Tillbaka till listan
Facet

Sensor, kylmedietemperatur Made in Italy - OE Equivalent 7.3005 Facet

Produktnummer: 1398827

Tillverkare kod: 7.3005

EAN: 8012510040126

Winprice
Rek. pris: 89,25 kr

89,25 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.834
    8
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.834
    6
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.834
    3
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.828
    8
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.834
    5
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.834
    4

    Nyckelvidd13
    Gängmått1/8-27NPT
    Garanti2 år
    endast för artikelnumret7,8288
    7,8343
    7.8344
    7,8346
    7,8348

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-3195
    AIC 51901
    AUTLOG AS2083
    AUTOTEAM L2355
    Alfa e-Parts AF04597
    BSG BSG 65-840-029
    CALORSTAT by Vernet WS2519
    52,47 kr
    CASCO CSN77H13AS
    CASCO CSN77H13GS
    DELPHI TS10271
    EPS 1.830.005
    63,60 kr
    ERA 330085
    ERA 330126
    FACET 7.3005 (denna produkt)
    FAE 32230
    41,06 kr
    FEBI BILSTEIN 01651
    36,52 kr
    FISPA 82.355
    HELLA 6PT 009 107-161
    104,98 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70511041
    HOFFER 7472447
    JP GROUP 1293100800
    KAMOKA 4080001
    KAVO PARTS ECT-1001
    38,29 kr
    KRAFT AUTOMOTIVE 9011520
    KW 530 005
    LEMARK LWS207
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LUCAS SNB117
    MAPCO 88704
    MAXGEAR 21-0123
    MEAT & DORIA 82447
    METZGER 0905007
    MEYLE 614 810 0000
    74,92 kr
    MOTAQUIP LVCT210
    MTE-THOMSON 3029
    NISSENS 207002
    NRF 727029
    QUINTON HAZELL XTT20
    RIDEX 830C0013
    SIDAT 82.355
    STANDARD 52820
    STARK SKCTS-0850012
    SWAG 40 23 0003
    TOPRAN 202 366
    37,98 kr
    VALEO 700005
    VEMO V40-72-0320
    WILMINK GROUP WG1445339
    WILMINK GROUP WG1748866
    WILMINK GROUP WG1499628
    WILMINK GROUP WG2305750
    WILMINK GROUP WG2403167
    XEVO XTS7743
    goCORE GCH300007
  • Tillämplighet

    DAEWOO
    ESPERO
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.5 16V - 1498ccm, 88pk, 65kw - A15MF
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.5 16V - 1498ccm, 90pk, 66kw - A15MF
    OPEL
    ASCONA B
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.2 - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.6 N - 1584ccm, 60pk, 44kw - 16 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.9 N - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.9 S - 1897ccm, 90pk, 66kw - 19 S
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 D - 1998ccm, 58pk, 43kw - 20 D
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 E - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 N - 1979ccm, 90pk, 66kw - 20 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F11, M11, F69) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F11, M11, F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F11, F68, M11, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N, 15LN, 15
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 i 16V - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 Si - 1389ccm, 82pk, 60kw - M30 B32, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, 28 E, 28 H, K, JT, 829 A5, 138 B3.000, 138 A4
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.8 i 16V - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (M08, M68, F08, F68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.6 i 16V (F35, M35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i 16V (F19, M19) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 GSI 16V (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i 16V (F35, M35) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 Si (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i 16V (F35, M35) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 Si (F35, M35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 TD (F35, M35) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i 16V (F35, M35) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i 16V (F35, M35) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i 16V (F35, M35) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i 16V (F35, M35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i 16V (F19, M19) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 Si (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i 16V (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 Si (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 TD (F19, M19) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE, C 18 SEL
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i 16V (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.4 i (F70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i 16V (F70) - 1598ccm, 100pk, 74kw - X 16 XEL
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.7 D (F70) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.7 D (F70) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.7 TD (F70) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    CALIBRA A
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V (M07) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V (M07) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V 4x4 (M07) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V 4x4 (M07) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 4x4 (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i Turbo 4x4 (M07) - 1998ccm, 204pk, 150kw - C 20 LET
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.5 i V6 (M07) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE, X 25 XE
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.2 - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 16V - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.7 D - 1686ccm, 60pk, 44kw - 17 D (4EE1), X 17 D (4EE1)
    COMMODORE C
    COMMODORE C (14_, 19_) | 08.1978-12.1982 2.5 E - 2490ccm, 130pk, 96kw - 25 E
    COMMODORE C (14_, 19_) | 08.1978-12.1982 2.5 S - 2490ccm, 115pk, 85kw - 25 S
    COMMODORE C Kombi (61) | 12.1980-12.1982 2.5 E - 2490ccm, 130pk, 96kw - 25 E
    COMMODORE C Kombi (61) | 12.1980-12.1982 2.5 S - 2490ccm, 115pk, 85kw - 25 S
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.0 (F08, M08, F68, M68) - 993ccm, 45pk, 33kw - 10 S
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 45pk, 33kw - 12 NC, E 12 GV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 i (F08, M08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ, XY8,
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 N (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 52pk, 38kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ, XY8,
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 i (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.5 D (F08, M08, F68, M68) - 1488ccm, 50pk, 37kw - 15 D (4EC1)
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.5 TD (F08, M08, F68, M68) - 1488ccm, 67pk, 49kw - 15 DT (T4EC1)
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - E 16 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 16 SE
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.0 (F08, W5L) - 993ccm, 45pk, 33kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 13 NB, 15 D (4EC1), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 N
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.2 (F08, W5L) - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.2 (F08, W5L) - 1196ccm, 45pk, 33kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 15 D (4EC1), E 16 N
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.2 (F08, W5L) - 1196ccm, 54pk, 40kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 ST, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 15 D (4EC1),
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.3 (F08, W5L) - 1297ccm, 69pk, 51kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 ST, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 13 SB, 15 D
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.3 (F08, W5L) - 1297ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 ST, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 15 D (4EC1),
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.5 D (F08, W5L) - 1488ccm, 50pk, 37kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 ST, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 13 SB, 15 D
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.0 (F11, M11, F19, M19) - 993ccm, 45pk, 33kw - 10 S
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 i (F11, M11, F19, M19) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 N (F11, M11, F19, M19) - 1196ccm, 45pk, 33kw - 12 NC, E 12 GV
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F11, M11, F19, M19) - 1196ccm, 58pk, 43kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.942, O
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F11, M11, M19, F19) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F11, F19, M11, M19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, C 13 N
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F11, M11, F19, M19) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.5 D (F11, M11, F19, M19) - 1488ccm, 50pk, 37kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, 15 D (4EC1), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 2
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.5 TD (F11, M11, F19, M19) - 1488ccm, 67pk, 49kw - 15 DT (T4EC1)
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.0 i 12V (F08, F68, M68) - 973ccm, 54pk, 40kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - 12 NZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i 16V (F08, F68, M68) - 1199ccm, 65pk, 48kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i 16V (F08, F68, M68) - 1389ccm, 86pk, 63kw - C 14 SEL
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i 16V (F08, F68, M68) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 Si (F08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.6 GSI 16V (F08, F68, M68) - 1598ccm, 109pk, 80kw - C 16 XE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.6 i 16V (F08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SEL
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.6 i 16V (F08, F68, M68) - 1598ccm, 106pk, 78kw - X 16 XE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.7 D (F08, F68, M68) - 1686ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    CORSA B Kombi (S93) | 01.1999-12.2002 1.4 i 16V (F35) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.7 D (F08, W5L) - 1686ccm, 60pk, 44kw - 17 D (4EE1), X 17 D (4EE1)
    FRONTERA A
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.3 TD (5JMWL4) - 2260ccm, 100pk, 74kw - 23 DTR
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.4 i (53MWL4) - 2410ccm, 125pk, 92kw - C 24 NE
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.8 TD (5BMWL4, 5BSUD2) - 2771ccm, 113pk, 83kw - 28 TDI (4JB1-T), 28TD
    FRONTERA A Sport (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    FRONTERA A Sport (U92) | 03.1992-10.1998 2.5 TDS - 2499ccm, 115pk, 85kw - K9K 836, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830, V9X, N63
    FRONTERA A Sport (U92) | 03.1992-10.1998 2.8 TD (5BSUD2) - 2771ccm, 113pk, 83kw - 28 TDI (4JB1-T), 28TD
    FRONTERA B
    FRONTERA B (U99) | 09.1998-07.2004 2.2 DTI (6B_66, 6B_76) - 2171ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTH
    FRONTERA B (U99) | 09.1998-07.2004 2.2 DTI (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) - 2171ccm, 116pk, 85kw - X 22 DTH, Y 22 DTH
    KADETT B
    KADETT B | 09.1965-08.1973 1.1 - 1078ccm, 50pk, 37kw - 11 N
    KADETT B Coupé | 09.1965-08.1973 1.1 - 1078ccm, 50pk, 37kw - 11 N
    KADETT B Kombi | 09.1965-08.1973 1.1 - 1078ccm, 50pk, 37kw - 11 N
    KADETT C
    KADETT C | 08.1973-07.1979 1.0 - 993ccm, 40pk, 29kw - 10 N
    KADETT C | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 52pk, 38kw - 12 N
    KADETT C | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 N
    KADETT C | 08.1973-07.1979 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT C | 08.1973-07.1979 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    KADETT C City | 08.1973-07.1979 1.0 - 993ccm, 40pk, 29kw - 10 N
    KADETT C City | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 52pk, 38kw - 12 N
    KADETT C City | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 54pk, 40kw - 12 N
    KADETT C City | 08.1973-07.1979 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT C City | 08.1973-07.1979 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.0 - 993ccm, 40pk, 29kw - 10 N
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 52pk, 38kw - 12 N
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 54pk, 40kw - 12 N
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 1.9 GT/E - 1897ccm, 105pk, 77kw - 19 E
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 2.0 E Rallye - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    KADETT C Coupé | 08.1973-07.1979 2.0 GT/E - 1979ccm, 115pk, 85kw - 20 EH
    KADETT C Kombi | 08.1973-07.1979 1.0 - 993ccm, 40pk, 29kw - 10 N
    KADETT C Kombi | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 52pk, 38kw - 12 N
    KADETT C Kombi | 08.1973-07.1979 1.2 - 1196ccm, 54pk, 40kw - 12 N
    KADETT C Kombi | 08.1973-07.1979 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT C Kombi | 08.1973-07.1979 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    KADETT D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.0 - 993ccm, 41pk, 30kw - 10 N
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.0 - 993ccm, 45pk, 33kw - 10 S
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.2 - 1196ccm, 53pk, 39kw - 12 N
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.2 - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.8 GT/E - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT D (32_,37_,39, _42) | 08.1979-08.1984 1.0 - 993ccm, 41pk, 30kw - 10 N
    KADETT D (32_,37_,39, _42) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N
    KADETT D (32_,37_,39, _42) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D (32_,37_,39, _42) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.2 - 1196ccm, 53pk, 39kw - 12 N
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.2 (C19, D19) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 SC
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 i Cat (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 N (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 S (C19, D19) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 i (C19, D19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 S (C19, D19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.5 TD (C19, D19) - 1488ccm, 72pk, 53kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 D (C19, D19) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i Cat (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 S (C19, D19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.7 D (C19, D19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 (C19, D19) - 1796ccm, 114pk, 84kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ, 18 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 S (C19, D19) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i Cat (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - M30 B32, 13 S, K, JT, 138 B3.000, 138 A4.000, MA1.01, 107/47, 115.49, 107.21.42, 107.22.49, 114.62.
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 82pk, 60kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i Cat - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE, C 20 NE, 20 SER
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i Cat - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.3 N (C25, D25) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.3 S (C25, D25) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 N, 13 S, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 i (C25, D25) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 S (C25, D25) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 (C25, D25) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 13 N, 13 S, 16 SV, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13,
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 D (C25, D25) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 F
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 i (C25, D25) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.7 D (C25, D25) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.2 (C08, C48, D08, D48) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 SC
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 814465, SN13
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.5 TD (C08, C48, D08, D48) - 1488ccm, 72pk, 53kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 8144
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 S (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C08, C48, D08, D48) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 (43, 34, 44) - 1796ccm, 111pk, 82kw - 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 156pk, 115kw - 20 XE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 20 XEJ, C 20 XE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI 16V Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 3
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.2 (C15, C35, D15, D35) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 SC
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.5 TD (C15, C35, D15, D35) - 1488ccm, 72pk, 53kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C15, C35, D15, D35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.2 (C70, D70) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 SC
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.3 N (C70, D70) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.4 i (C70, D70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.6 D (C70, D70) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.6 i (C70, D70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.7 D (C70, D70) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.8 i (C70, D70) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT
    MANTA B
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.6 N - 1584ccm, 60pk, 44kw - 16 N
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.6 S - 1584ccm, 75pk, 55kw - 16 S
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.9 N - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 2.0 - 1979ccm, 90pk, 66kw - 20 N
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 2.0 E - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    MANTA B CC (53_, 55_) | 09.1975-08.1988 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    MANTA B CC (53_, 55_) | 09.1975-08.1988 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    MANTA B CC (53_, 55_) | 09.1975-08.1988 1.9 S - 1897ccm, 90pk, 66kw - 19 S
    MONZA A
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 2.0 E - 1979ccm, 115pk, 85kw - H 20 E
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 2.5 E - 2490ccm, 140pk, 103kw - 25 E
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 2.5 E - 2490ccm, 136pk, 100kw - H 25 E
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 2.8 - 2784ccm, 140pk, 103kw - 28 H
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 3.0 - 2969ccm, 150pk, 110kw - 30 H
    MONZA A (22_) | 02.1978-08.1986 3.0 GSE - 2969ccm, 180pk, 132kw - 30 E
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 S (F19, M19, N19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV, 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 i (F19, M19, N19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.3 D (F19, M19, N19) - 2260ccm, 73pk, 54kw - 23 YD
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.3 TD (F19, M19, N19) - 2260ccm, 90pk, 66kw - 23 YDT
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.3 TD Interc. (F19, M19, N19) - 2260ccm, 100pk, 74kw - 23 DTR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.4 i (F19, M19, N19) - 2410ccm, 125pk, 92kw - C 24 NE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.6 i (F19, M19, N19) - 2594ccm, 150pk, 110kw - C 26 NE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 (3000) (F19, M19, N19) - 2969ccm, 177pk, 130kw - 30 NE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 (3000) (F19, M19, N19) - 2969ccm, 156pk, 115kw - C 30 LE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 (3000) Cat (F19, M19, N19) - 2969ccm, 177pk, 130kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2,
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) - 2969ccm, 204pk, 150kw - C 30 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) - 2969ccm, 200pk, 147kw - C 30 SEJ
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 24V Evolution500 (F19, M19, N19) - 2969ccm, 230pk, 169kw - C 30 XEI
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 S (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 100pk, 74kw - C 20 NEF
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 99pk, 73kw - C 20 NEJ
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.3 D (F35, M35) - 2260ccm, 73pk, 54kw - 23 YD
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.3 TD (F35, M35) - 2260ccm, 90pk, 66kw - 23 YDT
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.3 TD Interc. (F35, M35) - 2260ccm, 100pk, 74kw - 23 DTR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.4 i (F35, M35) - 2410ccm, 125pk, 92kw - C 24 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.6 i (F35, M35) - 2594ccm, 150pk, 110kw - C 26 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 3.0 (F35, M35) - 2969ccm, 177pk, 130kw - 30 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 3.0 (F35, M35) - 2969ccm, 156pk, 115kw - C 30 LE, 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T, LH0, LB6, G54B
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 3.0 24V (F35, M35) - 2969ccm, 200pk, 147kw - C 30 SEJ
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 3.0 24V Omega 3000 (F35, M35) - 2969ccm, 204pk, 150kw - C 30 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 3.0 Cat (F35, M35) - 2969ccm, 177pk, 130kw - C 30 NE
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 16V (F69, M69, P69) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 DTI 16V (F69, M69, P69) - 1995ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 16V (F69, M69, P69) - 2198ccm, 144pk, 106kw - Y 22 XE, Z 22 XE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69) - 2171ccm, 110pk, 81kw - Y 22 DTH
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69) - 2171ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTH
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 V6 (F69, M69, P69) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 25 XE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.6 V6 (F69, M69, P69) - 2597ccm, 180pk, 132kw - Y 26 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 3.0 V6 (F69, M69, P69) - 2962ccm, 211pk, 155kw - X 30 XE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 3.2 V6 (F69, M69, P69) - 3175ccm, 218pk, 160kw - Y 32 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F35, M35, P35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 16V (F35, M35, P35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 DTI 16V (F35, M35, P35) - 1995ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 16V (F35, M35, P35) - 2198ccm, 144pk, 106kw - Y 22 XE, Z 22 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) - 2171ccm, 110pk, 81kw - Y 22 DTH
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) - 2171ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTH
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 V6 (F35, M35, P35) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 25 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.6 V6 (F35, M35, P35) - 2597ccm, 180pk, 132kw - Y 26 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 3.0 V6 (F35, M35, P35) - 2962ccm, 211pk, 155kw - X 30 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 3.2 V6 (F35, M35, P35) - 3175ccm, 218pk, 160kw - Y 32 SE
    REKORD D
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 17 N
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.7 - 1698ccm, 66pk, 49kw - 17 N
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.7 S - 1698ccm, 83pk, 61kw - 17 S
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 90pk, 66kw - 19 SH
    REKORD D | 01.1972-08.1977 1.9 S - 1897ccm, 97pk, 71kw - 19 SH
    REKORD D | 01.1972-08.1977 2.0 - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    REKORD D Coupé | 01.1972-08.1977 1.7 S - 1698ccm, 83pk, 61kw - 17 S
    REKORD D Coupé | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    REKORD D Coupé | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 90pk, 66kw - 19 SH
    REKORD D Coupé | 01.1972-08.1977 1.9 S - 1897ccm, 97pk, 71kw - 19 SH
    REKORD D Coupé | 01.1972-08.1977 2.0 - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 17 N
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.7 - 1698ccm, 67pk, 49kw - 17 N
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.7 S - 1698ccm, 83pk, 61kw - 17 S
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.9 - 1897ccm, 90pk, 66kw - 19 SH
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 1.9 S - 1897ccm, 97pk, 71kw - 19 SH
    REKORD D Kombi | 01.1972-08.1977 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    REKORD E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 17 N
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 - 1796ccm, 75pk, 55kw - 18 N
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.9 - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.0 - 1979ccm, 90pk, 66kw - 20 N
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.0 D - 1998ccm, 58pk, 43kw - 20 D
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.0 E - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.2 D - 2260ccm, 65pk, 48kw - 23 D
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.2 D - 2260ccm, 71pk, 52kw - 23 D
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.2 E - 2197ccm, 115pk, 85kw - 22 E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 2.2 TD - 2260ccm, 86pk, 63kw - 23 TD
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 17 N
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 - 1796ccm, 75pk, 55kw - 18 N
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.9 - 1897ccm, 75pk, 55kw - 19 N
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.0 - 1979ccm, 90pk, 66kw - 20 N
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.0 D - 1998ccm, 58pk, 43kw - 20 D
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.0 E - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.2 D - 2260ccm, 65pk, 48kw - 23 D
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.2 E - 2197ccm, 115pk, 85kw - 22 E
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.2 TD - 2260ccm, 86pk, 63kw - 23 TD
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 2.3 D - 2260ccm, 71pk, 52kw - 23 D
    SENATOR A
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.0 E - 1979ccm, 115pk, 85kw - H 20 E
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.2 E - 2197ccm, 115pk, 85kw - 22 E
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.2 TD - 2260ccm, 86pk, 63kw - 23 TD
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.5 E - 2490ccm, 140pk, 103kw - 25 E
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.5 E - 2490ccm, 136pk, 100kw - H 25 E
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 2.8 - 2784ccm, 140pk, 103kw - 28 H
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 3.0 - 2969ccm, 150pk, 110kw - 30 H
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 3.0 - 2969ccm, 156pk, 115kw - C 30 LE
    SENATOR A (29_) | 02.1978-08.1987 3.0 E - 2969ccm, 180pk, 132kw - 30 E
    SENATOR B
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 2.5 i (P19) - 2490ccm, 140pk, 103kw - 25 NE
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 2.6 i (P19) - 2594ccm, 150pk, 110kw - C 26 NE
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 3.0 (P19) - 2969ccm, 177pk, 130kw - 30 NE
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 3.0 (P19) - 2969ccm, 156pk, 115kw - C 30 LE
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 3.0 24V (P19) - 2969ccm, 204pk, 150kw - C 30 SE
    SENATOR B (V88) | 09.1987-09.1993 3.0 i Cat (P19) - 2969ccm, 177pk, 130kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2,
    SINTRA
    SINTRA (APV) | 11.1996-04.1999 2.2 DTI - 2171ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AF, AFB, AKN, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960, ACD, X
    TIGRA
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.4 16V (F07) - 1389ccm, 86pk, 63kw - X 14 XE
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.4 16V (F07) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.6 16V (F07) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SEL
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.6 16V (F07) - 1598ccm, 106pk, 78kw - X 16 XE
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 69pk, 51kw - C 16 LZ2
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S 4x4 (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 16V (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 16V 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Turbo 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 204pk, 150kw - C 20 LET
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.5 V6 (F19, M19) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2000 16V 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 20 XEJ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2000/GT 16V (F19, M19) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 20 XEJ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2000/GT 16V Cat (F19, M19) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2000/GT 16V Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.4 S (F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 69pk, 51kw - C 16 LZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 S - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i Cat (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 S (F68, M68) - 1796ccm, 88pk, 65kw - 18 SV, E 18 NVR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i 16V (F68, M68) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 20 XEJ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i 16V (F68, M68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i 16V Cat (F68, M68) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.5 V6 (F68, M68) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE
    VECTRA B
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i 16V (F19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.7 TD (F19) - 1686ccm, 82pk, 60kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 DI 16V (F19) - 1995ccm, 82pk, 60kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 DTI 16V (F19) - 1995ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 i (F19) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 i 16V (F19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.2 DTI 16V (F19) - 2172ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTR
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.2 DTI 16V (F19) - 2172ccm, 125pk, 92kw - Y 22 DTR
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.5 i V6 (F19) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.6 i V6 (F19) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 i 500 2.5 (F19) - 2498ccm, 194pk, 143kw - X 25 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i 16V (F68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.7 TD (F68) - 1686ccm, 82pk, 60kw - X 17 DT (TC4EE1)
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 FlexFuel (F68) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1796ccm, 116pk, 85kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 DI 16V (F68) - 1995ccm, 82pk, 60kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 DTI 16V (F68) - 1995ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i (F68) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i 16V (F68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.2 DTI 16V (F68) - 2172ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTR
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.2 DTI 16V (F68) - 2172ccm, 125pk, 92kw - Y 22 DTR
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.5 i V6 (F68) - 2498ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.6 i V6 (F68) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i 16V (F35) - 1598ccm, 100pk, 74kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.7 TD (F35) - 1686ccm, 82pk, 60kw - X 17 DT (TC4EE1)
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 DI 16V (F35) - 1995ccm, 82pk, 60kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 DTI 16V (F35) - 1995ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 i (F35) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 i 16V (F35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.2 DTI 16V (F35) - 2172ccm, 120pk, 88kw - Y 22 DTR
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.2 DTI 16V (F35) - 2172ccm, 125pk, 92kw - Y 22 DTR
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.5 i V6 (F35) - 2498ccm, 170pk, 125kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.6 i V6 (F35) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 i 500 2.5 (F35) - 2498ccm, 194pk, 143kw - X 25 XE
    SAAB
    9-3
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.2 TiD - 2171ccm, 125pk, 92kw - D223L
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.2 TiD - 2171ccm, 115pk, 85kw - X 22 DTH, D223L
    9-3 Cabriolet
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-5
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 150pk, 110kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 Turbo SE - 1985ccm, 192pk, 141kw - B205E
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.2 TiD - 2171ccm, 120pk, 88kw - D223L
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 Kombi
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 192pk, 141kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.2 TiD - 2171ccm, 120pk, 88kw - D223L
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - B308E
    VAUXHALL
    CHEVETTE Halvkombi
    CHEVETTE Halvkombi | 03.1975-12.1985 1300 - 1256ccm, 53pk, 39kw - LW4
    FRONTERA Mk
    FRONTERA Mk I (A) (U92) | 04.1995-08.1998 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
  • Originalnummer

    03439088 HOLDEN
    03439088 DAEWOO
    90246852 HOLDEN
    94 472 002 GENERAL MOTORS
    90 246 852 GENERAL MOTORS
    34 39 088 SAAB
    90 510 850 GENERAL MOTORS
    47 72 216 SAAB
    95 43 802 SAAB
    03 439 088 GENERAL MOTORS
    92 029 764 GENERAL MOTORS
    94472002 VAUXHALL
    13 38 448 OPEL
    90510850 VAUXHALL
    3439088 VAUXHALL
    13 42 561 OPEL
    90246852 VAUXHALL
    90246852 OPEL
    13 42 568 OPEL
    3439088 OPEL
    13 42 569 OPEL
    94472002 OPEL
    90510850 OPEL
  • Tillverkare

    Facet
    Facet har designat, producerat och distribuerat sensorer och strömbrytare för bildelar sedan 1946.
    Företaget är specialiserat på tillverkning av motorkomponenter, tändningskomponenter och olika typer av sensorer. Fasettdelar kan användas för alla europeiska, japanska och koreanska bilmärken.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning