Tillbaka till listan
SKF

Vattenpump + kamremsats VKMC 02179 SKF

  • Vattenpump + kamremsats VKMC 02179 SKF
  • Vattenpump + kamremsats VKMC 02179 SKF, miniatyr 2

Produktnummer: 0489814

Tillverkare kod: VKMC 02179

EAN: 7316572439951

1 008,27 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Kamrem kit med vattenpump

    Tandantal190
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetInklusive vattenpump
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med pinnskruvar
    RemmarMed rundad tandprofil
    Garanti2 år
    Material vatten pumphjulPlast
    Bandbredd [mm]24

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIRTEX WPK-159502
    AISIN TKFC-7034
    AKS DASIS 570283N
    AP XENERGY XDW17902
    AUTOKIT 04.5335PA
    AUTOKIT 04.5125PA
    BGA TB2202CPK
    BLUE PRINT ADBP730032
    998,42 kr
    BUGATTI KBU5013A
    BÖLK BOL-E031034
    CONTITECH CT968WP2
    1 360,80 kr
    EUROREPAR 1624231980
    EUROREPAR 1689634680
    FEBI BILSTEIN 45142
    998,42 kr
    FEBI BILSTEIN 45143
    958,75 kr
    GRAF KP672-1
    HEPU PK10552
    1 209,09 kr
    HEPU K62024
    INA 530 0622 30
    1 008,11 kr
    IPD K62024
    KAMOKA 7001225
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KWP KW672-1
    LUCAS LKP037
    METELLI 30-0672-1
    RIDEX 3096W0029
    RUVILLE 5503561
    RUVILLE 5501331
    SASIC 3906004
    SKF VKMC 02179 (denna produkt)
    SNR KDP458.330
    SWAG 70 94 5142
    SWAG 70 94 5143
    Saleri SIL K1PA922
    Saleri SIL K3PA922
    WILMINK GROUP WG1238456
    WILMINK GROUP WG1487980
    WILMINK GROUP WG1252046
    WILMINK GROUP WG1152038
    WILMINK GROUP WG2007860
    WILMINK GROUP WG2354930
    goCORE GCC0960040
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    145
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.9 JTD (930.A4B) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    146
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.9 JTD (930.B4B) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    147
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTD (937.AXD1A, 937.BXD1A, 937.AXV1A, 937.BXB1A,... - 1910ccm, 115pk, 85kw - 939 A7.000, 937 A2.000
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTD (937.AXF1A, 937.BXF1A) - 1910ccm, 101pk, 74kw - 182 B9.000
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 937 A3.000
    156
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932.A2B00) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 937 A2.000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932B2) - 1910ccm, 105pk, 77kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 Sportwagon
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932.B2B00) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932B2) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932B2B, 932B2C) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 937 A2.000
    FIAT
    BRAVA
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.9 JTD - 1910ccm, 100pk, 74kw - 182 B9.000
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.9 JTD 105 - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    BRAVO I
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.9 JTD 105 - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    DOBLO Minivan
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.9 JTD - 1910ccm, 105pk, 77kw - 223 A7.000, 223 B1.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.9 JTD (223AXE1A) - 1910ccm, 100pk, 74kw - 182 B9.000, 223 B2.000
    DOBLO Skåpbil/minivan
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 105pk, 77kw - 223 A7.000, 223 B1.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.9 JTD (223ZXE1A) - 1910ccm, 100pk, 74kw - 182 B9.000, 223 B2.000
    IDEA
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    MAREA
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.9 JTD 105 (185AXN1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.9 JTD 110 (185AXT1A) - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MAREA Weekend
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.9 JTD 105 (185BXN1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.9 JTD 110 (185BXT1A) - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MULTIPLA
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD (186AXE1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 186 A9.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 105 (186AXB1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 110 - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 115 - 1910ccm, 115pk, 85kw - 186 A8.000
    MULTIPLA VAN
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 116pk, 85kw - 186 A8.000
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD (186AXG1A, 186BXG1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 186 A9.000
    PALIO Weekend
    PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) | 04.1996-01.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 80pk, 59kw - 188 A2.000
    PUNTO
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 86pk, 63kw - 188 A7.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357) - 1910ccm, 80pk, 59kw - 188 A2.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (188_) | 02.2000-10.2009 1.9 JTD - 1910ccm, 86pk, 63kw - 188 A7.000
    STILO
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 D Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 D Multijet - 1910ccm, 100pk, 74kw - 192 A9.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192_XE1A) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000, 937 A7.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192_XF1A) - 1910ccm, 80pk, 59kw - 192 A3.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192AXS1B, 192BXS1B) - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    STILO Multi
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D Multijet - 1910ccm, 100pk, 74kw - 192 A9.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 JTD - 1910ccm, 115pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000, 937 A7.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 JTD - 1910ccm, 80pk, 59kw - 192 A3.000
    STRADA Pick-up
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 80pk, 59kw - 188 A2.000
    LANCIA
    LYBRA
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839.AXI1A, 839.AXN1A, 839.CXL1A) - 1910ccm, 116pk, 85kw - 937 A2.000
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839AXD1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839AXI1A) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
    LYBRA SW
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839.BXI1A, 839.BXN1A, 839.CXL1A) - 1910ccm, 116pk, 85kw - 937 A2.000
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839BXD1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839BXI1A) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
  • Originalnummer

    46426983 ALFA ROMEO
    46432248 ALFA ROMEO
    46515970 ALFA ROMEO
    46515972 ALFA ROMEO
    46791188 ALFA ROMEO
    55183527 ALFA ROMEO
    55187100 ALFA ROMEO
    55191315 ALFA ROMEO
    55192323 ALFA ROMEO
    55212159 ALFA ROMEO
    55238027 ALFA ROMEO
    60813592 ALFA ROMEO
    60814609 ALFA ROMEO
    60815559 ALFA ROMEO
    71719651 ALFA ROMEO
    71731639 ALFA ROMEO
    71747799 ALFA ROMEO
    71771498 ALFA ROMEO
    7762925 ALFA ROMEO
    7778565 ALFA ROMEO
    55187100 CHEVROLET
    46515970 FIAT
    46515972 FIAT
    46791188 FIAT
    55183527 FIAT
    55187100 FIAT
    55192323 FIAT
    55212159 FIAT
    55238027 FIAT
    60814603 FIAT
    60814609 FIAT
    71719651 FIAT
    71731639 FIAT
    71747799 FIAT
    71771498 FIAT
    7762925 FIAT
    7778565 FIAT
    55187100 JEEP
    55238027 JEEP
    71771498 JEEP
    46515970 LANCIA
    46791188 LANCIA
    55183527 LANCIA
    55187100 LANCIA
    55191315 LANCIA
    55192323 LANCIA
    55212159 LANCIA
    55238027 LANCIA
    60814609 LANCIA
    71719651 LANCIA
    71731639 LANCIA
    71747799 LANCIA
    71771498 LANCIA
    7762925 LANCIA
    7778565 LANCIA
    56 36 456 OPEL
    56 36 475 OPEL
    56 36 743 OPEL
    56 36 745 OPEL
    63 34 003 OPEL
    93178713 OPEL
    93178807 OPEL
    93178816 OPEL
    93181966 OPEL
    93186866 OPEL
    55 212 159 SAAB
    93 178 713 SAAB
    93 178 807 SAAB
    93 178 816 SAAB
    93 186 866 SAAB
    12781-79J50 SUZUKI
    12810-79J51 SUZUKI
    17400-79J50 SUZUKI
    56 36 456 VAUXHALL
    56 36 475 VAUXHALL
    56 36 743 VAUXHALL
    56 36 745 VAUXHALL
    63 34 003 VAUXHALL
    93178713 VAUXHALL
    93178807 VAUXHALL
    93178816 VAUXHALL
    93181966 VAUXHALL
    93186866 VAUXHALL
    71776001 ALFA ROMEO
    71776001 FIAT
    71776001 LANCIA
    55208381 FIAT
    55215666 FIAT
    13 34 234 OPEL
    95518855 OPEL
    12781-79J51 SUZUKI
    12810-79J52 SUZUKI
    17400-79J51 SUZUKI
    13 34 234 VAUXHALL
    95518855 VAUXHALL
    55191315 FIAT
    46352133 JEEP
    46352133 FIAT
    71747799 JEEP
    93178972 VAUXHALL
    55190554 FIAT
    55190553 ALFA ROMEO
    55190554 ALFA ROMEO
    56 36 954 OPEL
    56 36 954 VAUXHALL
    93178972 OPEL
    55190554 LANCIA
    68222043AA CHRYSLER
    55190553 FIAT
    55190553 LANCIA
    55187101 FIAT
    55566028 OPEL
    55200441 FIAT
  • Tillverkare

    SKF

    SKF är ett svenskt lagertillverkaren inrättades 1907, är SKF globalt känd för sin utmärkta kvaliteten på bildelar. SKF gör distributions apparater, hjullager, drivaxlar och mer, i stort sett allt i förar del av en passagerare som sitter gör SKF.

    SKF har investerat i de bästa produktionsmetoder för att leverera den mest hållbara produkten. Kvalitet är högsta prioritet. Detta SKF bildelar är förstahandsvalet för biltillverkare i originalutrustning på nya fordon levererade.

    Garage ägare som vill erbjuda den bästa och mest hållbara reparera sina kunder använder ofta av SKF-produkter. Detta är så eftersom de har en garanti för att kunderna kan njuta av långa sitt fordon repareras. SKF bildelar på grund av samma kvalitet som den ursprungliga delen på bilen och därmed mycket långvariga!

    Kort sagt, SKF bildelar skiljer på följande punkter:

    - Enastående kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Den överlägset mest hållbara reservdelar till chassit och driv

    För närvarande har vi SKF dessa kvalitet artiklar i sortimentet:

    - Distributionsset och spännare
    - Hjullager
    - Drivaxlar & dammskydd
    - CV-leder
    - Dragstänger och stabilisatorstänger
    - Axiallager

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig