Tillbaka till listan
Valeo

Termostat REN/VOL 819862 Valeo

Produktnummer: 0927592

Tillverkare kod: 819862

EAN: 3276428198620

107,66 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 34 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packningar
    KåpmodellUtan hus
    ApplikationTermostat
    Garanti2 år
    Vikt (kg]0,08
    Rördiameter [mm]53,5
    Öppningstemperatur [°C]89

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 80694
    3RG 82270
    3RG 82269
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-040-2001
    AIC 52904
    AP XENERGY XT5108.89
    ASHIKA 38-00-0602
    AVA QUALITY COOLING CNTS004
    89,44 kr
    AVA QUALITY COOLING PETS001
    86,51 kr
    Alfa e-Parts AF10712
    BLUE PRINT ADC49215
    92,06 kr
    BOGAP P4245100
    BOGAP P4245117
    BOGAP S4245101
    BORG & BECK BTS122.88
    BORG & BECK BBT025
    CALORSTAT by Vernet TH5108.89J
    82,70 kr
    CAUTEX 775903
    DAYCO DT1062V
    DENSO DTM89276
    DIAMAX AD02033
    DIAMAX AD02114
    DIPASPORT TRM032N
    DT Spare Parts 12.18025
    Dr!ve+ DP2310.14.0256
    Dr!ve+ DP2310.14.0348
    EPS 1.880.239
    119,03 kr
    ERA 350007
    ERA 350007A
    FACET 7.8239
    95,62 kr
    FARE SA 36578
    FEBI BILSTEIN 22447
    81,58 kr
    FEBI BILSTEIN 12775
    92,06 kr
    FEBI BILSTEIN 09337
    81,80 kr
    FEBI BILSTEIN 17694
    134,71 kr
    FEBI BILSTEIN 104978
    70,44 kr
    FIRST LINE FTS122.88
    FIRST LINE FTK025
    FISPA 94.143
    FISPA 94.458
    GATES TH00182G3
    127,28 kr
    GATES TH12888G1
    110,70 kr
    GATES TH00188G1
    92,44 kr
    GK 701292
    HEPU TM1292
    HOFFER 8192143
    HOFFER 8192458
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    IAP QUALITY PARTS 155-12082
    JAPANPARTS VT-0602
    JAPKO 380602
    JPN 20C9069-JPN
    JPN 20C9012-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 572895
    KAMOKA 7710063
    KW 580 239
    MALÒ TER051
    MEAT & DORIA 92143
    MEAT & DORIA 92458
    METZGER 4006463
    METZGER 4006029
    MEYLE 028 289 0000
    124,38 kr
    MI.R.A. 15/3630
    MOTAQUIP VTS187
    Metalcaucho 30968
    NRF 725128
    68,21 kr
    OPEN PARTS TRM1011.00
    PLYOM P775903
    QUINTON HAZELL QTH272K
    SIDAT 94.143
    SIDAT 94.458
    STC T430968
    SWAG 55 92 2447
    SWAG 60 90 9337
    SWAG 70 91 2775
    SWAG 62 91 7694
    SWAG 62 10 4978
    70,21 kr
    TOPRAN 720 750
    TRISCAN 8620 5482
    TRISCAN 8620 5488
    TRISCAN 8620 5491
    VALEO 819862 (denna produkt)
    VEMO V42-99-0001
    VEMO V95-99-0008
    VEMO V15-99-2002-1
    WILMINK GROUP WG1091608
    WILMINK GROUP WG1794213
    WILMINK GROUP WG2113104
    WILMINK GROUP WG1218013
    WILMINK GROUP WG1794232
    WILMINK GROUP WG1760574
    WILMINK GROUP WG2184747
    WILMINK GROUP WG2308559
    WILMINK GROUP WG2360061
  • Tillämplighet

    CITROEN
    AX
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.3 Sport (ZAM4A) - 1294ccm, 95pk, 70kw - M4A (TU24)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 Allure - 1360ccm, 65pk, 48kw - K1F
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 GTi - 1360ccm, 90pk, 66kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 GTi - 1360ccm, 94pk, 69kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 10 - 954ccm, 50pk, 37kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 - 1124ccm, 60pk, 44kw - H1B, HDZ (TU1M)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 Cat (ZA_) - 1124ccm, 54pk, 40kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1F
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 69pk, 51kw - K1G
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 60pk, 44kw - KAY (TU3CP)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 (ZA) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3FM), KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 4x4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3FM), KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 GT - 1360ccm, 80pk, 59kw - KDZ (TU3M/Z)
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) - 1360ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), AEY, 20 T4H, 14 K4F,
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 BiFuel (MBKFXB, MCKFXB) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MBKFX, MBKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 11 - 1124ccm, 48pk, 35kw - 109LA
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 - 1360ccm, 54pk, 40kw - KAZ, 150J (XY6D), 150Y (XY6B)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 E - 1360ccm, 80pk, 59kw - 150B (XY8)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 E - 1360ccm, 71pk, 52kw - 150C, K1G
    BX Break
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.4 - 1360ccm, 54pk, 40kw - KAZ
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 14 - 1360ccm, 75pk, 55kw - M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS), AR 61501, LG7, LW2(273C
    BX Van
    BX Van (XB-_) | 09.1982-01.1992 1.4 - 1360ccm, 61pk, 45kw - 150A
    BX Van (XB-_) | 09.1982-01.1992 1.4 - 1360ccm, 80pk, 59kw - 150B (XY8)
    C15 Skåpbil/minivan
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - 108C (XV8), C1A (TU9/K), C1B (TU9/W)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3FM), KDY (TU3M)
    EVASION Minivan
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.8 - 1761ccm, 99pk, 73kw - J2, M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, OM
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2/C)
    SAXO
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.0 X - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.0 X - 954ccm, 45pk, 33kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), OM 605.912, M 111.942, M 111.970, M62 B35 (358S1), OM 602.982, M 119.985
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.1 BiFuel - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.1 X, SX - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M), HFX (TU1JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.4 VTS - 1360ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), OM 605.912, M 111.942, M 111.970, M62 B
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 120pk, 88kw - NFX (TU5JP4)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFZ (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTL, VTR - 1587ccm, 88pk, 65kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), OM 605.912, M 111.942, M 1
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTS - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTS - 1587ccm, 118pk, 87kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5), OM 605.912, M
    SAXO Hatchback
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDZ (TU9M)
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    XANTIA
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BFZ (XU5JP)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2C)
    XANTIA Break
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (X
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), AEL,
    XM
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 - 1998ccm, 114pk, 84kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711,
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 - 1998ccm, 128pk, 94kw - R6A
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 i - 1998ccm, 107pk, 79kw - RDZ (XU10MZ)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 i Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE/Z)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - XU10J2
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2TE)
    XM Break
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.0 i (Y3A) - 1998ccm, 107pk, 79kw - M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS), AR 61501,
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.0 Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE/Z)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - XU10J2
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - LCJ, NY, JAC, RGY (XU10J2TE/Z), RGX (XU10J2TE), NX, TV 26 H, M23-639, C114-1, C114-03, C114-1130, L
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176 B2.000, 176 A5.000, X 16
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176 B2.000, 176
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA Skåpbil/halvkombi
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    ZX
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDZ (TU3M/Z), KFX (TU3JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 - 1761ccm, 111pk, 82kw - LFY (XU7JP4)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 - 1761ccm, 103pk, 76kw - LFZ (XU7JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 - 1905ccm, 126pk, 93kw - D6E (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6E (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 i - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 - 1998ccm, 122pk, 90kw - RFX (XU10J2C)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2C)
    ZX Break
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3M), KFX (TU3JP)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    ZX Skåpbil/halvkombi
    ZX Skåpbil/halvkombi (N2) | 07.1994-06.1997 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - TU32
    FIAT
    DUCATO Buss
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 Panorama/Combinato - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 4x4 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 Bipower - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 LPG - 1998ccm, 97pk, 71kw - RFL
    DUCATO Flak/chassi
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Flak/chassi (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 4x4 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 Bipower - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 LPG - 1998ccm, 97pk, 71kw - RFL
    ULYSSE
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 1.8 (220.BB5) - 1761ccm, 99pk, 73kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, DC, AAB, AAF, ACU, AE
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 (220.AC5) - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2C)
    LANCIA
    ZETA
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 Turbo (220AD5, 220CD5) - 1998ccm, 147pk, 108kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    PEUGEOT
    104
    104 | 10.1972-06.1988 0.9 - 954ccm, 46pk, 34kw - 108 (XV3)
    104 | 10.1972-06.1988 0.9 - 954ccm, 45pk, 33kw - 108 (XV5)
    104 | 10.1972-06.1988 1.0 - 954ccm, 44pk, 32kw - 108C (XV8)
    104 | 10.1972-06.1988 1.1 - 1124ccm, 57pk, 42kw - 109 (XW3)
    104 | 10.1972-06.1988 1.1 - 1124ccm, 50pk, 37kw - 109F (XW7)
    104 | 10.1972-06.1988 1.2 - 1219ccm, 57pk, 42kw - 129 (XZ5)
    104 | 10.1972-06.1988 1.4 - 1360ccm, 72pk, 53kw - 150 (XY6B)
    104 Coupé
    104 Coupé | 09.1973-06.1988 0.9 - 954ccm, 45pk, 33kw - 108 (XV5), 108 (XV3)
    104 Coupé | 09.1973-06.1988 1.1 - 1124ccm, 57pk, 42kw - 109 (XW3)
    104 Coupé | 09.1973-06.1988 1.1 - 1124ccm, 50pk, 37kw - 109F (XW7)
    104 Coupé | 09.1973-06.1988 1.1 - 1124ccm, 67pk, 49kw - 121 (XW3S)
    104 Coupé | 09.1973-06.1988 1.4 - 1360ccm, 72pk, 53kw - 150 (XY6B)
    106 I
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 1
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.3 - 1294ccm, 98pk, 72kw - TU2J2
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 - 1360ccm, 69pk, 51kw - K5A (TU3)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDX (TU3MC)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 Le Mans - 1361ccm, 94pk, 69kw - KFZ (TU3FJ2/Z)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.6 - 1587ccm, 103pk, 76kw - NFY (TU5J2)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.6 - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    106 II
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.0 i - 954ccm, 50pk, 37kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.0 i - 954ccm, 45pk, 33kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.1 i - 1124ccm, 54pk, 40kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 i - 1587ccm, 89pk, 65kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 i - 1587ccm, 101pk, 74kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 S16 - 1587ccm, 118pk, 87kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 S16 - 1587ccm, 120pk, 88kw - NFX (TU5J4)
    106 Van
    106 Van I Skåpbil/halvkombi (1S_) | 08.1991-03.1996 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    106 Van II Skåpbil/halvkombi (1S_) | 04.1996-03.2001 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    205 I
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - 108C (XV8)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1A (XU51C), BAZ (XU5CP)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 GTI - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.1 CJ - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ - 1360ccm, 60pk, 44kw - 150D (XY7), 150G (XY7)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ Cat - 1361ccm, 60pk, 44kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CT - 1360ccm, 79pk, 58kw - 150B (XY8), 150H (XY8)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 CJ - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M3Z)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 CTI - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180A (XU5J), 180Z (XU5J)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTi - 1905ccm, 101pk, 74kw - DFZ (XU9J1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTI - 1905ccm, 102pk, 75kw - DFZ (XU9J1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTi - 1905ccm, 125pk, 92kw - DKZ (XU9JAZ)
    205 II
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 44pk, 32kw - CDY (TU9M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - TU9
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.1 - 1124ccm, 49pk, 36kw - 109N (XW7)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.3 Rallye - 1294ccm, 101pk, 74kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1D (TU3A)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 68pk, 50kw - K1D (TU3A)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 84pk, 62kw - K2B (TU3S)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M), KDX (TU3MC), TU32
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KFX (TU3JP), KDZ (TU3M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 Aut. - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 GTI - 1580ccm, 116pk, 85kw - K12B, M51 D25 (256T1), B6D (XU5JA), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 60
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI - 1905ccm, 128pk, 94kw - D6B (XU9JA)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI Cat - 1905ccm, 102pk, 75kw - DFZ (XU9J1)
    205 Skåpbil/halvkombi
    205 Skåpbil/halvkombi | 02.1983-07.1990 1.1 - 1124ccm, 49pk, 36kw - 109N (XW7)
    205 Skåpbil/halvkombi | 02.1983-07.1990 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - TU9
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    305 II
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - 171 (XU5S)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 97pk, 71kw - 171 (XU5S)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711, B1A (XU51C
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1A (XU51C)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 79pk, 58kw - B1A (XU51C)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.6 - 1580ccm, 73pk, 54kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.9 - 1905ccm, 102pk, 75kw - 159 (XU9S)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 79pk, 58kw - B1A (XU51C)
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 97pk, 71kw - BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, 171 (XU5S), 155 (XD3), B 200 E, 14 K4F, PN46, PN54, FE (
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 73pk, 54kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.9 - 1905ccm, 102pk, 75kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 159 (XU9S), 1
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    305 Skåp
    305 Skåp / kombi (581S) | 11.1982-12.1988 1.6 - 1580ccm, 79pk, 58kw - B1A (XU51C)
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.4 SL - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.6 SR - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 ST - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 ST - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 Cabriolet
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP), L6A (XU7JP)
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 XSi - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Skåp
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    306 Skåpbil/halvkombi
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    309 I
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.4 - 1360ccm, 84pk, 62kw - K2B (TU3S)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1A (XU51C)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 80pk, 59kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 113pk, 83kw - B6D (XU5JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1592ccm, 94pk, 69kw - J2, J8S 711, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TUD 3
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 Cat - 1580ccm, 75pk, 55kw - C 30 LE, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T, LH0, LB
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 - 1905ccm, 102pk, 75kw - D2B (XU9S)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 128pk, 94kw - D6B (XU9JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6B (XU9JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    309 II
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - XK, K1D (TU3A), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-L, 1C, 4A-FE, K9K 892, XC6, 2T-G, 3K
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - B2A (XU52C/K)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - J8S 711, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TUD 3
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 GTi - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - DFZ (XU9J1)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6B (XU9JA)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI 16V - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    309 Skåpbil/halvkombi
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M)
    405 I
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.4 - 1360ccm, 64pk, 47kw - K5A (TU3)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1E (XU51C), BAZ (XU5CP)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BDZ (XU5M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 4x4 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 95pk, 70kw - D2C (XU92C)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 122pk, 90kw - D6A (XU9J2)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 4x4 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 4x4 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 4x4 - 1905ccm, 126pk, 93kw - XU9JAZ
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Injection - 1905ccm, 105pk, 77kw - DFZ (XU9J1)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.4 - 1360ccm, 64pk, 47kw - K5A (TU3)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - B2A (XU52C/K)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 SRi 4x4 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 95pk, 70kw - D2C (XU92C)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - DFZ (XU9J1)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 105pk, 77kw - DFZ (XU9J1)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 126pk, 93kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 4x4 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 4x4 - 1905ccm, 109pk, 80kw - M30 B32, CAYC, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, AAD, WH, 28 E, 28 H, WA, AAS, K, JT, DD
    405 II
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3MC)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.4 - 1360ccm, 79pk, 58kw - KDX (TU3MC)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BFZ (XU5JP), B2A (XU52C/K)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - BFZ (XU5JP), B2A (XU52C/K)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.8 - 1761ccm, 103pk, 76kw - LFZ (XU7JP)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 (4BD5A2) - 1905ccm, 97pk, 71kw - D5A (XU92C)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 X4 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.4 - 1360ccm, 79pk, 58kw -
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3MC)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BFZ (XU5JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 4x4 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    406
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BFZ (XU5JP), CD20, GA14DE, GA16DE
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - BFZ (XU5JP), CD20, GA14DE, GA16DE, LFY (XU7JP4)
    605
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2Z)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 - 1998ccm, 107pk, 79kw - XU10MZ
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE)
    806
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.8 - 1761ccm, 99pk, 73kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T), 152B (XD3T
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    RENAULT
    14
    14 (121_) | 05.1976-12.1983 1.4 (1212) - 1360ccm, 71pk, 52kw - 150
    14 (121_) | 05.1976-12.1983 1.4 (1213) - 1360ccm, 60pk, 44kw - 4A-FE, X5J, HC-E
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 D (B/CB0E, BB0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 D (B/CB0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 630, F8Q 632
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 dTi (B/CB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0E) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 DTi (SB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 1.9 dTi (JE0M) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 722
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 (JE0A) - 1998ccm, 114pk, 84kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, G4GF, 840
    EXPRESS Pick-up
    EXPRESS Pick-up | 07.1995-10.1999 1.9 D - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 724, F8Q 776
    EXPRESS Skåpbil/minivan
    EXPRESS Skåpbil/minivan | 07.1995-03.1998 1.9 D - 1870ccm, 64pk, 47kw -
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.9 D (F40P, F40N, F40E) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 646, F8Q 722, F8Q 724, F8Q 774, F8Q 776
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.9 D (F40R) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 640, F8Q 682, F8Q 648
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (KC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (KC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 D (FC0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (FC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (FC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    LAGUNA II
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG08, BG0G) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 650, F9Q 670, F9Q 674, F9Q 750
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi - 1870ccm, 107pk, 79kw - F9Q 754
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dTi (BA08, BA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 16V (BA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i (BA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 (EA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V (EA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F5R 740
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 i (EA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 791, F3R 796
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dCi (LA05) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dT (LA0K, LA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F8Q 784, F8Q 786, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700, N7U 701,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA07, LA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F3R 750, F3R 751, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, F3R 798, N7Q 710,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT (LA0G, LA07) - 1998ccm, 152pk, 112kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dTi (DA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 16V (DA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, F3R 750, F3R 751,
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i (DA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, F3R 750, F3R 751,
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 D (KA0J, KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 622
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) | 08.1995-07.2003 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 620, F8Q 624, F8Q 622
    Megane I
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.9 D (KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 622
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dT (JA0K, JA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA02, JA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DT (JA0K) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 786
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi (JA05, JA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi RX4 - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 740
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 (FA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 788
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SPORT SPIDER
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 - 1998ccm, 147pk, 108kw - F7R 710
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, DC, AAB, AAF, ACU, AE
    VOLVO
    340-360
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 1.6 Diesel - 1596ccm, 54pk, 40kw - D 16
    340-360 Sedan
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 1.6 Diesel - 1596ccm, 54pk, 40kw - D 16
    440
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.6 - 1596ccm, 93pk, 69kw - B 16 FI
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.7 - 1721ccm, 106pk, 78kw - B 18 EP
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.7 Turbo - 1721ccm, 122pk, 90kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.8 - 1794ccm, 90pk, 66kw - B 18 U
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.9 Turbo-Diesel - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 19 T
    460
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.6 - 1596ccm, 83pk, 61kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S, B 18 U,
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.7 - 1721ccm, 102pk, 75kw - B 18 EP
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.7 Turbo - 1721ccm, 122pk, 90kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.8 - 1794ccm, 90pk, 66kw - B 18 U
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.9 Turbo-Diesel - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 19 T
    480
    480 (482) | 04.1986-07.1996 1.7 Turbo - 1721ccm, 120pk, 88kw - B 18 FT
    480 (482) | 04.1986-07.1996 1.7 Turbo - 1721ccm, 122pk, 90kw - B 18 FT
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 115pk, 85kw - D 4192 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 102pk, 75kw - D 4192 T4
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 115pk, 85kw - D 4192 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 102pk, 75kw - D 4192 T4
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
  • Originalnummer

    1338-11 CITROËN
    1338-44 CITROËN
    133811 CITROËN
    133844 CITROËN
    7910011880 CITROËN
    96049156 CITROËN
    96050286 CITROËN
    96057136 CITROËN
    9605028680 FIAT
    1337-27 PEUGEOT
    133727 PEUGEOT
    1338-11 PEUGEOT
    1338-44 PEUGEOT
    133811 PEUGEOT
    133844 PEUGEOT
    7700723945 RENAULT
    7701348373 RENAULT
    1337-27 TALBOT
    133727 TALBOT
    3287960.3 VOLVO
    32879603 VOLVO
    3345628 VOLVO
    9604915680 FIAT
    96049146 PEUGEOT
    9605708780 PEUGEOT
    9605713680 PEUGEOT
    9619637980 PEUGEOT
    3344617 VOLVO
    9604915680 LANCIA
    33446170 VOLVO
    3474877.2 VOLVO
    34748772 VOLVO
    33456286 VOLVO
    34470302 VOLVO
    3447030.2 VOLVO
    3345628.6 VOLVO
    3344617.0 VOLVO
  • Tillverkare

    Valeo

    Valeo är en internationell leverantör av bildelar för nästan alla märken över hela världen. Som ett teknikföretag, fokuserar de på innovativa produkter, system och lösningar som minskar CO2-utsläppen från fordon. Valeo producerar ett brett spektrum av produkter, torkarblad till kopplings kit och dynamoâ s.

    Som ett innovativt företag Valeo ger den senaste tekniken för autoâ s. Sålunda strålkastare utveckling, såsom LED-matris belysning eller belysning Biled ex från Valeo.

    Denna typ av produkter de första åren enbart levereras till fordonstillverkarna, men de flesta återfinns efter ett år eller 3-4 väg till eftermarknad och därmed webshopen Winparts.

    Dessa produkter är då som Valeo produkt på plats, men dessa produkter skiljer sig inte från de ursprungliga produkterna. Så du faktiskt köpa en originalprodukt med en Valeo stämpel på det. Garanterad kvalitet!

    Kortfattat skilja Valeo produkter i följande punkter:

    - Originalprodukt
    - Högsta kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Ingen visuell skillnad från originalet
    - 1 års garanti

    För närvarande har vi följande Valeo produkter i vårt sortiment:

    - Torkare
    - Koppling Satser
    - radiatorer 
    - Strålkastare
    - Diamant Mechanics
    - Startmotorer
    - Sensorer

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    25-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Låslock, kylvätskebehållare
    Calorstat by vernet

    Låslock, kylvätskebehållare

    Specifikationerna inte finns

    49,93 kr

    I lager