Tillbaka till listan
FEBI

Tätningsring, oljeavtappningsskruv 30263 FEBI

4.5 4.5/5 (2 omdömen)

  • Tätningsring, oljeavtappningsskruv 30263 FEBI
  • Tätningsring, oljeavtappningsskruv 30263 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0125602

Tillverkare kod: 30263

EAN: 4027816302636

17,53 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 02-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    ApplikationTätningsring
    Beställs av50 st
    MaterialAluminium
    Ytterdiameter [mm]21,1
    Innerdiameter [mm]12,1
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Tjocklek [mm]1,6

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 22005800
    ASHUKI T001-51
    BLUE PRINT ADT30102
    CORTECO 49471180
    CORTECO 49471181
    ELRING 473.500
    11,69 kr
    FEBEST 88430-122117X
    FEBI 30263 (denna produkt)
    GOOM ODP-0018
    GOOM ODP-0030
    HUTCHINSON 802046
    JPN 80U2022-JPN
    METZGER 2430278
    METZGER 2430279
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    OPTIMAL OP-ESR0017Y-BG
    OPTIMAL OP-ESR0017H-BG
    PAYEN KG5348
    STELLOX 81-66734-SX
    SWAG 81 93 0263
    TOPRAN 502 936
    VAICO V20-2423
    WILMINK GROUP WG1939334
    WILMINK GROUP WG1193019
    WILMINK GROUP WG1219870
    WILMINK GROUP WG2236591
    WILMINK GROUP WG2236592
    WILMINK GROUP WG2364922
    WILMINK GROUP WG1452009
  • Tillämplighet

    DAIHATSU
    COPEN
    COPEN (L880_, L881_) | 09.2003-09.2012 0.7 - 659ccm, 64pk, 47kw - JB-DET
    COPEN (L880_, L881_) | 09.2003-09.2012 0.7 (L880) - 659ccm, 68pk, 50kw - JB-DET
    COPEN (L880_, L881_) | 09.2003-09.2012 1.3 - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    CUORE IV
    CUORE IV (L501) | 01.1995-10.1998 0.8 - 847ccm, 43pk, 32kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A-FE, 1UZ-FE
    CUORE V
    CUORE V (L7_) | 11.1998-02.2003 1.0 - 989ccm, 56pk, 41kw - EJ-DE, EJ-VE
    CUORE V (L7_) | 11.1998-02.2003 1.0 DVVT (L700S) - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    CUORE VI
    CUORE VI (L251, L250_, L260_) | 05.2003-??? 1.0 - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    CUORE VII
    CUORE VII (L275_, L285_, L276_) | 04.2007-??? 1.0 (L276) - 998ccm, 70pk, 51kw - 1KR-FE
    GRAN MOVE
    GRAN MOVE (G3) | 10.1996-07.2002 1.5 16V (G303) - 1499ccm, 90pk, 66kw - HC, N57 D30 B, RF, 4A-FE, HEE, BP, BP Turbo, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, XUD9SD,
    GRAN MOVE (G3) | 10.1996-07.2002 1.5 GLX - 1499ccm, 97pk, 71kw - HEEG
    GRAN MOVE (G3) | 10.1996-07.2002 1.5 GX - 1499ccm, 75pk, 55kw - HEE, HEEG
    GRAN MOVE (G3) | 10.1996-07.2002 1.6 16V (G301) - 1589ccm, 91pk, 67kw - HD-EP
    MATERIA
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.3 - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.5 - 1495ccm, 103pk, 76kw - 3SZ-VE
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.5 ECO 4WD - 1495ccm, 103pk, 76kw - 3SZ-VE
    MOVE
    MOVE (L6_) | 01.1997-11.1999 0.8 (L601) - 847ccm, 42pk, 31kw - HC, N57 D30 B, RF, 4A-FE, HEE, BP, ED 20, BP Turbo, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, X
    MOVE (L9_) | 10.1998-09.2002 1.0 i - 989ccm, 54pk, 40kw - EJ-VE
    MOVE (L9_) | 10.1998-09.2002 1.0 i (L901S) - 989ccm, 55pk, 41kw - EJ-DE
    SIRION
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.0 (M100) - 989ccm, 54pk, 40kw - EJ-DE
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.0 i (M100) - 989ccm, 56pk, 41kw - EJ-DE
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.0 i (M100) - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.0 i 4WD (M110) - 989ccm, 56pk, 41kw - EJ-DE
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.0 i 4WD (M110) - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.3 Sport (M101) - 1298ccm, 102pk, 75kw - K3-VE2
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.3 Sport 4WD - 1298ccm, 102pk, 75kw - K3-VE2
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.0 (M300) - 998ccm, 70pk, 51kw - 1KR-FE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 (M301) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 (M301) - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 4WD - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 4WD - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    TERIOS
    TERIOS (J1_) | 05.1997-10.2006 1.3 (J122) - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J1_) | 05.1997-10.2006 1.3 4WD (J100) - 1296ccm, 83pk, 61kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 176
    TERIOS (J1_) | 05.1997-10.2006 1.3 4WD (J102) - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.3 VVT-i 4x4 - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 4x4 - 1495ccm, 105pk, 77kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i 4x4 - 1495ccm, 102pk, 75kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i RWD - 1495ccm, 102pk, 75kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i RWD - 1495ccm, 105pk, 77kw - 3SZ-VE
    TREVIS
    TREVIS | 06.2006-??? 1.0 - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    YRV
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.0 (M200) - 989ccm, 58pk, 43kw - EJ-VE
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 (M201) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 4WD (M211) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 GTti (M201) - 1298ccm, 129pk, 95kw - K3-VET
    LEXUS
    CT
    CT (ZWA10_) | 09.2011-??? 200h (ZWA10_, ZWA10R) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE, 5ZR-FXE
    ES
    ES (_V4_) | 05.2006-06.2012 3.5 (GSV40_, GSV40) - 3456ccm, 277pk, 204kw - 2GR-FE
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 250 (AVV60_, ASV60_) - 2494ccm, 184pk, 135kw - 2AR-FE
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 300h (ASV60_, AVV60_, AVV60R) - 2494ccm, 205pk, 151kw - 2AR-FXE
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 350 (GSV60_) - 3456ccm, 249pk, 183kw - 2GR-FE
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 350 (GSV60_, GSV60R) - 3456ccm, 277pk, 204kw - 2GR-FE
    ES (_Z10_, _A10_, _H10_) | 07.2018-??? 200 (ASZ10) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 6AR-FSE
    ES (_Z10_, _A10_, _H10_) | 07.2018-??? 250 (AXZA10) - 2487ccm, 200pk, 147kw - A25A-FKS
    ES (_Z10_, _A10_, _H10_) | 07.2018-??? 350 (GSZ10) - 3456ccm, 249pk, 183kw - 2GR-FKS
    ES (MCV_, VZV_) | 10.1996-10.2006 3.0 (MCV30_, MCV30R) - 2995ccm, 213pk, 157kw - 1MZ-FE
    ES (MCV_, VZV_) | 10.1996-10.2006 3.3 (MCV31_) - 3311ccm, 228pk, 168kw - 3MZ-FE
    ES (VCV10_, VZV21_) | 12.1989-12.1997 300 (VCV10_, VCV10R) - 2959ccm, 188pk, 138kw - 3VZ-FE
    GS
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 300h (AWL10_, AWL10R) - 2494ccm, 223pk, 164kw - 2AR-FSE
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 F (URL10_, URL10R) - 4969ccm, 477pk, 351kw - 2UR-GSE
    GS (_S16_) | 08.1997-12.2004 300 (JZS160_, JZS160R) - 2997ccm, 219pk, 161kw - 2JZ-GE
    GS (_S16_) | 08.1997-12.2004 300 (JZS160_, JZS160R) - 2997ccm, 222pk, 163kw - 2JZ-GE
    GS (_S16_) | 08.1997-12.2004 400 (UZS160_, UZS160R) - 3969ccm, 294pk, 216kw - 1UZ-FE
    GS (_S16_) | 08.1997-12.2004 430 (UZS161_, UZS161R) - 4293ccm, 283pk, 208kw - 3UZ-FE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 300 (GRS190_, GRS190R) - 2995ccm, 249pk, 183kw - 3GR-FSE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 430 (UZS190_, UZS190R) - 4293ccm, 283pk, 208kw - 3UZ-FE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 450h (GRS191_, GWS191_, GRS191R, GWS191R) - 3456ccm, 345pk, 254kw - 2GR-FSE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 460 (URS190_, URS190R) - 4608ccm, 347pk, 255kw - 1UR-FSE
    GS (JZS147_) | 01.1993-08.1997 300 (JZS147_, JZS147R) - 2997ccm, 212pk, 156kw - 2JZ-GE
    GX
    GX (_J12_) | 11.2001-11.2009 470 (UZJ120) - 4664ccm, 238pk, 175kw - 2UZ-FE
    GX (URJ15_, GRJ15_) | 01.2010-??? 460 4WD (URJ150) - 4608ccm, 306pk, 225kw - 1UR-FE
    IS C
    IS C (GSE2_) | 04.2009-06.2015 250 (GSE20) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS I
    IS I (_E1_) | 04.1999-07.2005 200 (GXE10) - 1988ccm, 155pk, 114kw - 1G-FE
    IS I (_E1_) | 04.1999-07.2005 300 (JCE10) - 2997ccm, 213pk, 157kw - 2JZ-GE
    IS II
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 200d (ALE20_, ALE20R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 220d (ALE20) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 250 (GSE20) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 250 AWD (GSE25_) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 250 AWD (GSE25_, GSE25R) - 2499ccm, 215pk, 158kw - 4GR-FSE
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 IS F (USE20) - 4969ccm, 423pk, 311kw - 2UR-GSE
    IS III
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 200t (ASE30) - 1998ccm, 245pk, 180kw - 8AR-FTS
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 250 (GSE30_, GSE30R) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 300 (ASE30_, ASE30R) - 1998ccm, 245pk, 180kw - 8AR-FTS
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 300h (AVE30_, AVE30R) - 2494ccm, 220pk, 162kw - 2AR-FSE
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 300h (AVE30_, AVE30R) - 2494ccm, 223pk, 164kw - 2AR-FSE
    IS SportCross
    IS SportCross (_E1_) | 10.2001-10.2005 200 (GXE10_, GXE10R) - 1988ccm, 155pk, 114kw - 1G-FE
    IS SportCross (_E1_) | 10.2001-10.2005 300 (JCE10_, JCE10R) - 2997ccm, 213pk, 157kw - 2JZ-GE
    LBX
    LBX (_AYH1_, _AYA1_) | 09.2023-??? Hybrid (MAYH10) - 1490ccm, 136pk, 100kw - M15A-FXE
    LBX (_AYH1_, _AYA1_) | 09.2023-??? Hybrid AWD (MAYH15) - 1490ccm, 136pk, 100kw - M15A-FXE
    LS
    LS (_F2_) | 12.1994-12.2000 400 (UCF20_) - 3969ccm, 294pk, 216kw - 1UZ-FE
    LS (_F2_) | 12.1994-12.2000 400 (UCF20_, UCF20R) - 3969ccm, 276pk, 203kw - 1UZ-FE
    LS (_F2_) | 12.1994-12.2000 400 (UCF20_, UCF20R) - 3969ccm, 284pk, 209kw - 1UZ-FE
    LS (_F2_) | 12.1994-12.2000 400 (UCF20_, UCF20R) - 3969ccm, 264pk, 194kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, 1UZ-FE, F3P 682, F3P 76
    LS (_F3_) | 08.2000-08.2006 430 (UCF30) - 4293ccm, 282pk, 207kw - 3UZ-FE
    LS (_F3_) | 08.2000-08.2006 430 (UCF30) - 4293ccm, 283pk, 208kw - 3UZ-FE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40) - 4608ccm, 381pk, 280kw - 1UR-FSE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40, USF41) - 4608ccm, 347pk, 255kw - 1UR-FE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40, USF41) - 4608ccm, 388pk, 285kw - 1UR-FSE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 600h AWD (UVF45, UVF46) - 4969ccm, 445pk, 327kw - 2UR-FSE
    LS (_F5_) | 10.2017-??? 500 (VXFA50_, VXFA50R) - 3445ccm, 421pk, 310kw - V35A-FTS
    LS (_F5_) | 10.2017-??? 500 AWD (VXFA55_) - 3445ccm, 417pk, 307kw - V35A-FTS
    LS (_F5_) | 10.2017-??? 500h (GVF50, GVF50_, GVF50R) - 3456ccm, 359pk, 264kw - 8GR-FXS
    LX
    LX (_J2_) | 08.2007-??? 570 (URJ201) - 5663ccm, 384pk, 282kw - 3UR-FE
    LX (_J2_) | 08.2007-??? 570 (URJ201) - 5663ccm, 387pk, 285kw - 3UR-FE
    NX
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 200t (AGZ10_, AGZ10R) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 200t AWD (AGZ15_, AGZ15R) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300 (AGZ10_, AGZ10R) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h (AYZ10_, AYZ10R) - 2493ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h (AYZ10_, AYZ10R) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15) - 2494ccm, 200pk, 147kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15, AYZ15_, AYZ15R) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15_, AYZ15R) - 2493ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX II
    NX II (_A2_, _H2_) | 09.2021-??? 350h (AAZH20) - 2487ccm, 243pk, 179kw - A25A-FXS
    NX II (_A2_, _H2_) | 09.2021-??? 350h E-Four (AAZH25) - 2487ccm, 243pk, 179kw - A25A-FXS
    NX II (_A2_, _H2_) | 09.2021-??? 450h+ E-Four (AAZH26) - 2487ccm, 309pk, 227kw - A25A-FXS
    RX
    RX (_L1_) | 12.2008-10.2015 350 (GGL10_, GGL10W) - 3456ccm, 275pk, 202kw - 2GR-FE
    RX (_L1_) | 12.2008-10.2015 350 (GYL10_, GYL10R) - 3456ccm, 280pk, 206kw - 2GR-FXE
    RX (_L1_) | 12.2008-10.2015 350 AWD (GGL15_, GGL15R) - 3456ccm, 277pk, 204kw - 2GR-FE, 2GR-FXE
    RX (_L1_) | 12.2008-10.2015 450h (GYL10, GYL10_, GYL10R) - 3456ccm, 299pk, 220kw - 2GR-FXE
    RX (_L1_) | 12.2008-10.2015 450h AWD (GYL15, GYL15_, GYL15R, GYL16W) - 3456ccm, 299pk, 220kw - 2GR-FXE
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 200t (AGL20R, AGL20_) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 200t AWD (AGL25_) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 300 (AGL20_, AGL20R) - 1998ccm, 238pk, 175kw - 8AR-FTS
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 350 4WD (GGL25, GGL26) - 3456ccm, 294pk, 216kw - 2GR-FKS
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 450h (GYL20_, GYL20W) - 3456ccm, 313pk, 230kw - 2GR-FXS
    RX (_L2_) | 10.2015-12.2017 450h AWD (GYL25_, GYL26_, GYL25, GYL26, GYL25R, GYL26R) - 3456ccm, 313pk, 230kw - 2GR-FXS
    RX (_LA1_, _LH1_) | 06.2022-11.2022 350h E-Four (AALH15) - 2487ccm, 245pk, 180kw - A25A-FXS
    RX (_LA1_, _LH1_) | 06.2022-11.2022 350h E-Four (AALH15) - 2487ccm, 250pk, 184kw - A25A-FXS
    RX (_LA1_, _LH1_) | 06.2022-11.2022 450h+ E-Four (AALH16) - 2487ccm, 306pk, 225kw - A25A-FXS
    RX (_LA1_, _LH1_) | 06.2022-11.2022 450h+ E-Four (AALH16) - 2487ccm, 309pk, 227kw - A25A-FXS, A25B-FXS, TZ215-X001, TZ215-XY001
    RX (_LA1_, _LH1_) | 06.2022-11.2022 500h DIRECT4 (TALH17) - 2393ccm, 371pk, 273kw - T24A-FTS
    RX (_U3_) | 04.2003-12.2008 300 (MCU35_, MCU35R) - 2995ccm, 204pk, 150kw - 1MZ-FE
    RX (_U3_) | 04.2003-12.2008 330 AWD (MCU38) - 3311ccm, 232pk, 171kw - 3MZ-FE
    RX (_U3_) | 04.2003-12.2008 350 AWD (GSU35_, GSU35R) - 3456ccm, 276pk, 203kw - 2GR-FE
    RX (MCU15) | 01.1998-05.2003 300 AWD (MCU15) - 2995ccm, 201pk, 148kw - 1MZ-FE
    RX (MCU15) | 01.1998-05.2003 300 AWD (MCU15_) - 2995ccm, 223pk, 164kw - 1MZ-FE
    UX
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 200 (MZAA10) - 1987ccm, 150pk, 110kw - M20A-FKS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 200 (MZAA10) - 1987ccm, 171pk, 126kw - M20A-FKS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 200 (MZAA10) - 1987ccm, 173pk, 127kw - M20A-FKS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 250h (MZAH10) - 1987ccm, 178pk, 131kw - M20A-FXS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 250h (MZAH10) - 1987ccm, 184pk, 135kw - M20A-FXS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 250h E-Four (MZAH15) - 1987ccm, 178pk, 131kw - M20A-FXS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 250h E-Four (MZAH15) - 1987ccm, 184pk, 135kw - M20A-FXS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 300h (MZAH11) - 1987ccm, 199pk, 146kw - M20A-FXS
    UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_) | 10.2018-??? 300h E-Four (MZAH16) - 1987ccm, 199pk, 146kw - M20A-FXS
    MAZDA
    2 Halvkombi
    2 Halvkombi (KB) | 03.2022-??? 1.5 Hybrid (KBAC3X) - 1490ccm, 116pk, 85kw - M15A-FXE, 1M08
    SUZUKI
    ACROSS
    ACROSS (A5Z_) | 06.2020-??? 2.5 Hybrid - 2487ccm, 306pk, 225kw - A25AFXS
    SWACE
    SWACE (AMZ_) | 10.2020-??? 1.8 Hybrid - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    SWACE (AMZ_) | 10.2020-??? 1.8 Hybrid - 1798ccm, 140pk, 103kw - 2ZR-FXE
    TOYOTA
    4 RUNNER
    4 RUNNER III (_N18_) | 11.1995-11.2002 2.7 (RZN180) - 2694ccm, 152pk, 112kw - 3RZ-FE
    4 RUNNER III (_N18_) | 11.1995-11.2002 2.7 EFI 4WD (RZN185_) - 2694ccm, 152pk, 112kw - 3RZ-FE
    4 RUNNER III (_N18_) | 11.1995-11.2002 3.4 (VZN180) - 3378ccm, 185pk, 136kw - 5VZ-FE
    4 RUNNER IV (_N21_) | 11.2002-12.2009 4.0 (GRN210) - 3956ccm, 249pk, 183kw - 1GR-FE
    4 RUNNER IV (_N21_) | 11.2002-12.2009 4.0 EFI 4WD (GRN215) - 3956ccm, 249pk, 183kw - 1GR-FE
    4 RUNNER V (_N28_) | 01.2010-??? 4.0 (GRN280_) - 3956ccm, 275pk, 202kw - 1GR-FE
    ALPHARD /
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 2.4 (ANH20W, ANH20) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 2.4 4WD (ANH25W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 3.5 (GGH20W, GGH20) - 3456ccm, 280pk, 206kw - 2GR-FE
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 3.5 4WD (GGH25W) - 3456ccm, 280pk, 206kw - 2GR-FE
    ALPHARD / VELLFIRE (_H3_) | 10.2018-12.2023 3.5 (GGH30, GGH30W) - 3456ccm, 300pk, 221kw - 2GR-FKS
    ALPHARD I
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 2.4 (ANH10W) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 2.4 4WD (ANH15W) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 3.0 (MNH10) - 2995ccm, 220pk, 162kw - 1MZ-FE
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 3.0 4WD (MNH15W) - 2995ccm, 220pk, 162kw - 1MZ-FE
    AURION
    AURION (_V4_) | 03.2006-09.2011 3.5 (GSV40) - 3456ccm, 272pk, 200kw - 2GR-FE
    AURIS
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) - 1329ccm, 101pk, 74kw - 1NR-FE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.4 (ZZE150_, ZZE150R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.4 D-4D (NDE150_, NDE150R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.6 (ZRE151_, ZRE151R) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.6 (ZRE151_, ZRE151R) - 1598ccm, 124pk, 91kw - 1ZR-FE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.8 (ZRE152) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FE, 2ZR-FAE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.8 (ZRE152_, ZRE152) - 1798ccm, 147pk, 108kw - 2ZR-FAE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.8 Hybrid (ZWE150_, ZWE150R) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 2.0 D-4D (ADE150_, ADE150R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 2.2 D (ADE157_, ADE151_, ADE151R, ADE157R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.2 (NRE185_, NRE185R) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_, NRE180R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.4 D-4D (NDE180_, NDE180R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.6 (ZRE181_, ZRE185_, ZRE185R, ZRE181R) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.8 Hybrid (ZWE186_, ZWE186R) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 2.0 D-4D (ADE186_, ADE186R) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    AURIS Kombi
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.2 (NRE185_, NRE185R, NRE185H) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.4 D-4D (NDE180_) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.6 (ZRE185_) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.8 Hybrid (ZWE186_, ZWE186R, ZWE186H) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 2.0 D-4D (ADE186_) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    AURIS Skåpbil/halvkombi
    AURIS Skåpbil/halvkombi (_E15_) | 03.2007-09.2012 1.4 D-4D (NDE150) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    AURIS VAN
    AURIS VAN Skåpbil/halvkombi (_E18_) | 03.2013-12.2018 1.4 D-4D (NDE180_) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    AVALON Sedan
    AVALON Sedan (_X1_) | 09.1996-12.1999 3.0 (MCX10_) - 2995ccm, 204pk, 150kw - 1MZ-FE
    AVENSIS
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_, AT220R) - 1587ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_, AT220R) - 1587ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 i (AT221_, AT221R) - 1762ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D (CT220_) - 1974ccm, 83pk, 61kw - 2C-T
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D-4D (CDT220) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) - 1995ccm, 110pk, 81kw - 1CD-FTV
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 i (ST220_, ST220R) - 1998ccm, 128pk, 94kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 TD (CT220_, CT220R) - 1974ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Kombi
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_) - 1587ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_, AT220R) - 1587ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 i (AT221_, AT221R) - 1762ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D (CDT220_) - 1995ccm, 115pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) - 1995ccm, 110pk, 81kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 i (ST220_, ST220R) - 1998ccm, 128pk, 94kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 TD (CT220_, CT220R) - 1974ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 155pk, 114kw - 1AZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 1.6 VVT-i (ZRT270_, ZRT270R) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 1.8 VVT-i (ZRT271_, ZRT271R) - 1798ccm, 147pk, 108kw - 2ZR-FAE
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 VVT-i (ZRT272_, ZRT272R) - 1987ccm, 152pk, 112kw - 3ZR-FAE, 3ZR-FE
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AVENSIS Kombi (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV, 2AD-FHV
    AVENSIS Liftback
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_, AT220R) - 1587ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 i (AT220_, AT220R) - 1587ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 i (AT221_, AT221R) - 1762ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D (CDT220_) - 1995ccm, 115pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) - 1995ccm, 110pk, 81kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 i (ST220_, ST220R) - 1998ccm, 128pk, 94kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 TD (CT220_, CT220R) - 1974ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Sedan
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 1.6 VVT-i (ZRT270_, ZRT270R) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 1.8 VVT-i (ZRT271_, ZRT271R) - 1798ccm, 147pk, 108kw - 2ZR-FAE
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.0 VVT-i (ZRT272_, ZRT272R) - 1987ccm, 152pk, 112kw - 3ZR-FAE, 3ZR-FE
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    AVENSIS Sedan (_T27_) | 11.2008-10.2018 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV, 2AD-FHV
    AYGO
    AYGO (_B1_) | 07.2005-05.2014 1.0 (KGB10_, KGB10R) - 998ccm, 68pk, 50kw - 1KR-FE
    AYGO (_B4_) | 05.2014-??? 1.0 (KGB40) - 998ccm, 69pk, 51kw - 1KR-FE
    AYGO Skåpbil/halvkombi
    AYGO Skåpbil/halvkombi (_B1_) | 07.2005-05.2014 1.0 VVTi (KGB10) - 998ccm, 68pk, 50kw - 1KR-FE
    AYGO X
    AYGO X (_B7_) | 03.2022-??? 1.0 VVT-i (KGB70) - 998ccm, 72pk, 53kw - 1KR-FE
    AYGO X (_B7_) | 03.2022-??? 1.5 Hybrid (MABH10) - 1490ccm, 116pk, 85kw - M15A-FXE
    CAMRY
    CAMRY (_V1_) | 06.1991-08.1996 2.2 (SXV10_, SXV10R) - 2164ccm, 136pk, 100kw - 5S-FE
    CAMRY (_V1_) | 06.1991-08.1996 3.0 (VCV10_, VCV10R) - 2959ccm, 188pk, 138kw - 3VZ-FE
    CAMRY (_V2_) | 08.1996-09.2002 2.2 (SXV20) - 2164ccm, 126pk, 93kw - 5S-FE
    CAMRY (_V2_) | 08.1996-09.2002 2.2 (SXV20_, SXV20) - 2164ccm, 131pk, 96kw - OM 601.940, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, M161E23
    CAMRY (_V2_) | 08.1996-09.2002 3.0 24V (MCV20_, MCV20, MCV10) - 2995ccm, 190pk, 140kw - OM 601.940, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, M161E23
    CAMRY (_V2_) | 08.1996-09.2002 3.0 V6 (MCV20_, MCV20R) - 2995ccm, 184pk, 135kw - 1MZ-FE
    CAMRY (_V2_) | 10.1986-02.1993 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) - 1974ccm, 84pk, 62kw - 2C-T
    CAMRY (_V2_) | 10.1986-02.1993 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) - 1974ccm, 86pk, 63kw - 2C-T
    CAMRY (_V2_) | 10.1986-02.1993 2.5 (VZV21_, VZV21R) - 2507ccm, 160pk, 118kw - 2VZ-FE
    CAMRY (_V7_, _VA7_, _VH7_) | 08.2017-??? 2.0 (ASV71) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 6AR-FSE
    CAMRY (_V7_, _VA7_, _VH7_) | 08.2017-??? 2.5 (ASV70_, ASV70R) - 2494ccm, 181pk, 133kw - 2AR-FE
    CAMRY (_V7_, _VA7_, _VH7_) | 08.2017-??? 2.5 Hybrid (AXVH71_, AXVH70, AXVH71R) - 2487ccm, 218pk, 160kw - A25A-FXS
    CAMRY (_VA8_, _VH8_, _V8_) | 06.2024-??? 2.5 Hybrid (AXVH80) - 2487ccm, 231pk, 170kw - A25A-FXS, 1VM
    CAMRY Kombi
    CAMRY Kombi (_V1_) | 09.1991-07.1996 2.2 (SXV10_, SXV10R) - 2164ccm, 136pk, 100kw - 5S-FE
    CAMRY Kombi (_V1_) | 09.1991-07.1996 3.0 (VCV10_, VCV10R) - 2959ccm, 188pk, 138kw - 3VZ-FE
    CAMRY Kombi (_V2_) | 11.1986-02.1993 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) - 1974ccm, 84pk, 62kw - 2C-T
    CAMRY Kombi (_V2_) | 11.1986-02.1993 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) - 1974ccm, 86pk, 63kw - 2C-T
    CAMRY Kombi (_V2_) | 11.1986-02.1993 2.5 (VZV21_, VZV21R) - 2507ccm, 160pk, 118kw - 2VZ-FE
    CAMRY Sedan
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 2.0 (ACV31_, ACV31) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 2.4 (ACV30, ACV36) - 2362ccm, 152pk, 112kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 3.0 (MCV30_, MCV30R) - 2995ccm, 186pk, 137kw - 1MZ-FE
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 3.3 (MCV31_, MCV31) - 3311ccm, 224pk, 165kw - 3MZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40) - 2362ccm, 158pk, 116kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40_) - 2362ccm, 173pk, 127kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40_, ACV40R) - 2362ccm, 167pk, 123kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 Hybrid (AHV40R) - 2362ccm, 190pk, 140kw - 2AZ-FXE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 3.5 (GSV40_) - 3456ccm, 277pk, 204kw - 2GR-FE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.0 (ACV51_, ACV51) - 1998ccm, 148pk, 109kw - 1AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.0 (ASV51_) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 6AR-FSE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.5 (ASV50_) - 2494ccm, 178pk, 131kw - 2AR-FE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.5 (ASV50_, ASV50R) - 2494ccm, 181pk, 133kw - 2AR-FE
    CARINA E
    CARINA E VI (_T19_) | 04.1992-09.1997 2.0 D (CT190) - 1974ccm, 73pk, 54kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, AFT, G16B, AEF, ANU,
    CARINA E VI Sedan (_T19_) | 04.1992-09.1997 2.0 D (CT190) - 1974ccm, 73pk, 54kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20
    CARINA V
    CARINA V (_T17_) | 12.1987-06.1992 1.6 (AT171_) - 1587ccm, 98pk, 72kw - 4A-FE
    CARINA V (_T17_) | 12.1987-06.1992 2.0 GLi (ST170) - 1998ccm, 128pk, 94kw - 3S-FE
    CARINA V Sedan (_T17_) | 12.1987-06.1992 2.0 D (CT170_, CT170) - 1974ccm, 73pk, 54kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CELICA Coupé
    CELICA Coupé (_T18_) | 09.1989-12.1994 2.2 (ST184) - 2164ccm, 136pk, 100kw - 5S-FE
    CELICA Coupé (_T23_) | 08.1999-09.2005 1.8 16V TS (ZZT231_, ZZT231R) - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    CELICA Coupé (_T23_) | 08.1999-09.2005 1.8 16V VT-i (ZZT230_, ZZT230) - 1794ccm, 143pk, 105kw - 1ZZ-FE
    C-HR
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 1.2 (NGX10_, NGX10R) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 1.2 4WD (NGX50) - 1197ccm, 131pk, 96kw - 8NR-FTS
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 1.2 4WD (NGX50_, NGX50R) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 1.8 Hybrid (ZYX10_, ZYX11_, ZYX10R, ZYX11R) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 2.0 (ZGX10_) - 1987ccm, 148pk, 109kw - 3ZR-FAE
    C-HR (_X1_) | 10.2016-??? 2.0 Hybrid (MAXH10) - 1987ccm, 184pk, 135kw - M20A-FXS
    C-HR (_X2_, _H2_) | 10.2023-??? Hybrid (MAXH20) - 1987ccm, 197pk, 145kw - M20A-FXS
    C-HR (_X2_, _H2_) | 10.2023-??? Hybrid (ZYX20) - 1798ccm, 140pk, 103kw - 2ZR-FXE
    C-HR (_X2_, _H2_) | 10.2023-??? Hybrid AWD (MAXH25) - 1987ccm, 197pk, 145kw - M20A-FXS
    C-HR (_X2_, _H2_) | 10.2023-??? PHEV (MAXH21) - 1987ccm, 223pk, 164kw - M20A-FXS
    C-HR VAN
    C-HR VAN (_X1_) | 10.2016-??? 1.8 Hybrid (ZYX10, ZYX11) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    COROLLA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.3 (EE110) - 1295ccm, 75pk, 55kw - 2E
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.6 (AE111) - 1587ccm, 110pk, 81kw - 4A-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) - 1587ccm, 107pk, 79kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.8 (AE112_) - 1762ccm, 110pk, 81kw - 7A-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 2.0 D (CE110_, CE110R) - 1975ccm, 72pk, 53kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.4 D (NDE120_, NDE120R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 4WD (ZZE124) - 1794ccm, 136pk, 100kw - 1ZZ-FE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123) - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) - 1796ccm, 218pk, 160kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) - 1796ccm, 224pk, 165kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) - 1995ccm, 110pk, 81kw - 1CD-FTV
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.3 i (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.6 (AE92) - 1587ccm, 90pk, 66kw - 4A-F
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.6 i (AE92) - 1587ccm, 105pk, 77kw - 4A-L, 4A-FE
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.8 D (CE90_, CE90R) - 1839ccm, 67pk, 49kw - 4A-L, 1C, 4A-FE
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.8 D (CE90_, CE90R) - 1839ccm, 64pk, 47kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 1C, 4A-FE, K9K 892, XC6
    COROLLA Compact
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (AE111_) - 1587ccm, 110pk, 81kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 2.0 D (CE110_, CE110R) - 1975ccm, 72pk, 53kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.3 - 1295ccm, 82pk, 60kw - 2E
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.3 (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.6 (AE92) - 1587ccm, 90pk, 66kw - 4A-F
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.6 GTi (AE92, AE93) - 1587ccm, 116pk, 85kw - 4A-GE
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.6 i (AE92) - 1587ccm, 105pk, 77kw - 4A-FE
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 64pk, 47kw - 1C
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 67pk, 49kw - 1C
    COROLLA Halvkombi
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 1.2 (NRE210) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 1.8 Hybrid (ZWE211, ZWE219) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 1.8 VVTi Hybrid (ZWE219) - 1798ccm, 140pk, 103kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 2.0 Hybrid (MZEH12) - 1987ccm, 180pk, 132kw - M20A-FXS
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 2.0 Hybrid (MZEH12) - 1987ccm, 184pk, 135kw - M20A-FXS
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 2.0 Hybrid (MZEH19) - 1987ccm, 196pk, 144kw - M20A-FXS
    COROLLA Halvkombi (_E21_, _EA1_, _EH1_) | 10.2018-??? 2.0 Hybrid (MZEH19L) - 1987ccm, 178pk, 131kw - M20A-FXS
    COROLLA Kombi
    COROLLA Kombi (_E10_) | 07.1992-04.1997 2.0 D (CE100_, CE100R) - 1974ccm, 72pk, 53kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.6 (AE111_, AE111R) - 1587ccm, 110pk, 81kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) - 1587ccm, 107pk, 79kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.8 4WD (AE115_, AE115R) - 1762ccm, 110pk, 81kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 2.0 D (CE110_, CE110R) - 1975ccm, 72pk, 53kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.4 D4-D (NDE120_, NDE120R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.8 (ZZE122) - 1794ccm, 136pk, 100kw - 1ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 1.2 (NRE210) - 1197ccm, 116pk, 85kw - 8NR-FTS
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 1.8 Hybrid (ZWE211W) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 1.8 VVTi Hybrid (ZWE219) - 1798ccm, 140pk, 103kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 2.0 Hybrid (MZEH12) - 1987ccm, 180pk, 132kw - M20A-FXS
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 2.0 Hybrid (MZEH12) - 1987ccm, 184pk, 135kw - M20A-FXS
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 2.0 Hybrid (MZEH19) - 1987ccm, 196pk, 144kw - M20A-FXS
    COROLLA Kombi (_E21_) | 02.2019-??? 2.0 Hybrid (MZEH19L) - 1987ccm, 178pk, 131kw - M20A-FXS
    COROLLA Liftback
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (AE111_, AE111R) - 1587ccm, 110pk, 81kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 Aut. (AE111_) - 1587ccm, 107pk, 79kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 2.0 D (CE110) - 1975ccm, 72pk, 53kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.3 i (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.6 (AE92) - 1587ccm, 90pk, 66kw - 4A-F
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.6 (AE92) - 1587ccm, 105pk, 77kw - 4A-FE
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.6 (AE92) - 1587ccm, 95pk, 70kw - J2, J8S 711, G1A, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TUD 3, 2E1A
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.6 GTI (AE92_, AE92R) - 1587ccm, 125pk, 92kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-FE, K9K 8
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 64pk, 47kw - 1C
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 67pk, 49kw - 1C
    COROLLA Sedan
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.4 D-4D (NDE120_, NDE120R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.8 (ZZE122) - 1794ccm, 125pk, 92kw - 1ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.8 (ZZE122) - 1794ccm, 131pk, 96kw - 1ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.3 (NRE150) - 1329ccm, 101pk, 74kw - 1NR-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.4 D-4D (NDE150) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.4 VVT-i (ZZE150_) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.6 (ZRE151) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FE, 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.6 Dual VVTi (ZRE141, ZRE151) - 1598ccm, 124pk, 91kw - 1ZR-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.6 VVTi (ZRE141_, ZRE151_) - 1598ccm, 122pk, 90kw - 1ZR-FE, 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.6 VVTi (ZRE151) - 1598ccm, 136pk, 100kw - 1ZR-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.8 (ZRE142) - 1798ccm, 135pk, 99kw - 2ZR-FE, 2ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.8 (ZRE142, ZRE152) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.8 VVTi (ZRE142) - 1798ccm, 132pk, 97kw - 2ZR-FE
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 2.0 D-4D (ADE150) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    COROLLA Sedan (_E18_, ZRE1_) | 06.2013-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    COROLLA Sedan (_E18_, ZRE1_) | 06.2013-12.2018 1.4 D-4D (NDE180_, NDE170_) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    COROLLA Sedan (_E18_, ZRE1_) | 06.2013-12.2018 1.6 (ZRE171, ZRE181) - 1598ccm, 122pk, 90kw - 1ZR-FE, 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E18_, ZRE1_) | 06.2013-12.2018 1.6 (ZRE181_) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E21_) | 01.2019-??? 1.6 VVTi (ZRE210) - 1598ccm, 122pk, 90kw - 1ZR-FE, 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E21_) | 01.2019-??? 1.6 VVTi (ZRE210) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FE, 1ZR-FAE
    COROLLA Sedan (_E21_) | 01.2019-??? 1.8 VVTi Hybrid (ZWE211) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Sedan (_E21_) | 01.2019-??? 1.8 VVTi Hybrid (ZWE219) - 1798ccm, 140pk, 103kw - 2ZR-FXE
    COROLLA Skåp
    COROLLA Skåp / kombi (_E11_) | 09.2000-10.2001 2.0 D4d (CDE110) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Station
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.3 (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.3 (EE90_, EE90R) - 1295ccm, 81pk, 60kw - 2E
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.6 (AE92) - 1587ccm, 90pk, 66kw - 4A-F
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.6 (AE92) - 1587ccm, 95pk, 70kw - 4A-F
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.6 XLI (AE92_, AE92R) - 1587ccm, 105pk, 77kw - 4A-FE, HC-E
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 64pk, 47kw - 1C
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.8 D (CE90) - 1839ccm, 67pk, 49kw - 1C
    COROLLA Verso
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 1.8 VVT-i (ZZE122_, ZZE122R) - 1794ccm, 135pk, 99kw - 1ZZ-FE
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
    COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) | 04.2004-03.2009 1.6 (ZNR10_, ZNR10R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) | 04.2004-03.2009 1.8 (ZNR11_, ZNR11R) - 1794ccm, 129pk, 95kw - 1ZZ-FE
    COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) | 04.2004-03.2009 2.0 D-4D (CUR10_, CUR10R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) | 04.2004-03.2009 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) | 04.2004-03.2009 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) - 2231ccm, 136pk, 100kw - 2AD-FTV
    DYNA 100
    DYNA 100 Flak/chassi (LY1_, YY1_) | 05.1995-07.2001 2.4 D (LY100_, LY100R) - 2446ccm, 73pk, 54kw - 2L
    DYNA 100 Flak/chassi (YH_) | 08.1985-04.1995 1.8 (YH81_, YH81R) - 1812ccm, 79pk, 58kw - 2Y
    DYNA 100 Flak/chassi (YH_) | 08.1985-04.1995 1.8 (YH81_, YH81R) - 1812ccm, 83pk, 61kw - 2Y
    DYNA 150
    DYNA 150 Flak/chassi (LY_) | 05.1995-07.2001 2.8 D (LY211) - 2779ccm, 83pk, 61kw - 3L
    DYNA 150 Flak/chassi (LY_) | 05.1995-07.2001 3.0 D (LY102, LY112, LY122) - 2986ccm, 88pk, 65kw - 5L
    DYNA 200
    DYNA 200 Flak/chassi | 06.1995-12.2002 3.7 D (BU101, BU141, BU211, BU221) - 3661ccm, 97pk, 71kw - 14B
    DYNA Flak/chassi
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 2.5 D4d (KDY220_, KDY230_) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 2.5 D4d (KDY230, KDY250, KDY220) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 3.0 D4d (KDY221, KDY231) - 2982ccm, 136pk, 100kw - 1KD-FTV
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 3.0 D4d (KDY221, KDY231, KDY251, KDY261) - 2982ccm, 144pk, 106kw - 1KD-FTV
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 3.0 D4d (KDY261_, KDY251_, KDY231_, KDY221_, KDY221R,... - 2982ccm, 109pk, 80kw - 1KD-FTV
    DYNA Flak/chassi (KD_, LY_, _Y2_, _U3_, _U4_, _U6_, _U8_) | 07.2001-??? 3.0 D4d (LY220, LY230) - 2986ccm, 88pk, 65kw - 5L
    ECHO Sedan
    ECHO Sedan (_P1_) | 08.1999-12.2005 1.5 (NCP12_) - 1497ccm, 110pk, 81kw - 1NZ-FE
    ECHO Sedan (_P1_) | 08.1999-12.2005 1.5 (NCP12_, NCP12R) - 1497ccm, 106pk, 78kw - 1NZ-FE
    ESTIMA III
    ESTIMA III (_R2_, _R5_) | 10.2005-??? 2.4 (ACR50_, ACR50R) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ESTIMA III (_R2_, _R5_) | 10.2005-??? 2.4 Hybrid (AHR20_) - 2362ccm, 150pk, 110kw - 2AZ-FXE
    FJ CRUISER
    FJ CRUISER (GSJ1_) | 06.2005-01.2018 4.0 4WD (GSJ15_) - 3956ccm, 242pk, 178kw - 1GR-FE
    FJ CRUISER (GSJ1_) | 06.2005-01.2018 4.0 4WD (GSJ15_) - 3956ccm, 260pk, 191kw - 1GR-FE
    FORTUNER
    FORTUNER (_N5_, _N6_) | 06.2004-05.2015 2.7 (TGN61_, TGN61R) - 2694ccm, 160pk, 118kw - 2TR-FE
    FORTUNER (_N5_, _N6_) | 06.2004-05.2015 2.7 4WD (TGN51_, TGN51R) - 2694ccm, 160pk, 118kw - 2TR-FE
    HARRIER
    HARRIER (_U1_) | 03.1998-01.2003 3.0 (MCU10) - 2995ccm, 223pk, 164kw - 1MZ-FE
    HARRIER (_U1_) | 03.1998-01.2003 3.0 4WD (MCU15) - 2995ccm, 223pk, 164kw - 1MZ-FE
    HIACE /
    HIACE / COMMUTER V Buss (TRH2__, KDH2__, LH2__, GDH2__) | 08.2004-09.2007 2.5 D-4D (KDH202) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE IV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 (RCH12, RCH22) - 2438ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 4WD (RCH18) - 2438ccm, 116pk, 85kw - 2RZ-E
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 D (LH102, LH112, LH114, LXH12, LXH22) - 2446ccm, 83pk, 61kw - 2L
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 D (LXH12) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2L
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 D (LXH12, LXH22) - 2446ccm, 79pk, 58kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), R
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 TD (LXH12, LXH22) - 2446ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) - 2446ccm, 90pk, 66kw - 2L-T
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 95pk, 70kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 117pk, 86kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D 4WD (KLH18) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D 4WD (KLH18) - 2494ccm, 117pk, 86kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 (RCH13, RCH23) - 2694ccm, 143pk, 105kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 (RCH13, RCH23) - 2694ccm, 144pk, 106kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 4WD (RCH19) - 2694ccm, 143pk, 105kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Buss (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 4WD (RCH19) - 2694ccm, 144pk, 106kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Buss (_H1_) | 08.1987-12.2004 2.8 D (LH105, LH125) - 2779ccm, 83pk, 61kw - 3L
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 (RCH12, RCH22) - 2438ccm, 116pk, 85kw - 2RZ-E
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 4WD (RCH18, RCH28) - 2438ccm, 116pk, 85kw - 2RZ-E
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 D (LXH12, LXH22) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2L
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 D (LXH12, LXH22) - 2446ccm, 79pk, 58kw - 2L
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 TD (LXH12, LXH22) - 2446ccm, 90pk, 66kw - 2L-T
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) - 2446ccm, 90pk, 66kw - 2L-T
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 95pk, 70kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) - 2494ccm, 117pk, 86kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D 4WD (KLH18, KLH28) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D 4WD (KLH18, KLH28) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.5 D-4D 4WD (KLH28, KLH18) - 2494ccm, 117pk, 86kw - 2KD-FTV
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 (RCH13, RCH23) - 2694ccm, 143pk, 105kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Skåp (__H1_, __H2_) | 08.1995-12.2012 2.7 4WD (RCH19, RCH29) - 2694ccm, 144pk, 106kw - 3RZ-FE
    HIACE IV Skåp (_H1_) | 08.1989-08.2004 2.4 D (LH112) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2Y, 2L, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-F
    HIACE IV Skåp (_H1_) | 08.1989-08.2004 2.8 D (LH105, LH103, LH113) - 2779ccm, 83pk, 61kw - 3L
    HIACE V
    HIACE V Skåp (TRH2__, KDH2__, LH2__, GDH2__) | 06.2004-??? 2.5 D-4D - 2494ccm, 95pk, 70kw - 2KD-FTV
    HIACE V Skåp (TRH2__, KDH2__, LH2__, GDH2__) | 06.2004-??? 2.5 D-4D (KDH20_, KDH21_, KDH22_, KDH200, KDH220) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HIACE V Skåp (TRH2__, KDH2__, LH2__, GDH2__) | 06.2004-??? 2.5 D-4D (KDH200, KDH202, KDH212, KDH222) - 2494ccm, 117pk, 86kw - 2KD-FTV
    HIACE VI
    HIACE VI Buss (__H3__) | 05.2019-??? 2.8 (GDH322) - 2755ccm, 163pk, 120kw - 1GD-FTV
    HIGHLANDER
    HIGHLANDER (GSU7_, AXUH7_, TXUA7_) | 12.2019-??? 2.5 Hybrid AWD (AXUH78) - 2487ccm, 246pk, 181kw - A25A-FXS
    HIGHLANDER (GSU7_, AXUH7_, TXUA7_) | 12.2019-??? 3.5 VVTi AWD (GSU75) - 3456ccm, 249pk, 183kw - 2GR-FKS
    HIGHLANDER /
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 (ACU20_) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 (ACU20_) - 2362ccm, 158pk, 116kw - 2AZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 4WD (ACU25_) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 3.0 (MCU20_) - 2995ccm, 223pk, 164kw - 1MZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 3.0 4WD (MCU25_, MCU25R) - 2995ccm, 223pk, 164kw - 1MZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 3.3 (MCU23_, MCU23R) - 3311ccm, 233pk, 171kw - 3MZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 3.3 4WD (MCU28_, MCU28R) - 3311ccm, 233pk, 171kw - 3MZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 3.3 Hybrid (MHU23_, MHU23R) - 3311ccm, 272pk, 200kw - 3MZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U4_) | 05.2007-02.2014 2.7 (ASU40_) - 2672ccm, 189pk, 139kw - 1AR-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U4_) | 05.2007-02.2014 3.5 (GSU40_, GSU40R) - 3456ccm, 273pk, 201kw - 2GR-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U4_) | 05.2007-02.2014 3.5 4WD (GSU45_, GSU45R) - 3456ccm, 273pk, 201kw - 2GR-FE
    HILUX II
    HILUX II SUV (_N13_) | 08.1988-08.1997 2.4 TD 4WD (LN130_) - 2446ccm, 125pk, 92kw - 2L-T
    HILUX IV
    HILUX IV Pick-up (_N5_, _N6_) | 08.1983-12.1989 2.2 4WD (YN67) - 2237ccm, 94pk, 69kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, 2L, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7J
    HILUX V
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 1.8 (YN85, YN90) - 1812ccm, 83pk, 61kw - 2Y
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D (LN5_, LN85, LN90) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2L
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D (LN85, LN90) - 2446ccm, 80pk, 59kw - 2L
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D (LN85_, LN110, LN90) - 2446ccm, 83pk, 61kw - 2L
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D (LN90_, LN90R) - 2446ccm, 79pk, 58kw - 2L
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D 4WD (LN105_, LN108_, LN110_) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2L
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 D 4WD (LN110_, LN110R) - 2446ccm, 79pk, 58kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, 2L, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7J
    HILUX VI
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.4 D (LN145, LN150) - 2446ccm, 79pk, 58kw - 2L
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.4 D (LN150, LN145) - 2446ccm, 75pk, 55kw - 2L
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.4 i 4WD (RZN14_, RZN16_, RZN19_) - 2438ccm, 140pk, 103kw - 2RZ-FE
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.4 TD (LN190) - 2446ccm, 90pk, 66kw - 2L-T
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.4 TD 4WD (LN165_, LN170_, LN190_, LN165, LN165H,... - 2446ccm, 90pk, 66kw - 2L-T
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.5 D-4D (KDN145, KDN150) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    HILUX VI Pick-up (_N1_) | 01.1995-10.2005 2.5 D-4D 4WD (KDN165, KDN170, KDN190) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HILUX VII
    HILUX VII Flak/chassi (_N1_, _N2_) | 02.2005-??? 3.0 D 4WD (KUN26) - 2982ccm, 171pk, 126kw - 1KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D 4WD (KUN25) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D (KUN15) - 2494ccm, 88pk, 65kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D (KUN15, KUN10) - 2494ccm, 102pk, 75kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D (KUN15, KUN35) - 2494ccm, 144pk, 106kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D (KUN15_, KUN15R) - 2494ccm, 120pk, 88kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D 4WD (KUN25) - 2494ccm, 144pk, 106kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D 4WD (KUN25_) - 2494ccm, 128pk, 94kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 2.5 D-4D 4WD (KUN25_, KUN25R) - 2494ccm, 120pk, 88kw - 2KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 3.0 D-4D 4WD (KUN26) - 2982ccm, 163pk, 120kw - 1KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 3.0 D-4D 4WD (KUN26) - 2982ccm, 171pk, 126kw - 1KD-FTV
    HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) | 11.2004-09.2015 3.0 D-4D 4WD (KUN26) - 2982ccm, 197pk, 145kw - 1KD-FTV
    HILUX VIII
    HILUX VIII Flak/chassi (_N1_) | 07.2015-??? 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_, GUN125_) - 2393ccm, 150pk, 110kw - 2GD-FTV
    HILUX VIII Pick-up (_N1_) | 05.2015-??? 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_, GUN120_, GUN135R,... - 2393ccm, 150pk, 110kw - 2GD-FTV
    HILUX VIII Pick-up (_N1_) | 05.2015-??? 2.4 D (GUN135) - 2393ccm, 170pk, 125kw - 2GD-FTV
    HILUX VIII Pick-up (_N1_) | 05.2015-??? 2.8 D-4D 4WD (GUN126) - 2755ccm, 204pk, 150kw - 1GD-FTV
    IQ
    IQ (_J1_) | 01.2009-12.2015 1.0 (KGJ10_, KGJ10R) - 998ccm, 68pk, 50kw - 1KR-FE
    IQ (_J1_) | 01.2009-12.2015 1.33 (NGJ10_, NGJ10R) - 1329ccm, 98pk, 72kw - 1NR-FE
    IQ (_J1_) | 01.2009-12.2015 1.4 D-4D (NUJ10_, NUJ10R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    LAND CRUISER
    LAND CRUISER (_J25_) | 05.2024-??? 2.8 D MHEV 4x4 (GDJ251) - 2755ccm, 204pk, 150kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER (_J25_) | 05.2024-??? 2.8 GD 4x4 (GDJ250) - 2755ccm, 204pk, 150kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 3.0 TD (KZJ70_, KZJ73_, KZJ77_, KZJ78_, KZJ71_) - 2982ccm, 125pk, 92kw - 1KZ-T
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 4.2 D (HZJ76, HZJ78, HZJ70, HZJ73, HZJ75, HZJ79, HZJ77,... - 4164ccm, 131pk, 96kw - 1H-Z
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 4.2 D 4x4 (HZJ74, HZJ78, HZJ75) - 4164ccm, 167pk, 123kw - 1H-Z
    LAND CRUISER 100 (_J1_) | 01.1998-08.2007 4.2 D (HZJ105) - 4164ccm, 131pk, 96kw - 1H-Z
    LAND CRUISER 100 (_J1_) | 01.1998-08.2007 4.2 TD (HDJ100_, HDJ100) - 4164ccm, 204pk, 150kw - 1HD-FTE
    LAND CRUISER 100 (_J1_) | 01.1998-08.2007 4.7 (UZJ100) - 4664ccm, 238pk, 175kw - 2UZ-FE
    LAND CRUISER 100 (_J1_) | 01.1998-08.2007 4.7 (UZJ100_, UZJ100R) - 4664ccm, 235pk, 173kw - 2UZ-FE
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.5 D V8 (VDJ200) - 4461ccm, 286pk, 210kw - 1VD-FTV
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.5 D4-D (VDJ200) - 4461ccm, 235pk, 173kw - 1VD-FTV
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.5 D4-D (VDJ200) - 4461ccm, 265pk, 195kw - 1VD-FTV
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.5 D4-D (VDJ200) - 4461ccm, 272pk, 200kw - 1VD-FTV
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.5 D4-D (VDJ200_) - 4461ccm, 249pk, 183kw - 1VD-FTV
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.6 V8 (URJ202W) - 4608ccm, 318pk, 234kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.7 V8 (UZJ200) - 4664ccm, 288pk, 212kw - 2UZ-FE
    LAND CRUISER 90 (_J9_) | 04.1995-12.2002 3.0 D-4D 4WD (KDJ90_, KDJ95_, KDJ90W, KDJ95W) - 2982ccm, 163pk, 120kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER 90 (_J9_) | 04.1995-12.2002 3.0 TD (KZJ90, KZJ95) - 2982ccm, 140pk, 103kw - 1KZ-TE
    LAND CRUISER 90 (_J9_) | 04.1995-12.2002 3.0 TD (KZJ90_, KZJ95_, KZJ90R, KZJ95R, KZJ90W, KZJ95W) - 2982ccm, 125pk, 92kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, G16B, AEF,
    LAND CRUISER 90 (_J9_) | 04.1995-12.2002 3.4 i 24V (VZJ90_, VZJ95_, VZJ90R, VZJ95R, VZJ90W,... - 3378ccm, 178pk, 131kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, G16B, AEF,
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 2.7 (TRJ120, TRJ125) - 2694ccm, 163pk, 120kw - 2TR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D (KZJ120) - 2982ccm, 125pk, 92kw - 1KZ-TE
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D (LJ120, LJ125) - 2986ccm, 95pk, 70kw - 5L-E
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125) - 2982ccm, 163pk, 120kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125) - 2982ccm, 166pk, 122kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125, KDJ121) - 2982ccm, 173pk, 127kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 3.0 D-4D (KDJ120_) - 2982ccm, 204pk, 150kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 4.0 (GRJ120, GRJ125) - 3956ccm, 243pk, 179kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 4.0 (GRJ120, GRJ125, GRJ121) - 3956ccm, 249pk, 183kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J12_) | 09.2002-12.2010 4.0 V6 VVT-i (GRJ125) - 3956ccm, 282pk, 207kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 2.7 (TRJ150_, TRJ155_, TRJ150R, TRJ150W) - 2694ccm, 163pk, 120kw - 2TR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 2.8 D-4D - 2755ccm, 230pk, 169kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 2.8 D-4D (GDJ150, GDJ155) - 2755ccm, 200pk, 147kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 2.8 D-4D (GDJ150_, GDJ155_, GDJ150, GDJ151) - 2755ccm, 177pk, 130kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 2.8 D-4D (GDJ155, GDJ150) - 2755ccm, 204pk, 150kw - 1GD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 3.0 D-4D (KDJ150_, KDJ150, KDJ155) - 2982ccm, 173pk, 127kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 3.0 D-4D (KDJ155_, KDJ150_, KDJ150R, KDJ155R) - 2982ccm, 190pk, 140kw - 1KD-FTV
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 Dual VVTi (GRJ150_) - 3956ccm, 279pk, 205kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 VVTi (GRJ150) - 3956ccm, 275pk, 202kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 VVT-i (GRJ150_, GRJ125_, GRJ150) - 3956ccm, 282pk, 207kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER VAN (_J15_) | 01.2011-??? 3.0 D4d 4WD (KDJ155, KDJ150) - 2982ccm, 190pk, 140kw - 1KD-FTV
    MATRIX
    MATRIX (_E13_) | 01.2002-12.2007 1.8 (ZZE13_) - 1794ccm, 124pk, 91kw - 1ZZ-FE
    MATRIX (_E13_) | 01.2002-12.2007 1.8 4WD (ZZE138) - 1794ccm, 124pk, 91kw - 1ZZ-FE
    MATRIX (_E13_) | 01.2002-12.2007 1.8 VVTi (ZZE136) - 1794ccm, 131pk, 96kw - 1ZZ-FE
    MATRIX (_E14_) | 01.2008-05.2014 1.8 (ZRE142_) - 1797ccm, 132pk, 97kw - 2ZR-FE
    MATRIX (_E14_) | 01.2008-05.2014 2.4 (AZE14_) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    MATRIX (_E14_) | 01.2008-05.2014 2.4 4WD (AZE144) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    MR2 III
    MR2 III (ZZW3_) | 10.1999-06.2007 1.8 16V VT-i (ZZW30) - 1794ccm, 140pk, 103kw - 1ZZ-FE
    PASEO Cabriolet
    PASEO Cabriolet (_L5_) | 10.1996-01.1998 1.5 (EL54_, EL54C) - 1497ccm, 90pk, 66kw - 5E-FE
    PASEO Coupé
    PASEO Coupé (_L5_) | 08.1995-06.1999 1.5 (EL54_, EL54R) - 1497ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    PICNIC
    PICNIC (_XM1_) | 08.1996-12.2001 2.0 (SXM10_, SXM10G) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 3S-FE
    PICNIC (_XM1_) | 08.1996-12.2001 2.0 (SXM10G) - 1998ccm, 135pk, 99kw - 3S-FE
    PICNIC (_XM1_) | 08.1996-12.2001 2.0 16V (SXM10_, SXM10G) - 1998ccm, 128pk, 94kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, M161E
    PICNIC (_XM1_) | 08.1996-12.2001 2.2 D (CMX10_, CXM10G) - 2184ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    PREVIA II
    PREVIA II (_R3_) | 02.2000-02.2006 2.0 D-4D (CLR30_, CLR30R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    PREVIA II (_R3_) | 02.2000-02.2006 2.4 (ACR30) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    PRIUS
    PRIUS (_W3_) | 06.2008-06.2016 1.8 Hybrid (ZVW30) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    PRIUS (_W3_) | 06.2008-06.2016 1.8 Plug-in Hybrid (ZVW30, ZVW35) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    PRIUS (_W5_) | 09.2015-12.2022 1.8 Hybrid (ZVW50, ZVW50_, ZVW51_, ZVW50R, ZVW51) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    PRIUS (_W5_) | 09.2015-12.2022 Hybrid (ZVW55_) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    PRIUS (_W6_) | 01.2023-??? 2.0 PHEV (MXWH61L, MXWH61) - 1986ccm, 223pk, 164kw - M20A-FXS
    PRIUS C
    PRIUS C (NHP10_) | 09.2011-??? 1.5 Hybrid (NHP10) - 1497ccm, 101pk, 74kw - 1NZ-FXE
    PRIUS Liftback
    PRIUS Liftback (_W2_) | 09.2003-12.2009 1.5 Hybrid (NHW20_, NHW20R) - 1497ccm, 112pk, 82kw - 1NZ-FXE
    PRIUS PHV
    PRIUS PHV (_W52_) | 01.2016-12.2022 1.8 Plug-in Hybrid (ZVW52) - 1798ccm, 122pk, 90kw - 2ZR-FXE
    PRIUS PLUS
    PRIUS PLUS (_W4_) | 05.2011-??? 1.8 Hybrid (ZVW40W, ZVW41W) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    PRIUS PLUS VAN (_W4_) | 11.2014-??? 1.8 Hybrid (ZVW40) - 1798ccm, 136pk, 100kw - 2ZR-FXE
    PRIUS Sedan
    PRIUS Sedan (_W1_) | 09.2000-12.2003 1.5 Hybrid (NHW11) - 1497ccm, 116pk, 85kw - 1NZ-FXE
    RACTIS
    RACTIS (_P10_) | 09.2005-08.2010 1.5 (NCP100_, NCP100) - 1497ccm, 110pk, 81kw - 1NZ-FE
    RACTIS (_P10_) | 09.2005-08.2010 1.5 4WD (NCP105_, NCP105) - 1497ccm, 105pk, 77kw - 1NZ-FE
    RAV 4
    RAV 4 I (_A1_) | 01.1994-09.2000 2.0 - 1998ccm, 129pk, 95kw - 3S-FE
    RAV 4 I (_A1_) | 01.1994-09.2000 2.0 4WD (SXA10, SXA11) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 3S-FE
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) - 1794ccm, 125pk, 92kw - 1ZZ-FE
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 2.0 (ACA26) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 2.0 4WD (ACA21, ACA20) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 2.0 D 4WD (CLA20_, CLA21_, CLA20R, CLA21R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 (ZSA35) - 1987ccm, 148pk, 109kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 (ZSA35_, ZSA35R) - 1987ccm, 158pk, 116kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R) - 1998ccm, 152pk, 112kw - 1AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 4WD (ZSA30) - 1987ccm, 148pk, 109kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 4WD (ZSA30_, ZSA30R) - 1987ccm, 158pk, 116kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.2 D (ALA35_) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV, 2AD-FHV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.2 D 4WD (ALA30) - 2231ccm, 133pk, 98kw - 2AD-FTV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) - 2231ccm, 136pk, 100kw - 2AD-FTV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV, 2AD-FHV
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.4 VVTi (ACA36, ACA38, ACA38W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.4 VVTi 4WD (ACA31, ACA33, ACA33W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.5 (ASA38) - 2494ccm, 180pk, 132kw - 2AR-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 3.5 4WD (GSA33) - 3456ccm, 273pk, 201kw - 2GR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.0 (ZSA42) - 1987ccm, 143pk, 105kw - 3ZR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.0 4WD (ZSA44_) - 1987ccm, 151pk, 112kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.0 4WD (ZSA44_, ZSA44R) - 1987ccm, 151pk, 111kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.0 D (ALA40_, ALA40R) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.0 D 4WD (ALA41_) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.2 D 4WD (ALA49) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV, 2AD-FHV
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 (ASA42) - 2494ccm, 180pk, 132kw - 2AR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 4WD (ASA44) - 2494ccm, 180pk, 132kw - 2AR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 Hybrid (AVA42_) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 Hybrid 4WD (AVA44, AVA44_) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    RAV 4 IV VAN (_A4_) | 12.2012-11.2018 2.0 D4d (ALA40) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    RAV 4 IV VAN (_A4_) | 12.2012-11.2018 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) - 1987ccm, 151pk, 111kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 IV VAN (_A4_) | 12.2012-11.2018 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) - 1987ccm, 152pk, 112kw - 3ZR-FAE
    RAV 4 IV VAN (_A4_) | 12.2012-11.2018 2.2 D4d 4WD (ALA49) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FTV
    RAV 4 IV VAN (_A4_) | 12.2012-11.2018 D4d 4WD (ALA41) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 (MXAA52) - 1987ccm, 175pk, 129kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 AWD (MXAA54) - 1987ccm, 175pk, 129kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi (MXAA52) - 1987ccm, 150pk, 110kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi (MXAA52) - 1987ccm, 173pk, 127kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi AWD (MXAA54) - 1987ccm, 150pk, 110kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi AWD (MXAA54) - 1987ccm, 173pk, 127kw - M20A-FKS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 Hybrid (AXAH52) - 2487ccm, 218pk, 160kw - A25A-FXS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 Hybrid AWD (AXAH54, AXAL54) - 2487ccm, 222pk, 163kw - A25A-FXS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 Hybrid AWD (AXAP54, AXAP54L) - 2487ccm, 306pk, 225kw - A25A-FXS
    RAV 4 V (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 VVTi AWD (AXAA54) - 2487ccm, 203pk, 149kw - A25A-FKS
    RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi (MXAA52) - 1987ccm, 175pk, 129kw - M20A-FKS
    RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.0 VVTi AWD (MXAA54) - 1987ccm, 175pk, 129kw - M20A-FKS
    RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 Hybrid (AXAH52) - 2487ccm, 218pk, 160kw - A25A-FXS
    RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) | 12.2018-??? 2.5 Hybrid AWD (AXAH54) - 2487ccm, 222pk, 163kw - A25A-FXS
    SEQUOIA
    SEQUOIA (_K6_) | 11.2007-04.2014 4.7 (UCK60, UCK65) - 4664ccm, 280pk, 206kw - 2UZ-FE
    SEQUOIA (_K6_) | 11.2007-04.2014 5.7 (USK60_) - 5663ccm, 381pk, 280kw - 3UR-FE
    SEQUOIA (_K6_) | 11.2007-04.2014 5.7 4WD (USK65_) - 5663ccm, 381pk, 280kw - 3UR-FE
    STARLET
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.3 12V (EP81_, EP81R) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.3 12V Cat (EP81) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E-E
    STARLET (_P9_) | 01.1996-07.1999 1.3 (EP90) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    STARLET (_P9_) | 01.1996-07.1999 1.3 (EP91_, EP91R) - 1332ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, 4E-FE, F20Z1, EJ20E, ENC, 20
    TUNDRA Pick-up
    TUNDRA Pick-up (_K5_, _K6_) | 11.2006-??? 5.7 (USK50_, USK51, USK52_, USK56_, USK57_, USK52L,... - 5663ccm, 386pk, 284kw - 3UR-FE
    TUNDRA Pick-up (_K5_, _K6_) | 11.2006-??? 5.7 4WD (USK56_, USK57_, USK55_, USK75_, USK55L, USK57L,... - 5663ccm, 386pk, 284kw - 3UR-FE
    URBAN CRUISER
    URBAN CRUISER (_P1_) | 01.2009-03.2016 1.33 (NSP110_, NSP110) - 1329ccm, 101pk, 74kw - 1NR-FE
    URBAN CRUISER (_P1_) | 01.2009-03.2016 1.33 (NSP110_, NSP110R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    URBAN CRUISER (_P1_) | 01.2009-03.2016 1.4 D-4D (NLP110_, NLP110R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    URBAN CRUISER (_P1_) | 01.2009-03.2016 1.4 D-4D 4WD (NLP115_, NLP115R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    VENZA
    VENZA (_V1_) | 11.2008-11.2016 2.7 (AGV10_) - 2672ccm, 185pk, 136kw - 1AR-FE
    VENZA (_V1_) | 11.2008-11.2016 3.5 (GGV10_) - 3456ccm, 272pk, 200kw - 2GR-FE
    VERSO
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 1.6 (ZGR20_, ZGR20R) - 1598ccm, 132pk, 97kw - 1ZR-FAE
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 1.8 (ZGR21_, ZGR21R) - 1798ccm, 147pk, 108kw - 2ZR-FAE
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 2.0 D-4D (AUR20_, AUR20R) - 1998ccm, 124pk, 91kw - 1AD-FTV
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 2.0 D-4D (AUR20_, AUR20R) - 1998ccm, 126pk, 93kw - 1AD-FTV
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 2.2 D-4D (AUR21) - 2231ccm, 136pk, 100kw - 2AD-FHV
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 2.2 D-4D (AUR21_, AUR21R) - 2231ccm, 150pk, 110kw - 2AD-FHV
    VERSO (_R2_) | 04.2009-08.2018 2.2 D-CAT (AUR21_, AUR21R) - 2231ccm, 177pk, 130kw - 2AD-FHV
    VERSO S
    VERSO S (_P12_) | 11.2010-10.2016 1.33 (NSP120_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 955 A8.000, JN, C 20 NE, C 30 NE, JB, C 20 XE, Y
    VERSO S (_P12_) | 11.2010-10.2016 1.4 D4-D (NLP121_, NLP121R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - AR 00548, C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 955 A8.000, JN, C 20 NE, C 30 NE, JB,
    VERSO S (_P12_) | 11.2010-10.2016 1.5 (NCP120_, NCP122_, NCP120R, NCP122R) - 1497ccm, 109pk, 80kw - 1NZ-FE
    VERSO S (_P12_) | 11.2010-10.2016 1.5 4WD (NCP125_, NCP125R) - 1497ccm, 105pk, 77kw - 1NZ-FE
    VERSO SPORTVAN
    VERSO SPORTVAN (_M2_) | 08.2001-11.2009 2.0 D (CLM20_, CLM20R) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 1CD-FTV
    VERSO SPORTVAN (_M2_) | 08.2001-11.2009 2.0 VVT-i (ACM20_, ACM20R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    YARIS
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.0 (SCP10_, SCP10R) - 998ccm, 65pk, 48kw - 1SZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.0 (SCP10_, SCP10R) - 998ccm, 68pk, 50kw - 1SZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.3 (NCP10, SCP12_) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 2NZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.3 (SCP12_, SCP13_, SCP12R, SCP13R) - 1298ccm, 87pk, 64kw - 2SZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.4 D-4D (NLP10_, NLP10R) - 1364ccm, 75pk, 55kw - 1ND-TV
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.5 (NCP13_, NCP13R) - 1497ccm, 105pk, 77kw - 1NZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.5 (NCP13_, NCP13R) - 1497ccm, 106pk, 78kw - 1NZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.5 (NCP13_, NCP13R) - 1497ccm, 150pk, 110kw - 1NZ-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.0 (KSP130) - 998ccm, 72pk, 53kw - 1KR-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.0 (KSP130_, KSP130) - 998ccm, 69pk, 51kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.3 (NSP130_, NSP130) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.3 4WD (NSP135_, NSP135) - 1329ccm, 95pk, 70kw - 1NR-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.4 D (NLP130_, NLP130) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.5 (NSP131_) - 1496ccm, 112pk, 82kw - 2NR-FKE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.5 Hybrid (NHP130_) - 1497ccm, 101pk, 74kw - 1NZ-FXE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.5 Hybrid (NHP130_, NHP130) - 1497ccm, 101pk, 74kw - 1NZ-FXE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.8 GRMN (NSP131_) - 1798ccm, 212pk, 156kw - 2ZR-FE (SC)
    YARIS (_P15_) | 04.2016-??? 1.3 (NSP150_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.0 (KSP211) - 998ccm, 72pk, 53kw - 1KR-FE
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.5 (MXPA10, MXPA11, MXPA12) - 1490ccm, 120pk, 88kw - M15A-FKS
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.5 (MXPA11) - 1490ccm, 125pk, 92kw - M15A-FKS
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.5 Hybrid (MXPH10, MXPH11) - 1490ccm, 116pk, 85kw - M15A-FXE
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.5 Hybrid (MXPH13, MXPH14) - 1490ccm, 131pk, 96kw - M15A-FXE
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.6 GR 4WD (GXPA16) - 1618ccm, 261pk, 192kw - G16E-GTS
    YARIS (_P21_, _PA1_, _PH1_) | 02.2020-??? 1.6 GR 4WD (GXPA16) - 1618ccm, 280pk, 206kw - G16E-GTS
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.0 VVT-i (KSP90_, KSP90R) - 998ccm, 69pk, 51kw - 1KR-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.3 VVT-i (SCP90_, SCP90R) - 1298ccm, 87pk, 64kw - 2SZ-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) - 1329ccm, 100pk, 74kw - 1NR-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.4 D-4D (NLP90_, NLP90R) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.5 (NCP91_, NCP91R) - 1497ccm, 109pk, 80kw - 1NZ-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.8 VVTi (ZSP90_, ZSP90R) - 1798ccm, 133pk, 98kw - 2ZR-FE
    YARIS /
    YARIS / VIOS Sedan (_P9_) | 01.2006-12.2013 1.3 (NCP92_, NCP92R) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 2NZ-FE
    YARIS CROSS
    YARIS CROSS (MXP_) | 09.2020-??? 1.5 (MXPB10) - 1490ccm, 125pk, 92kw - M15A-FKS
    YARIS CROSS (MXP_) | 09.2020-??? 1.5 Hybrid (MXPJ10) - 1490ccm, 116pk, 85kw - M15A-FXE
    YARIS CROSS (MXP_) | 09.2020-??? 1.5 Hybrid (MXPJ11) - 1490ccm, 131pk, 96kw - M15A-FXE
    YARIS CROSS (MXP_) | 09.2020-??? 1.5 Hybrid Allhjulsdrift (MXPJ15) - 1490ccm, 116pk, 85kw - M15A-FXE
    YARIS CROSS (MXP_) | 09.2020-??? 1.5 Hybrid AWD-i (MXPJ16) - 1490ccm, 131pk, 96kw - M15A-FXE
    YARIS Skåpbil/halvkombi
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.0 VVTi (KSP130) - 998ccm, 69pk, 51kw - 1KR-FE
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.0 VVTi (KSP130) - 998ccm, 72pk, 53kw - 1KR-FE
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.3 VVTi (NSP130) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.4 D4d (NLP130) - 1364ccm, 90pk, 66kw - 1ND-TV
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.5 Hybrid (NHP130) - 1497ccm, 101pk, 74kw - 1NZ-FXE
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.5 VVTi (NSP131) - 1496ccm, 111pk, 82kw - 2NR-FKE
    YARIS VERSO
    YARIS VERSO (_P2_) | 08.1999-09.2005 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) - 1299ccm, 84pk, 62kw - 2NZ-FE
    YARIS VERSO (_P2_) | 08.1999-09.2005 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 2NZ-FE
    YARIS VERSO (_P2_) | 08.1999-09.2005 1.4 D-4D (NLP20_, NLP22_) - 1364ccm, 75pk, 55kw - 1ND-TV
    YARIS VERSO (_P2_) | 08.1999-09.2005 1.5 (NCP21_) - 1497ccm, 105pk, 77kw - 1NZ-FE
    YARIS VERSO (_P2_) | 08.1999-09.2005 1.5 (NCP21_) - 1497ccm, 106pk, 78kw - 1NZ-FE
    YARIS VERSO VAN (_P2_) | 03.2000-09.2005 1.3 VVTi (NCP22_) - 1299ccm, 84pk, 62kw - 2NZ-FE
    YARIS VERSO VAN (_P2_) | 03.2000-09.2005 1.3 VVTi (NCP22_) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 2NZ-FE
    YARIS VERSO VAN (_P2_) | 03.2000-09.2005 1.4 D4d (NLP22_) - 1364ccm, 75pk, 55kw - 1ND-TV
    YARIS VERSO VAN (_P2_) | 03.2000-09.2005 1.5 VVTi (NCP21_) - 1497ccm, 106pk, 78kw - 1NZ-FE
  • Originalnummer

    90044-30281 DAIHATSU
    90080-43037 LEXUS
    90430-12031 LEXUS
    90430-12031 TOYOTA
    90080-43037 TOYOTA
    90430-12031 SCION
    90080-43037 SCION
    90430-12031 TOYOTA (GAC)
    90430-12031 TOYOTA (FAW)
    90080-43030 TOYOTA
    T-9008-04303-700 SUZUKI
    T9043-01203-100 SUZUKI
    1M00-10-403 MAZDA
    90430-T0024 TOYOTA
    90430-C0005 TOYOTA
    90430-C0005 LEXUS
    9004430281 SUBARU
    90430-A0006 TOYOTA
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    02-11-2026

  • omdömen 2

    • 4 Av: m knol på 09-06-2016

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av: Anonym på 21-12-2015

      också bra och lämpligt

Säker betalning