Tillbaka till listan
FEBI

Impulsgivare, vevaxel 44647 FEBI

Produktnummer: 0368953

Tillverkare kod: 44647

EAN: 4027816446477

125,56 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Antal anslutningar2
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Längd [mm]47,4

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-2196
    AIC 71993
    ASAM 55276
    ASHIKA 153-08-803
    AUTLOG AS4850
    AUTOTEAM L3369
    Alfa e-Parts AF01810
    Alfa e-Parts AF02984
    BBT CSS1537
    BLUE PRINT ADN17250
    129,56 kr
    BOGAP W6115109
    BOUGICORD 144411
    BREMI 60371
    CALORSTAT by Vernet CS0188
    CASCO CSN71C36GS
    CASCO CSN71C36AS
    DELPHI SS12303-12B1
    140,47 kr
    DELPHI SS11243
    150,10 kr
    EPS 1.953.645
    301,58 kr
    ERA 550631
    ERA 550631A
    Einparts Automotive EPS0567
    FACET 9.0645
    202,11 kr
    FAE 79318
    FEBI 44647 (denna produkt)
    FISPA 83.369
    FISPA 83.369A2
    HELLA 6PU 009 146-981
    347,50 kr
    HELLA 6PU 009 168-751
    138,47 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70610204
    HITACHI 2501834
    HOFFER 7517437
    HOFFER 7517437E
    HÜCO 131834
    JAPANPARTS SAM-803
    JAPKO 153803
    JPN 75E1142-JPN
    KAMOKA 109062
    KAVO PARTS ECR-6517
    219,73 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KW 453 645
    LEMARK LCS459
    LORO 120-04-200
    LUCAS SEB1780
    LUCAS SEB9796
    MAGNETI MARELLI 064848209010
    MAXGEAR 24-0354
    MEAT & DORIA 87437
    MEAT & DORIA 87437E
    METZGER 0902451
    MEYLE 014 810 0011
    161,53 kr
    MJA ME21445
    MOTAQUIP LVRC280
    MOTORAD 1KR556
    NRF 755035
    NTK 81117
    272,17 kr
    NTY ECP-NS-023
    OPEN PARTS CKP1030.00
    RIDEX 833C0167
    SIDAT 83.369
    SIDAT 83.369A2
    SPJ 2SC0032
    STANDARD 19251
    STARK SKCPS-0360167
    SWAG 60 94 4647
    TOPRAN 700 871
    111,31 kr
    VALEO 366458
    VEMO V46-72-0116
    WAGNER CRS00005
    WALKER PRODUCTS 235-2145
    WILMINK GROUP WG1408367
    WILMINK GROUP WG2206081
    WILMINK GROUP WG2264431
    WILMINK GROUP WG1946509
    WILMINK GROUP WG2601779
    WILMINK GROUP WG2590847
    XEVO XCS6190
    goCORE GCH330324
  • Tillämplighet

    DACIA
    DOKKER Minivan
    DOKKER Minivan (KE_) | 11.2012-12.2021 1.5 dCi (KEAJ, KEAH) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612, K9K 626
    DOKKER Minivan (KE_) | 11.2012-12.2021 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 626, K9K 872
    DOKKER Skåpbil/minivan
    DOKKER Skåpbil/minivan | 12.2012-12.2021 1.5 dCi (FEAJ) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612, K9K 626
    DOKKER Skåpbil/minivan | 12.2012-12.2021 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 626, K9K 872
    DUSTER
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830, K9K 796
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi (HSAJ) - 1461ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi (HSMC) - 1461ccm, 107pk, 79kw - K9K 898, K9K 896
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi 4x4 - 1461ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi 4x4 - 1461ccm, 109pk, 80kw - K9K 898, K9K 658, K9K 858
    DUSTER (HS_) | 04.2010-01.2018 1.5 dCi 4x4 (HSMC, HSMD) - 1461ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.5 dCi (LS04) - 1461ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.5 dCi (LS04) - 1461ccm, 88pk, 65kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) - 1461ccm, 65pk, 48kw - K9K 790
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.5 dCi (LS0K) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.5 dCi (LS0W) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 796
    LOGAN EXPRESS
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, C 1
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.5 dCi - 1461ccm, 88pk, 65kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, C 1
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.5 dCi (FS0K) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.5 dCi (FS0W) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 796
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J) - 1461ccm, 65pk, 48kw - K9K 794
    LOGAN II
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612, K9K 626
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 84pk, 63kw - K9K 830, K9K 838
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.5 dCi / Blue dCi 75 - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 626, K9K 872
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.5 dCi (KS04) - 1461ccm, 88pk, 65kw - 3K-H, 3K-B, 3K-C, 4A-L, 1C, 4A-FE, K9K 892
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.5 dCi (KS04) - 1461ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.5 dCi (KS0K) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.5 dCi (KS0W) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 796
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 626
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612, K9K 626
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 84pk, 63kw - K9K 830, K9K 838
    LOGAN Pick-up
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, K7M
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 88pk, 65kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, K7M
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.5 dCi (US0K) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.5 dCi (US0W) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 796
    SANDERO
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 796
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 88pk, 65kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    SANDERO II
    SANDERO II (B8_) | 10.2012-09.2020 1.5 dCi - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612, K9K 626
    SANDERO II (B8_) | 10.2012-09.2020 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 838, K9K 626, K9K 872
    INFINITI
    Q30
    Q30 | 11.2015-??? 1.5 D - 1461ccm, 109pk, 80kw - K9K 480, K9K 481
    QX50 I
    QX50 I | 08.2013-??? 30d AWD - 2993ccm, 238pk, 175kw - V9X
    QX70
    QX70 | 08.2013-??? 30d AWD - 2993ccm, 238pk, 175kw - V9X
    NISSAN
    CUBE
    CUBE (Z12) | 08.2009-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000,
    NAVARA
    NAVARA (D40) | 07.2005-??? 3.0 dCi 4WD - 2993ccm, 231pk, 170kw - V9X
    NAVARA Flak/chassi
    NAVARA Flak/chassi (D40) | 08.2008-??? 3.0 dCi - 2993ccm, 231pk, 170kw - YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, V9X, N63 B44 A, RKB, SEA, L
    NOTE
    NOTE (E11, NE11) | 01.2006-08.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 276, K9K 400
    NOTE (E11, NE11) | 01.2006-08.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 276, K9K 400
    NOTE (E11, NE11) | 01.2006-08.2013 1.5 dCi - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 288
    NOTE VAN
    NOTE VAN (E11) | 01.2011-09.2012 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 276
    NV200 /
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 110 (M20, M20M) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 636, K9K 646
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 608, K9K 400, K9K 628
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 90 (M20, M20M) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 892
    NV200 Skåp
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 110 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 636, K9K 646
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 608, K9K 400, K9K 628
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 892
    NV300 Flak/chassi
    NV300 Flak/chassi (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 125 - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    NV300 Flak/chassi (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 145 - 1598ccm, 146pk, 107kw - R9M 452
    NV300 Kombi
    NV300 Kombi (X82) | 09.2016-??? 1.6 dCi 125 - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    NV300 Kombi (X82) | 09.2016-??? 1.6 dCi 145 - 1598ccm, 145pk, 107kw - R9M 452
    NV300 Kombi (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 95 - 1598ccm, 95pk, 70kw - R9M 413
    NV300 Skåp
    NV300 Skåp (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 120 - 1598ccm, 121pk, 89kw - R9M 413, R9M 415
    NV300 Skåp (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 125 - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    NV300 Skåp (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 145 - 1598ccm, 146pk, 107kw - R9M 452
    NV300 Skåp (X82) | 09.2016-??? 1.6 dci 95 - 1598ccm, 95pk, 70kw - R9M 413, R9M 415
    PATHFINDER III
    PATHFINDER III (R51) | 01.2005-01.2010 3.0 dCi - 2993ccm, 231pk, 170kw - V9X
    PATHFINDER III VAN (R51_) | 03.2013-08.2014 3.0 dCi 4x4 (R51M) - 2993ccm, 231pk, 170kw - V9X
    QASHQAI +2
    QASHQAI +2 (JJ10E) | 02.2007-07.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 292, K9K 282
    QASHQAI +2 (JJ10E) | 02.2007-07.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 292, K9K 282
    QASHQAI +2 (JJ10E) | 02.2007-07.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 430
    QASHQAI +2 (JJ10E) | 02.2007-07.2014 1.6 dCi - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    QASHQAI +2 (JJ10E) | 02.2007-07.2014 1.6 dCi Allhjulsdrift - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    QASHQAI +2 VAN (JJ10E) | 08.2008-04.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K
    QASHQAI +2 VAN (JJ10E) | 08.2008-04.2014 1.6 dCi - 1598ccm, 131pk, 96kw - R9M
    QASHQAI +2 VAN (JJ10E) | 08.2008-04.2014 1.6 dCi Allhjulsdrift - 1598ccm, 131pk, 96kw - R9M
    QASHQAI I
    QASHQAI I (J10, NJ10) | 11.2006-04.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 292, K9K 282
    QASHQAI I (J10, NJ10) | 11.2006-04.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 292, K9K 282
    QASHQAI I (J10, NJ10) | 11.2006-04.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 430
    QASHQAI I (J10, NJ10) | 11.2006-04.2014 1.6 dCi - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    QASHQAI I (J10, NJ10) | 11.2006-04.2014 1.6 dCi Allhjulsdrift - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    QASHQAI I VAN (J10) | 03.2013-04.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K
    QASHQAI I VAN (J10) | 03.2013-04.2014 1.6 dCi - 1598ccm, 131pk, 96kw - R9M
    QASHQAI I VAN (J10) | 03.2013-04.2014 1.6 dCi Allhjulsdrift - 1598ccm, 131pk, 96kw - R9M
    QASHQAI II
    QASHQAI II (J11, J11_) | 11.2013-04.2021 1.6 dCi - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    QASHQAI II (J11, J11_) | 11.2013-04.2021 1.6 dCi ALL MODE 4x4-i - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    X-TRAIL III
    X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) | 04.2014-??? 1.6 dCi (T32) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) | 04.2014-??? 1.6 dCi ALL MODE 4x4-i (NT32) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M
    X-TRAIL VAN
    X-TRAIL VAN (T32) | 04.2014-??? dCi 4x4 - 1598ccm, 131pk, 96kw - R9M
    OPEL
    VIVARO B
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 90pk, 66kw - R9M 408
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 116pk, 85kw - R9M 408, R9M 450
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 95pk, 70kw - R9M 413, R9M 415
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 120pk, 88kw - R9M 450
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 140pk, 103kw - R9M 450
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    VIVARO B Buss (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (06) - 1598ccm, 145pk, 107kw - R9M 452
    VIVARO B Flak/chassi (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (03) - 1598ccm, 116pk, 85kw - R9M 408, R9M 450
    VIVARO B Flak/chassi (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (03) - 1598ccm, 120pk, 88kw - R9M 450
    VIVARO B Flak/chassi (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (03) - 1598ccm, 140pk, 103kw - R9M 450
    VIVARO B Flak/chassi (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (03) - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    VIVARO B Flak/chassi (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (03) - 1598ccm, 146pk, 107kw - R9M 452
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 90pk, 66kw - R9M 408
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 116pk, 85kw - R9M 408, R9M 450
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 95pk, 70kw - R9M 413, R9M 415
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 120pk, 88kw - R9M 450
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 140pk, 103kw - R9M 450
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 125pk, 92kw - R9M 452
    VIVARO B Skåp (X82) | 06.2014-12.2019 1.6 CDTI (05) - 1598ccm, 146pk, 107kw - R9M 452
    RENAULT
    CAPTUR I
    CAPTUR I (J5_, H5_) | 06.2013-12.2019 1.5 dCi 110 - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 646, K9K 856
    CAPTUR I (J5_, H5_) | 06.2013-12.2019 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 830, K9K 608, K9K 628, K9K 609, K9K 838, K9K 629, K9K 638
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.5 dCi (B/C2J) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 714, K9K 700
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.5 dCi (B/CB3M) - 1461ccm, 64pk, 47kw - K9K 740
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.5 dCi (BB3N, CB3N) - 1461ccm, 84pk, 62kw - K9K 718
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 714
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.5 dCi (SB3M) - 1461ccm, 64pk, 47kw - K9K 740
    CLIO III
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 82pk, 60kw - K9K 750
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 64pk, 47kw - K9K 752
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 770
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 88pk, 65kw - K9K 770, K9K 766
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 764, K9K 774
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi (BR17, CR17) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 766
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi (BR1C, CR1C) - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 772
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 768, K9K 766
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 65pk, 48kw - K9K 752
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 770
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 88pk, 65kw - K9K 770, K9K 772
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi (KR0F) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 766
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi (KR0G) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 714, K9K 768
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi (KR0H, KR1S) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 764, K9K 774
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.5 dCi (KR1C, KR1N) - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 772
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 764, K9K 772
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 766
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 768
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.5 dCi - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 770
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.5 dCi (SR1H) - 1461ccm, 88pk, 65kw - K9K 770
    CLIO IV
    CLIO IV (BH_) | 11.2012-08.2021 1.5 dCi (BHMW) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830
    CLIO IV (BH_) | 11.2012-08.2021 1.5 dCi 75 (BHN3) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 628, K9K 626, K9K 638
    CLIO IV (BH_) | 11.2012-08.2021 1.5 dCi 90 (BHAL, BHAJ, BHN4) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608, K9K 612, K9K 628, K9K 609, K9K 626, K9K 629, K9K 638, K9K 639
    CLIO IV Skåp / kombi (KH_) | 01.2014-08.2021 1.5 dCi 90 - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608
    CLIO IV Skåpbil/halvkombi (BH_) | 01.2014-08.2021 1.5 dCi 75 - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612
    CLIO IV Skåpbil/halvkombi (BH_) | 01.2014-08.2021 1.5 dCi 90 (BHAJ) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608, K9K 628, K9K 629
    CLIO IV Sport Tourer (KH_) | 11.2012-08.2021 1.5 dCi 75 - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 612, K9K 628
    CLIO IV Sport Tourer (KH_) | 11.2012-08.2021 1.5 dCi 90 (KHN3, KHN4) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608, K9K 628, K9K 629, K9K 638
    FLUENCE
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.5 dCi - 1461ccm, 95pk, 70kw - K9K 826
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.5 dCi (L30A) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.5 dCi (L30B) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 656, K9K 657, K9K 837
    FLUENCE (L3_) | 02.2010-??? 1.5 dCi (L30S) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 834
    GRAND SCÉNIC
    GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) | 02.2009-09.2016 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, V9X, N63 B44 A, RK
    GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) | 02.2009-09.2016 1.5 dCi (JZ0A) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 836, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830, V9X, N63
    GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) | 02.2009-09.2016 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 714
    KANGOO /
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 608, K9K 808, K9K 628
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608, K9K 808, K9K 628
    KANGOO BE
    KANGOO BE BOP (KW0/1_) | 02.2009-12.2012 1.5 dCi (KW0G) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 808
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.5 dCi (FC1E) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 714
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 608, K9K 808, K9K 628
    LAGUNA Coupé
    LAGUNA Coupé (DT0/1) | 09.2008-12.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 846
    LAGUNA III
    LAGUNA III (BT0/1) | 10.2007-12.2015 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 846, K9K 780, K9K 782
    LAGUNA III Grandtour (KT0/1) | 10.2007-12.2015 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 846, K9K 780, K9K 782
    LOGAN I
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 792
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.5 dCi (KS04, KS1L) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 892
    MEGANE CC
    MEGANE CC (EZ0/1_) | 06.2010-08.2015 1.5 dCi (EZ09, EZ1G, EZ0D, EZ14) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 837
    MEGANE CC (EZ0/1_) | 06.2010-08.2015 1.5 dCi (EZ0B, EZ07) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    MEGANE CC (EZ0/1_) | 06.2010-08.2015 1.6 dCi (EZ00) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M 402
    MEGANE CC (EZ0/1_) | 06.2010-08.2015 1.9 dCi (EZ0J, EZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870
    MEGANE II
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) - 1461ccm, 101pk, 74kw - K9K 728, K9K 729
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.5 dCi (KM02, KM13) - 1461ccm, 101pk, 74kw - K9K 728, K9K 729
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) - 1461ccm, 101pk, 74kw - K9K 728, K9K 729
    MEGANE II Skåp / kombi (KM_) | 08.2003-07.2009 1.5 dCi (KM02) - 1461ccm, 101pk, 74kw - K9K 728
    MEGANE III
    MEGANE III Combi Van (KZ0/1) | 01.2009-08.2015 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 837
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.5 dCi - 1461ccm, 95pk, 70kw - K9K 846
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 846, K9K 636, K9K 656, K9K 837
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.5 dCi (DZ0A) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.5 dCi (DZ0B) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 834
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.6 dCi (DZ00, DZ12, DZ2A, DZ13) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M 402, R9M 404, R9M 414
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,... - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 846, K9K 636, K9K 656, K9K 657, K9K 837
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 834
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) - 1461ccm, 95pk, 70kw - K9K 846
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 836, K9K 846, K9K 832
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.6 dCi (KZ00, KZ12, KZ13) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M 402, R9M 404, R9M 414
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 830
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.5 dCi - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 846, K9K 636, K9K 656, K9K 657, K9K 837
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.5 dCi (BZ0C) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 834
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) - 1461ccm, 95pk, 70kw - K9K 846
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.6 dCi (BZ00, BZ12, BZ13) - 1598ccm, 130pk, 96kw - R9M 402, R9M 404, R9M 414
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE III Hatchback Van (BZ_) | 11.2008-08.2015 1.5 dCi (BZ0C, BZ1A) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 834
    MEGANE III Hatchback Van (BZ_) | 11.2008-08.2015 1.5 dCi (BZ0D, BZ1G, BZ1F, BZ1M, BZ1W, BZ0R, BZ10) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 846
    MODUS /
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi (FP0E, JP0E) - 1461ccm, 65pk, 48kw - K9K 768, K9K 752
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi (FP0F, JP0F) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 760, K9K 766, K9K 772
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi (FP0G, JP0G) - 1461ccm, 68pk, 50kw - K9K 768
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi (JP02) - 1461ccm, 103pk, 76kw - K9K 772
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi 75 - 1461ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.5 dCi 90 - 1461ccm, 88pk, 65kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 7
    SANDERO/STEPWAY II
    SANDERO/STEPWAY II (B8_) | 11.2013-??? 1.5 dCi (B8AL) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 612
    SCÉNIC III
    SCÉNIC III (JZ0/1_) | 12.2008-09.2016 1.5 dCi - 1461ccm, 106pk, 78kw - K9K 832
    SCÉNIC III (JZ0/1_) | 12.2008-09.2016 1.5 dCi - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 836, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830, V9X, N63
    SCÉNIC III (JZ0/1_) | 12.2008-09.2016 1.5 dCi - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, V9X, N63 B44 A, RK
    SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) | 04.2009-09.2016 1.5 dCi (JZ0D, JZ1M, JZ09, JZ14, JZ1G, JZ1W, JZ10) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 836, K9K 837
    TWINGO II
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.5 dCi (CN0E) - 1461ccm, 64pk, 47kw - K9K 740
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.5 dCi (CN0U) - 1461ccm, 84pk, 62kw - K9K 718
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.5 dCi 75 - 1461ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-FE, 4E-FE, RFV
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.5 dCi 90 - 1461ccm, 86pk, 63kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-FE, 4E-FE, RFV
    TWINGO II Skåpbil/halvkombi (CNO_) | 09.2010-09.2014 1.5 dCi (CN03) - 1461ccm, 75pk, 55kw - K9K 820
    SUZUKI
    GRAND VITARA
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.9 DDiS (JB419WD, JB419XD) - 1870ccm, 129pk, 95kw - F9QB
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.9 DDiS Allhjulsdrift (JT419, TD44, JB419WD, JB419XD,... - 1870ccm, 129pk, 95kw - F9QB, F9QC
  • Originalnummer

    82 00 885 209 DACIA
    23731-5X20A NISSAN
    23750-00Q0L NISSAN
    82 00 885 209 RENAULT
    23750-00Q0L INFINITI
    095517836 OPEL
    95517836 OPEL
    33220-80K00-000 SUZUKI
    4407993 VAUXHALL
    04407993 VAUXHALL
    95517836 VAUXHALL
    44 07 993 OPEL
    23731-BC42B NISSAN
    095517836 VAUXHALL
    23 73 138 10R RENAULT
    A415 905 80 00 MERCEDES-BENZ
    A607 905 03 00 MERCEDES-BENZ
    415 905 80 00 MERCEDES-BENZ
    607 905 03 00 MERCEDES-BENZ
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

  • Bruksanvisning

Säker betalning

Tidigare sett av dig