Tillbaka till listan
Hella

Impulsgivare, vevaxel 6PU 009 163-861 Hella

Produktnummer: 1075300

Tillverkare kod: 6PU 009 163-861

EAN: 4082300288384

Winprice
Rek. pris: 555,16 kr

386,25 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    *** HELLA Electronics OE-expertis i mer än 60 år.

    Motstånd [Ohm]290
    Garanti2 år
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med specialadapter
    Med teknisk dokumentation
    Antal fästhål2
    Innehåller fler artiklar som OE-sats (art.nr.)6PU 009 163-851
    SensortypInduktiv
    SVHC7439-92-1; loodchromaat
    Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal!
    Antal kontakter2
    Spänning [V]12

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-42-061-1113
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-2244
    AIC 70925
    ASAM 33664
    ATOMTEC CSS1S020
    AUTEX 903104
    AUTLOG AS4545
    AUTOTEAM L3055
    Alfa e-Parts AF04813
    Alfa e-Parts AF01769
    Autopumps UK ACS1023
    BOGAP R6115114
    BOGAP N6115128
    BOSCH 0 986 280 410
    260,70 kr
    BOUGICORD 303291
    BOUGICORD 144460
    BOUGICORD 144446
    BREMI 60395
    CASCO CSN71C02AS
    CASCO CSN71C02GS
    DELPHI SS10803
    105,07 kr
    DIPASPORT INJCS100N
    DIPASPORT INJCS032N
    ERA 550785A
    ERA 550051
    ERA 550051A
    ERA 550785
    FAE 79321
    FEBI BILSTEIN 22903
    FEBI BILSTEIN 34970
    269,59 kr
    FEBI BILSTEIN 193726
    FISPA 83.055A2
    FISPA 83.055
    FISPA 83.470
    GEBE 9 2183 1
    HELLA 6PU 009 163-861
    386,25 kr
    HELLA 6PU 009 163-861 (denna produkt)
    HERTH+BUSS ELPARTS 70610017
    HITACHI 2508114
    HOFFER 7517176E
    HOFFER 7517176
    HOFFER 7517567
    HÜCO 138114
    IPD 40-2099
    KAWE 8855 25107
    KRAFT AUTOMOTIVE 8805010
    KRAFT AUTOMOTIVE 8805121
    LEMARK LCS328K
    LEMARK LCS083
    LORO 120-04-024
    LUCAS SEB1530
    LUCAS SEB5004
    MAGNETI MARELLI 064848195010
    152,91 kr
    MAGNETI MARELLI 064848159010
    MAXGEAR 24-0043
    MEAT & DORIA 87176E
    MEAT & DORIA 87176
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 87567
    METZGER 0902224
    METZGER 0902016
    METZGER 0902277
    MEYLE 16-14 800 0023
    284,03 kr
    MEYLE 16-14 800 0002
    MOTAQUIP LVRC282
    MOTAQUIP LVRC539
    MOTIVE CPS4022
    MOTORAD 1KR619
    MTR 12191464
    NRF 755010
    259,24 kr
    NRF 755275
    NTK 81176
    275,62 kr
    NTK 81277
    366,84 kr
    NTY ECP-RE-003
    OPEN PARTS CKP1072.00
    OPTIMAL 07-S017
    QUINTON HAZELL XREV447
    RIDEX 833C0297
    SIDAT 83.055
    SIDAT 83.055A2
    SIDAT 83.470
    SNR CKP155.16
    SPJ 2SC0122
    STANDARD 19087K
    STANDARD 17132
    STARK SKCPS-0360298
    STELLOX 06-00004-SX
    SWAG 60 93 4970
    SWAG 33 11 1378
    TOPRAN 701 958
    TOPRAN 700 756
    TRICLO 435755
    TRISCAN 8855 25107
    VALEO 254010
    94,41 kr
    VDO A2C59515059
    471,95 kr
    VDO S105757001Z
    295,19 kr
    VEMO V46-72-0015
    VEMO V21-72-0001
    WAGNER CRS00222
    WAGNER CRS00223
    WAI CRK9025
    WALKER PRODUCTS 235-1087
    WILMINK GROUP WG1499456
    WILMINK GROUP WG1015185
    WILMINK GROUP WG1791732
    WILMINK GROUP WG1032835
    WILMINK GROUP WG1032852
    WILMINK GROUP WG2601754
    WILMINK GROUP WG1013646
    WILMINK GROUP WG2646946
    WILMINK GROUP WG2654592
    WILMINK GROUP WG2667652
    WILMINK GROUP WG2667653
    XEVO XCS6020
    XEVO XCS6568
  • Tillämplighet

    DACIA
    DUSTER
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 842, K4M 694, K4M 896
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.6 16V Hi-Flex - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 696
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.6 16V LPG - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 616, K4M 642
    DUSTER Skåp/SUV
    DUSTER Skåp/SUV (HS_) | 04.2011-01.2018 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 606, K4M 842, K4M 694
    DUSTER Skåp/SUV (HS_) | 04.2011-01.2018 1.6 16V Hi-Flex - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 696
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 16V Flexifuel - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 696
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 16V Hi-Flex - 1598ccm, 105pk, 77kw - D 5204 T5, D 5204 T, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 342S, 814465
    LOGAN Pick-up
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 16V (US1Y) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690
    SANDERO
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 694
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 16V Bifuel - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 694
    OPEL
    ARENA Buss
    ARENA Buss (A97) | 01.1997-12.2001 1.9 D (TF1G/M, THBJ/L) - 1870ccm, 60pk, 44kw - 19 DJ, 19 DL
    ARENA Combi
    ARENA Combi (A97) | 03.1998-08.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    ARENA Skåp
    ARENA Skåp (A97) | 01.1997-12.2001 1.9 D (TF1J/L, THBJ/L) - 1870ccm, 60pk, 44kw - 19 DJ, 19 DL
    ARENA Skåp (TB, TF) | 03.1998-08.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    RENAULT
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0L) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 712, K4J 713
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 16V (B/CB0P, BB13) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712, K4J 713, K4J 710, K4J 711, K4J 715
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 708
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G... - 1598ccm, 107pk, 79kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 D (B/CB0E, BB0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 2.0 16V Sport - 1998ccm, 179pk, 132kw - F4R 738
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 2.0 16V Sport (CB0M) - 1998ccm, 169pk, 124kw - F4R 730, F4R 736
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.6 (SB0H) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 746
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0E) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0R) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 662
    DUSTER
    DUSTER (HS_) | 06.2011-01.2018 1.6 16V (HSAT) - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 616
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 700, F4R 701
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 700, F4R 701
    FLUENCE
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.6 16V - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 838
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - K4M 838, K4M 839
    GRAND SCÉNIC
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.6 - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 750, K4M 752, K4M 753, K4M 730
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V 4x4 (KC0P, KC0S, KC0L) - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 750, K4M 752, K4M 753
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V bivalent - 1598ccm, 82pk, 60kw - K4M 850
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (KC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    KANGOO /
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834, K4M 835, K4M 836
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V FLEX (KW01) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 834, K4M 835
    KANGOO BE
    KANGOO BE BOP (KW0/1_) | 02.2009-12.2012 1.6 (KW0D) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 706, K4M 752
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V 4x4 (FC0L, FC0P, FC0S) - 1598ccm, 95pk, 70kw - K4M 750, K4M 752, K4M 753
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.6 16V bivalent - 1598ccm, 82pk, 60kw - K4M 850
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (FC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 830, K4M 831, K4M 834
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V FLEX (FW01) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 834
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 834
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.6 16V (B568, B561) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 720, K4M 724
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.8 16V (B563, B564) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 760, F4P 770
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 (556A) - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 780
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 16V (556A/B) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 780
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.6 16V (K568) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 720, K4M 724
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.8 16V (K563, K564) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 760
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.0 16V (A56A/B) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 780
    LAGUNA II
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 - 1598ccm, 103pk, 76kw - K4M 710
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 16V (BG0A, BG0L) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 710, K4M 714
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 16V (BG1G, BG1H) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 716
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 LPG - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 714
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) - 1783ccm, 117pk, 86kw - F4P 770, F4P 774
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 773, F4P 771, F4P 775
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) - 1783ccm, 121pk, 89kw - F4P 770, F4P 772
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (BG0B, BG0M) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 770, F4P 773
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) - 1998ccm, 135pk, 99kw - F4R 712, F4R 713, F4R 714, F4R 715
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) - 1998ccm, 133pk, 98kw - F4R 712, F4R 713, F4R 714, F4R 715
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V IDE (BG0N) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F5R 700, F5R 701
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 - 1598ccm, 103pk, 76kw - K4M 710
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 716
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 16V (KG0A, KG0L) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 710, K4M 714
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.6 Bifuel - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 714
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V - 1783ccm, 117pk, 86kw - F4P 770
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V - 1783ccm, 121pk, 89kw - F4P 770, F4P 774
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (KG0B, KG0M) - 1783ccm, 120pk, 88kw - F4P 770, F4P 773
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.8 16V (KG0J) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 770, F4P 774, F4P 771, F4P 775
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) - 1998ccm, 133pk, 98kw - F4R 712, F4R 713, F4R 714, F4R 715
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) - 1998ccm, 135pk, 99kw - F4R 712, F4R 713, F4R 714, F4R 715
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 2.0 16V IDE (KG0N) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F5R 700, F5R 701
    LOGAN I
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,... - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697, K4M 694, K4M 698
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 690, K4M 696, K4M 697
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.6 LPG - 1598ccm, 90pk, 66kw - K7M 702
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) - 1783ccm, 115pk, 85kw - F4P 720, F4P 722
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 746, F4R 770
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F5R 740
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 i (EA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 791, F3R 796
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 704
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) - 1783ccm, 115pk, 85kw - F4P 720, F4P 722
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - F3R 750, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA07, LA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F3R 750, F3R 751, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, F3R 798, N7Q 710,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 i (LA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 747, F5R 740
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 2.0 RT (LA0G, LA07) - 1998ccm, 152pk, 112kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 752, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750, K4J 700
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 16V - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 746
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F5R 740
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.6 Bifuel - 1598ccm, 109pk, 80kw - K4M 704
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) - 1783ccm, 115pk, 85kw - F4P 720, F4P 722
    Megane I
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.4 (KA0D) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.6 BiFuel (KA04) - 1598ccm, 109pk, 80kw - K4M 704
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.6 BiFuel (KA0B) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 712
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.8 (KA1M) - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 722
    MEGANE II
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.4 16V - 1390ccm, 82pk, 60kw - K4J 732
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.4 16V (BM0B, CM0B) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 730, K4J 740
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 16V (BM0C, CM0C) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 Bifuel - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.6 Flex-Fuel - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 788
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.4 - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 730, K4J 740
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 762
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 768
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.6 16V Hi-Flex - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 856
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.4 - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 730, K4J 740
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.4 - 1390ccm, 82pk, 60kw - K4J 732
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 760, K4M 761
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - K4M 762
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.6 16V (LM1R, LM0C) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 760, K4M 761, K4M 812, K4M 813
    MEGANE II Skåp / kombi (KM_) | 08.2003-07.2009 1.6 (KM0C) - 1598ccm, 111pk, 82kw - K4M 760, K4M 812
    MEGANE III
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.6 16V (DZ0H) - 1598ccm, 101pk, 74kw - K4M 848
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.6 16V (KZ0H) - 1598ccm, 101pk, 74kw - K4M 848
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.6 16V (BZ0H) - 1598ccm, 101pk, 74kw - K4M 848
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) - 1598ccm, 106pk, 78kw - K4M 848
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA02, JA0G) - 1998ccm, 109pk, 80kw - F3R 750, F3R 751, F3R 798, F3R 791, F3R 796, F3R 797
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 2.0 i (JA0G) - 1998ccm, 114pk, 84kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) - 1390ccm, 95pk, 70kw - K4J 714, K4J 750
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 708, K4M 709
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,... - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 700, K4M 706, K4M 707, K4M 776
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 BiFuel - 1598ccm, 102pk, 75kw - K4M 712
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.6 BiFuel (JA04) - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 704, K4M 712
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) - 1783ccm, 115pk, 85kw - F4P 720, F4P 722
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.8 4x4 - 1783ccm, 116pk, 85kw - F4P 722
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V (JA1D, JA17) - 1998ccm, 140pk, 103kw - F4R 740, F4R 741, F4R 744, F4R 747, F4R 746
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 2.0 16V RX4 - 1998ccm, 139pk, 102kw - F4R 744, F4R 746
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 (FA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 788
    SCÉNIC II
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 730, K4J 740
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 761, K4M 782
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 16V (JM1R, JM1B, JM2Y) - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 812, K4M 813, K4M 766
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.6 BiFuel - 1598ccm, 113pk, 83kw - K4M 764
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 98pk, 72kw - K4J 712
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.6 - 1598ccm, 112pk, 82kw - K4M 736
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.6 16V - 1598ccm, 107pk, 79kw - K4M 740
  • Originalnummer

    01436-00QAB NISSAN
    23750-00QAH NISSAN
    44 02 560 OPEL
    9110560 OPEL
    93191317 OPEL
    44 02 560 VAUXHALL
    9110560 VAUXHALL
    77 00 101 970 DACIA
    77 00 103 069A DACIA
    82 00 360 461 DACIA
    82 00 468 645 DACIA
    82 00 680 599 DACIA
    82 00 746 497 DACIA
    9110560 GENERAL MOTORS
    01436-00QAB INFINITI
    23750-00QAH INFINITI
    2501828 HITACHI
    131828 HITACHI
    23750-00QAH RENAULT
    7700103069A RENAULT
    8200680599 RENAULT
    9110560 RENAULT
    7700101970 RENAULT
    7700103069 RENAULT
    70610017 RENAULT
    8200468645 RENAULT
    8200746497 RENAULT
    4402560 RENAULT
    01436-00QAB RENAULT
    8200360461 RENAULT
    4402560 FIAT
    70610017 FIAT
  • Tillverkare

    Hella

    Hella, ett börsnoterat familjeföretag med över 100 års erfarenhet. Hella har ökat sina strålkastare. Förutom de grundläggande belysning och halogenstrålkastare Hella tillbehör för 20 år xenon strålkastare och LED-strålkastare och bakljus i flera år.

    Ännu mer sofistikerade system med böjning eller justerbara framljussystem tillverkas av Hella. I samband med denna kamera kan Hella strålkastare automatiskt göra justeringar i ljusbild för ultimat säkerhet och synlighet.

    Hella erbjuder ett brett utbud av elektriska och belysningskomponenter för bilar. Hella är specialiserat på tillverkning av hög standard som uppfyller den senaste utvecklingen på marknaden.

    Oavsett om du köper en strålkastare från Hella för din gamla begagnad bil eller din nyinköpta gården, är du alltid säker på en produkt som liknar den ursprungliga och därför är av högsta kvalitet.

    Hella produkter kännetecknas av följande punkter:

    - Original Kvalitet
    - Belysning Dela med maximal synlighet och säkerhet
    - perfekt passform
    - Hållbarhet
    - 1 års garanti

    Vi har för närvarande följande Hella produkter i vårt sortiment:

    - Strålkastare
    - Bakre
    - Indikatorer
    - dimljus
    - Ställdon
    - Varselljus

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

Säker betalning