Tillbaka till listan
FEBI

Kamremssats 45142 FEBI

4 4/5 (1 översyn)

  • Kamremssats 45142 FEBI
  • Kamremssats 45142 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0375431

Tillverkare kod: 45142

EAN: 4027816451426

998,42 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 24-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tandantal190
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetUtan vattenpump
    RemmarMed trapetspormad tandprofil
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Bredd [mm]24

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIRTEX WPK-159504
    AISIN TKFC-7001
    AP XENERGY XDW19202
    AUTLOG WK3066
    AUTLOG WK3037
    AUTOKIT 04.5125PA
    AUTOKIT 04.5282PA
    BGA TB2202CPK
    BLUE PRINT ADBP730032
    998,42 kr
    BUGATTI KBU5013E
    CAR KPA41023B
    DEXWAL MOBIDEX 07-137WP-C
    DEXWAL MOBIDEX 07-474WP-C
    DEXWAL MOBIDEX 07-474WP
    DEXWAL MOBIDEX 07-137WP
    EUROREPAR 1681780080
    FAI AutoParts TBK224-6228
    FEBI 45142 (denna produkt)
    GATES KP55500XS
    1 076,17 kr
    GRAF KP672-2
    HEPU PK10555
    1 535,31 kr
    KWP KW672-2
    MOTRIO 8550511773
    OPEN PARTS WTBK5003.00
    OPEN PARTS WTBE5003.00
    OPTIMAL SK-1696AQ1
    OPTIMAL SK-1112AQ1
    OPTIMAL SK-1629AQ1
    OPTIMAL OP-EWK16960-A1
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    OPTIMAL OP-EWK11120-A1
    OPTIMAL OP-EWK11250-A1
    RIDEX 3096W0029
    RUVILLE 5501331
    RUVILLE 5503021
    SASIC 3906004
    SASIC 3906007
    SKF VKMC 02192
    1 111,42 kr
    SKF VKMC 02179
    1 008,48 kr
    SKF VKMC 05194
    1 144,10 kr
    SNR KDP458.330
    SWAG 70 94 5142
    SYNCRONIX SY1101106PE
    SYNCRONIX SY210968PE
    Saleri SIL K1PA922
    Saleri SIL K2PA922
    TRISCAN 8647 150500
    WILMINK GROUP WG1487980
    WILMINK GROUP WG1238459
    WILMINK GROUP WG1152038
    WILMINK GROUP WG1238456
    WILMINK GROUP WG1252051
    WILMINK GROUP WG2354930
    WILMINK GROUP WG2007860
    WILMINK GROUP WG1252046
    WILMINK GROUP WG1488070
    WILMINK GROUP WG2354939
    goCORE GCC0960040
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    145
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.9 JTD (930.A4B) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    146
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.9 JTD (930.B4B) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    147
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTD (937.AXD1A, 937.BXD1A, 937.AXV1A, 937.BXB1A,... - 1910ccm, 115pk, 85kw - 939 A7.000, 937 A2.000
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTD (937.AXF1A, 937.BXF1A) - 1910ccm, 101pk, 74kw - 182 B9.000
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 937 A3.000
    156
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932.A2B00) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 937 A2.000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.9 JTD (932B2) - 1910ccm, 105pk, 77kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.4 JTD (932A1B__) - 2387ccm, 140pk, 103kw - 839 A6.000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.4 JTD (932AXC) - 2387ccm, 150pk, 110kw - 841 C000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.4 JTD (932B1) - 2387ccm, 136pk, 100kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 Sportwagon
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932.B2B00) - 1910ccm, 110pk, 81kw - AR 37101
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932B2) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.9 JTD (932B2B, 932B2C) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 937 A2.000
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.4 JTD (932.B1B00) - 2387ccm, 140pk, 103kw - 839 A6.000
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.4 JTD (932B1) - 2387ccm, 136pk, 100kw - AR 32501
    FIAT
    BRAVO II
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.6 D Multijet (198AXM1B) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 198 A6.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXB1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXD1A) - 1910ccm, 116pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXE1A) - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    DOBLO Minivan
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.9 D Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - 186 A9.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.9 JTD - 1910ccm, 105pk, 77kw - 223 A7.000, 223 B1.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.9 JTD (223AXE1A) - 1910ccm, 100pk, 74kw - 182 B9.000, 223 B2.000
    DOBLO Skåpbil/minivan
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 105pk, 77kw - 223 A7.000, 223 B1.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.9 JTD (223ZXE1A) - 1910ccm, 100pk, 74kw - 182 B9.000, 223 B2.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.9 JTD Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T
    IDEA
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    IDEA Van
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 MJTD (350BXD1A) - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    MULTIPLA
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD (186AXE1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 186 A9.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 105 (186AXB1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - 182 B4.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 110 - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.9 JTD 115 - 1910ccm, 115pk, 85kw - 186 A8.000
    MULTIPLA VAN
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 110pk, 81kw - 186 A6.000
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD - 1910ccm, 116pk, 85kw - 186 A8.000
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.9 JTD (186AXG1A, 186BXG1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 186 A9.000
    PUNTO
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 86pk, 63kw - 188 A7.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357) - 1910ccm, 80pk, 59kw - 188 A2.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (188_) | 02.2000-10.2009 1.9 JTD - 1910ccm, 86pk, 63kw - 188 A7.000
    STILO
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 D Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 D Multijet - 1910ccm, 100pk, 74kw - 192 A9.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192_XE1A) - 1910ccm, 115pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000, 937 A7.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192_XF1A) - 1910ccm, 80pk, 59kw - 192 A3.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.9 JTD (192AXS1B, 192BXS1B) - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    STILO Multi
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D Multijet - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 D Multijet - 1910ccm, 100pk, 74kw - 192 A9.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 JTD - 1910ccm, 115pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000, 937 A7.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.9 JTD - 1910ccm, 80pk, 59kw - 192 A3.000
    STILO VAN
    STILO VAN (192_) | 10.2001-08.2008 1.9 JTD (192DXE1A) - 1910ccm, 116pk, 85kw - 192 A1.000
    STILO VAN (192_) | 10.2001-08.2008 1.9 JTD (192DXF1A) - 1910ccm, 80pk, 59kw - 192 A3.000
    STILO VAN (192_) | 10.2001-08.2008 1.9 JTD (192DXS1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    STRADA Pick-up
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.9 JTD - 1910ccm, 80pk, 59kw - 188 A2.000
    LANCIA
    MUSA
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.9 D Multijet (350.AXC1A) - 1910ccm, 101pk, 74kw - 188 B2.000
    OPEL
    ASTRA H
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.9 CDTI (L48) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.9 CDTI (L48) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.9 CDTI (L08) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.9 CDTI (L08) - 1910ccm, 101pk, 74kw - Z 19 DTL
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.9 CDTI (L35) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.9 CDTI (L35) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.9 CDTI (L70) - 1910ccm, 120pk, 88kw - C 30 LE, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18,
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.9 CDTI (L70) - 1910ccm, 101pk, 74kw - Z 19 DTL
    SIGNUM Halvkombi
    SIGNUM Halvkombi (Z03) | 05.2003-12.2008 1.9 CDTI (F48) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    SIGNUM Halvkombi (Z03) | 05.2003-12.2008 1.9 CDTI (F48) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    VECTRA C
    VECTRA C (Z02) | 04.2002-01.2009 1.9 CDTI (F69) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    VECTRA C (Z02) | 04.2002-01.2009 1.9 CDTI (F69) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    VECTRA C GTS (Z02) | 08.2002-01.2009 1.9 CDTI (F68) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    VECTRA C GTS (Z02) | 08.2002-01.2009 1.9 CDTI (F68) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    VECTRA C Kombi (Z02) | 10.2003-01.2009 1.9 CDTI (F35) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    VECTRA C Kombi (Z02) | 10.2003-01.2009 1.9 CDTI (F35) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
    ZAFIRA /
    ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) | 07.2005-04.2015 1.9 CDTI (M75) - 1910ccm, 120pk, 88kw - Z 19 DT
    ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) | 07.2005-04.2015 1.9 CDTI (M75) - 1910ccm, 100pk, 74kw - Z 19 DTL
  • Originalnummer

    71773290 S1 ALFA ROMEO
    71773290 ALFA ROMEO
    71771574 ALFA ROMEO
    71731639 S3 ALFA ROMEO
    71731639 ALFA ROMEO
    71736726 S1 ALFA ROMEO
    71736726 ALFA ROMEO
    71736726 FIAT
    71736726 S1 FIAT
    71731639 S3 FIAT
    71731639 FIAT
    71773290 S1 FIAT
    71773290 FIAT
    71771574 FIAT
    93185336 S2 GENERAL MOTORS
    93185336 GENERAL MOTORS
    93178713 S1 GENERAL MOTORS
    93178713 GENERAL MOTORS
    93191277 SK2 GENERAL MOTORS
    93191277 GENERAL MOTORS
    71773290 S1 LANCIA
    71773290 LANCIA
    71736726 S1 LANCIA
    71736726 LANCIA
    71731639 S3 LANCIA
    71731639 LANCIA
    71771574 LANCIA
    93 178 811 S2 SAAB
    93 178 713 S1 SAAB
    93 178 713 SAAB
    93 185 336 S2 SAAB
    12761-79J50-000 S2 SUZUKI
    12761-79J50-000 SUZUKI
    93178713 S1 VAUXHALL
    93178713 VAUXHALL
    93185336 VAUXHALL
    93185336 S2 VAUXHALL
    93191277 SK2 VAUXHALL
    93191277 VAUXHALL
    56 36 463 OPEL
    56 36 463 S2 OPEL
    63 34 003 OPEL
    63 34 003 S1 OPEL
    66 06 028 OPEL
    66 06 028 SK2 OPEL
    71771584 FIAT
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    24-10-2026

  • omdömen 1

    • 4 Av: Koenders R på 11-12-2017

      ingen

Säker betalning