Tillbaka till listan
FEBI

Termostat, kylvätska 09337 FEBI

  • Termostat, kylvätska 09337 FEBI
  • Termostat, kylvätska 09337 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0122574

Tillverkare kod: 09337

EAN: 4027816093374

81,80 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    ApplikationTermostat
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Öppningstemperatur [°C]89
    Observera serviceinformationen

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 82270
    3RG 82269
    3RG 80694
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-040-2001
    AIC 52904
    AP XENERGY XT5108.89
    AP XENERGY XT6045
    ASAM 34074
    ASHIKA 38-00-0402
    AUTOMEGA 160072810
    Alfa e-Parts AF10436
    Alfa e-Parts AF14157
    Alfa e-Parts AF02822
    BOGAP P4245101
    BOGAP P4245117
    BORG & BECK BTS122.82
    CALORSTAT by Vernet TH6045.89J
    87,60 kr
    CAUTEX 756862
    CAUTEX 771922
    CAUTEX 770202
    DT Spare Parts 12.18025
    Dr!ve+ DP2310.14.0339
    Dr!ve+ DP2310.14.0256
    Dr!ve+ DP2310.14.0348
    ERA 350266A
    FAE 5202482
    FARE SA T002
    FARE SA 32955
    FEBI 09337 (denna produkt)
    FIRST LINE FTS122.82
    FISPA 94.210
    FISPA 94.145
    FISPA 94.210A2
    FISPA 94.143
    GATES TH00182G2
    136,09 kr
    GATES TH00188G1
    92,44 kr
    HOFFER 8192145
    HOFFER 8192143
    HOFFER 8192210
    JAPANPARTS VT-0402
    JAPKO 380402
    JDEUS TH0230001
    JDEUS TH0070003
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    JPN 20C9012-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 573145
    KAMOKA 7710077
    MALÒ TER062
    MAXGEAR 67-0100
    MEAT & DORIA 92145
    MEAT & DORIA 92210
    MEAT & DORIA 92143
    METZGER 4006022
    METZGER 4006463
    MEYLE 028 289 0000
    124,38 kr
    MOTAQUIP VTS187
    Metalcaucho 03037
    Metalcaucho 30900
    Metalcaucho 46087
    OPEN PARTS TRM1013.00
    OPEN PARTS TRM1012.00
    OPEN PARTS TRM1011.00
    PLYOM P756862
    PLYOM P771922
    PLYOM P770202
    SASIC 3381111
    SIDAT 94.210
    SIDAT 94.210A2
    SIDAT 94.145
    SIDAT 94.143
    SRLine U53000L-S
    STC T403037
    STC T446087
    STC T430900
    STELLOX 23-40022-SX
    SWAG 60 90 9337
    TOPRAN 720 750
    TRISCAN 8620 5488
    TRISCAN 8620 5491
    VALEO 820008
    VEMO V42-99-0002
    VEMO V15-99-2002-1
    WILMINK GROUP WG1091608
    WILMINK GROUP WG1794232
    WILMINK GROUP WG2113104
    WILMINK GROUP WG1218013
    WILMINK GROUP WG2308559
  • Tillämplighet

    RENAULT
    19 I
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.7 - 1721ccm, 92pk, 68kw - F2N 720
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.7 - 1721ccm, 94pk, 69kw - F2N 721, F2N 722
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.7 - 1721ccm, 107pk, 79kw - F3N 746
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.7 (B/C53B) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 740, F3N 741
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.7 (B/C53C) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 742, F3N 743
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.8 - 1794ccm, 91pk, 67kw - F3P 765
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.8 16V - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 700
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.8 16V (B/C53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.9 D (B/C534, B/C53J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 706, F8Q 742
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.7 - 1721ccm, 94pk, 69kw - F2N 721
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.7 (L533) - 1721ccm, 92pk, 68kw - F2N 720, F2N 721
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.7 (L53B) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 740, F3N 741
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.7 (L53C) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 742, F3N 743
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.7 (L53F) - 1721ccm, 107pk, 79kw - F3N 746
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.8 16V - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 700
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.8 16V (L53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.9 D (L534, L53J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 706, F8Q 742
    19 II
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.7 (B/C53B) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 740, F3N 741
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.7 (B/C53C) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 743
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 (5/353A) - 1794ccm, 90pk, 66kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F3P 706, F3P
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 (5/353F, B/C538) - 1794ccm, 107pk, 79kw - F3P 682, F3P 765
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 (B/C538) - 1794ccm, 110pk, 81kw - F3P 700
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 16V (B/C53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.9 D (B/C53J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 742
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.7 (L533) - 1721ccm, 92pk, 68kw - F2N 720, F2N 721
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.7 (L53B) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 740, F3N 741
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 - 1794ccm, 107pk, 79kw - F3P 706, F3P 700
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 - 1794ccm, 91pk, 67kw - F3P 765
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 (453A/F) - 1794ccm, 90pk, 66kw - BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, C1G 700, C1G 710, F3P 706, F3P 760, F2N 712, J7R 750, J7
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 (L53Y) - 1794ccm, 88pk, 65kw - F3P 704, F3P 705, F3P 706, F3P 707, F3P 708, F3P 760
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 16V (L53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    21
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 1.7 - 1721ccm, 88pk, 65kw - F2N 711, F2N 754
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 1.7 - 1721ccm, 75pk, 55kw - F2N 712, F3N 726
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 1.7 (B48E) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 722, F3N 723
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 1.7 (B48F) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 726
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 1.9 D (B48H, B48I) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 710
    21 Kombi
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K/S481) - 1721ccm, 75pk, 55kw - BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, C1G 700, C1G 710, F2N 712, 171 (XU5S), 106E (XN1A), 155
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K/S482) - 1721ccm, 88pk, 65kw - F2N 710
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K48E) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 722, F3N 723
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K48E) - 1721ccm, 94pk, 69kw - F3N 722, F3N 723
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K48M) - 1721ccm, 73pk, 54kw - 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, 4G63 (DOHC 16V), UC, OM 651.955, OM 651.956, 149 B4.000, M 278.922, N60
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 (K48N) - 1721ccm, 87pk, 64kw - 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, 4G63 (DOHC 16V), UC, OM 651.955, OM 651.956, 149 B4.000, M 278.922, N60
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.7 Cat (K48F) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F3N 726
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 1.9 D - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 710
    21 Sedan
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L481) - 1721ccm, 75pk, 55kw - F2N 712
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L482) - 1721ccm, 88pk, 65kw - F2N 710
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L48E) - 1721ccm, 90pk, 66kw - F3N 722, F3N 723
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L48E) - 1721ccm, 94pk, 69kw - F3N 722, F3N 723
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L48M, L48F) - 1721ccm, 73pk, 54kw - F2N 750, F3N 726
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.7 (L48N) - 1721ccm, 87pk, 64kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 1.9 D (L48H, L48I) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 710
    21 Skåp
    21 Skåp / kombi (S48_) | 06.1986-04.1995 1.7 - 1721ccm, 88pk, 65kw - F2N 710
    CLIO I
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.7 (B/C574) - 1721ccm, 92pk, 68kw - F2N 770
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 - 1794ccm, 95pk, 70kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP), G1A,
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 (357A, 357D, 357U, 557A, 557D, 557U, B578, C578) - 1783ccm, 90pk, 66kw - F3P 755
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 (B/C57C, B/C57U) - 1794ccm, 88pk, 65kw - F3P 710, F3P 714
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) - 1794ccm, 90pk, 66kw - F3P 710, F3P 714, F3P 712
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 Rsi (B/C579) - 1794ccm, 109pk, 80kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 Rsi (B/C57H) - 1794ccm, 107pk, 79kw - F3P 758
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.9 D - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632, F8Q 676, F8Q 696, F8Q 714
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 730, F8Q 732
    CLIO I Skåpbil/halvkombi (S57_) | 01.1991-09.1998 1.9 D - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 730, F8Q 732
    CLIO I Skåpbil/halvkombi (S57_) | 01.1991-09.1998 1.9 RND - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 678
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 (JE0A) - 1998ccm, 114pk, 84kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, G4GF, 840
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 - 1794ccm, 94pk, 69kw - F3P 674
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 - 1794ccm, 95pk, 70kw - F3P 678, F3P 676
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 (B56A/B) - 1794ccm, 90pk, 66kw - F3P 720, F3P 724
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 (B56S/T/0) - 1794ccm, 90pk, 66kw - BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY (XU7JP4), M 64.21S, M 64.21, M 64.2
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 (B56Z) - 1794ccm, 94pk, 69kw - BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY (XU7JP4), M 64.21
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 611
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 - 1998ccm, 114pk, 84kw - F3R 722, F3R 768
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 (B56C/H/N) - 1998ccm, 113pk, 83kw - F3R 722, F3R 723
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.8 (K56S/T/0) - 1794ccm, 90pk, 66kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.8 (K56Z) - 1794ccm, 94pk, 69kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.0 - 1998ccm, 114pk, 84kw - F3R 728, F3R 768
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.0 (K56C/H) - 1998ccm, 113pk, 83kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, F3R 722, F3R 723, CD20, GA14DE, GA16
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 i (BA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i (DA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, F3R 750, F3R 751,
    SPORT SPIDER
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 - 1998ccm, 147pk, 108kw - F7R 710
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, DC, AAB, AAF, ACU, AE
    TRAFIC Buss
    TRAFIC Buss (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.7 - 1721ccm, 68pk, 50kw - F1N 724
    TRAFIC Flak/chassi
    TRAFIC Flak/chassi (T_, P_, V_) | 03.1980-04.1989 1.7 - 1721ccm, 68pk, 50kw - F1N 722
    TRAFIC Flak/chassi (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.7 - 1721ccm, 68pk, 50kw - F1N 722
    TRAFIC Skåp
    TRAFIC Skåp (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.7 - 1721ccm, 69pk, 51kw - F1N 724
    TRAFIC Skåp (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.7 - 1721ccm, 68pk, 50kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, CLAB, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AE
  • Originalnummer

    77 01 349 659 RENAULT
    77 00 735 456 RENAULT
    77 00 866 896 RENAULT
    77 01 348 372 RENAULT
    77 00 872 314 RENAULT
    77 00 723 945 RENAULT
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig