Tillbaka till listan
Delphi

Sensor, kamaxelposition SS10727-12B1 Delphi

Produktnummer: 1288399

Tillverkare kod: SS10727-12B1

EAN: 5012759376621

418,83 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 24-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år
    Antal kontakter3

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AUTEX 904063
    AUTLOG AS5066
    AUTOTEAM L3201
    Alfa e-Parts AF01796
    BBT CSS716
    BLUE PRINT ADK87220
    185,90 kr
    BOGAP W6116102
    BOUGICORD 141219
    BOUGICORD 147263
    BREMI 60063
    CASCO CSN89D02GS
    CASCO CSN89D02AS
    DELPHI SS10727-12B1 (denna produkt)
    ERA 550002A
    ERA 550002
    FAE 79171
    FAST FT75500
    FEBI BILSTEIN 28129
    183,67 kr
    FISPA 83.201
    FISPA 83.201A2
    FISPA 83.3537
    GEBE 9 2140 1
    HELLA 6PU 009 121-331
    341,03 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70630008
    HITACHI 2508181
    HOFFER 7517332
    HOFFER 7517332E
    HOFFER 75171291
    HÜCO 138181
    IPD 40-3058
    KAVO PARTS ECA-1020
    266,59 kr
    KAWE 8855 10135
    KRAFT AUTOMOTIVE 8803003
    LEMARK LCS295
    LORO 120-05-032
    LUCAS SEB1165
    LUCAS SEB9304
    MAGNETI MARELLI 064847193010
    MAXGEAR 24-0158
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 87332
    MEAT & DORIA 87332E
    MEAT & DORIA 871291
    METZGER 0903213
    MEYLE 214 810 0000
    388,81 kr
    MJA ME21371
    MOTAQUIP LVCP291
    MOTORAD 1CS542
    MTR 12164084
    NRF 754028
    306,53 kr
    NRF 754046
    306,53 kr
    NTK 81113
    NTY ECP-AR-011
    OPEN PARTS CMP1011.00
    QUINTON HAZELL XREV258
    SEIM CP93
    SIDAT 83.201A2
    SIDAT 83.201
    SIDAT 83.3537
    SNR CMP181.01
    SPJ 2SL1020
    STANDARD 19047
    SWAG 70 92 8129
    TOPRAN 207 068
    TRISCAN 8855 10135
    VALEO 366442
    320,13 kr
    VDO 2803550210302
    WAGNER CAS00165
    WAI CAM9050
    WALKER PRODUCTS 235-2148
    WALKER PRODUCTS 235-2264
    WILMINK GROUP WG1029528
    WILMINK GROUP WG1408290
    WILMINK GROUP WG2206068
    WILMINK GROUP WG2601639
    WILMINK GROUP WG2601657
    WILMINK GROUP WG2667610
    XEVO XCS6066
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    159
    159 (939_) | 06.2005-12.2012 1.8 TBi (939.AXN1B) - 1742ccm, 200pk, 147kw - 939 B1.000
    159 Sportwagon
    159 Sportwagon (939_) | 06.2005-12.2012 1.8 TBi (939BXN1B) - 1742ccm, 200pk, 147kw - 939 B1.000
    4C
    4C (960_) | 03.2013-12.2020 1.8 (960.CXB1A) - 1742ccm, 241pk, 177kw - 960 A1.000, EBC
    4C SPIDER
    4C SPIDER (960_) | 10.2014-12.2020 1.8 (960.DXB1A, 960CXB1A) - 1742ccm, 241pk, 177kw - 960 A1.000, EBC
    GIULIETTA
    GIULIETTA (940_) | 04.2010-12.2020 1.8 TBi (940FXC1A) - 1742ccm, 230pk, 169kw - 940 A1.000
    GIULIETTA (940_) | 04.2010-12.2020 1.8 TBi (940FXC1A) - 1742ccm, 235pk, 173kw - 940 A1.000
    GIULIETTA (940_) | 04.2010-12.2020 1.8 TBi (940FXR11) - 1742ccm, 241pk, 177kw - 940 B2.000
    GIULIETTA Skåpbil/halvkombi
    GIULIETTA Skåpbil/halvkombi (940_) | 04.2011-12.2020 1.8 (940FXC1A) - 1742ccm, 235pk, 173kw - 940 A1.000
    MITO
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 955 B2.000
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXP1A, 955AYC1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXT1A) - 1248ccm, 84pk, 62kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.000, 85
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXT1A, 955AYA1A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 199 B8.000
    SPIDER
    SPIDER (939_) | 03.2006-03.2011 1.8 TBi (939DXN1B) - 1742ccm, 200pk, 147kw - 939 B1.000
    CITROEN
    NEMO Minivan
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT, B 280 F, B 280 E, FHZ (F13DTE5), B
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.3 HDi 80 - 1248ccm, 80pk, 59kw - FHY (F13DTE6)
    NEMO Skåpbil/minivan
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.3 BlueHDi 80 - 1248ccm, 80pk, 59kw - FHY (F13DTE6)
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - FHZ (F13DTE5)
    FIAT
    500
    500 (312_) | 07.2007-08.2019 1.3 D Multijet (312AXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 (312_) | 07.2007-08.2019 1.3 D Multijet (312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500 C
    500 C (312_) | 06.2009-08.2019 1.3 D Multijet (312CXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 C (312_) | 06.2009-08.2019 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500L
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.3 D Multijet (199.LYM11, 199.LYM1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775, 463 45 266
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11) - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.6 D Multijet (199LYD1B) - 1598ccm, 105pk, 77kw - 199 B5.000
    500X
    500X (334_) | 09.2014-09.2020 1.3 D Multijet (334AXH1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 552 66 963, 552 83 775
    DOBLO Buss
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263AXC1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 263 A2.000
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263AXU1A, 263AYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.6 D Multijet (263AXD1B, 263AXX1B) - 1598ccm, 105pk, 77kw - 198 A3.000, 263 A8.000, 552 80 444
    DOBLO Cargo
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 263 A2.000
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 263 A6.000
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263WXU1A, 263ZXU1A, 263WYB1A, 263ZYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263ZXT1A, 263WXT1A, 263ZYA1A, 263WYA1A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000, 552 83 775
    DOBLO Flak/chassi
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 263 A6.000
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263HXT1A, 263YXT1A, 263YYA1A, 263HYA1A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000, 552 83 775
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263HXU1A, 263YXU1A, 263HYB1A, 263YYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 2.0 D Multijet - 1956ccm, 135pk, 99kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 7
    DOBLO Minivan
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 223 A9.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 JTD - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    DOBLO Skåpbil/minivan
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000, 188 A8.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 JTD 16V Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G
    FIORINO Minivan
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.3 JTD Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 463 45 266
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.3 JTD Multijet - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000, 463 45 266
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    FIORINO Skåpbil/minivan
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 463 45 266
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000, 552 83 775, 463 45 266
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    GRANDE PUNTO
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 69pk, 51kw - 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,... - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    GRANDE PUNTO Van (199_) | 02.2006-06.2013 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    GRANDE PUNTO Van (199_) | 02.2006-06.2013 1.3 JTD Multijet (199CXD1B) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    IDEA
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    IDEA Van
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 JTD Multijet (350BXB1A) - 1248ccm, 69pk, 51kw - 188 A9.000
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 JTD Multijet (350BXG1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    LINEA
    LINEA (323_, 110_) | 10.2006-??? 1.3 D Multijet (323AXB11, 323AXB1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    LINEA (323_, 110_) | 10.2006-??? 1.3 JTD Multijet (323AXB1A) - 1248ccm, 86pk, 63kw - 199 A3.000
    PANDA
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 (169AXF2A, 169AXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 4x4 (169AXF2A, 169AXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 LPG (169CXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP),
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169.AXC1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet 4x4 (169.AXC2A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 JTD Multijet 4x4 (169AXG1A, 169AXG2A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312PXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312PXU1A, 312PXW1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 312 B1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXS2A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 199 A9.000, 225 A2.000, 312 A8.000, 312 B2.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 312 B1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA VAN
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312CXL1A, 312DXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312PXS2A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000, 312 A8.000, 312 B2.000
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312CXL2A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXS2A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000
    PUNTO
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 80pk, 59kw - 199 B8.000
    PUNTO EVO
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000, 223 A9.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 69pk, 51kw - 2E, ADY, AGG, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM 606.961, M 1
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,... - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199.AXT1A, 199.AXC1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199.AXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199CXD1B, 199CXD1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (188_) | 02.2000-10.2009 1.3 JTD - 1248ccm, 69pk, 51kw - 188 A9.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    QUBO
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,... - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 552 83 775
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.3 D Multijet (225AXG1A, 225CXG1A, 225AXG11, 225CXG11) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 225 A2.000
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,... - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    STRADA Pick-up
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 85pk, 62kw - 223 A9.000
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.3 D Multijet (278AYR1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    TIPO Halvkombi
    TIPO Halvkombi (356_, 357_) | 03.2016-10.2020 1.3 D (356HXH1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 552 66 963, 552 83 775, 463 45 266
    TIPO Kombi
    TIPO Kombi (356_, 357_) | 03.2016-10.2020 1.3 D (356WXH1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 552 66 963, 552 83 775, 463 45 266
    TIPO Kombi (356_, 357_) | 03.2016-10.2020 1.6 D (356WXG11) - 1598ccm, 114pk, 84kw - 552 80 444, 552 60 384
    TIPO Sedan
    TIPO Sedan (356_, 357_) | 10.2015-10.2020 1.3 D (356SXB1A, 356SXH1A, 356SXD1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 552 66 963, 552 83 775, 463 45 266
    LANCIA
    DELTA III
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.8 (844.AXH12) - 1742ccm, 200pk, 147kw - 939 B1.000
    MUSA
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXB11, 350.AXB1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXG11, 350.AXG1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXM11, 350.AXM1A, 350.AXI1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    YPSILON
    YPSILON (312_) | 05.2011-12.2021 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXE11, 843.AXE1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXF11, 843.AXF1A, 843.AXM11,... - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXH1A, 843.AXE1A) - 1248ccm, 105pk, 77kw - 199 A3.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 JTD (843.AXD11, 843.AXD1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    OPEL
    AGILA A
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.3 CDTI (F68) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z 13 DT
    AGILA B
    AGILA B (H08) | 04.2008-03.2015 1.3 CDTI (F68) - 1248ccm, 75pk, 55kw - D13A, Z 13 DTJ
    ASTRA H
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.3 CDTI (L48) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H CLASSIC Halvkombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.3 CDTI (L48) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.3 CDTI (L35) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Sedan (A04) | 02.2007-10.2010 1.3 CDTi (L69) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.3 CDTI (L70) - 1248ccm, 90pk, 66kw - C 30 LE, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18,
    ASTRA J
    ASTRA J (P10) | 09.2009-10.2015 1.3 CDTI (68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Sedan | 06.2012-06.2018 1.3 CDTI (69) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Skåp / kombi (P10) | 10.2012-10.2015 1.3 CDTi (35) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Skåpbil/halvkombi (P10) | 05.2013-10.2015 1.3 CDTi (68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Sports Tourer (P10) | 10.2010-10.2015 1.3 CDTI (35) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 80pk, 59kw - A 13 FD
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 90pk, 66kw - A 13 FD
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 FD
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 80pk, 59kw - A 13 FD
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 90pk, 66kw - A 13 FD
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 FD
    CORSA C
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.3 CDTI (F08, F68) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    CORSA D
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 75pk, 55kw - A 13 DTC, Z 13 DTJ
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE, A 13 DTR, Z 13 DTE
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 95pk, 70kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, A 13 DTE, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 75pk, 55kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 90pk, 66kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    MERIVA A
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.3 CDTI (E75) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.3 CDTI (E75) - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    MERIVA B
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.3 CDTI (75) - 1248ccm, 75pk, 55kw - A 13 DTC
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.3 CDTI (75) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    MERIVA B VAN (S10) | 01.2013-03.2017 1.3 CDTi (75) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    TIGRA TwinTop
    TIGRA TwinTop (X04) | 06.2004-12.2010 1.3 CDTI (R97) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    PEUGEOT
    BIPPER
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.3 HDi 80 / BlueHDi 80 - 1248ccm, 80pk, 59kw - FHY (F13DTE6)
    BIPPER TEPEE
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.3 HDi 80 - 1248ccm, 80pk, 59kw - FHY (F13DTE6)
    VAUXHALL
    ASTRA Mk
    ASTRA Mk V (H) Kombi (A04) | 08.2004-03.2009 1.3 CDTi (L35) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    COMBO Mk
    COMBO Mk II (C) Skåpbil/minivan (F25) | 10.2005-11.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO TOUR
    COMBO TOUR Mk II (C) (F25) | 07.2006-02.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
  • Originalnummer

    46798365 ALFA ROMEO
    55201874 ALFA ROMEO
    55216241 ALFA ROMEO
    1920.TS CITROËN
    1920.SR CITROËN
    46798365 FIAT
    55283973 FIAT
    55201874 FIAT
    55216241 FIAT
    46798365 LANCIA
    55201874 LANCIA
    55216241 LANCIA
    6238646 OPEL
    93178046 OPEL
    1235269 OPEL
    1247432 OPEL
    55216241 OPEL
    93190703 OPEL
    1920.SR PEUGEOT
    1920.TS PEUGEOT
    93178046 VAUXHALL
    55216241 VAUXHALL
    93190703 VAUXHALL
    93178046 GENERAL MOTORS
    6238646 GENERAL MOTORS
    6000633680 ALFA ROMEO
    6000633680 FIAT
    6000633680 LANCIA
    2508181 HITACHI
  • Tillverkare

    Delphi

    Delphi har över 50 års erfarenhet av OE-försörjning, design, utveckling och tillverkning av ett brett utbud av komponenter för biltillverkare på global basis.


    Delphi Technologies finns i mer än 150 länder och ett globalt nätverk av mer än 2 750 servicecenter. Delphi Technologies tillhandahåller kompletta eftermarknadslösningar med OE-specifikationer, från delar till avancerade mjukvarulösningar.


    Med en bred portfölj av bensinbränslesystem, dieselbränslesystem, underhållslösningar, motorstyrning och fordonselektronik, med stöd av OE-nivå diagnostik- och testutrustning, utbildning och teknisk information, gör Delphi Technologies att du kan serva och reparera fordon vid rätt tidpunkt.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    24-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig