Tillbaka till listan
FEBI

Impulsgivare, vevaxel 24866 FEBI

Produktnummer: 0264836

Tillverkare kod: 24866

EAN: 4027816248668

144,48 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Antal anslutningar2
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Längd [mm]64,5

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIC 54913
    ASAM 74150
    AUTEX 903128
    AUTLOG AS4218
    129,61 kr
    AUTOMEGA 150015410
    Alfa e-Parts AF02934
    BAPMIC BACB52-753001
    BLUE PRINT ADBP720059
    154,96 kr
    BOGAP M6115102
    BOUGICORD 145511
    BREMI 60320
    DELPHI SS10188-12B1
    146,48 kr
    EPS 1.953.037
    190,65 kr
    ERA 550037
    ERA 550037A
    FACET 9.0037
    143,74 kr
    FAE 79094
    FAST FT75515
    FEBI 24866 (denna produkt)
    FISPA 83.051
    HELLA 6PU 009 146-071
    273,03 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70610023
    HOFFER 7517121
    IPD 40-2123
    KAMOKA 109015
    KAVO PARTS ECR-4507
    179,65 kr
    KAWE 8855 16101
    KRAFT AUTOMOTIVE 8802040
    KW 453 037
    LEMARK LCS212
    LORO 120-04-048
    LUCAS SEB412
    MAGNETI MARELLI 064848006010
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAXGEAR 24-0176
    MEAT & DORIA 87121
    METZGER 0902367
    MEYLE 714 810 0000
    169,94 kr
    MJA ME21184
    MOTORAD 1KR179
    MTR 12220873
    NRF 755047
    183,79 kr
    NTK 81016
    170,81 kr
    NTY ECP-FR-005
    OPEN PARTS CKP1077.00
    RIDEX 833C0013
    SIDAT 83.051
    SPJ 2SC0038
    STANDARD 18941
    STARK SKCPS-0360012
    STELLOX 06-00020-SX
    SWAG 50 92 4866
    TOPRAN 302 648
    TRISCAN 8855 16101
    VALEO 254004
    VEMO V25-72-0004
    WAGNER CRS00143
    WALKER PRODUCTS 235-1067
    WILMINK GROUP WG1791726
    WILMINK GROUP WG1013617
    WILMINK GROUP WG2590915
    WILMINK GROUP WG1499432
    WILMINK GROUP WG2601790
    XEVO XCS6005
    ZentParts Z04642
    goCORE GCH330328
  • Tillämplighet

    FORD
    COUGAR
    COUGAR (EC_) | 08.1998-12.2001 2.0 16V - 1988ccm, 131pk, 96kw - EDBA, EDBB, EDBC, EDBD
    ESCORT VI
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, 840 A2.000
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - RVA
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - J4B, J6A
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    FIESTA IV
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.0 i - 999ccm, 65pk, 48kw - C4E
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.0 i - 999ccm, 52pk, 38kw - ZH10JRB
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.25 i 16V - 1242ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.3 i - 1299ccm, 50pk, 37kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.3 i - 1299ccm, 60pk, 44kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.4 i 16V - 1388ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.6 16V Sport - 1596ccm, 103pk, 76kw - L1T, L1V
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.8 DI - 1753ccm, 75pk, 55kw - RTN, RTP, RTQ
    FIESTA Skåpbil/halvkombi
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (JV_) | 05.1998-08.2003 D 1.8 - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTJ, RTK
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (JV_) | 05.1998-08.2003 TD 1.8 - 1753ccm, 75pk, 55kw - RTN, RTP, RTQ
    FIESTA Skåpbil/minivan
    FIESTA Skåpbil/minivan (J5_, J3_) | 02.1996-08.2003 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE),
    FIESTA Skåpbil/minivan (J5_, J3_) | 02.1996-08.2003 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE),
    FOCUS I
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.4 16V - 1388ccm, 75pk, 55kw - FXDA
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.4 16V - 1388ccm, 75pk, 55kw - FXDA, FXDB, FXDC, FXDD
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.6 16V - 1596ccm, 100pk, 74kw - FYDA, FYDB, FYDC, FYDD, FYDH
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - EYDB, EYDC, EYDD, EYDE, EYDF, EYDG, EYDI, EYDJ, EYDL
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 16V BiFuel - 1796ccm, 115pk, 85kw - EYDD, EYDG, EYDI
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 Turbo DI / TDDi - 1753ccm, 90pk, 66kw - C9DA, C9DB, C9DC
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 2.0 16V - 1988ccm, 131pk, 96kw - EDDB, EDDC, EDDD, EDDF
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 RS - 1988ccm, 215pk, 158kw - HMDA
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 ST170 - 1988ccm, 173pk, 127kw - ALDA
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.4 16V - 1388ccm, 75pk, 55kw - FXDA, FXDB, FXDC, FXDD
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.6 16V - 1596ccm, 100pk, 74kw - FYDA, FYDB, FYDC, FYDD, FYDH
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.8 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - EYDB, EYDC, EYDD, EYDE, EYDF, EYDG, EYDI, EYDJ, EYDL
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 2.0 16V - 1988ccm, 131pk, 96kw - EDDB, EDDC, EDDD, EDDF
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.4 - 1388ccm, 75pk, 55kw - FXDA, FXDB, FXDC, FXDD
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.6 - 1596ccm, 101pk, 74kw - FYDA, FYDB, FYDC, FYDD
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.8 - 1796ccm, 116pk, 85kw - EYDB, EYDC, EYDD, EYDE, EYDF, EYDG
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.4 16V - 1388ccm, 75pk, 55kw - FXDA, FXDB, FXDC, FXDD
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.6 16V - 1596ccm, 100pk, 74kw - FYDA, FYDB, FYDC, FYDD, FYDH
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - EYDB, EYDC, EYDD, EYDE, EYDF, EYDG, EYDI, EYDJ, EYDL
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 BiFuel - 1796ccm, 111pk, 82kw - EYDL
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 2.0 16V - 1988ccm, 131pk, 96kw - EDDB, EDDC, EDDD, EDDF
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 ST170 - 1988ccm, 173pk, 127kw - ALDA
    KA
    KA (RB_) | 09.1996-11.2008 1.3 i - 1299ccm, 50pk, 37kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    KA (RB_) | 09.1996-11.2008 1.3 i - 1299ccm, 60pk, 44kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    KA (RB_) | 09.1996-11.2008 1.3 i ROCAM - 1299ccm, 70pk, 51kw - A9A, A9B
    KA Van
    KA Van (RB) | 05.2002-05.2005 1.3 i - 1299ccm, 60pk, 44kw - BAA, J4D, J4K, J4M, J4N, J4P, J4S
    MAVERICK
    MAVERICK | 02.2001-??? 2.0 16V - 1989ccm, 124pk, 91kw - YF
    MONDEO I
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 132pk, 97kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 132pk, 97kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO II
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000,
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    MONDEO III
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    PUMA
    PUMA (EC_) | 03.1997-06.2002 1.4 16V - 1388ccm, 90pk, 66kw - ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP, CBPA, FHD, FHF, APK, AZG, BEV, M 160.
    PUMA (EC_) | 03.1997-06.2002 1.6 16V - 1596ccm, 103pk, 76kw - L1W
    PUMA (EC_) | 03.1997-06.2002 1.7 16V - 1679ccm, 125pk, 92kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, 840 A2.000, VM, E5SA, Y
    PUMA (EC_) | 03.1997-06.2002 Racing ST 160 - 1679ccm, 155pk, 114kw - MHA
    TRANSIT Buss
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI (F_B_, F_C_, F_A_) - 2402ccm, 90pk, 66kw - D2FA, D2FB
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_) - 2402ccm, 75pk, 55kw - F4FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_, F_A_) - 2402ccm, 120pk, 88kw - D4FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDCi - 2402ccm, 137pk, 101kw - H9FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDE - 2402ccm, 115pk, 85kw - FXFA
    TRANSIT CONNECT
    TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) | 06.2002-12.2013 1.8 16V - 1796ccm, 116pk, 85kw - EYPA, EYPC, EYPD
    TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) | 06.2002-12.2013 1.8 Di - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHPA, P7PA, P7PB, R2PA
    TRANSIT Flak/chassi
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) - 2402ccm, 90pk, 66kw - D2FA, D2FB, D2FE
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) - 2402ccm, 120pk, 88kw - D4FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) - 2402ccm, 75pk, 55kw - F4FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDCi - 2402ccm, 137pk, 101kw - H9FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDE - 2402ccm, 115pk, 85kw - FXFA
    TRANSIT Skåp
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) - 2402ccm, 90pk, 66kw - D2FA, D2FB
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) - 2402ccm, 120pk, 88kw - D4FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) - 2402ccm, 75pk, 55kw - F4FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDCi - 2402ccm, 137pk, 101kw - H9FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.4 TDE - 2402ccm, 115pk, 85kw - FXFA
    TRANSIT TOURNEO
    TRANSIT TOURNEO Buss (FC_ _) | 06.2000-03.2006 2.0 - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT TOURNEO Buss (FC_ _) | 06.2000-03.2006 2.0 - 1998ccm, 125pk, 92kw - FIFA
    MAZDA
    121 III
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.25 - 1242ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.3 - 1299ccm, 50pk, 37kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
  • Originalnummer

    6 740 816 FORD
    948F6C315AA FORD USA
    1E00-18-221 MAZDA
    YF09-18-221 MAZDA
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

  • Bruksanvisning

Säker betalning

Tidigare sett av dig