Tillbaka till listan
Bosch

Oljetryckskontakt

5 5/5 (1 översyn)

  • Oljetryckskontakt
  • Oljetryckskontakt, miniatyr 2
  • Oljetryckskontakt, miniatyr 3
  • Oljetryckskontakt, miniatyr 4

Produktnummer: 0862623

Tillverkare kod: 0 986 345 017

EAN: 3165142719368

Winprice
Rek. pris: 105,88 kr

60,48 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-2674
    AIC 78363
    ASHIKA 11-04-401
    AUTOTEAM L2006
    Alfa e-Parts AF02870
    BLUE PRINT ADT36601
    31,59 kr
    BLUE PRINT ADD66601
    47,51 kr
    BLUE PRINT ADG06614
    74,80 kr
    BLUE PRINT ADG06609
    75,25 kr
    BOGAP N6123102
    BORG & BECK BOP1008
    BOSCH 0 986 345 017 (denna produkt)
    BSG BSG 40-840-002
    CALORSTAT by Vernet OS3577
    42,61 kr
    CASCO CSN86L01AS
    DELPHI SW90016
    46,83 kr
    DELPHI SW90047-12B1
    DELPHI SW90016-12B1
    EPS 1.800.017
    50,51 kr
    ERA 330877
    ERA 330006
    ERA 330020
    ERA 330009
    FACET 7.0017
    45,88 kr
    FAE 11610
    41,87 kr
    FEBI BILSTEIN 107767
    53,63 kr
    FEBI BILSTEIN 47404
    30,86 kr
    FIRST LINE FOP1008
    FISPA 82.006
    FISPA 82.003
    FISPA 82.004
    FISPA 82.061
    FISPA 82.005
    FISPA 82.055
    FISPA 82.055A2
    HART 511 597
    HART 279 903
    HELLA 6ZF 007 392-001
    78,36 kr
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J5614001
    HOFFER 7532000
    HOFFER 7532072
    HOFFER 7532078
    HOFFER 7532033
    HOFFER 7532002
    HOFFER 7532001
    JAPANPARTS PO-401
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    JAPKO 11401
    JPN 40E8005-JPN
    JPN 40E0005-JPN
    KAVO PARTS EOP-2004
    28,05 kr
    KW 500 017
    LEMARK LOPS025
    LUCAS SOB807
    MAGNETI MARELLI 510050011100
    MAXGEAR 21-0331
    MEAT & DORIA 72000
    MEAT & DORIA 72072
    MEAT & DORIA 72033
    MEAT & DORIA 72002
    MEAT & DORIA 72001
    MEAT & DORIA 72078
    METZGER 0910061
    METZGER 0910012
    METZGER 0910011
    MOTAQUIP LVRP253
    MOTAQUIP LVRP349
    MOTAQUIP LVRP304
    NIPPARTS J5614001
    NPS N561N00
    Oyodo 40E5003-OYO
    Oyodo 40E2002-OYO
    Oyodo 40E4002-OYO
    QUINTON HAZELL XOPS28
    SIDAT 82.006
    SIDAT 82.005
    SIDAT 82.004
    SIDAT 82.061
    SIDAT 82.055
    SIDAT 82.003
    SIDAT 82.055A2
    STANDARD 50810
    STANDARD 50811
    SWAG 33 10 6812
    TATSUMI THO0002
    VEMO V26-73-0014
    VEMO V32-73-0001
    WALKER PRODUCTS 256-1195
    WILMINK GROUP WG1014440
    WILMINK GROUP WG2281633
    WILMINK GROUP WG1499714
    WILMINK GROUP WG1014445
    WILMINK GROUP WG1711511
  • Tillämplighet

    CHEVROLET
    AVEO /
    AVEO / KALOS Halvkombi (T200) | 05.2003-05.2008 1.2 - 1150ccm, 72pk, 53kw - LY4
    AVEO / KALOS Halvkombi (T250, T255) | 06.2006-12.2011 1.2 - 1206ccm, 84pk, 62kw - LMU
    AVEO / KALOS Halvkombi (T250, T255) | 06.2006-12.2011 1.2 - 1150ccm, 72pk, 53kw - LY4
    AVEO / KALOS Halvkombi (T250, T255) | 06.2006-12.2011 1.2 LPG - 1206ccm, 84pk, 62kw - LMU
    AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) | 03.2005-05.2013 1.2 - 1206ccm, 75pk, 55kw - J2, 4RC, LMU, ME, J8S 711, G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.0
    AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) | 03.2005-05.2013 1.2 - 1206ccm, 84pk, 62kw - LMU
    AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) | 03.2005-05.2013 1.2 - 1150ccm, 72pk, 53kw - LY4
    AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) | 03.2005-05.2013 1.2 LPG - 1206ccm, 84pk, 62kw - LMU
    MATIZ
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 0.8 - 796ccm, 52pk, 38kw - LQ2(49CUL3), LBF(49CUL3)
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 0.8 LPG - 796ccm, 52pk, 38kw - LQ2(49CUL3), LBF(49CUL3)
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 1.0 - 995ccm, 65pk, 48kw - LA2
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 1.0 - 995ccm, 64pk, 47kw - LQ4(61CUL4)
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 1.0 - 995ccm, 67pk, 49kw - LQ4(61CUL4)
    MATIZ (M200, M250) | 03.2005-12.2013 1.0 LPG - 995ccm, 67pk, 49kw - LA2, LQ4(61CUL4)
    SPARK
    SPARK | 05.2005-02.2010 1.0 SX - 995ccm, 63pk, 46kw - B10S, LA2
    SPARK | 05.2005-02.2010 1.0 SX - 995ccm, 67pk, 49kw - LQ4(61CUL4)
    SPARK (M300) | 03.2010-12.2016 1.0 - 995ccm, 68pk, 50kw - B10D1, LMT
    SPARK (M300) | 03.2010-12.2016 1.0 LPG - 995ccm, 68pk, 50kw - LMT
    SPARK (M300) | 03.2010-12.2016 1.2 LPG - 1206ccm, 82pk, 60kw - LMU
    DAEWOO
    KALOS
    KALOS (KLAS) | 09.2002-??? 1.2 - 1150ccm, 72pk, 53kw - B12S1
    MATIZ
    MATIZ (M100, M150) | 09.1998-??? 0.8 - 796ccm, 52pk, 38kw - F8CV
    MATIZ (M100, M150) | 09.1998-??? 1.0 - 995ccm, 64pk, 47kw - B10S
    MATIZ (M200, M250) | 01.2005-06.2010 0.8 - 796ccm, 52pk, 38kw - F8CV
    MATIZ Skåpbil/halvkombi
    MATIZ Skåpbil/halvkombi (KLA4) | 08.1998-08.2002 0.8 - 796ccm, 52pk, 38kw - F8CV
    MITSUBISHI
    3000 GT
    3000 GT Coupé (Z1_A) | 06.1989-12.1999 3.0 Turbo 4WD (Z16A) - 2972ccm, 286pk, 210kw - 6G72-T/C (DOHC 24V)
    CARISMA
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 95pk, 70kw - 4G92 (SOHC 16V)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 103pk, 76kw - 4G92 (SOHC 16V)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 99pk, 73kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 (DA2A) - 1834ccm, 116pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 16V GDI (DA2A) - 1834ccm, 125pk, 92kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 GDI (DA2A) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 MSX - 16V (DA2A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    CARISMA Sedan
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 95pk, 70kw - 4G92 (SOHC 16V)
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 103pk, 76kw - 4G92 (SOHC 16V)
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 90pk, 66kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (SOHC 16V
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.6 (DA1A) - 1597ccm, 99pk, 73kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.8 (DA2A) - 1834ccm, 115pk, 85kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4G93 (SOHC 16V
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.8 16V GDI (DA2A) - 1834ccm, 125pk, 92kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.8 GDI (DA2A) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    COLT II
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.2 EL, GL (C15A) - 1198ccm, 55pk, 40kw - 4G16
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.2 EL, GL (C15A) - 1198ccm, 60pk, 44kw - 4G16
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.3 EL,GL (C11A) - 1299ccm, 67pk, 49kw - G13B
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.5 GLX (C12A) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.5 GLX (C12A) - 1468ccm, 70pk, 51kw - G15B
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.6 Turbo ECi (C13A) - 1597ccm, 125pk, 92kw - 4G32-T/C (SOHC 8V)
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.6 Turbo ECi (C13A) - 1597ccm, 105pk, 77kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, JPA, LTA, H
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.8 GL Diesel (C14A) - 1795ccm, 58pk, 43kw - 4D65 (SOHC 8V)
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.8 GL Diesel (C14A) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    COLT III
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.3 (C51A) - 1299ccm, 70pk, 51kw - 4G13 (SOHC 8V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.3 12V (C51A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.3 GL (C61A) - 1299ccm, 60pk, 44kw - 4G13 (SOHC 8V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.5 Cat (C52A) - 1468ccm, 90pk, 66kw - 4G15 (SOHC 12V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.5 GLXi (C52A) - 1468ccm, 84pk, 62kw - 4G15 (SOHC 8V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.6 GTi 16V (C53A) - 1596ccm, 124pk, 91kw - 4G61 (DOHC 16V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.8 Diesel GLX (C54A) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.8 GTi 16V Cat (C58A) - 1836ccm, 136pk, 100kw - 4G67
    COLT IV
    COLT IV (CA_A) | 04.1992-04.1996 1.3 GLi 12V (CA1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    COLT IV (CA_A) | 04.1992-04.1996 1.6 4WD (CC4A) - 1597ccm, 114pk, 84kw - 4G92 (SOHC 16V)
    COLT IV (CA_A) | 04.1992-04.1996 1.6 GLXi 16V (CA4A) - 1597ccm, 113pk, 83kw - 4G92 (SOHC 16V)
    COLT IV (CA_A) | 04.1992-04.1996 1.8 GTi 16V (CA5A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    COLT V
    COLT V (CJ_, CP_) | 05.1996-09.2003 1300 GL,GLX (CJ1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    COLT V (CJ_, CP_) | 05.1996-09.2003 1600 GLX (CJ4A) - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DELICA /
    DELICA / SPACE GEAR | 09.1994-05.2004 2.0 (PA3V) - 1997ccm, 113pk, 83kw - 4G63 (SOHC 16V)
    DELICA / SPACE GEAR | 09.1994-05.2004 2.4 (PA4W, PB4W, PC4W) - 2351ccm, 132pk, 97kw - 4G64 (16V)
    DELICA / SPACE GEAR | 09.1994-05.2004 2.5 - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    DELICA / SPACE GEAR | 09.1994-05.2004 2.5 (PD5W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    ECLIPSE I
    ECLIPSE I (D2_A) | 12.1989-11.1995 1.8 (D21A) - 1755ccm, 92pk, 68kw - 4G37
    ECLIPSE I (D2_A) | 12.1989-11.1995 2.0 i 16V (D22A, D27A) - 1997ccm, 150pk, 110kw - 4G63 (DOHC 16V)
    ECLIPSE I (D2_A) | 12.1989-11.1995 2.0 i 16V 4WD (D22A, D27A) - 1997ccm, 150pk, 110kw - 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T
    ECLIPSE I (D2_A) | 12.1989-11.1995 2.0 Turbo - 1997ccm, 200pk, 147kw - 4G63-T/C (DOHC 16V)
    ECLIPSE II
    ECLIPSE II (D3_A) | 09.1995-04.1999 2.0 RS - 1996ccm, 141pk, 104kw - 420A
    ECLIPSE II (D3_A) | 09.1995-04.1999 2000 GS 16V (D32A) - 1997ccm, 146pk, 107kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    GALANT IV
    GALANT IV (A16_) | 09.1980-05.1984 1.6 GLX (A161A) - 1597ccm, 75pk, 55kw - 4G32 (SOHC 8V)
    GALANT IV (A16_) | 09.1980-05.1984 2.0 GLS (A163) - 1997ccm, 102pk, 75kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT IV (A16_) | 09.1980-05.1984 2.0 Turbo ECi (A164) - 1997ccm, 170pk, 125kw - 4G63-T (SOHC 8V ECI)
    GALANT IV (A16_) | 09.1980-05.1984 2.3 Turbo-D (A167) - 2347ccm, 84pk, 62kw - 4D55-T (SOHC 8V)
    GALANT IV Station Wagon (A16_V) | 09.1980-05.1984 1.6 GLX (A161V) - 1597ccm, 75pk, 55kw - 4G32 (SOHC 8V)
    GALANT IV Station Wagon (A16_V) | 09.1980-05.1984 2.0 GLX (A163V) - 1997ccm, 102pk, 75kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT IV Station Wagon (A16_V) | 09.1980-05.1984 2.3 Turbo-D (A167V) - 2347ccm, 84pk, 62kw - 4D55-T (SOHC 8V)
    GALANT V
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 1.6 GLX (E11A) - 1597ccm, 75pk, 55kw - 4G32 (SOHC 8V)
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 1.8 Turbo-D (E14A) - 1795ccm, 82pk, 60kw - 4D65-T (SOHC 8V)
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 2.0 GLS (E15A) - 1997ccm, 102pk, 75kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 2.0 GLS (E15A) - 1997ccm, 90pk, 66kw - G63B
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 2.0 Turbo ECi (E15A) - 1997ccm, 150pk, 110kw - 4G63-T (SOHC 8V)
    GALANT V (E1_A) | 06.1984-04.1990 2.4 GLS (E16A) - 2351ccm, 112pk, 82kw - G64B
    GALANT VI
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 1.8 - 1755ccm, 86pk, 63kw - 4G37
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 1.8 (E32A) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 1.8 Turbo-D (E34A) - 1795ccm, 75pk, 55kw - 4D65-T (SOHC 8V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 4WD (E33A, E38A, E39A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 144pk, 106kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 146pk, 107kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 GTi 16V 4WD (E39A) - 1997ccm, 145pk, 107kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 GTI 16V 4x4 (E38A, E39A, E33A) - 1997ccm, 144pk, 106kw - 4RB, 4RC, 4GA, RF, 4G63 (DOHC 16V), UC, 149 B4.000, M 278.922, N600E, EB1, EB2, J(G)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 1.6 (E31A) - 1597ccm, 75pk, 55kw - 4G32 (SOHC 8V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 1.8 (E32A) - 1755ccm, 86pk, 63kw - 4G37
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 1.8 (E32A) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 1.8 Turbo-D (E34A) - 1795ccm, 75pk, 55kw - 4D65-T (SOHC 8V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 4WD (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - 4G63 (SOHC 8V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 GTi 16V (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 144pk, 106kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 GTi 16V (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 145pk, 107kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 GTi 16V 4WD (E39A, E38A, E33A) - 1997ccm, 144pk, 106kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VI Sedan (E3_A) | 11.1987-10.1992 2.0 GTI 16V Cat 4WD (E38A, E39A, E33A) - 1997ccm, 150pk, 110kw - 4G63 (DOHC 16V)
    GALANT VII
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 1.8 (E52A) - 1834ccm, 116pk, 85kw - 4G93 (SOHC 16V)
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 1.8 GLSI (E52A) - 1834ccm, 126pk, 93kw - 4G93 (SOHC 16V)
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 2.0 GLSI (E55A) - 1997ccm, 137pk, 101kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 2.0 V6-24 (E64A, E54A) - 1999ccm, 150pk, 110kw - 6A12 (SOHC 24V)
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 2.5 V6-24 4WD (E88A) - 2497ccm, 170pk, 125kw - 6G73
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 1.8 (E52A) - 1834ccm, 116pk, 85kw - 4G93 (SOHC 16V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 1.8 GLSI (E52A) - 1834ccm, 126pk, 93kw - 4G93 (SOHC 16V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 GLSI (E55A) - 1997ccm, 137pk, 101kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 GLSI 4WD (E75A) - 1997ccm, 137pk, 101kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 GLSTD (E57A) - 1998ccm, 90pk, 66kw - 4D68-T (SOHC 8V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 V6-24 (E64A, E54A) - 1999ccm, 150pk, 110kw - 6A12 (SOHC 24V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.5 V6-24 4WD (E88A) - 2497ccm, 170pk, 125kw - 6G73
    GALANT VIII
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.0 (EA2A) - 1997ccm, 133pk, 98kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.0 (EA2A) - 1997ccm, 136pk, 100kw - 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.0 TDI (EA6A) - 1998ccm, 90pk, 66kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.5 V6 24V (EA5A) - 2498ccm, 160pk, 118kw - 6A13
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.5 V6 24V (EA5A) - 2498ccm, 163pk, 120kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.0 (EA2W) - 1997ccm, 133pk, 98kw - 4G63 (SOHC 16V)
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.0 (EA2W) - 1997ccm, 136pk, 100kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.0 TDI (EA6W) - 1998ccm, 90pk, 66kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.5 V6 24V (EA5W) - 2498ccm, 160pk, 118kw - 6A13
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.5 V6 24V (EA5W) - 2498ccm, 163pk, 120kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    GRANDIS
    GRANDIS (NA_W) | 04.2004-12.2011 2.4 MIVEC (NA4W) - 2378ccm, 165pk, 121kw - 4G69
    L 300
    L 300 / DELICA II Buss (L03_P/G, L0_2P) | 09.1981-02.1987 1.6 (L032P, L062P) - 1597ccm, 65pk, 48kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Buss (L03_P/G, L0_2P) | 09.1981-02.1987 1.6 (L032P, L062P) - 1597ccm, 70pk, 51kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Buss (L03_P/G, L0_2P) | 09.1981-02.1987 2.3 D (L038P) - 2346ccm, 68pk, 50kw - 4D55 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Flak/chassi (L03_P) | 03.1983-04.1994 1.6 (L032P, L062P, L036P) - 1597ccm, 70pk, 51kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Flak/chassi (L03_P) | 03.1983-04.1994 2.5 D (L039P) - 2477ccm, 69pk, 51kw - 4D56 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Skåp (L03_P) | 05.1980-10.1986 1.6 (L032P, L062P) - 1597ccm, 65pk, 48kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 / DELICA II Skåp (L03_P) | 05.1980-10.1986 2.3 D (L038P, L068P) - 2346ccm, 68pk, 50kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, K7M
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 1.6 (P02W, P12W) - 1598ccm, 69pk, 51kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.0 (P03W, P13W) - 1997ccm, 90pk, 66kw - 4G63 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.0 (P03W, P13W) - 1997ccm, 87pk, 64kw - G63B
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) - 1997ccm, 88pk, 65kw - 4G63 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) - 1997ccm, 90pk, 66kw - 4G63 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.4 (P04W, P14W) - 2351ccm, 112pk, 82kw - 4G64 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.4 4WD (P24W) - 2351ccm, 112pk, 82kw - 4G64 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.4 4WD (P24W) - 2351ccm, 109pk, 80kw - G64B
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.5 D (P05W, P15W) - 2477ccm, 75pk, 55kw - 4D56 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.5 D (P05W, P15W, P25W) - 2477ccm, 69pk, 51kw - 4D56 (SOHC 8V)
    L 300 III Buss (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) | 08.1986-05.2004 2.5 TD 4WD (P25W, P35W) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    L 300 III Flak/chassi (P1_T) | 07.1994-04.2000 2.0 (P13T) - 1997ccm, 116pk, 85kw - 4G63 (SOHC 16V)
    L 300 III Flak/chassi (P1_T) | 07.1994-04.2000 2.5 TD (P15T) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 1.6 (P12V, P02V) - 1598ccm, 69pk, 51kw - 4G32 (SOHC 8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.0 (P03V, P13V) - 1997ccm, 87pk, 64kw - G63B
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.0 (P23W, P23V) - 1997ccm, 111pk, 82kw - 4G63 (SOHC 16V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.0 4WD (P23W, P23V) - 1997ccm, 86pk, 63kw - 4G63 (SOHC 8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.4 4WD (P24V, P24W) - 2351ccm, 112pk, 82kw - G64B, 4G64 (8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.5 D (P05V, P05W, P15V) - 2477ccm, 69pk, 51kw - 4D56 (SOHC 8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.5 D (P05V, P15V) - 2477ccm, 75pk, 55kw - 4D56 (SOHC 8V)
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.5 TD - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T
    L 300 III Skåp (P0_V, P1_V, P2_V) | 11.1986-02.2006 2.5 TD 4WD (P25V) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    L200
    L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) | 11.1986-10.1996 2.0 (K32T, K12T) - 1997ccm, 94pk, 69kw - 4G63 (SOHC 8V)
    L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) | 11.1986-10.1996 2.5 D (K14T) - 2476ccm, 70pk, 51kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, JPA, LTA, H
    L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) | 11.1986-10.1996 2.5 D 4WD (K24T) - 2476ccm, 70pk, 51kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, JPA, LTA, H
    L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) | 11.1986-10.1996 2.5 TD 4WD (K34T) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) | 11.1986-10.1996 2.6 4WD (K33T) - 2555ccm, 103pk, 76kw - 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T, G54B
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.0 (K62T) - 1997ccm, 122pk, 90kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), N5C, M 102.942, M 115.955, 4RC, 4AB, LAT, NAT, NAV, 4BA, 4CA, LMU,
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.4 4WD (K75T) - 2351ccm, 132pk, 97kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), N5C, M 102.942, M 115.955, 4RC, 4AB, LAT, NAT, NAV, 4BA, 4CA, LMU,
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.5 D (K64T) - 2477ccm, 75pk, 55kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), N5C, M 102.942, M 115.955, 4RC, 4AB, LAT, NAT, NAV, 4BA, 4CA, LMU,
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.5 TD 4WD (K74T) - 2477ccm, 115pk, 85kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.5 TD 4WD (K74T) - 2477ccm, 99pk, 73kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), N5C, M 102.942, M 115.955, 4RC, 4AB, LAT, NAT, NAV, 4BA, 4CA, LMU,
    L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.5 TDiC - 2477ccm, 101pk, 74kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    L200 /
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D (KA4T) - 2477ccm, 128pk, 94kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D (KA4T) - 2477ccm, 167pk, 123kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D 16V 4WD - 2477ccm, 133pk, 98kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D 4WD (KB4T) - 2477ccm, 136pk, 100kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D 4WD (KB4T) - 2477ccm, 167pk, 123kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON (KA_T, KB_T) | 11.2005-12.2015 2.5 DI-D 4WD (KB4T) - 2477ccm, 178pk, 131kw - 4D56-T/C (DOHC 16V)
    L200 / TRITON Flak/chassi (KA_T, KB_T) | 08.2007-12.2015 2.5 DI-D (KA4T) - 2477ccm, 128pk, 94kw - 4D56 (16V)
    L200 / TRITON Flak/chassi (KA_T, KB_T) | 08.2007-12.2015 2.5 DI-D 4WD (KB4T) - 2477ccm, 178pk, 131kw - 4D56 (16V)
    L400 Buss
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.0 (PA3W) - 1997ccm, 113pk, 83kw - 4G63 (SOHC 16V)
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.0 16V (PA3V/W, PB3V, PA3W) - 1997ccm, 115pk, 85kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A-FE, 1UZ-FE
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.4 (PA4W) - 2351ccm, 128pk, 94kw - 4G64 (SOHC 16V)
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.4 (PA4W) - 2351ccm, 132pk, 97kw - 4G64 (SOHC 16V)
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.4 i 4WD (PD4V/W) - 2351ccm, 132pk, 97kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A-FE, 1UZ-FE
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.5 TD (PA5V/W, PB5V) - 2477ccm, 99pk, 73kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A-FE, 1UZ-FE
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2.5 TD 4WD (PD5V/W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A-FE, 1UZ-FE
    L400 Buss (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) | 05.1995-06.2005 2500 TD (PA5W) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    L400 Skåp
    L400 Skåp (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) | 06.1996-06.2005 2.0 - 1997ccm, 116pk, 85kw - 4G63 (SOHC 16V)
    L400 Skåp (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) | 06.1996-06.2005 2500 TD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    L400 Skåp (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) | 06.1996-06.2005 2500 TD 4WD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    LANCER CARGO
    LANCER CARGO Skåp / kombi (CS_W, CS_V) | 09.2003-06.2008 2.0 (CS9W) - 1997ccm, 135pk, 99kw - 4G63 (DOHC 16V)
    LANCER III
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.2 (C65A) - 1198ccm, 60pk, 44kw - 4G16
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.2 GL (C15AS) - 1198ccm, 55pk, 40kw - 4G16
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.5 GLX (C12AS) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.5 GLX (C12AS) - 1468ccm, 70pk, 51kw - G15B
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.8 Diesel (C14AS) - 1795ccm, 58pk, 43kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.8 Diesel (C14AS) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 (C12V) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 (C12V) - 1468ccm, 83pk, 61kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 (C12V) - 1468ccm, 70pk, 51kw - G15B
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 12V (C12V) - 1468ccm, 90pk, 66kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 4WD (C37V) - 1755ccm, 86pk, 63kw - 4G37
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 4WD (C37V) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 4WD (C37V) - 1755ccm, 94pk, 69kw - 4G37
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 4WD (C37V) - 1755ccm, 83pk, 61kw - G37B
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 D (C14V) - 1795ccm, 58pk, 43kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.8 D (C14V) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER IV
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.3 (C61A) - 1299ccm, 60pk, 44kw - 4G13 (SOHC 8V)
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.3 (C61A) - 1299ccm, 70pk, 51kw - 4G13 (SOHC 8V)
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.3 12V (C61A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.5 (C62A) - 1468ccm, 84pk, 62kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.5 12V (C62A) - 1468ccm, 90pk, 66kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER IV (C6_A, C7_A) | 04.1988-12.1997 1.8 GLX Diesel (C64A) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.3 12V (C61A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.5 (C62A) - 1468ccm, 84pk, 62kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.5 12V (C62A) - 1468ccm, 90pk, 66kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.6 16V (C76A, C66A) - 1597ccm, 113pk, 83kw - 4G92 (SOHC 16V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.6 4WD (C76A, C66A) - 1597ccm, 114pk, 84kw - 4G92 (SOHC 16V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 4WD (C77A) - 1755ccm, 97pk, 71kw - 4G37
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 D (C64A) - 1795ccm, 60pk, 44kw - 4D65 (SOHC 8V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 GTi 16V (C68A) - 1836ccm, 136pk, 100kw - 4G67
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 GTi 16V (C69A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 2.0 D (C67A) - 1998ccm, 68pk, 50kw - 4D68
    LANCER V
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.3 (CB1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.6 (CB4A) - 1597ccm, 90pk, 66kw - 4G92 (SOHC 16V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.6 16V (CB4A) - 1597ccm, 113pk, 83kw - 4G92 (SOHC 16V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.6 16V 4WD (CD4A) - 1597ccm, 113pk, 83kw - 4G92 (SOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.8 16V (CB5A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.8 GTi (CB5A) - 1834ccm, 136pk, 100kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 2.0 Diesel (CB8A) - 1998ccm, 68pk, 50kw - 4D68 (SOHC 8V)
    LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) | 12.1992-10.2003 1.6 16V (CB4W) - 1597ccm, 113pk, 83kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) | 12.1992-10.2003 1.6 16V 4WD (CD4W) - 1597ccm, 113pk, 83kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) | 12.1992-10.2003 2.0 D (CB8W) - 1998ccm, 68pk, 50kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    LANCER VI
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.3 12V (CK1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.5 12V (CK2A) - 1468ccm, 94pk, 69kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.6 16V (CK4A) - 1597ccm, 90pk, 66kw - 4G92 (SOHC 16V)
    LANCER VII
    LANCER VII (CS_A, CT_A) | 01.2001-12.2013 2.0 (CS9A) - 1997ccm, 135pk, 99kw - 4G63 (DOHC 16V)
    LANCER VII Kombi (CS_W, CT_W) | 09.2003-10.2008 2.0 (CS9W) - 1997ccm, 135pk, 99kw - 4G63 (DOHC 16V)
    MIRAGE V
    MIRAGE V Halvkombi (CJ_A) | 09.1995-07.2003 1.3 (CJ1A) - 1298ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    PAJERO CLASSIC
    PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) | 07.2001-??? 2.5 TD (V24W) - 2477ccm, 115pk, 85kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO I
    PAJERO I (L04_G, L14_G) | 12.1982-12.1991 2.3 TD (L043G, L048G) - 2346ccm, 84pk, 62kw - 4D55-T (SOHC 8V)
    PAJERO I (L04_G, L14_G) | 12.1982-12.1991 2.5 TD (L044G, L049G) - 2477ccm, 87pk, 64kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    PAJERO I (L04_G, L14_G) | 12.1982-12.1991 2.5 TD 4WD (L049G, L149G) - 2477ccm, 84pk, 62kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    PAJERO I (L04_G, L14_G) | 12.1982-12.1991 3.0 V6 (L141G, L146G) - 2972ccm, 141pk, 104kw - 6G72 (SOHC 12V)
    PAJERO I Canvas Top (L04_G) | 12.1982-11.1990 2.3 TD (L043G, L048G) - 2347ccm, 84pk, 62kw - 4D55-T (SOHC 8V)
    PAJERO I Canvas Top (L04_G) | 12.1982-11.1990 2.5 TD (L044G, L049G) - 2477ccm, 84pk, 62kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    PAJERO I Canvas Top (L04_G) | 12.1982-11.1990 2.6 (L042G, L047G) - 2555ccm, 103pk, 76kw - G54B, 4G54 (SOHC 8V)
    PAJERO II
    PAJERO II (V3_W) | 04.2000-09.2007 3.2 DiD 4WD - 3200ccm, 165pk, 121kw - 4M41
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.4 (V21W) - 2351ccm, 112pk, 82kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.5 TD 4WD (V24W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.5 TDiC (V44W, V24W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.6 4WD - 2555ccm, 103pk, 76kw - 4G54 (SOHC 8V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.8 D (V46W, V26W) - 2835ccm, 140pk, 103kw - 4M40-T
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 2.8 TD (V46W, V26W) - 2835ccm, 125pk, 92kw - 4M40-T
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 4WD - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 24V (V43W, V23W) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 24V (V43W, V23W) - 2972ccm, 181pk, 133kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 4WD (V23W, V43W) - 2972ccm, 150pk, 110kw - 6G72 (SOHC 12V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.5 V6 24V (V25W, V45W) - 3497ccm, 208pk, 153kw - 6G74 (DOHC 24V)
    PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.5 V6 24V (V45W, V25W) - 3497ccm, 194pk, 143kw - 6G74 (DOHC 24V)
    PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 2.4 (V21C) - 2351ccm, 112pk, 82kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T
    PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 2.5 TD 4WD (V24C) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T (SOHC 8V)
    PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 2.5 TDiC (V24W, V24C) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 (V23C) - 2972ccm, 150pk, 110kw - 6G72 (SOHC 12V)
    PAJERO III
    PAJERO III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 2.5 TDi (V64W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 2.5 TDi (V64W, V74W) - 2477ccm, 115pk, 85kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 3.2 DI-D (V68W) - 3200ccm, 160pk, 118kw - 4M41
    PAJERO III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 3.2 DI-D (V68W, V78W) - 3200ccm, 165pk, 121kw - 4M41
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 2.5 TDi (V64W, V74W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 2.5 TDi (V64W, V74W) - 2477ccm, 115pk, 85kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 3.2 DI-D (V68W, V78W) - 3200ccm, 160pk, 118kw - 4M41
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 3.2 DI-D (V68W, V78W) - 3200ccm, 165pk, 121kw - 4M41
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 3.5 V6 GDI (V65W, V75W) - 3497ccm, 203pk, 149kw - 6G74 (DOHC 24V GDI)
    PAJERO PININ
    PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) | 10.1999-06.2007 1.8 (H76W, H66W) - 1834ccm, 114pk, 84kw - 4G93 (SOHC 16V)
    PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) | 10.1999-06.2007 2.0 GDI (H67W, H77W) - 1999ccm, 129pk, 95kw - 4G94 (DOHC 16V GDI)
    PAJERO SPORT
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 2.5 TD (K94W, K74T) - 2477ccm, 115pk, 85kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 2.5 TDiC (K94W) - 2477ccm, 99pk, 73kw - 4D56-T/C (SOHC 8V)
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 3.0 4WD - 2972ccm, 175pk, 129kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 3.0 V6 (K96W) - 2972ccm, 170pk, 125kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 3.0 V6 (K96W) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 3.0 V6 4WD (K96W) - 2972ccm, 167pk, 123kw - 6G72 (SOHC 24V)
    SAPPORO III
    SAPPORO III (E16A) | 06.1987-08.1990 2.4 (E16A) - 2351ccm, 124pk, 91kw - 4G64 (SOHC 8V)
    SIGMA
    SIGMA (F2_A, F1_A) | 12.1990-07.1996 3.0 V6 (F17A) - 2972ccm, 205pk, 151kw - 6G72 (DOHC 24V)
    SIGMA (F2_A, F1_A) | 12.1990-07.1996 3.0 V6 (F17A) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 12V)
    SIGMA Station
    SIGMA Station Wagon (F0_W) | 06.1992-10.1996 3.0 (F07W) - 2972ccm, 170pk, 125kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    SPACE RUNNER
    SPACE RUNNER Minivan (N1_W, N2_W) | 10.1991-08.1999 1.8 (N11W) - 1834ccm, 116pk, 85kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE RUNNER Minivan (N1_W, N2_W) | 10.1991-08.1999 1.8 (N11W) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE RUNNER Minivan (N1_W, N2_W) | 10.1991-08.1999 1.8 4WD (N21W) - 1834ccm, 116pk, 85kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE RUNNER Minivan (N1_W, N2_W) | 10.1991-08.1999 1.8 4WD (N21W) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE RUNNER Minivan (N1_W, N2_W) | 10.1991-08.1999 2.0 TD (N18W) - 1998ccm, 82pk, 60kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T
    SPACE STAR
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 82pk, 60kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 83pk, 61kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.6 16V (DG3A) - 1584ccm, 98pk, 72kw - 4G18 (SOHC 16V)
    SPACE WAGON
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 1.8 GLX (D05V, D05W) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 2.0 4WD (D08W) - 1997ccm, 102pk, 75kw - 4G63 (SOHC 8V)
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 2.0 GLX (D04W) - 1997ccm, 84pk, 62kw - G63B
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 2.0 GLX 4WD (D08W) - 1997ccm, 84pk, 62kw - G63B
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 2.0 GLXi (D04W) - 1997ccm, 101pk, 74kw - 4G63 (SOHC 8V)
    SPACE WAGON (D0_V/W) | 01.1984-04.1991 2.0 GLXi 4WD (D08W) - 1997ccm, 101pk, 74kw - 4G63 (SOHC 8V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 1.8 (N31W) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 1.8 4WD (N41W) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (SOHC 16V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 1.8 TD (N35W) - 1795ccm, 75pk, 55kw - 4D65-T (SOHC 8V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 2.0 (N33W) - 1997ccm, 133pk, 98kw - 4G63 (SOHC 16V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 2.0 4WD (N43W) - 1997ccm, 133pk, 98kw - 4G63 (SOHC 16V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 2.0 TD (N38W) - 1998ccm, 82pk, 60kw - 4D68-T (SOHC 8V)
    SPACE WAGON (N3_W, N4_W) | 10.1991-10.1998 2.4 i (N34W) - 2351ccm, 139pk, 102kw - 4G64 (16V)
    SPACE WAGON VAN (D0_V/W) | 10.1983-12.1988 1.8 (D05V) - 1755ccm, 86pk, 63kw - 4G37
    SPACE WAGON VAN (D0_V/W) | 10.1983-12.1988 1.8 (D05V) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    TREDIA
    TREDIA (A21_) | 09.1982-03.1988 1.4 GLX (A211) - 1410ccm, 70pk, 51kw - 4G12 (SOHC 8V)
    TREDIA (A21_) | 09.1982-03.1988 1.6 GLS (A212) - 1597ccm, 75pk, 55kw - 4G32 (SOHC 8V)
    TREDIA (A21_) | 09.1982-03.1988 1.8 GLS (A215) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    TREDIA (A21_) | 09.1982-03.1988 1.8 GLS 4WD (A215G) - 1755ccm, 90pk, 66kw - 4G37
    SUZUKI
    ALTO II
    ALTO II | 01.1986-12.1988 0.8 (SB308/CA) - 796ccm, 39pk, 29kw - F8B
    ALTO III
    ALTO III (EC) | 12.1988-11.1993 0.8 (SB308, MA800) - 796ccm, 39pk, 29kw - F8B
    ALTO Skåpbil/halvkombi
    ALTO Skåpbil/halvkombi (EC) | 01.1986-10.1993 0.8 - 796ccm, 39pk, 29kw - F8B
    ALTO VI
    ALTO VI (FF, HA24_) | 06.2002-12.2008 1.1 (RF410) - 1061ccm, 63pk, 46kw - F10D, F10DN
    BALENO
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.3 i 16V (SY413) - 1298ccm, 85pk, 63kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.6 i 16V (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.6 i 16V 4x4 (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.8 GTX (SY418) - 1839ccm, 121pk, 89kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    BALENO Halvkombi
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.3 i 16V (SY413) - 1298ccm, 85pk, 63kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.6 i 16V (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.6 i 16V 4x4 (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.8 GTX (SY418) - 1839ccm, 121pk, 89kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    BALENO Kombi
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.3 16V (SY413) - 1298ccm, 86pk, 63kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP), G1A,
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.6 i 16V (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.6 i 16V (SY416) - 1590ccm, 99pk, 73kw - G16B
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.6 i 16V 4x4 (SY416) - 1590ccm, 98pk, 72kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.6 i 16V 4x4 (SY416) - 1590ccm, 99pk, 73kw - G16B
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.8 i 16V (SY418) - 1839ccm, 121pk, 89kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z
    CARRY Buss
    CARRY Buss | 03.1999-12.2006 1.3 - 1298ccm, 76pk, 56kw - G13BB
    CARRY Flak/chassi
    CARRY Flak/chassi | 07.1985-12.1990 1.0 (DA21T) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    CARRY Flak/chassi (FD, DA5_T, DA6_T) | 10.2000-09.2004 1.3 (DA32T) - 1298ccm, 76pk, 56kw - G13BB
    CARRY Skåp
    CARRY Skåp (FD) | 03.2000-??? 1.3 16 V (DA32V) - 1298ccm, 79pk, 58kw - G13BB
    CELERIO
    CELERIO (LF) | 03.2014-??? 1.0 (AVK310) - 998ccm, 68pk, 50kw - K10B, K10C
    GRAND VITARA
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 1.6 4x4 (SQ416) - 1590ccm, 94pk, 69kw - G16B
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 1.6 4x4 (SQ416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 4x4 (SQ 420) - 1995ccm, 132pk, 97kw - J20A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 4x4 (SQ 420) - 1995ccm, 140pk, 103kw - J20A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 4x4 (TA52, TL52, SQ420) - 1995ccm, 128pk, 94kw - J20A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.5 V6 24V 4x4 (SQ625) - 2493ccm, 158pk, 116kw - H 25 A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.5 V6 24V 4x4 (TD62, SQ625) - 2493ccm, 144pk, 106kw - H 25 A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.7 4x4 (JA627, SQ627W2) - 2736ccm, 173pk, 127kw - H 27 A
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.7 4x4 (TX92, JA627) - 2736ccm, 184pk, 135kw - H 27 A
    GRAND VITARA I Terrängbil öppen (GT) | 03.1998-07.2003 1.6 4x4 (SQ416) - 1590ccm, 94pk, 69kw - G16B
    GRAND VITARA I Terrängbil öppen (GT) | 03.1998-07.2003 2.0 4x4 (SQ420) - 1995ccm, 128pk, 94kw - J20A
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.6 Allhjulsdrift (JB416) - 1586ccm, 105pk, 77kw - M16A
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.6 Allhjulsdrift (JB416, TA74W, TA74V) - 1586ccm, 106pk, 78kw - M16A
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.6 Allhjulsdrift (TA74, JB416) - 1586ccm, 99pk, 73kw - M16A
    JIMNY Terrängbil
    JIMNY Terrängbil öppen (SN) | 09.1998-??? 1.3 (SN413) - 1328ccm, 86pk, 63kw - M13A
    JIMNY Terrängbil öppen (SN) | 09.1998-??? 1.3 16V 4WD (SN413, JB33) - 1298ccm, 80pk, 59kw - G13BB
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 (SN413) - 1328ccm, 86pk, 63kw - M13A
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 16V (SN413) - 1328ccm, 82pk, 60kw - M13A
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 16V (SN413, JB33) - 1298ccm, 80pk, 59kw - G13BB
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 16V 4WD (SN413, JB33) - 1298ccm, 80pk, 59kw - G13BB
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 16V 4WD (SN413, JB43) - 1328ccm, 82pk, 60kw - M13A
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 16V 4x4 (SN413, JB43) - 1328ccm, 86pk, 63kw - M13A
    JIMNY Terrängbil täckt (SN, JB_) | 09.1998-08.2000 1.3 4WD (SN413) - 1328ccm, 85pk, 62kw - M13A
    LJ80
    LJ80 (OL) | 01.1980-01.1984 0.8 (LJ80) - 797ccm, 39pk, 29kw - F8A
    LJ80 Terrängbil
    LJ80 Terrängbil täckt | 11.1977-12.1981 0.8 4x4 - 797ccm, 39pk, 29kw - F8A
    SAMURAI Terrängbil
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 (SJ413) - 1298ccm, 70pk, 51kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1298ccm, 67pk, 49kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 (SJ 413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 (SJ 413) - 1298ccm, 67pk, 49kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 (SJ 413) - 1298ccm, 71pk, 52kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift - 1298ccm, 64pk, 47kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1324ccm, 60pk, 44kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413, SJ70, SJ80) - 1298ccm, 70pk, 51kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.9 TD Allhjulsdrift (SJ419TD) - 1905ccm, 63pk, 46kw - XUD9
    SJ410
    SJ410 | 09.1981-12.1988 1.0 (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SJ410 Cabrio
    SJ410 Cabrio (OS) | 09.1981-07.1991 1.0 (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SUPER CARRY
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 41pk, 30kw - F10A
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 42pk, 31kw - F10A
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SUPER CARRY Skåp (ED) | 04.1985-07.1992 1.0 (SK410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SWIFT I
    SWIFT I (AA) | 10.1983-12.1989 1.0 (SA310, AA41/43) - 993ccm, 50pk, 37kw - G10, G10A
    SWIFT I (AA) | 10.1983-12.1989 1.3 (SA413, AA51) - 1324ccm, 68pk, 50kw - G13A
    SWIFT I (AA) | 10.1983-12.1989 1.3 (SA413, AA51/53) - 1324ccm, 73pk, 54kw - G13A
    SWIFT I (AA) | 10.1983-12.1989 1.3 (SA413, AA53) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SWIFT I (AA) | 10.1983-12.1989 1.3 GTi/GXi (SA413, AA33) - 1298ccm, 101pk, 74kw - G13B
    SWIFT II
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.0 (SF310, AA44) - 993ccm, 50pk, 37kw - G10, G10A
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.0 i (SF310, AA44) - 993ccm, 53pk, 39kw - G10A
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.0 i (SF310, AA44) - 993ccm, 54pk, 40kw - G10A
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 (SF 413) - 1298ccm, 69pk, 51kw - G13BA
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 (SF 413) - 1298ccm, 71pk, 52kw - G13BA
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 (SF413) - 1298ccm, 86pk, 63kw - G13BB
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 (SF413, AB35) - 1298ccm, 68pk, 50kw - G13BA
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 4WD (SF413, AA35) - 1324ccm, 68pk, 50kw - G13A
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 4WD (SF413, AF35) - 1324ccm, 71pk, 52kw - G13A
    SWIFT II Halvkombi (EA, MA) | 03.1989-12.2005 1.3 GTi (SF413, AA34) - 1298ccm, 101pk, 74kw - G13B
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.0 - 993ccm, 53pk, 39kw - G10A
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.3 - 1298ccm, 67pk, 49kw - G13BA
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.3 - 1298ccm, 71pk, 52kw - G13BA
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.3 (SF413, AH35, MA) - 1298ccm, 68pk, 50kw - G13BA
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.6 (SF416, AH14) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.6 4WD (SF416, AJ14) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.6 i (SF416, AH14) - 1590ccm, 92pk, 68kw - G16B
    SWIFT II Sedan (AH, AJ) | 09.1989-05.2001 1.6 i 4WD (SF416, AJ14) - 1590ccm, 92pk, 68kw - G16B
    SWIFT III
    SWIFT III (MZ, EZ) | 02.2005-12.2015 1.6 (RS416, RR 416, ZC31S) - 1586ccm, 125pk, 92kw - M16A
    SX4 S-CROSS
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 (AKK 416) - 1586ccm, 120pk, 88kw - M16A
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 (AKK416) - 1586ccm, 116pk, 85kw - M16A
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 (AKK416, YA22S) - 1586ccm, 117pk, 86kw - M16A
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 AllGrip (AKK 416) - 1586ccm, 120pk, 88kw - M16A
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 AllGrip (AKK416) - 1586ccm, 116pk, 85kw - M16A
    SX4 S-CROSS (JY) | 08.2013-06.2022 1.6 AllGrip (AKK416, YB22S) - 1586ccm, 117pk, 86kw - M16A
    VITARA
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 (SE 416) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 Allhjulsdrift (SE 416) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 i 16V Allhjulsdrift (ET, TA02, SE416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 2.0 V6 24V Allhjulsdrift (SV620) - 1998ccm, 136pk, 100kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 2.5 V6 24V Allhjulsdrift (FT, TD62W) - 2493ccm, 160pk, 118kw - 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, HC-E
    VITARA (LY) | 02.2015-07.2020 1.6 (APK 416) - 1586ccm, 120pk, 88kw - M16A
    VITARA (LY) | 02.2015-07.2020 1.6 (APK416, YD21S) - 1586ccm, 117pk, 86kw - M16A
    VITARA (LY) | 02.2015-07.2020 1.6 AllGrip (APK 416) - 1586ccm, 120pk, 88kw - M16A
    VITARA (LY) | 02.2015-07.2020 1.6 AllGrip (APK416, YE21S, YD21S) - 1586ccm, 117pk, 86kw - M16A
    VITARA (LY) | 02.2015-07.2020 1.6 VVT AllGrip - 1586ccm, 126pk, 93kw - M16A
    VITARA Cabrio
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.6 i 16V (TA02, SE416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    X-90
    X-90 (EL) | 09.1995-12.1997 1.6 i 16V (SZ416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z
    X-90 (EL) | 09.1995-12.1997 1.6 i 16V 4x4 (SZ416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G
  • Originalnummer

    37200-590-036 HONDA
    37240-PA6-004 HONDA
    37240-PCX-003 HONDA
    37240-P13-004 HONDA
    37240-P13-013 HONDA
    37240-634-305 HONDA
    37240-634-671 HONDA
    37240-657-003 HONDA
    37240-657-013 HONDA
    37240-657-305 HONDA
    37600-611-154 HONDA
    94841821 ISUZU
    MC840219 MITSUBISHI
    MD001482 MITSUBISHI
    MD001483 MITSUBISHI
    MD017430 MITSUBISHI
    MD021566 MITSUBISHI
    MD138993 MITSUBISHI
    9475021030 MITSUBISHI
    782000480 NISSAN
    91112377 OPEL
    37820-80G01 SUZUKI
    83530 02030 TOYOTA
    83530 10020 TOYOTA
    83530 12020 TOYOTA
    83530 12040 TOYOTA
    83530 14010 TOYOTA
    83530 14020 TOYOTA
    83530 14030 TOYOTA
    83530 14040 TOYOTA
    83530 14050 TOYOTA
    83530 28030 TOYOTA
    83530 30030 TOYOTA
    83530 30041 TOYOTA
    83530 30043 TOYOTA
    83530 30080 TOYOTA
    J83 530 140 30 VW
    37830A82010000 CHEVROLET
    94750 11010 HYUNDAI
    94750 11110 HYUNDAI
    94750 21010 HYUNDAI
    94750 21020 HYUNDAI
    94750 21030 HYUNDAI
    94750 35010 HYUNDAI
    94750 35020 HYUNDAI
    94750 35030 HYUNDAI
    1345-18-501 MAZDA
    03024539 FORD
    25240 KA080 SUBARU
    83530 87705 000 DAIHATSU
    25240 KA020 SUBARU
    83530 14030 000 DAIHATSU
    83530 60040 TOYOTA
    37820 80G01 000 SUZUKI
    94750 42000 KIA
    42995 7000 SUBARU
    0K900 18501C KIA
    37820 82001 SUBARU
    0222-18-501A MAZDA
    83530 14030 DAIHATSU
    96 408 134 CHEVROLET
    83530 87705 DAIHATSU
    37820 82001 000 SUZUKI
    F4BZ9278A FORD
    03600688 FORD
    83530 12040 000 DAIHATSU
    8353030080 LEXUS
    94750 21030 KIA
    B366-18-501 MAZDA
    83530 87702 DAIHATSU
    R207-18-501 MAZDA
    37820 82002 000 SUZUKI
  • Tillverkare

    Bosch

    Bosch ger hög kvalitet auto ursprungliga kvalitet delar. Många fordonstillverkare förlitar sig på den första installationen på nya fordon Bosch produkter. Samt verkstäder och servicecentra som vill erbjuda sina kunder en mycket hög underhåll och reparationer.

    Bosch bildelar kännetecknas av följande:

    - Hög kvalitet
    - Tillförlitlighet och hållbarhet
    - Innovativ teknik

    Bosch bildelar är konstruerade för hållbarhet och bra när du vill hålla bilen långt i toppskick. Som vindrutetorkare, Accuâ s och Spark är den i särklass mest hållbara på marknaden.

    Bosch gör följande service och underhåll:

    - Torkare
    - Accuâ s
    - Auto Lampor
    - filter
    - Spark
    - Bromsar
    - Bälten

    Vidare är Bosch känt för sina elektriska komponenter av hög kvalitet. Bosch gör nämligen olika sensorer och elektriska tillbehör autoâ s. Alltid ursprungliga kvalitet, så du går tillbaka på vägen med en välbekant känsla.

    Många Bosch produkter vi levererar från vårt eget lager, så att produkterna är oftast levereras inom en © partement dag.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

  • omdömen 1

    • 5 Av: Willem J van der Vos på 06-09-2024

      Snabbt levererat och bra passform, vi är nöjda

Säker betalning