, 77kw - C20LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - C20LE
    OPEL
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.8 i (F70) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    CALIBRA A
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 4x4 (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ, 18 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 S (C19, D19) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 (C19, D19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i Cat (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 GSi - 1998ccm, 156pk, 115kw - 20 XE
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE, C 20 NE, 20 SER
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i Cat - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 3
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.8 i (C70, D70) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 86pk, 63kw - 18 SV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 S (F19, M19, N19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV, 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 i (F19, M19, N19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 86pk, 63kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 S (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 SE
    REKORD E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S 4x4 (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 (F19, M19) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i Cat (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 S (F68, M68) - 1796ccm, 88pk, 65kw - 18 SV, E 18 NVR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 (F68, M68) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VAUXHALL
    CARLTON Mk
    CARLTON Mk II Sedan | 10.1978-08.1986 2.0 S - 1998ccm, 100pk, 74kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN, N47 D20 C, AAA, 2L,
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
  • Originalnummer

    6 52 587 OPEL
    90 194 295 OPEL
  • Tillverkare

    Elring

    Elring levererar OE leverantör till olika tillverkare. Audi, BMW, Mercedes, Ford, Opel, Volkswagen och många fler märken är bland de vanliga kunderna. Programmet av Elring innefattar:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

Säker betalning