Tillbaka till listan
Valeo

Filter, kupéventilation CLIMFILTER COMFORT 698868 Valeo

  • Filter, kupéventilation CLIMFILTER COMFORT 698868 Valeo
  • Filter, kupéventilation CLIMFILTER COMFORT 698868 Valeo, miniatyr 2
  • Filter, kupéventilation CLIMFILTER COMFORT 698868 Valeo, miniatyr 3
  • Filter, kupéventilation CLIMFILTER COMFORT 698868 Valeo, miniatyr 4

Produktnummer: 0926056

Tillverkare kod: 698868

EAN: 3276426988681

120,26 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FilterutförandePartikelfilter
    Antal1
    Garanti2 år
    Längd [mm]224
    Höjd [mm]30
    Bredd [mm]234
    Vikt (kg]0,15

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    1A FIRST AUTOMOTIVE C30356
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1319
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1763
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1318
    AMC Filter HC-8120
    50,87 kr
    AMC Filter HC-8114
    59,16 kr
    AMC Filter HC-8114X
    115,56 kr
    AMC Filter HC-8114C
    69,39 kr
    ANDEL ANF0274
    AP XENERGY X10682
    ASAM 71908
    ASAM 101718
    ASHIKA 21-H0-H011
    ASHUKI H098-12
    ASTER AS2497
    ASTER ASF2497
    AVS AUTOPARTS HBA256
    BLUE PRINT ADH22507
    79,82 kr
    BLUE PRINT ADH22514
    127,30 kr
    BOGAP H8112100
    BORG & BECK BFC1036
    BREMSI FC0849
    BSG BSG 35-145-005
    BSG BSG 35-145-003
    BÖLK BOL-C031743
    CHAMPION CCF0125
    COMLINE EKF209
    CONTINENTAL 28.0002-1121.2
    CORTECO 80000330
    Castrol Filters CC0059C
    Castrol Filters CC0059
    CoopersFiaam PC8166
    CoopersFiaam PCA8166
    CoopersFiaam PC8143-2
    DACO DFC1200
    DACO DFC1200W
    DAVID VASCO O173
    DELPHI TSP0325153
    DENCKERMANN M110730K
    DENCKERMANN M110730
    DENSO DCF561P
    94,17 kr
    DIAMAX DP4262
    DJ PARTS FC1082C
    DJ PARTS FC1021
    Dr!ve+ DP1110.12.0083
    Dr!ve+ DP1110.12.1108
    EUROREPAR 1610583180
    FEBI BILSTEIN 24526
    79,82 kr
    FEBI BILSTEIN 34186
    127,30 kr
    FI.BA CF-162
    FIL FILTER HC 7103
    FILTRON K 1187
    FISPA 180
    FISPA BL680
    FISPA 680
    FRAM CF10062
    FRAM CF9819-2
    FRAM CFP10062
    FRAM CFH12710
    FREE ACK667
    FREE AC667
    FRIGAIR 1319.5229
    HART 338 546
    HART 929 509
    HELLA 8ZC 366 121-841
    HENGST FILTER 11583310000
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1344010
    HOFFER 17304
    HOFFER 17304K
    IAP QUALITY PARTS 821-06037
    JAPANPARTS FAA-H011
    JAPKO 21H011
    JPN 40F4012-JPN
    JPN 40F4010-JPN
    JPN 40F4012C-JPN
    JPN 40F9048C-JPN
    KAISHIN A20063
    KAVO PARTS HC-8120
    KAVO PARTS HC-8114
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KAVO PARTS HC-8114C
    KAVO PARTS HC-8114X
    KNECHT LA 216
    KOLBENSCHMIDT 50013954
    KRAFT AUTOMOTIVE 1736650
    LUCAS LFCP196
    LYNXauto LAC-513
    MAGNETI MARELLI 350203062110
    MAHLE ORIGINAL LA 216
    165,39 kr
    MALÒ 1531191
    MANN-FILTER CU 2358
    173,97 kr
    MANN-FILTER FP 2358
    286,91 kr
    MASTER-SPORT 2358-1-IF-PCS-MS
    MASTER-SPORT 2358-IFB-PCS-MS
    MASTER-SPORT 2358-IF-PCS-MS
    MAXGEAR 26-0467
    MAXGEAR 26-1851
    MAXGEAR 26-0840
    MEAT & DORIA 17304
    MEAT & DORIA 17304K
    MECAFILTER ELR7173
    MEHA AUTOMOTIVE MH59129
    MEYLE 31-12 319 0012
    137,74 kr
    MFILTER K 983
    MILLARD FILTERS MC-53058
    MISFAT HB318
    MOTAQUIP VCF367
    MOTRIO 8550500270
    MULLER FILTER FC356
    NAPA NFC4100
    NIPPARTS J1344010
    NPS H135A14
    OPEN PARTS CAF2130.01
    OPTIMAL OP-FCF20069
    Omnicraft 2135484
    Oyodo 40F4012-OYO
    PURFLUX AH221
    153,57 kr
    PURFLUX AHH221
    215,90 kr
    PURFLUX AH220-2
    112,88 kr
    QUINTON HAZELL QFC0150
    RED-LINE 36HO016
    RIDEX 424I0044
    SAMPIYON FILTER CK 0025
    SCT Germany SA 1205
    SIDAT 180
    SIDAT BL680
    SIDAT 680
    SIVENTO P682
    SOFIMA S 3123 C
    SRLine S11-1052NS
    SRLine S11-1052
    SRLine S11-2052
    STARK SKIF-0170043
    STELLOX 71-10216-SX
    TECNECO FILTERS CK10062
    TECNOCAR E422
    TECNOCAR EA422
    TECNOCAR E421-2
    UFI 53.123.00
    VALEO 715678
    VALEO 698868 (denna produkt)
    VOLLER FILTERS VOL-75401
    VOLLER FILTERS VOL-75402
    WILMINK GROUP WG1917038
    WILMINK GROUP WG1774576
    WILMINK GROUP WG1233405
    WILMINK GROUP WG1215307
    WILMINK GROUP WG1923327
    WILMINK GROUP WG1793507
    WILMINK GROUP WG1371690
    WILMINK GROUP WG1018812
    WILMINK GROUP WG1793765
    WIX FILTERS WP9224
    ZAFFO ZF497
    ZAFFO Z497
    ZERO WZF1497
    ZERO WZ1497
    goCORE GCD240120
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    80292-SDA-A01 HONDA
    80292-SDC-505HE HONDA
    80292-SDC-A01 HONDA
    80292-SEC-A01 HONDA
    80292-SHJ-A41 HONDA
    80292-SWW-G01 HONDA
    80292SDAA01 HONDA
    80292SDC505HE HONDA
    80292SDCA01 HONDA
    80292SEA003 HONDA
    80292SECA01 HONDA
    80292SHJA41 HONDA
    80292SWWG01 HONDA
    80292TV1E01 HONDA
    80292TZ3A41 HONDA
    80292-TZ3-A41 HONDA
    80292-TV1-E01 HONDA
    80292-SWA-003 HONDA
    80292SWA003 HONDA
    80292-SWA-405 HONDA
    80292SWA405 HONDA
    80292-T0G-A01 HONDA
    80292T0GA01 HONDA
    80292-SWA-A01 HONDA
    80292SWAA01 HONDA
    80292-T1G-G01 HONDA
    80292T1GG01 HONDA
    80291-SEP-H01 HONDA
    80291SEPH01 HONDA
    80292-SDG-W01 HONDA
    80292SDGW01 HONDA
    80292SNLT01 HONDA
    80292SDGW01 ACURA
    80292-SEA-003 HONDA
    80292TZ3A41 HONDA (GAC)
    80292SWA003 HONDA (DONGFENG)
    80292SDGW01 HONDA (GAC)
    80292SLJ003 HONDA
    80292SDGW01 CIIMO
    08R79-SEA-000A HONDA
    80292SDGW01 HONDA (DONGFENG)
    8100407XKY00A HAVAL
    80292TZ5H41 HONDA
    80291SEPH01 HONDA (DONGFENG)
    80292SDGW01 ACURA (GAC)
    8104400BJZ08A HAVAL
    8R79SEA000A HONDA
    80291SEPH01 ACURA
    80292SWA003 ACURA
    8100235XKZ16A GREAT WALL
    80292SFE901 HONDA
    80292T6NA01 HONDA
    80292TZ5H41 ACURA
    80292SWA003 PROTON
    80291SNKA01 HONDA
  • Tillverkare

    Valeo

    Valeo är en internationell leverantör av bildelar för nästan alla märken över hela världen. Som ett teknikföretag, fokuserar de på innovativa produkter, system och lösningar som minskar CO2-utsläppen från fordon. Valeo producerar ett brett spektrum av produkter, torkarblad till kopplings kit och dynamoâ s.

    Som ett innovativt företag Valeo ger den senaste tekniken för autoâ s. Sålunda strålkastare utveckling, såsom LED-matris belysning eller belysning Biled ex från Valeo.

    Denna typ av produkter de första åren enbart levereras till fordonstillverkarna, men de flesta återfinns efter ett år eller 3-4 väg till eftermarknad och därmed webshopen Winparts.

    Dessa produkter är då som Valeo produkt på plats, men dessa produkter skiljer sig inte från de ursprungliga produkterna. Så du faktiskt köpa en originalprodukt med en Valeo stämpel på det. Garanterad kvalitet!

    Kortfattat skilja Valeo produkter i följande punkter:

    - Originalprodukt
    - Högsta kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Ingen visuell skillnad från originalet
    - 1 års garanti

    För närvarande har vi följande Valeo produkter i vårt sortiment:

    - Torkare
    - Koppling Satser
    - radiatorer 
    - Strålkastare
    - Diamant Mechanics
    - Startmotorer
    - Sensorer

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning