Tillbaka till listan
FEBI

Remskiva, vevaxel

  • Remskiva, vevaxel
  • Remskiva, vevaxel, miniatyr 2

Produktnummer: 1078856

Tillverkare kod: 106526

EAN: 4054224065266

1 034,54 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Den medföljande brickan med diamantbeläggning måste vara
    används vid byte av den tidigare inbyggda ringen.

    Ytterdiameter [mm]193
    Innerdiameter [mm]18
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med skruv
    Med distansskiva
    Typ6PK
    Ribbantal5
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Bredd [mm]38
    Observera serviceinformationen

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-032-1000
    ASPART 8CBP1010
    AUTOKIT 03.90006
    AUTOMEGA 130041610
    BIRTH 82521
    CONTITECH VD1002S
    CORTECO 21652976
    1 135,68 kr
    CORTECO 80001157
    1 135,68 kr
    DA SILVA PL8266
    DIPASPORT PUL009FAIN
    DOLZ CVD032T
    DT Spare Parts 11.12092
    EGT 681028EGT
    FEBI 106526 (denna produkt)
    GATES TVD1033A
    1 743,94 kr
    GGT VDPA032
    GT-BERGMANN Automotive GT50-008
    INA 544 0002 20
    IPD 15-7185
    IPD 15-7066
    MALÒ 658019
    MALÒ 658019BER
    MALÒ 6580191S
    MALÒ 658019KIT
    MAXGEAR 30-0050
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    METZGER 6400001
    MTR 10729166
    OE Germany 802738
    OPTIMAL F8-5202K1
    OPTIMAL F8-5202
    PREXAparts P125001
    RIDEX 3213B0150
    RUVILLE 520057
    SASIC 9001807
    SKF VKM 93107
    1 787,97 kr
    STARK SKBPC-0640150
    SWAG 30 10 6526
    Saleri SIL D2057
    TOPRAN 109 798
    TRISCAN 8643 10007A
    VEMA 530017
    WILMINK GROUP WG1760987
    WILMINK GROUP WG2006508
    WILMINK GROUP WG1254330
    WILMINK GROUP WG1233903
    WILMINK GROUP WG1152549
    WILMINK GROUP WG1084280
    WILMINK GROUP WG2098968
    WILMINK GROUP WG2308279
    WILMINK GROUP WG1821139
  • Tillämplighet

    AUDI
    100 C4
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.5 TDI - 2461ccm, 115pk, 85kw - AAT, ABP
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.5 TDI - 2461ccm, 115pk, 85kw - AAT, ABP
    A6 C4
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.5 TDI - 2461ccm, 116pk, 85kw - AAT
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.5 TDI - 2461ccm, 140pk, 103kw - AEL
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.5 TDI quattro - 2461ccm, 140pk, 103kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, AEL, AFN, AVG
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.5 TDI - 2461ccm, 116pk, 85kw - AAT
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.5 TDI - 2461ccm, 140pk, 103kw - AEL
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.5 TDI quattro - 2461ccm, 140pk, 103kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, AEL, AFN, AVG
    VOLKSWAGEN
    CALIFORNIA T4
    CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) | 07.1994-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 102pk, 75kw - ACV, AUF, AYC
    CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) | 07.1994-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 151pk, 111kw - AHY, AXG
    CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) | 07.1994-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - AJT, AYY
    CRAFTER 30-35
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - BJJ, CEBA
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - BJK, CEBB
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 136pk, 100kw - BJL, CECA
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BJM, CECB
    CRAFTER 30-50
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - BJJ, CEBA
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - BJK, CEBB
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 136pk, 100kw - BJL, CECA
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BJM, CECB
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - BJJ, CEBA
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - BJK, CEBB
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 136pk, 100kw - BJL, CECA
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BJM, CECB
    LT 28-35
    LT 28-35 II Buss (2DB, 2DE, 2DK) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - ANJ, AVR
    LT 28-35 II Buss (2DB, 2DE, 2DK) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 83pk, 61kw - BBE
    LT 28-35 II Buss (2DB, 2DE, 2DK) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 95pk, 70kw - BBF
    LT 28-46
    LT 28-46 II Flak/chassi (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) | 06.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - ANJ, AVR
    LT 28-46 II Flak/chassi (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) | 06.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 83pk, 61kw - BBE
    LT 28-46 II Flak/chassi (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) | 06.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 95pk, 70kw - BBF
    LT 28-46 II Skåp (2DA, 2DD, 2DH) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 109pk, 80kw - ANJ, AVR
    LT 28-46 II Skåp (2DA, 2DD, 2DH) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 83pk, 61kw - BBE
    LT 28-46 II Skåp (2DA, 2DD, 2DH) | 05.1996-07.2006 2.5 TDI - 2461ccm, 95pk, 70kw - BBF
    TRANSPORTER T4
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.4 D - 2370ccm, 78pk, 57kw - AAB
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.4 D - 2370ccm, 75pk, 55kw - AJA
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.4 D Syncro - 2370ccm, 78pk, 57kw - AAB
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 151pk, 111kw - AHY, AXG
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - AJT, AYY
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 102pk, 75kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-FE, 4E-FE, RFV
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.5 TDI Syncro - 2461ccm, 102pk, 75kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, 149 B3.000, B5, FE (16V), M 111.944, ACV, 192 A1.000, 192
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.4 D - 2370ccm, 75pk, 55kw - AJA
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.4 D - 2370ccm, 78pk, 57kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.4 D Syncro - 2370ccm, 78pk, 57kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - AJT, AYY
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 102pk, 75kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI Syncro - 2461ccm, 102pk, 75kw - ACV, AXL
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.4 D - 2370ccm, 75pk, 55kw - AJA
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.4 D - 2370ccm, 78pk, 57kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.4 D Syncro - 2370ccm, 78pk, 57kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 151pk, 111kw - AHY, AXG
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 88pk, 65kw - AJT, AYY
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI - 2461ccm, 102pk, 75kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.5 TDI Syncro - 2461ccm, 102pk, 75kw - ACV, AXL
    VOLVO
    S70
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.5 TDI - 2460ccm, 140pk, 103kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.5 TDi AWD - 2460ccm, 140pk, 103kw - D 5252 T
    S80 I
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.5 TDI - 2460ccm, 140pk, 103kw - D 5252 T
    V70 I
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.5 TDI - 2460ccm, 140pk, 103kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 5254
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.5 TDi AWD - 2460ccm, 140pk, 103kw - D 5252 T
  • Originalnummer

    074 105 251 AC AUDI
    074 105 251 AC S2 AUDI
    074 105 251 M AUDI
    074 105 251 M S1 AUDI
    074 105 251 N AUDI
    074 105 251 N S1 AUDI
    074 105 251 R AUDI
    074 105 251 R S1 AUDI
    074 105 251 T AUDI
    074 105 251 T S1 AUDI
    74105251R AUDI
    74105251R S1 AUDI
    8627933 VOLVO
    8627933 S2 VOLVO
    9163918 VOLVO
    9163918 S2 VOLVO
    9180620 VOLVO
    9180620 S2 VOLVO
    9186573 VOLVO
    9186573 S1 VOLVO
    9463918 VOLVO
    9463918 S1 VOLVO
    026 103 051 A VW
    026 103 051 A S1 VW
    049 103 051 C VW
    049 103 051 C S1 VW
    052 103 051 A VW
    052 103 051 A S1 VW
    056 103 051 D VW
    056 103 051 D S1 VW
    068 103 051 A VW
    068 103 051 A S1 VW
    068 103 051 B VW
    068 103 051 B S1 VW
    068 103 051 G VW
    068 103 051 G S1 VW
    074 105 251 AC VW
    074 105 251 AC S2 VW
    074 105 251 M VW
    074 105 251 M S1 VW
    046 105 251 M AUDI
    074 105 251 S S1 AUDI
    074 105 021 C S1 AUDI
    046 105 251 L S1 AUDI
    074 105 251 S AUDI
    046 105 251 L AUDI
    074 105 021 C AUDI
    046 105 251 M S1 AUDI
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Remskiva, vevaxel
    Contitech

    Remskiva, vevaxel

    Specifikationerna inte finns

    1 489,86 kr

    I lager