Tillbaka till listan
KS Kolbenschmidt

Kolvringsats

  • Kolvringsats
  • Kolvringsats, miniatyr 2
  • Kolvringsats, miniatyr 3

Produktnummer: 1253658

Tillverkare kod: 800113810000

EAN: 4028977880292

293,11 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år
    Komponentnummer2: NM 1,2 G6
    1: R 1,2 ST IF PVD
    3: SLF 2.0 ST PVD
    Cylinderhål [mm]82,5
    Standardstorlek [STD]

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ET ENGINETEAM R1010500KS
    ET ENGINETEAM R1010500ET
    ET ENGINETEAM R1010500
    GOETZE ENGINE 08-443800-10
    KS KOLBENSCHMIDT 800113810000 (denna produkt)
    MAHLE ORIGINAL 028 RS 10101 0V0
    NE 120050005500
    298,66 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1726653
    WILMINK GROUP WG2025563
    WILMINK GROUP WG2294339
    WILMINK GROUP WG2446801
    WILMINK GROUP WG2447366
    WILMINK GROUP WG1946036
    WILMINK GROUP WG2008297
  • Originalnummer

    06H 198 151 J AUDI
    06H 198 151 K AUDI
    06H 198 151 L AUDI
    06H 198 151 N AUDI
    06K 198 151 AUDI
    06K198151A VW
  • Tillverkare

    KS Kolbenschmidt
    KS Kolbenschmidt är också känd som Rheinmetall-automotive.
    Rheinmetall-automotive är en av världens främsta tillverkare och utvecklingspartner av systemkomponenter till basmotorn.

    KS Kolbenschmidt erbjuder bland annat Kolvar, Vattenpumpar och Kamaxlar.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

Säker betalning