Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Ventiltätning

Produktnummer: 0467370

Tillverkare kod: 70-26058-00

EAN: 4026634076200

4,59 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    100 st per förpackning.
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 80131
    AJUSA 12005300
    19,83 kr
    ASAM 30773
    BBR Automotive 002-30-03645
    Borsehung B17836
    CORTECO 12015153
    CORTECO 12014671
    CORTECO 12015802
    CORTECO 12015602
    CORTECO 49472955
    CORTECO 49472012
    5,79 kr
    CORTECO 49472017
    CORTECO 49472912
    DT Spare Parts 11.10571
    ELRING 701.289
    4,59 kr
    ELRING 393.890
    6,01 kr
    ELWIS ROYAL 1656010
    FEBI BILSTEIN 03281
    6,05 kr
    GLASER P76532-00
    GUARNITAUTO 144745-8483
    GUARNITAUTO 140525-8000
    GUARNITAUTO 140525-8300
    GUARNITAUTO 140525-8483
    KRAFT AUTOMOTIVE 1130025
    LYNXauto SO-0447
    MALÒ 7052
    PAYEN KH228
    RIDEX 322S0003
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    STARK SKSVS-3680002
    SWAG 20 90 3281
    5,01 kr
    TOPRAN 100 254
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.12.054
    VIKTOR REINZ 70-26058-00 (denna produkt)
    WILMINK GROUP WG1087868
    WILMINK GROUP WG1103709
    WILMINK GROUP WG1004626
    WILMINK GROUP WG1150396
    WILMINK GROUP WG1450653
    WILMINK GROUP WG2293159
    WILMINK GROUP WG2293068
    WILMINK GROUP WG2293193
    WILMINK GROUP WG2293072
    WILMINK GROUP WG2308258
    WILMINK GROUP WG1092239
    WILMINK GROUP WG1223307
    WILMINK GROUP WG2308257
    WILMINK GROUP WG2560325
    WILMINK GROUP WG2449870
    WILMINK GROUP WG1223286
    WILMINK GROUP WG2516439
    WILMINK GROUP WG2506987
    WILMINK GROUP WG2134504
    WILMINK GROUP WG2134435
    WILMINK GROUP WG2134434
    WILMINK GROUP WG2134433
    WILMINK GROUP WG2134452
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    145
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.4 i.e. 16V T.S. (930.A3A) - 1370ccm, 103pk, 76kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.6 16V T.S. (930.A2C) - 1598ccm, 112pk, 82kw - AR 32102
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.6 i.e. 16V T.S. (930.A2) - 1598ccm, 120pk, 88kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.7 i.e. 16V (930.A1) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 33401
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.8 i.e. 16V (930.A1A) - 1747ccm, 144pk, 106kw - AR 32201
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 1.8 i.e. 16V T.S. (930.A1A) - 1747ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 2.0 16V (930.A5) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 32301
    145 (930_) | 07.1994-01.2001 2.0 16V T.S. (930.A5) - 1970ccm, 150pk, 110kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    146
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.4 i.e. 16V T.S. (930.B3A) - 1370ccm, 103pk, 76kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.6 16V T.S. (930.B2C) - 1598ccm, 112pk, 82kw - AR 32102
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.6 i.e. 16V T.S. (930.B2B, 930.B2C) - 1598ccm, 120pk, 88kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.7 i.e. 16V (930.B1) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 33401
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) - 1747ccm, 144pk, 106kw - AR 32201
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) - 1747ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 2.0 16V (930.B5) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 32301
    146 (930_) | 12.1994-10.2001 2.0 16V T.S. (930.B5) - 1970ccm, 150pk, 110kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    147
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.6 16V T.SPARK (937.AXA1A, 937.AXB1A, 937.BXB1A) - 1598ccm, 120pk, 88kw - AR 32104
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 1.6 16V T.SPARK ECO (937.AXA1A, 937.BXA1A) - 1598ccm, 105pk, 77kw - AR 37203
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 2.0 16V T.SPARK (937.AXA1, 937.AXC1, 937.BXC1) - 1970ccm, 150pk, 110kw - AR 32310
    147 (937_) | 01.2001-03.2010 3.2 GTA (937.AXL1) - 3179ccm, 250pk, 184kw - 932 A.000
    155
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 1.6 16V T.S. (167.A6A) - 1598ccm, 120pk, 88kw - 182 A8.000, Y5A, AR 67106, AR 67601, LNP
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 1.7 T.S. 16V (167.A4N) - 1747ccm, 140pk, 103kw - 182 A8.000, Y5A, AR 67106, LNP
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 2.0 16V Turbo Q4 (167.A2B, 167.A2C, 167.A2E) - 1995ccm, 186pk, 137kw - AR 67203
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 2.0 16V Turbo Q4 (167.A2B, 167.A2C, 167.A2E) - 1995ccm, 190pk, 140kw - AR 67203
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 2.0 T.S. 16V (167.A2G) - 1970ccm, 150pk, 110kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    156
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) - 1598ccm, 120pk, 88kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.6 16V T.SPARK (932A4) - 1598ccm, 112pk, 82kw - AR 32102
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.8 16V T.SPARK (932.A3) - 1747ccm, 144pk, 106kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 1.8 16V T.SPARK (932.A3100) - 1747ccm, 140pk, 103kw - AR 32205
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.0 16V T.SPARK (932A2) - 1970ccm, 155pk, 114kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.0 16V T.SPARK (932A21__) - 1970ccm, 150pk, 110kw - AR 32310
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.0 JTS (932AXA) - 1970ccm, 166pk, 122kw - 937 A1.000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) - 1970ccm, 162pk, 119kw - 932 A2.000
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.5 V6 24V (932A1) - 2492ccm, 190pk, 140kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 2.5 V6 24V (932A11_) - 2492ccm, 192pk, 141kw - AR 32405
    156 (932_) | 09.1997-09.2005 3.2 GTA (932AXB) - 3179ccm, 250pk, 184kw - 932 A.000
    156 Sportwagon
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.6 16V T.SPARK (932A4) - 1598ccm, 112pk, 82kw - AR 32102
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.6 16V T.SPARK. (932B4100) - 1598ccm, 120pk, 88kw - AR 67601, AR 32104
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.8 16V T.SPARK (932A3) - 1747ccm, 144pk, 106kw - AR 32201
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 1.8 16V T.SPARK (932B31__) - 1747ccm, 140pk, 103kw - AR 32205
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.0 16V T.SPARK (932A2) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 32310, AR 32301
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.0 16V T.SPARK (932B21__) - 1970ccm, 150pk, 110kw - AR 32310
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.0 JTS (932BXA) - 1970ccm, 166pk, 122kw - 937 A1.000
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) - 1970ccm, 162pk, 119kw - 932 A2.000
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.5 V6 24V (932A1) - 2492ccm, 190pk, 140kw - AR 32401
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 2.5 V6 24V (932B1100) - 2492ccm, 192pk, 141kw - AR 32405
    156 Sportwagon (932_) | 02.1997-05.2006 3.2 GTA (932.BXB00) - 3179ccm, 250pk, 184kw - 932 A.000
    164
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 (164H1) - 2959ccm, 228pk, 168kw - AR 64304
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V (164.K1) - 2959ccm, 211pk, 155kw - AR 64306, AR 66301, AR 66302
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V (164K1G, 164K1F) - 2959ccm, 209pk, 154kw - AR 66302
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V Q4 (164.K1M, 164.K1C) - 2959ccm, 231pk, 170kw - AR 64307, AR 64308
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V QV (164.H1) - 2959ccm, 233pk, 171kw - AR 64304
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V QV Allhjulsdrift (164K1H) - 2959ccm, 233pk, 171kw - AR 64304, AR 64307
    166
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 2.0 T.Spark (936A3A__) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 34103
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 2.0 T.Spark (936A3B00) - 1970ccm, 150pk, 110kw - AR 36301
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 2.5 V6 24V (936A2___) - 2492ccm, 190pk, 140kw - AR 34201
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 2.5 V6 24V (936A21__) - 2492ccm, 188pk, 138kw - AR 36201
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 3.0 V6 24V (936A1000, 936A1001) - 2959ccm, 226pk, 166kw - AR 34301, AR 34302
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 3.0 V6 24V (936A11__) - 2959ccm, 220pk, 162kw - AR 36101
    166 (936_) | 09.1998-06.2007 3.2 V6 24V (936AXB00, 936AXA00) - 3179ccm, 240pk, 176kw - 936 A.000
    33
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.A1B) - 1712ccm, 137pk, 101kw - AR 30550, J8S 711, B1A (XU51C), D9B (XUD9A), 14 K4C, DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (X
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.A1C) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 30747
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.A1C) - 1712ccm, 132pk, 97kw - AR 30747
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907.A1G) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 30747
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907.A1G) - 1712ccm, 132pk, 97kw - AR 30747
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907A1F) - 1712ccm, 137pk, 101kw - AR 30746
    33 Sportwagon
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.B1G) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 30747
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.B1G) - 1712ccm, 132pk, 97kw - AR 30747
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907B1B) - 1712ccm, 137pk, 101kw - AR 30746
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907.B1H) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 30747
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907.B1H) - 1712ccm, 132pk, 97kw - AR 30747
    33 Sportwagon (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V 4x4 (907B1H) - 1712ccm, 137pk, 101kw - AR 30746
    GT
    GT (937_) | 11.2003-09.2010 1.8 TS (937CXR1A) - 1747ccm, 140pk, 103kw - AR 32205
    GT (937_) | 11.2003-09.2010 2.0 JTS (937CXH11, 937CXH1A, 937CXT1A) - 1970ccm, 162pk, 119kw - 932 A2.000
    GT (937_) | 11.2003-09.2010 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) - 1970ccm, 165pk, 121kw - 932 A2.000, 937 A1.000
    GT (937_) | 11.2003-09.2010 3.2 GTA (937CXP1B) - 3179ccm, 240pk, 176kw - 936 A.000
    GTV
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 1.8 16V (916C3) - 1747ccm, 144pk, 106kw - AR 32201
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 2.0 JTS (916CXA00) - 1970ccm, 165pk, 121kw - 937 A1.000
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 2.0 T.SPARK 16V (916.C2__, 916C2C00) - 1970ccm, 150pk, 110kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 2.0 T.SPARK 16V (916C2C) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 32301
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 3.0 V6 24V (916.C1B__) - 2959ccm, 218pk, 160kw - AR 16105
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 3.2 V6 24V (916CXB00) - 3179ccm, 240pk, 176kw - 936 A6.000
    SPIDER
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 1.8 16V (916S3) - 1747ccm, 144pk, 106kw - AR 32201
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 2.0 JTS (916SXA00) - 1970ccm, 165pk, 121kw - 937 A1.000
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 2.0 T.SPARK 16V (916S2B) - 1970ccm, 155pk, 114kw - AR 32301
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 2.0 T.SPARK 16V (916S2C00) - 1970ccm, 150pk, 110kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 3.0 V6 (916S1B00) - 2959ccm, 218pk, 160kw - AR 16105
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 3.2 V6 24V (916SXB00) - 3179ccm, 240pk, 176kw - 936 A6.000
    AUDI
    100 C4
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 S4 Turbo quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - AAN
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 S4 V8 quattro - 4172ccm, 280pk, 206kw - ABH
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 S4 Turbo quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - AAN
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 S4 V8 quattro - 4172ccm, 280pk, 206kw - ABH
    200 C3
    200 C3 Avant (447, 448) | 09.1983-12.1991 2.2 20V Turbo quattro - 2226ccm, 220pk, 162kw - 3B
    200 C3 Sedan (447, 448) | 08.1983-12.1991 2.2 20V Turbo quattro - 2226ccm, 220pk, 162kw - 3B
    80 B3
    80 B3 Sedan (893, 894, 8A2) | 06.1986-10.1991 2.0 E 16V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 B3 Sedan (893, 894, 8A2) | 06.1986-10.1991 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 B4
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 1.6 E - 1595ccm, 101pk, 74kw - ADA
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.0 - 1984ccm, 90pk, 66kw - ABT
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, YP, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, ACE, JP
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.0 quattro - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, AAH, 1P, RL, C1G 700, C1G 710,
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 RS2 quattro - 2226ccm, 315pk, 232kw - ADU
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 S2 quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - ABY
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 1.6 E - 1595ccm, 101pk, 74kw - ADA
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 - 1984ccm, 90pk, 66kw - ABT
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 E 16V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 E quattro - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 quattro - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 S2 quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - ABY
    90 B3
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.0 20 V - 1994ccm, 160pk, 118kw - NM
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.0 20 V quattro - 1994ccm, 160pk, 118kw - NM
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.0 quattro - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.3 E 20V - 2309ccm, 167pk, 123kw - 7A
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.3 E 20V - 2309ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C1G 7
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.3 E 20V quattro - 2309ccm, 167pk, 123kw - 7A
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.3 E 20V quattro - 2309ccm, 170pk, 125kw - 7A
    A2
    A2 (8Z0) | 02.2000-08.2005 1.2 TDI - 1191ccm, 61pk, 45kw - ANY
    A2 (8Z0) | 02.2000-08.2005 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF, BHC
    A2 (8Z0) | 02.2000-08.2005 1.4 TDI - 1422ccm, 90pk, 66kw - ATL
    A3
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234 T4
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A4 B5
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - ADP, AHL, ANA, ARM
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AHH
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - AFF
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, AFN, AVG
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM, ATJ
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 Hybrid - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B6
    A4 B6 (8E2) | 11.2000-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    A4 B6 (8E2) | 11.2000-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A4 B6 (8E2) | 11.2000-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE
    A4 B6 (8E2) | 11.2000-12.2004 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    A4 B6 Avant (8E5) | 04.2001-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    A4 B6 Avant (8E5) | 04.2001-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A4 B6 Avant (8E5) | 04.2001-12.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE
    A4 B6 Avant (8E5) | 04.2001-12.2004 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    A4 B7
    A4 B7 (8EC) | 11.2004-06.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE, BRB
    A4 B7 (8EC) | 11.2004-06.2008 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 B7 (8EC) | 11.2004-06.2008 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 B7 Avant (8ED) | 11.2004-06.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE, BRB
    A4 B7 Avant (8ED) | 11.2004-06.2008 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 B7 Avant (8ED) | 11.2004-06.2008 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 B7 Cabriolet (8HE) | 11.2005-03.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 B7 Cabriolet (8HE) | 11.2005-03.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BRC
    A6 C4
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.0 - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.0 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.0 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.4 - 2393ccm, 150pk, 110kw - AFM
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - AEJ
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 S6 4.2 quattro - 4172ccm, 290pk, 213kw - AEC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 S6 Turbo quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - AAN
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.0 - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.0 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.0 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - AEJ
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 S6 4.2 quattro - 4172ccm, 290pk, 213kw - AEC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 S6 Turbo quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - AAN
    A6 C5
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    A8 D2
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - M 111.960, NG, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS)
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 quattro - 2771ccm, 163pk, 120kw - M 111.960, NG, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS)
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 4.2 quattro - 4172ccm, 299pk, 220kw - ABZ, AKG
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 4.2 quattro - 4172ccm, 245pk, 180kw - AEM
    CABRIOLET B3
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    COUPE B3
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD, ABK
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.0 16 V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.0 16 V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.0 20 V - 1994ccm, 160pk, 118kw - NM
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.0 20 V quattro - 1994ccm, 160pk, 118kw - NM
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.3 20V - 2309ccm, 167pk, 123kw - 7A
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.3 20V - 2309ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.3 20V quattro - 2309ccm, 167pk, 123kw - 7A
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.3 20V quattro - 2309ccm, 170pk, 125kw - 7A
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 S2 quattro - 2226ccm, 220pk, 162kw - 3B
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 S2 quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - ABY
    QUATTRO
    QUATTRO (85) | 07.1980-07.1991 2.2 20V Turbo - 2226ccm, 220pk, 162kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    V8
    V8 (441, 442, 4C2, 4C8) | 10.1988-02.1994 3.6 quattro - 3562ccm, 245pk, 180kw - PT
    V8 (441, 442, 4C2, 4C8) | 10.1988-02.1994 3.6 quattro - 3562ccm, 250pk, 184kw - PT
    V8 (441, 442, 4C2, 4C8) | 10.1988-02.1994 4.2 quattro - 4172ccm, 280pk, 206kw - ABH
    AUTOBIANCHI
    A 112
    A 112 | 10.1969-12.1985 1.0 Abarth - 1050ccm, 70pk, 51kw - Z 14 XEP, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M, FE (8V), CFHC, CLCB, FEFA, JE, FE60, FE61, B 4204 T6
    Y10
    Y10 | 03.1985-10.1995 1.0 - 999ccm, 45pk, 33kw - 156 A2.000
    Y10 | 03.1985-10.1995 1.0 4WD - 999ccm, 50pk, 37kw - 156 A3.000
    Y10 | 03.1985-10.1995 1.0 Cat - 999ccm, 45pk, 33kw - 156A2.246
    Y10 | 03.1985-10.1995 1.1 - 1108ccm, 57pk, 42kw - 156C.000
    Y10 | 03.1985-10.1995 1.1 4WD - 1108ccm, 57pk, 42kw - 156C.000
    BMW
    3
    3 (E21) | 06.1975-03.1984 320/6 - 1990ccm, 122pk, 90kw - M20 B20 (206VA)
    3 (E21) | 06.1975-03.1984 323 i - 2316ccm, 143pk, 105kw - M20 B23 (236EA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 316 i - 1596ccm, 100pk, 73kw - M40 B16 (164E1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M40 B16 (164E1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 318 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 318 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M40 B18 (184E1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 318 is - 1796ccm, 136pk, 100kw - M42 B18 (184S1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 320 i - 1990ccm, 125pk, 92kw - M20 B20 (206EB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 320 i - 1990ccm, 126pk, 93kw - M20 B20 (206KA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 320 i - 1990ccm, 129pk, 95kw - M20 B20 (206KA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 320 is - 1990ccm, 192pk, 141kw - S14 B20 (204EA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 323 i - 2316ccm, 139pk, 102kw - M20 B23 (236EB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 323 i - 2316ccm, 150pk, 110kw - M20 B23 (236EC), M20 B23 (236EW)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 324 d - 2443ccm, 86pk, 63kw - M21 D24 (246DA), M21 D24 (246DB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 324 td - 2443ccm, 115pk, 85kw - M21 D24 (246TB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 e 2.7 - 2693ccm, 122pk, 90kw - M20 B27 (276KA), M20 B27 (276KB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 e 2.7 - 2693ccm, 129pk, 95kw - M20 B27 (276KB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 i - 2494ccm, 171pk, 126kw - M20 B25 (256E1), M20 B25 (256E2)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256E1), M20 B25 (256E2), M20 B25 (256EX), M20 B25 (256K1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 i X - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256E1), M20 B25 (256E2), M20 B25 (256EX), M20 B25 (256K1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 325 i X - 2494ccm, 171pk, 126kw - M20 B25 (256E1), M20 B25 (256E2), M20 B25 (256EX), M20 B25 (256K1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 M3 2.3 - 2302ccm, 195pk, 143kw - S14 B23 (234EA), S14 B23 (234S1), S14 B23 (234S2)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 M3 2.3 - 2302ccm, 200pk, 147kw - S14 B23 (234EA), S14 B23 (234S2)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 M3 2.3 - 2302ccm, 215pk, 158kw - S14 B23 (234EA), S14 B23 (234S2)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 M3 EVO I 2.3 - 2302ccm, 220pk, 162kw - S14 B23 (234EA), C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 316 i - 1596ccm, 100pk, 73kw - M40 B16 (164E1)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M43 B16 (164E2)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 318 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 318 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M43 B18 (184E2)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M50 B20 (206S1), M50 B20 (206S2), M52 B20 (206S3)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 325 td - 2497ccm, 115pk, 85kw - M51 D25 (256T1)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 M3 3.0 - 2990ccm, 286pk, 210kw - S50 B30 (306S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 316 i - 1596ccm, 105pk, 77kw - M43 B16 (164E3)
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 316 i Baur TC - 1596ccm, 99pk, 73kw - M40 B16 (164E1)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 318 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 318 i - 1796ccm, 140pk, 103kw - M42 B18 (184S1)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 320 i - 1990ccm, 126pk, 93kw - M20 B20 (206KA)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 320 i - 1990ccm, 129pk, 95kw - M20 B20 (206KA)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 325 i - 2494ccm, 171pk, 126kw - M20 B25 (256E1), M20 B25 (256E2)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 325 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256E2), M20 B25 (256EX), M20 B25 (256K1)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 M3 2.3 - 2302ccm, 200pk, 147kw - S14 B23 (234EA)
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 M3 2.3 - 2302ccm, 195pk, 143kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW
    3 Cabriolet (E30) | 09.1982-11.1993 M3 2.3 - 2303ccm, 215pk, 158kw - S14 B23 (234S2)
    3 Cabriolet (E36) | 03.1993-11.1999 318 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M43 B18 (184E2)
    3 Cabriolet (E36) | 03.1993-11.1999 M3 3.0 - 2990ccm, 286pk, 210kw - S50 B30 (306S1)
    3 Compact
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 316 g - 1596ccm, 102pk, 75kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M43 B16 (164E2)
    3 Coupé
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M43 B16 (164E2)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 318 is - 1796ccm, 140pk, 103kw - M42 B18 (184S1)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M50 B20 (206S1), M50 B20 (206S2), M52 B20 (206S3)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 325 is - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 M3 3.0 - 2990ccm, 286pk, 210kw - S50 B30 (306S1)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 M3 3.0 - 2990ccm, 295pk, 217kw - S50 B30 (306S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 316 Ci - 1596ccm, 105pk, 77kw - M43 B16 (164E3)
    3 Touring
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 316 i - 1596ccm, 100pk, 73kw - M40 B16 (164E1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M40 B16 (164E1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 318 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 318 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M40 B18 (184E1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 320 i - 1991ccm, 126pk, 93kw - M20 B20 (206KA)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 320 i - 1991ccm, 129pk, 95kw - M20 B20 (206KA)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 324 td - 2443ccm, 115pk, 85kw - M21 D24 (246TB)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 325 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 325 i X - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    3 Touring (E36) | 01.1995-05.1999 316 i - 1596ccm, 102pk, 75kw - M43 B16 (164E2)
    3 Touring (E36) | 01.1995-05.1999 318 i - 1796ccm, 116pk, 85kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    5
    5 (E12) | 03.1972-06.1981 520 i/6 - 1990ccm, 122pk, 90kw - M20 B20 (206VA)
    5 (E12) | 03.1972-06.1981 520/6 - 1990ccm, 122pk, 90kw - M20 B20 (206VA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 520 i - 1990ccm, 125pk, 92kw - M20 B20 (206EB), M20 B20 (206EA), M20 B20 (206EC), M20 B20 (206EZ)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 520 i - 1990ccm, 129pk, 95kw - M20 B20 (206KA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M20 B20 (206KA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 524 d - 2443ccm, 86pk, 63kw - M21 D24 (246DA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 524 td - 2443ccm, 115pk, 85kw - M21 D24 (246TA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 525 e - 2693ccm, 125pk, 92kw - M20 B27 (276EA)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 525 e - 2693ccm, 122pk, 90kw - M20 B27 (276KA), M20 B27 (276KB)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 525 e - 2693ccm, 129pk, 95kw - M20 B27 (276KB), M20 B27 (276EB)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 M5 - 3453ccm, 286pk, 210kw - S14 B23 (234EA), 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N, 15LN, 15 A, 15 B,
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 518 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 518 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M43 B18 (184E2)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 520 i - 1990ccm, 129pk, 95kw - M20 B20 (206KA)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 520 i 24V - 1990ccm, 150pk, 110kw - M50 B20 (206S1), M50 B20 (206S2)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 524 td - 2443ccm, 115pk, 85kw - M21 D24 (246TB)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 i 24V - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 iX 24V - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 M5 - 3535ccm, 315pk, 232kw - S38 B36 (366S1)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 M5 - 3795ccm, 340pk, 250kw - S38 B38 (386S1)
    5 Touring
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 518 g - 1796ccm, 101pk, 74kw - M43 B18 (184E2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 518 i - 1796ccm, 113pk, 83kw - M40 B18 (184E1)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 518 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - M43 B18 (184E2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M50 B20 (206S1), M50 B20 (206S2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 ix - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 M5 - 3795ccm, 340pk, 250kw - S38 B38 (386S1)
    6
    6 (E24) | 10.1975-04.1989 M 635 CSi - 3453ccm, 260pk, 191kw - M30 B34 (346KA), M30 B34 (346EC), M30 B34 (346KB), DH, KGBA, JTBB, TPBA, T1BA, T1BB, T1BC, KNBA, WF
    6 (E24) | 10.1975-04.1989 M 635 CSi - 3453ccm, 286pk, 210kw - M88 B35 (356ED), S38 B35 AF
    7
    7 (E32) | 03.1985-09.1994 750 i, iL V12 - 4988ccm, 300pk, 220kw - M70 B50 (5012A)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 750 i, iL - 5379ccm, 326pk, 240kw - M73 B54 (54121), M73 B54 (54122)
    8
    8 (E31) | 01.1990-12.1999 850 Ci - 5379ccm, 326pk, 240kw - M73 B54 (54121)
    8 (E31) | 01.1990-12.1999 850 CSi - 5576ccm, 380pk, 280kw - S70 B56 (56121)
    8 (E31) | 01.1990-12.1999 850 i, Ci - 4988ccm, 300pk, 220kw - M70 B50 (5012A)
    Z1 Roadster
    Z1 Roadster | 06.1988-06.1991 2.5 - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    Z3 Roadster
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 1.8 i - 1796ccm, 116pk, 85kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    CITROEN
    AX
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 Allure - 1360ccm, 65pk, 48kw - K1F
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 GTi - 1360ccm, 90pk, 66kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 GTi - 1360ccm, 94pk, 69kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 1.4 GTi - 1360ccm, 100pk, 74kw - KFZ (TU3FJ2/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 10 - 954ccm, 50pk, 37kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 10 - 954ccm, 44pk, 32kw - C1A
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 10 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1A, H1B
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 - 1124ccm, 60pk, 44kw - H1B, HDZ (TU1M)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 4x4 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1A
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 11 Cat (ZA_) - 1124ccm, 54pk, 40kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, G11/631, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S,
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1F
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 69pk, 51kw - K1G
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 84pk, 61kw - K2A
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 85pk, 62kw - K2A, K2B
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 - 1360ccm, 60pk, 44kw - KAY (TU3CP)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 (ZA) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3FM), KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 4x4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3FM), KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 D - 1360ccm, 52pk, 38kw - K9A (TUD3)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 D - 1360ccm, 50pk, 37kw - K9Y (TUD3Y)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 14 GT - 1360ccm, 80pk, 59kw - KDZ (TU3M/Z)
    AX (ZA-_) | 07.1986-12.1998 15 D - 1527ccm, 54pk, 40kw - VJY (TUD5)
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 - 1360ccm, 72pk, 53kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 bivalent - 1360ccm, 65pk, 48kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) - 1360ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), AEY, 20 T4H, 14 K4F,
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 i bivalent (MFKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 BiFuel (MBKFXB, MCKFXB) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 bivalent - 1360ccm, 65pk, 48kw - KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i - 1360ccm, 77pk, 57kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MBKFX, MBKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i bivalent (MBKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    BX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 11 - 1124ccm, 57pk, 42kw - H1A
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 11 - 1124ccm, 55pk, 40kw - HDZ (TU1M)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 - 1360ccm, 54pk, 40kw - KAZ, 150J (XY6D), 150Y (XY6B)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M/Z)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 - 1360ccm, 64pk, 47kw - M10 B18, M10 B20, 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, K1H
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 14 E - 1360ccm, 71pk, 52kw - 150C, K1G
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi 16V - 1905ccm, 147pk, 108kw - DFW (XU9J4)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi 16V - 1905ccm, 158pk, 116kw - M10 B18, M10 B20, 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, K1H
    BX Break
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.4 - 1360ccm, 60pk, 44kw - K1F
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.4 - 1360ccm, 54pk, 40kw - KAZ
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 14 - 1360ccm, 64pk, 47kw - K1H (TU3A)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 14 - 1360ccm, 75pk, 55kw - M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS), AR 61501, LG7, LW2(273C
    C15 Kombi
    C15 Kombi | 04.1987-08.2000 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M)
    C15 Skåpbil/minivan
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1A
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1H (TU3A)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3FM), KDY (TU3M)
    C2
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3JP)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    C2 ENTERPRISE
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C3 I
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.1 LPG - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 BiFuel - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 i - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 i Bivalent - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP)
    C3 II
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A), HFV (TU1A)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFT (TU3AE5), K6E (TU3A)
    C3 Pluriel
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3A)
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    JUMPER I
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - B 5204 F, T9A (DJ5), B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234 T4
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - T8A (DJ5T)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 TD 4x4 - 2446ccm, 103pk, 76kw - B 5204 F, T9A (DJ5), D8C (XUD9UTF), T8A (DJ5T), B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234 T4
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 TDi - 2446ccm, 107pk, 79kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.5 TDI 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - T8A (DJ5T)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.5 TDi - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.5 TDi 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 DT 4x4 - 2446ccm, 103pk, 76kw - THZ (DJ5T)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 TDi - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.5 TDi 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    NEMO Minivan
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    NEMO Skåpbil/minivan
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    SAXO
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.0 X - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.0 X - 954ccm, 45pk, 33kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), OM 605.912, M 111.942, M 111.970, M62 B35 (358S1), OM 602.982, M 119.985
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.1 BiFuel - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.1 X, SX - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M), HFX (TU1JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.1 X, SX - 1124ccm, 54pk, 40kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), OM 605.912, M 111.942, M 111.970, M62 B35 (358S1), OM 602.982, M
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.4 VTS - 1360ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), OM 605.912, M 111.942, M 111.970, M62 B
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.5 D - 1527ccm, 58pk, 43kw - VJZ (TUD5)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.5 D - 1527ccm, 54pk, 40kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5), OM 605.912, M
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 101pk, 74kw - NFT (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFZ (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTL, VTR - 1587ccm, 88pk, 65kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), OM 605.912, M 111.942, M 1
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTS - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    SAXO Hatchback
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDZ (TU9M)
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - VJZ (TUD5)
    SAXO Hatchback van (S3_) | 10.1997-06.2003 1.5 D - 1527ccm, 58pk, 43kw - VJZ (TUD5)
    XANTIA
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4/Z)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4/Z)
    XM
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.5 TD - 2446ccm, 129pk, 95kw - THY (DK5ATE)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - 18 K4F, X 16 SZR, UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z), 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 D
    XM Break
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - UKZ (ZPJ4/Z)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.5 TD - 2446ccm, 129pk, 95kw - THY (DK5ATE)
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176 B2.000, 176 A5.000, X 16
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176 B2.000, 176
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA PICASSO
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 - 1587ccm, 95pk, 70kw - NFV (TU5JP)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 - 1587ccm, 91pk, 67kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 Chrono - 1587ccm, 101pk, 74kw - NFV (TU5JP)
    XSARA Skåp
    XSARA Skåp / kombi | 06.1999-08.2005 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    XSARA Skåpbil/halvkombi
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    ZX
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1A, H1B
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDZ (TU3M/Z)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDZ (TU3M/Z), KFX (TU3JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4/Z)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFT (XU10J4/Z), RFY (XU10J4/Z)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 155pk, 114kw - RFT (XU10J4/Z), RFY (XU10J4/Z)
    ZX Break
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3M/Z), KDY (TU3M), KFX (TU3JP)
    ZX Skåpbil/halvkombi
    ZX Skåpbil/halvkombi (N2) | 07.1994-06.1997 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - TU32
    DACIA
    DOKKER Minivan
    DOKKER Minivan (KE_) | 11.2012-12.2021 1.6 - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    DOKKER Minivan (KE_) | 11.2012-12.2021 1.6 LPG - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    DOKKER Skåpbil/minivan
    DOKKER Skåpbil/minivan | 12.2012-12.2021 1.6 - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    DOKKER Skåpbil/minivan | 12.2012-12.2021 1.6 LPG - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    LODGY
    LODGY (JS_) | 03.2012-??? 1.6 - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    LODGY (JS_) | 03.2012-??? 1.6 LPG - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812, K7M 828
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710, K7J 714
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.4 MPI LPG (LS0C) - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710, K7J 714
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 718, K7M 710
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 Bifuel - 1598ccm, 84pk, 62kw - K7M 718
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.6 MPI 85 - 1598ccm, 84pk, 62kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN EXPRESS
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN EXPRESS (FS_) | 10.2007-12.2012 1.6 MPI 85 - 1598ccm, 84pk, 62kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, K7M
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 718, K7M 710
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 Bifuel - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 Bifuel - 1598ccm, 84pk, 62kw - K7M 718
    LOGAN MCV (KS_) | 02.2007-06.2013 1.6 MPI 85 - 1598ccm, 84pk, 62kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN Pick-up
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 Bifuel - 1598ccm, 84pk, 62kw - K7M 800
    LOGAN Pick-up (US_) | 03.2008-08.2013 1.6 MPI 85 - 1598ccm, 84pk, 62kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K9K 892, D 5204 T5, D 5204 T, K7M
    SANDERO
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710, K7J 714
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.4 MPI LPG - 1390ccm, 72pk, 53kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, K7J 714, K9K 892, D 5204 T5, D 52
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 718, K7M 710
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 Hi-Flex (BS1H) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 732
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 LPG - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 718
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.6 MPI 85 (BS03) - 1598ccm, 84pk, 62kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    SOLENZA
    SOLENZA (B41_) | 02.2003-10.2005 1.4 (B41A, B41B, B41C) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 262
    FIAT
    127
    127 (127_) | 06.1971-12.1986 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - 100 GL.048
    127 (127_) | 06.1971-12.1986 0.9 (127A) - 903ccm, 45pk, 33kw - 100 GL.000
    127 (127_) | 06.1971-12.1986 1.3 Sport - 1301ccm, 75pk, 55kw - 127 A3.000
    500L
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.4 (199LYB1B) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    ALBEA
    ALBEA (178_, 172_, 372_) | 04.1996-12.2012 1.3 (178CXG1AAM, 178CXG1AAP, 178CXG1AAT) - 1242ccm, 73pk, 54kw - 178 B5.000
    ALBEA (178_, 172_, 372_) | 04.1996-12.2012 1.3 (178CXS1AAI, 178BYA1AAT, 178CYA1AAT) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000, 178 C4.066
    ALBEA (178_, 172_, 372_) | 04.1996-12.2012 1.6 16V - 1581ccm, 101pk, 74kw - 178 B3.000, 178 D2.011
    BARCHETTA
    BARCHETTA (183_) | 04.1995-05.2005 1.8 16V - 1747ccm, 130pk, 96kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    BRAVA
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.4 (182.BG) - 1370ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.4 12 V (182.BA) - 1370ccm, 80pk, 59kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.6 16V (182.BB) - 1581ccm, 103pk, 76kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.6 16V (182.BH) - 1581ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.6 16V (182.BU) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.8 GT 16V (182.BC) - 1747ccm, 113pk, 83kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVO I
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.4 (182.AA) - 1370ccm, 80pk, 59kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.4 (182.AG) - 1370ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.6 - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.6 16V (182.AB) - 1581ccm, 103pk, 76kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.6 16V (182.AH) - 1581ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.8 GT (182.AC) - 1747ccm, 113pk, 83kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 2.0 HGT 20V (182.AD) - 1998ccm, 147pk, 108kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 2.0 HGT 20V (182AQ) - 1998ccm, 154pk, 113kw - 182 B7.000
    BRAVO II
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 (198AXA1B) - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 LPG (198AXA1B) - 1368ccm, 90pk, 66kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    CINQUECENTO
    CINQUECENTO (170_) | 07.1991-07.1999 0.9 (170AB) - 903ccm, 41pk, 30kw - 170 A1.000
    CINQUECENTO (170_) | 07.1991-07.1999 0.9 i.e. (170AC) - 903ccm, 41pk, 30kw - 170 A1.046
    CINQUECENTO (170_) | 07.1991-07.1999 0.9 i.e. S (170AF, 170CF) - 899ccm, 40pk, 29kw - 1170 A1.046, 1170 A1.000
    CINQUECENTO (170_) | 07.1991-07.1999 1.1 Sporting (170AH) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    CINQUECENTO VAN
    CINQUECENTO VAN (170_) | 07.1991-02.1998 0.9 iE (170CF) - 899ccm, 39pk, 29kw - 1170 A1.046
    CINQUECENTO VAN (170_) | 07.1991-02.1998 1.1 iE (170AH) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    COUPE
    COUPE (175_) | 11.1993-08.2000 1.8 16V - 1747ccm, 131pk, 96kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    COUPE (175_) | 11.1993-08.2000 2.0 16V - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    COUPE (175_) | 11.1993-08.2000 2.0 16V Turbo - 1995ccm, 190pk, 140kw - 175 A1.000
    COUPE (175_) | 11.1993-08.2000 2.0 20V - 1998ccm, 154pk, 113kw - 182 B3.000
    COUPE (175_) | 11.1993-08.2000 2.0 20V (175AXC1A) - 1998ccm, 147pk, 108kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    CROMA
    CROMA (154_) | 12.1985-12.1996 2000 16V - 1995ccm, 137pk, 101kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC
    CROMA (154_) | 12.1985-12.1996 2000 i.e. (154.AM, 154.LM) - 1995ccm, 116pk, 85kw - 834 B.146, 154 C3.046
    DOBLO Buss
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.4 (263AXA1A) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    DOBLO Cargo
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.4 - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    DOBLO Flak/chassi
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.4 - 1368ccm, 95pk, 70kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 7
    DOBLO Minivan
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.2 (223AXA1A) - 1242ccm, 65pk, 48kw - 223 A5.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.6 16V (223AXD1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.6 Natural Power - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    DOBLO Skåpbil/minivan
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.2 (223ZXA1A) - 1242ccm, 65pk, 48kw - 223 A5.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.6 16V (223ZXD1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.6 Natural Power - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.6 Natural Power (223WXD1A) - 1596ccm, 92pk, 68kw - 182 B6.000
    DUNA
    DUNA (146_) | 01.1987-12.1991 60 1.1 - 1116ccm, 58pk, 43kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    DUNA (146_) | 01.1987-12.1991 70 1.3 - 1301ccm, 67pk, 49kw - 18 K4F, X 16 SZR, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M
    DUNA Weekend
    DUNA Weekend (146_) | 01.1987-12.1991 60 1.1 - 1116ccm, 58pk, 43kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    DUNA Weekend (146_) | 01.1987-12.1991 70 1.3 - 1301ccm, 67pk, 49kw - 18 K4F, X 16 SZR, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M
    FIORINO
    FIORINO (127_) | 10.1977-12.1987 900 - 903ccm, 45pk, 33kw - 100 GL.000
    FIORINO (147_) | 01.1980-08.1993 1.1 60 - 1116ccm, 55pk, 40kw - 146 A9.000
    FIORINO (147_) | 01.1980-08.1993 1.3 - 1301ccm, 67pk, 49kw - 146 A5.000
    FIORINO Minivan
    FIORINO Minivan (146_) | 01.1988-10.1992 1.1 (146C4) - 1116ccm, 54pk, 40kw - 146 A9.000
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.4 (225BXA1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    FIORINO Pick
    FIORINO Pick up (146_) | 01.1988-05.2001 1.3 - 1301ccm, 67pk, 49kw - 146 A5.000
    FIORINO Skåpbil/minivan
    FIORINO Skåpbil/minivan (146_) | 01.1988-05.2001 60 1.1 - 1116ccm, 54pk, 40kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    FIORINO Skåpbil/minivan (146_) | 01.1988-05.2001 70 1.3 - 1301ccm, 67pk, 49kw - 146 A5.000
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    IDEA
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.4 - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.4 16V - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    IDEA Van
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 1.4 (350BXA1A) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    MAREA
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.4 80 12V - 1370ccm, 80pk, 59kw - 182 A3.000, 182 A8.000, Y5A, AR 67106, AR 67601, LNP
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.6 - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.6 - 1581ccm, 92pk, 68kw - 185 A3.000
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.6 100 16V - 1581ccm, 103pk, 76kw - N57 D30 B, N63 B44 A, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A8.000, Y5A, AR 67106, AR 67601, LNP, 96V
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.6 100 16V Bipower - 1581ccm, 103pk, 76kw - 186 A4.000, 185 A3.000
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.6 16V - 1581ccm, 102pk, 75kw - 185 A3.000
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 1.8 115 16V - 1747ccm, 113pk, 83kw - N57 D30 B, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A8.000, Y5A, AR 67106, AR 67601, OM 6
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 2.0 150 20V - 1998ccm, 147pk, 108kw - N57 D30 B, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A8.000, Y5A, AR 67106, AR
    MAREA (185_) | 05.1996-02.2003 2.0 155 20V - 1998ccm, 154pk, 113kw - 182 B7.000
    MAREA Weekend
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.4 80 12V - 1370ccm, 80pk, 59kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.6 - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.6 100 16V - 1581ccm, 103pk, 76kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 1.8 115 16V - 1747ccm, 113pk, 83kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 2.0 150 20V - 1998ccm, 147pk, 108kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    MAREA Weekend (185_) | 09.1996-06.2003 2.0 155 20V - 1998ccm, 154pk, 113kw - 182 B7.000
    MULTIPLA
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 (186AXC1A, 186BMC1A, 186BXC1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 100 16V (186AXA1A) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 16V (186AGB1A) - 1596ccm, 95pk, 70kw - 182 B6.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 16V Bipower (186AMB1A) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 186 A4.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 16V Bipower (186AXC1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    MULTIPLA (186_) | 04.1999-06.2010 1.6 Blupower (186AMA1A) - 1581ccm, 95pk, 70kw - 186 A3.000
    MULTIPLA VAN
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 1.6 (186AXC1A, 186BMC1A, 186BXC1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    MULTIPLA VAN (186_) | 09.2000-06.2010 Bipower - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    PALIO
    PALIO (178_, 171_, 371_) | 04.1996-10.2003 1.2 - 1242ccm, 68pk, 50kw - 178 E2.000
    PALIO (178_, 171_, 371_) | 04.1996-10.2003 1.2 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000, 178 C4.066, 178 B7.045
    PALIO (178_, 171_, 371_) | 04.1996-10.2003 1.2 - 1242ccm, 73pk, 54kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 4HB,
    PALIO (178_, 171_, 371_) | 04.1996-10.2003 1.6 16V - 1581ccm, 100pk, 74kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 4HB,
    PALIO Weekend
    PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) | 04.1996-01.2012 1.2 - 1242ccm, 73pk, 54kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 4HB,
    PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) | 04.1996-01.2012 1.2 (178DYA1A, 178DXS1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000, 178 C4.066
    PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) | 04.1996-01.2012 1.6 16V - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) | 04.1996-01.2012 1.6 16V (178DXD1A) - 1581ccm, 100pk, 74kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 4HB,
    PANDA
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 - 999ccm, 50pk, 37kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 4x4 - 999ccm, 45pk, 33kw - 141 C2.000, 156 A2.246
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 4x4 - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100, 156 A3.100
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 4x4 - 999ccm, 50pk, 37kw - 156 A3.000
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 i.e. Cat - 999ccm, 45pk, 33kw - 141 C2.000, 156 A2.246
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000, 187 A1.000
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 4x4 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000, AR 33601, S50 B30 (306S1), 7A-FE, 136B, M 64.05S, M 64.06S, ANU, AMY, NSE, ZVSA, NSF, N
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 Trekking 4x4 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 750 - 770ccm, 34pk, 25kw - 156 A4.000, 156 A4.048
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 900 - 903ccm, 45pk, 33kw - 100 GL3.000, 146 A.000
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 900 - 899ccm, 40pk, 29kw - 1170 A1.046
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 950 - 965ccm, 48pk, 35kw - A 112 B1.054
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 950 4x4 - 965ccm, 48pk, 35kw - A 112 B1.054
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.1 (169.AXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 4x4 (169.AXB2A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 LPG (169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 Natural Power (169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 4x4 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1000 - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100, 156 A3.100
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1000 i.e - 999ccm, 45pk, 33kw - 141 C2.000, 156 A2.246
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 750 - 764ccm, 34pk, 25kw - 141 B.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.1 (169CXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 4x4 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 Bipower (169CXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 LPG - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 Natural Power - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PUNTO
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 55 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 A6.000, 176 B2.000
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 60 1.2 - 1242ccm, 58pk, 43kw - 176 A7.000
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 176 B1.000, 176 B4.000
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 75 1.2 - 1242ccm, 73pk, 54kw - 176 A8.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.2 Bipower (188BXA1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.2 Natural Power - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.2 Natural Power (188BXA1A) - 1242ccm, 52pk, 38kw - 188 A4.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.4 - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.8 130 HGT (188.738, .718) - 1747ccm, 130pk, 96kw - 183 A1.000, 188 A6.000
    PUNTO Cabriolet
    PUNTO Cabriolet (176_) | 04.1994-06.2000 60 1.2 - 1242ccm, 58pk, 43kw - 176 A7.000
    PUNTO Cabriolet (176_) | 04.1994-06.2000 60 1.2 (176AR_, 176BR_) - 1242ccm, 60pk, 44kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    PUNTO Skåpbil/halvkombi
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (188_) | 02.2000-10.2009 1.2 60 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PUNTO Van
    PUNTO Van (176_) | 04.1996-02.2000 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, 176 B2.000, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, A
    QUBO
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.4 (225AXA1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    SEICENTO /
    SEICENTO / 600 (187_) | 11.1997-01.2010 0.9 (187AXA, 187AXA1A) - 899ccm, 39pk, 29kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    SEICENTO / 600 (187_) | 11.1997-01.2010 1.1 (187AXB, 187AXB1A, 187AXC1A02) - 1108ccm, 54pk, 40kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    SEICENTO / 600 Skåpbil/halvkombi (287_) | 01.1998-01.2010 0.9 (187AXA) - 899ccm, 39pk, 29kw - 1170 A1.046
    SEICENTO / 600 Skåpbil/halvkombi (287_) | 01.1998-01.2010 1.1 (187CXB/C) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    STILO
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.4 16V - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.4 16V (192AXH1B, 192BXH1B) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.6 16V (192_XB1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 1.8 16V (192AXC1A, 192BXC1A) - 1747ccm, 133pk, 98kw - 192 A4.000
    STILO (192_) | 10.2001-12.2007 2.4 20V (192_XD1A, 192AXD12) - 2446ccm, 170pk, 125kw - 192 A2.000
    STILO Multi
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.4 16V - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.4 16V - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.6 16V - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 1.8 16V - 1747ccm, 133pk, 98kw - 192 A4.000
    STILO Multi Wagon (192_) | 01.2003-08.2008 2.4 20V (19245ZO) - 2446ccm, 167pk, 123kw - 192 A7.011
    STILO VAN
    STILO VAN (192_) | 10.2001-08.2008 1.4 (192DXH1B) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A1.000
    STRADA Pick-up
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.2 - 1242ccm, 73pk, 54kw - 178 B5.000
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.2 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    TIPO
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 1.1 (160.AA) - 1108ccm, 56pk, 41kw - 4AB, NAT, NAV, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4EA, 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 12
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 1.8 i.e.16V Sport - 1756ccm, 136pk, 100kw - 160 A5.000
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 2.0 16V (160.AV) - 1995ccm, 146pk, 107kw - 160 A8.046
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 2.0 i.e. 16V Sport (160.EF) - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    UNO
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.0 (146E) - 999ccm, 42pk, 31kw - 156 A2.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.1 - 1108ccm, 58pk, 43kw - 146 A4.048, 160 A3.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.1 - 1108ccm, 56pk, 41kw - 160 A3.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 0.9 - 903ccm, 46pk, 34kw - 146 A.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 0.9 - 903ccm, 45pk, 33kw - 146 A.000, 146 A1.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 1.0 (146A.ED) - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100, 156 A2.048
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 i.e. 1.0 (146E, 146A) - 999ccm, 45pk, 33kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 156 A2.
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 50 1.1 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 50 i.e. 1.1 - 1116ccm, 49pk, 36kw - 146 C3.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 60 1.1 - 1108ccm, 57pk, 42kw - 160 A3.000
    UNO Skåp
    UNO Skåp (146_) | 02.1988-07.1996 45 0.9 - 903ccm, 45pk, 33kw - 146 A.000, 146 A1.000
    FORD
    GALAXY I
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - BTB
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.8 i V6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA, AMY
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.8 i V6 4x4 - 2792ccm, 174pk, 128kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, AAA, 2L, P8C (XUD11
    GALAXY MK
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 1.9 TDi - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ANU
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 1.9 TDi - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 2.8 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    INNOCENTI
    ELBA
    ELBA | 08.1991-12.1996 1.3 (146CW) - 1301ccm, 67pk, 49kw - 146 A5.000
    KORAL
    KORAL | 01.1990-12.1992 45 - 903ccm, 45pk, 33kw - 100 GL 064
    LADA
    LARGUS
    LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) | 03.2012-??? 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) - 1598ccm, 84pk, 62kw - K7M
    LANCIA
    A 112
    A 112 | 03.1978-12.1986 1.0 Abarth (A112B2/5) - 1050ccm, 69pk, 51kw - A112 A2.000
    A 112 | 03.1978-12.1986 1.0 LX (A112) - 965ccm, 48pk, 35kw - A112 B1.000
    DEDRA
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 1.6 16V (835EI) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 1.8 16V LE (835FG) - 1747ccm, 113pk, 83kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 1.8 GT 16V (835EH) - 1747ccm, 131pk, 96kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 1.8 i.e. (835AT) - 1756ccm, 90pk, 66kw - 835 C5.000
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 16V (835ED) - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 HF Integrale (835AP) - 1995ccm, 169pk, 124kw - 835 A7.046
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 i.e. (835AL) - 1995ccm, 113pk, 83kw - 835 A5.046
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 i.e. Turbo (835AR) - 1995ccm, 162pk, 119kw - 835 A8.046
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 i.e. Turbo Integrale (835AO) - 1995ccm, 165pk, 121kw - 835 A7.000
    DEDRA (835_) | 04.1989-07.1999 2.0 Turbo (835AQ) - 1995ccm, 177pk, 130kw - 835 A8.000
    DEDRA SW
    DEDRA SW (835_) | 07.1994-07.1999 1.6 16V (835EI) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    DEDRA SW (835_) | 07.1994-07.1999 1.8 16V LE (835FG) - 1747ccm, 113pk, 83kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DEDRA SW (835_) | 07.1994-07.1999 1.8 GT 16V (835EH) - 1747ccm, 131pk, 96kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DEDRA SW (835_) | 07.1994-07.1999 2.0 16V (835ED) - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    DEDRA SW (835_) | 07.1994-07.1999 2.0 Integrale (835ED) - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    DELTA I
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 1.5 (831AB.025) - 1498ccm, 86pk, 63kw - 831 A1.000, 831 B1.000
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 16V HF Evo II Integrale (831.AB) - 1995ccm, 215pk, 158kw - 831 E5.000
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 16V HF Evo Integrale (831AB.000) - 1995ccm, 205pk, 151kw - 831 E5.000
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 16V HF Evo Integrale (831AB.027) - 1995ccm, 211pk, 155kw - 831 E5.000, 831 E5.046
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 16V HF Integrale (831AB.026) - 1995ccm, 196pk, 144kw - 831 D5.000
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 HF Integrale (831AB.019) - 1995ccm, 166pk, 122kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 831 D1.000, 828 B4.000, 831 B1.000, 814
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 2.0 HF Integrale (831AB.024S, 831AB.028) - 1995ccm, 177pk, 130kw - 831 C5.046
    DELTA II
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 1.6 i.e. (836AP) - 1581ccm, 90pk, 66kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 1.6 i.e. 16V (836AO) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 1.8 i.e. 16V (836AQ) - 1747ccm, 113pk, 83kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 1.8 i.e. 16V GT (836AR) - 1747ccm, 131pk, 96kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 2.0 16V (836AA, 836CA) - 1995ccm, 139pk, 102kw - 836 A3.000
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 2.0 16V Turbo (836AB) - 1995ccm, 186pk, 137kw - 836 A2.000
    DELTA II (836_) | 06.1993-08.1999 2.0 16V Turbo (836AS) - 1995ccm, 193pk, 142kw - 175 A4.000
    KAPPA
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 2.0 16V Turbo (838AB1AA) - 1995ccm, 205pk, 151kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 2.0 20V (838AA1AA) - 1998ccm, 146pk, 107kw - 838 A1.000
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 2.0 20V (838AG1AA, 838AG11A) - 1998ccm, 155pk, 114kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 2.0 20V Turbo (838AM1AA) - 1998ccm, 220pk, 162kw - 175 A3.000
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) - 2446ccm, 175pk, 129kw - 838 A2.000, 838 A2.027
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA) - 2959ccm, 204pk, 150kw - 838 B.000
    KAPPA Coupé
    KAPPA Coupé (838_) | 09.1996-03.2001 2.0 16V Turbo (838CB) - 1995ccm, 205pk, 151kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, 838 A6.000
    KAPPA Coupé (838_) | 09.1996-03.2001 2.0 20V Turbo (838CM) - 1998ccm, 220pk, 162kw - 175 A3.000
    KAPPA Coupé (838_) | 09.1996-03.2001 2.4 20V (838CC) - 2446ccm, 175pk, 129kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, 838 A6.000
    KAPPA Coupé (838_) | 09.1996-03.2001 3.0 24V (838CD, 838CD11A) - 2959ccm, 204pk, 150kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, 838 A6.000
    KAPPA SW
    KAPPA SW (838_) | 07.1996-10.2001 2.0 16V Turbo (838BB1AA) - 1995ccm, 205pk, 151kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    KAPPA SW (838_) | 07.1996-10.2001 2.0 20V (838BG1AA) - 1998ccm, 155pk, 114kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A6.000
    KAPPA SW (838_) | 07.1996-10.2001 2.0 20V Turbo (838BM1AA) - 1998ccm, 220pk, 162kw - 175 A3.000
    KAPPA SW (838_) | 07.1996-10.2001 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) - 2446ccm, 175pk, 129kw - 838 A2.000
    KAPPA SW (838_) | 07.1996-10.2001 3.0 24V (838BD11A) - 2959ccm, 204pk, 150kw - 838 A2.000, 838 B.000
    LYBRA
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.6 - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.6 16V (839AXA1A) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) - 1747ccm, 131pk, 96kw - 839 A4.000, 839 A7.000, 839 A9.000
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 2.4 20V (839.CXM1A) - 2446ccm, 170pk, 125kw - 192 A2.000
    LYBRA SW
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.6 (839.BXF1A) - 1596ccm, 103pk, 76kw - 182 B6.000
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.6 16V (839BXA1A) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    LYBRA SW (839_) | 07.1999-10.2005 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) - 1747ccm, 131pk, 96kw - 839 A4.000, 839 A7.000
    MUSA
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.4 (350.AXA11, 350.AXA1A) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A 1.000
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.4 (350.AXE1A) - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    PRISMA
    PRISMA (831_) | 01.1983-02.1992 1.5 (831AB) - 1498ccm, 86pk, 63kw - 831 A1.000
    PRISMA (831_) | 01.1983-02.1992 1.5 (831AB) - 1498ccm, 75pk, 55kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 828 B4.000, 8144.91, 834 F1.000, 8144.9
    PRISMA (831_) | 01.1983-02.1992 2.0 i.e. Allhjulsdrift (831AB) - 1995ccm, 115pk, 85kw - 831 B4.000
    THEMA
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 16V (834FA) - 1995ccm, 150pk, 110kw - 834 F1.000
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 16V (834FA) - 1995ccm, 152pk, 112kw - J8S 704, 828 B4.000, 834 F1.000, 828 D3.000, 828 B1.000, 828 B7.000, 547/1, OM 651.940, 134 AS.000,
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 16V Turbo (834AC) - 1995ccm, 181pk, 133kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 831 D1.000, 828 B4.000, 831 B1.000, 814
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 16V Turbo (834GC, 834FC) - 1995ccm, 201pk, 148kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 828 B4.000, 834 F1.000, 8144.97 Y, J8S 784, 828 B.000, 828 D3.0
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 i.e. 16V (834AA) - 1995ccm, 147pk, 108kw - 834 B2.000
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2000 i.e. 16V (834AI) - 1995ccm, 141pk, 104kw - 834 B2.246
    THEMA SW
    THEMA SW (834_) | 03.1987-07.1994 2000 16V (834FA) - 1995ccm, 152pk, 112kw - 834 F1.000
    THEMA SW (834_) | 03.1987-07.1994 2000 i.e. 16V (834AA) - 1995ccm, 147pk, 108kw - 834 B2.000
    THEMA SW (834_) | 03.1987-07.1994 2000 i.e. 16V (834AI) - 1995ccm, 141pk, 104kw - 834 B2.246
    THEMA SW (834_) | 03.1987-07.1994 2000 i.e. 16V Turbo (834AC) - 1995ccm, 181pk, 133kw - 834 C1.000
    THEMA SW (834_) | 03.1987-07.1994 2000 Turbo 16V (834GC, 834FC) - 1995ccm, 201pk, 148kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 828 B4.000, 8144.91, 834 F1.000, 8144.97 Y, J8S 784, 828 B.000,
    THESIS
    THESIS (841_) | 07.2002-07.2009 2.0 Turbo (841AXA1B03) - 1998ccm, 185pk, 136kw - 841 E.000
    THESIS (841_) | 07.2002-07.2009 2.4 (841AXB1B00) - 2446ccm, 170pk, 125kw - 841 D.000
    THESIS (841_) | 07.2002-07.2009 3.0 V6 (841AXC1101) - 2959ccm, 215pk, 158kw - 841 A.000
    Y
    Y (840_) | 11.1995-09.2003 1.1 (840AE) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    Y (840_) | 11.1995-09.2003 1.2 (840AA, 840AF1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    Y (840_) | 11.1995-09.2003 1.4 12V (840AB) - 1370ccm, 80pk, 59kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, 838 A6.000, 840 A2.000
    Y (840_) | 11.1995-09.2003 1.4 12V (840AC) - 1370ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    Y10
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire (156AA) - 999ccm, 45pk, 33kw - 156 A2.246, 156 A2.000
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire (156AA, 156AD) - 999ccm, 50pk, 37kw - K12B, M51 D25 (256T1), M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.942, OM 617.
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire (156B, 156AD) - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire Allhjulsdrift (156.AD) - 999ccm, 44pk, 32kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 828 B4.000, 8144.91, 834 F1.000, 8144.97 Y, J8S 784
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire Allhjulsdrift (156AA) - 999ccm, 50pk, 37kw - 156 A2.000
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire Allhjulsdrift (156AE) - 999ccm, 45pk, 33kw - 156 A2.246, 156 A2.000
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.0 Fire Catalytic-Conv (156AE) - 999ccm, 45pk, 33kw - 156 A2.246
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 Fire (156AG) - 1108ccm, 54pk, 40kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 Fire Allhjulsdrift (156AG) - 1108ccm, 54pk, 40kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 i.e Fire (156AC) - 1108ccm, 57pk, 42kw - 156 C.000
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 i.e Fire Allhjulsdrift (156AC) - 1108ccm, 57pk, 42kw - 156 C.000
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 i.e. Fire (156AG) - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    Y10 (156_) | 03.1985-12.1995 1.1 i.e. Fire Allhjulsdrift (156AG) - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    YPSILON
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.2 (843.AXA1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.4 16V (843.AXC11, 843.AXC1B, 843.AXC1A) - 1368ccm, 95pk, 70kw - 843 A 1.000
    MERCEDES-BENZ
    V-KLASS
    V-KLASS (638/2) | 09.1996-07.2003 V 280 (638.244, 638.294) - 2792ccm, 174pk, 128kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AF, AFB, AKN, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960, ACD, X
    V-KLASS Skåp
    V-KLASS Skåp (638/2) | 08.1996-07.2003 V 280 (638.244) - 2792ccm, 174pk, 128kw - M 104.900
    MITSUBISHI
    CARISMA
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.9 DI-D (DA5A) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q1
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.9 DI-D (DA5A) - 1870ccm, 115pk, 85kw - F9Q2
    CARISMA Sedan
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.9 DI-D (DA5A) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q1
    SPACE STAR
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.9 DI-D (DG4A) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q1
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.9 DI-D (DG4A) - 1870ccm, 115pk, 85kw - F9Q2
    NISSAN
    INTERSTAR Buss
    INTERSTAR Buss (X70) | 04.2002-03.2011 dCi 80 - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    INTERSTAR Skåp
    INTERSTAR Skåp (X70) | 04.2002-08.2006 dCi 80 - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    MICRA II
    MICRA II (K11) | 08.1992-02.2003 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - TD15
    PRIMASTAR Buss
    PRIMASTAR Buss (X83) | 03.2001-08.2006 dCi 100 - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    PRIMASTAR Buss (X83) | 03.2001-08.2006 dCi 80 - 1870ccm, 80pk, 60kw - F9Q 762
    PRIMASTAR Flak/chassi
    PRIMASTAR Flak/chassi (X83) | 07.2002-08.2006 1.9 dCi 100 - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    PRIMASTAR Skåp
    PRIMASTAR Skåp (X83) | 09.2002-??? 1.9 dCi 100 - 1870ccm, 100pk, 74kw - F9Q 760
    PRIMASTAR Skåp (X83) | 09.2002-??? 1.9 dCi 80 - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 762
    OPEL
    MOVANO A
    MOVANO A Buss (X70) | 07.1998-12.2006 1.9 DTI (JD) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 770
    MOVANO A Buss (X70) | 07.1998-12.2006 1.9 DTI (JD) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    MOVANO A Skåp (X70) | 01.1999-12.2006 1.9 DTI (FD) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 770
    MOVANO A Skåp (X70) | 01.1999-12.2006 1.9 DTI (FD) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    VIVARO A
    VIVARO A Buss (X83) | 08.2001-07.2014 1.9 DI (F7, J7, A07) - 1870ccm, 80pk, 60kw - F9Q 762
    VIVARO A Buss (X83) | 08.2001-07.2014 1.9 DTI (F7, J7, A07) - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    VIVARO A Flak/chassi (X83) | 02.2001-07.2014 1.9 Di - 1870ccm, 82pk, 60kw - RF, 4A-FE, BP, BP Turbo, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, XUD9SD, F3N 708, 4 ZD1, 4 JG
    VIVARO A Flak/chassi (X83) | 02.2001-07.2014 1.9 DTI - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    VIVARO A Skåp (X83) | 08.2001-07.2014 1.9 DI (F7) - 1870ccm, 80pk, 60kw - F9Q 762
    VIVARO A Skåp (X83) | 08.2001-07.2014 1.9 DTI (F7) - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    PEUGEOT
    1007
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    106 I
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 1
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.3 - 1294ccm, 98pk, 72kw - TU2J2
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDX (TU3MC)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 D - 1361ccm, 50pk, 37kw - K9Y (TUD3Y)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.4 Le Mans - 1361ccm, 94pk, 69kw - KFZ (TU3FJ2/Z)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.5 D - 1527ccm, 58pk, 43kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.5 D - 1527ccm, 54pk, 40kw - VJY (TUD5)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.6 - 1587ccm, 103pk, 76kw - NFY (TU5J2)
    106 I (1A, 1C) | 08.1991-04.1996 1.6 - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    106 II
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.0 i - 954ccm, 50pk, 37kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.0 i - 954ccm, 45pk, 33kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.1 i - 1124ccm, 54pk, 40kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.5 D - 1527ccm, 55pk, 40kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - VJY (TUD5), VJZ (TUD5), VJX (TUD5B)
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 i - 1587ccm, 89pk, 65kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.6 i - 1587ccm, 101pk, 74kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    106 Van
    106 Van I Skåpbil/halvkombi (1S_) | 08.1991-03.1996 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    106 Van I Skåpbil/halvkombi (1S_) | 08.1991-03.1996 1.4 D - 1360ccm, 50pk, 37kw - K9Y (TUD3Y)
    106 Van II Skåpbil/halvkombi (1S_) | 04.1996-03.2001 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - CDY (TU9M), TU9
    106 Van II Skåpbil/halvkombi (1S_) | 04.1996-03.2001 1.5 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - VJX (TUD5B)
    106 Van II Skåpbil/halvkombi (1S_) | 04.1996-03.2001 1.5 D - 1527ccm, 55pk, 40kw - VJY (TUD5)
    205 I
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.1 CJ - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 - 1360ccm, 68pk, 50kw - K1D (TU3A)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1D (TU3A)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.4 CJ Cat - 1361ccm, 60pk, 44kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 II
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 44pk, 32kw - CDY (TU9M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 50pk, 37kw - CDZ (TU9M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - TU9
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.3 Rallye - 1294ccm, 101pk, 74kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1D (TU3A)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 68pk, 50kw - K1D (TU3A)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 84pk, 62kw - K2B (TU3S)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M), KDX (TU3MC), TU32
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KFX (TU3JP), KDZ (TU3M)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.4 Cat - 1360ccm, 60pk, 44kw - KAY (TU3CP)
    205 Skåpbil/halvkombi
    205 Skåpbil/halvkombi | 02.1983-07.1990 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - H1B (TU1)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.0 - 954ccm, 45pk, 33kw - TU9
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.1 - 1124ccm, 54pk, 40kw - HFY (TU1JP)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFZ (TU1JP)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 CNG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3A)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 LPG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3JP)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.6 8V - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFZ (TU5JP)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.6 i - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    206 Sedan
    206 Sedan | 03.2007-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP), KFV (TU3A)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP)
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP), KFV (TU3A)
    206 Van
    206 Van | 04.1999-03.2009 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFZ (TU1JP)
    206+
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A)
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 i - 1360ccm, 73pk, 54kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 i (2LKFWA, 2MKFWA) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3A)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3A), KFW (TU3A)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 BiFuel - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A)
    207 Sedan
    207 Sedan | 12.2007-12.2012 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFV (TU3A)
    207 Skåpbil/halvkombi
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.4 - 1360ccm, 74pk, 54kw - KFV (TU3A)
    207 SW
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.4 LPG - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A)
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.4 SL - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.6 - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.6 SR - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 S16 - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 S16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX,
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.6 - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    306 Cabriolet
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.6 - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.6 - 1587ccm, 98pk, 72kw - NFT (TU5JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 S16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 S16 - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFY (XU10J4Z), RFT (XU10J4)
    306 Skåp
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    306 Skåpbil/halvkombi
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDY (TU1M)
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    307 SW
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    309 I
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - K1D (TU3A)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.4 - 1360ccm, 84pk, 62kw - K2B (TU3S)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    309 II
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M), KDZ (TU3M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.4 - 1360ccm, 67pk, 49kw - XK, K1D (TU3A), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-L, 1C, 4A-FE, K9K 892, XC6, 2T-G, 3K
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI 16V - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI 16V - 1905ccm, 147pk, 108kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-L, 1C, 4A-FE, K9K 892, XC6, 2T-G, 3K
    309 Skåpbil/halvkombi
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDY (TU3M)
    405 I
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 4x4 - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Sport MI-16 - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Sport MI-16 - 1905ccm, 147pk, 108kw - DFW (XU9J4Z)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 SPort MI-16 4x4 - 1905ccm, 147pk, 108kw - DFW (XU9J4Z)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 Allhjulsdrift - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    405 II
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3MC)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.4 - 1360ccm, 79pk, 58kw - KDX (TU3MC)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 MI-16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 T 16 X4 - 1998ccm, 196pk, 144kw - RGZ (XU10J4TE/Z)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KDX (TU3MC)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 4x4 - 1998ccm, 196pk, 144kw - RGZ (XU10J4TE/Z)
    605
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.5 Turbo Diesel - 2446ccm, 129pk, 95kw - THY (DK5ATE)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 - 2963ccm, 200pk, 147kw - SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 SV 24 - 2963ccm, 200pk, 147kw - UKZ (ZPJ4/Z)
    BIPPER
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    BIPPER TEPEE
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    BOXER Buss
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - T8A (DJ5T)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 TD 4x4 - 2446ccm, 103pk, 76kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI - 2446ccm, 107pk, 79kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    BOXER Flak/chassi
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - T8A (DJ5T)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    BOXER Skåp
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.5 D - 2446ccm, 86pk, 63kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.5 D 4x4 - 2446ccm, 86pk, 63kw - T9A (DJ5)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.5 TD - 2446ccm, 103pk, 76kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.5 TDI 4x4 - 2446ccm, 107pk, 79kw - THX (DJ5TED)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFW (TU3JP)
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER ORIGIN
    PARTNER ORIGIN Minivan (G_) | 07.2008-12.2013 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    PARTNER ORIGIN Skåpbil/minivan (G_) | 08.2008-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.4 BiFuel - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.4 CNG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP)
    PORSCHE
    928
    928 | 09.1977-11.1995 5.0 GT - 4957ccm, 330pk, 243kw - M 28.47
    928 | 09.1977-11.1995 5.0 S - 4957ccm, 272pk, 200kw - M 28.43, M 28.44
    928 | 09.1977-11.1995 5.0 S - 4957ccm, 288pk, 212kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    928 | 09.1977-11.1995 5.0 S, S4 - 4957ccm, 320pk, 235kw - M 28.41, M 28.42
    928 | 09.1977-11.1995 5.0 S4 Cat - 4957ccm, 320pk, 235kw - M 28.41, M 28.42
    944
    944 | 06.1981-07.1991 2.5 S - 2479ccm, 190pk, 140kw - M 44.40
    944 | 06.1981-07.1991 3.0 S2 - 2990ccm, 211pk, 155kw - M 44.41
    944 Cabriolet
    944 Cabriolet | 12.1988-07.1991 3.0 S2 - 2990ccm, 211pk, 155kw - M 44.41
    968
    968 | 06.1991-11.1995 3.0 - 2990ccm, 239pk, 176kw - M 44.43, M 44.44
    968 Cabriolet
    968 Cabriolet | 06.1991-11.1995 3.0 - 2990ccm, 239pk, 176kw - M 44.43, M 44.44
    RENAULT
    11
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.1 (B/C371) - 1108ccm, 48pk, 35kw - C1E 715, C1E 720
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.2 (B37S, C375) - 1237ccm, 55pk, 40kw - C1G 700, C1G 710
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.4 - 1397ccm, 58pk, 43kw - C2J 720
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (B/C372, B/C37C) - 1397ccm, 60pk, 44kw - C1J 715, C2J 730
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (B/C373) - 1397ccm, 72pk, 53kw - C2J 717, C2J 755
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (B/C373) - 1397ccm, 68pk, 50kw - C2J 718, C2J 757
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (B/C373, B/C37R) - 1397ccm, 67pk, 49kw - C2J 720, C2J 766, C2J 767, C2J 768
    11 Skåpbil/halvkombi
    11 Skåpbil/halvkombi (S37_) | 03.1983-12.1988 1.1 (S371) - 1108ccm, 48pk, 35kw - C1E 715, C1E 720
    11 Skåpbil/halvkombi (S37_) | 03.1983-12.1988 1.2 (S37S) - 1237ccm, 55pk, 40kw - C1G 700, C1G 710
    11 Skåpbil/halvkombi (S37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (S372) - 1397ccm, 60pk, 44kw - C1J 715, C2J 730
    11 Skåpbil/halvkombi (S37_) | 03.1983-12.1988 1.4 (S373) - 1397ccm, 68pk, 50kw - C2J 768
    12
    12 (117_) | 10.1969-03.1983 1.4 (1179) - 1397ccm, 67pk, 49kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, B
    19 I
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 700
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - J2, M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, OM
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.4 (B/C53P) - 1397ccm, 58pk, 43kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 828 B4.000, 834 F1.000, 8144.97 Y, J8S 784, 828 B.000, 828 D3.0
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.4 Cat (B/C532) - 1390ccm, 58pk, 43kw - C3J 710
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.8 16V - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 700
    19 I (B/C53_) | 01.1988-09.1994 1.8 16V (B/C53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 I Cabriolet (D53_) | 07.1991-04.1992 1.8 16V (D53D) - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 704, F7P 700
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.2 - 1237ccm, 54pk, 40kw - C1G 730
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.4 - 1390ccm, 79pk, 58kw - E6J 700
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.4 - 1390ccm, 78pk, 57kw - E6J 700, E6J 701
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.4 (L532, L53P) - 1390ccm, 58pk, 43kw - C3J 710, C2J 772
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.8 16V - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 700
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.8 16V (L53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 I Skåpbil/halvkombi (S53_) | 01.1988-12.1992 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - E6J 700
    19 II
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - J8S 711, B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (158
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.4 (B/C532) - 1390ccm, 58pk, 43kw - C3J 710
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.4 (B/C535) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 742
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 16V (B/C53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 II Cabriolet (D53_, 853_) | 04.1992-06.1996 1.8 16V (D53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 II Cabriolet (D53_, 853_) | 04.1992-06.1996 1.8 16V (D53D) - 1764ccm, 137pk, 101kw - F7P 704
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.4 - 1390ccm, 78pk, 57kw - E6J 700
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - E7J 706
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.4 (532) - 1390ccm, 58pk, 43kw - C3J 710
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.4 (L535) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 742
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.8 16V (L53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    19 II Skåpbil/halvkombi (S53_) | 03.1992-12.1995 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - E6J 700
    21
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 2.0 (B48R/Y) - 1995ccm, 135pk, 99kw - J7R 740
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 2.0 4x4 (B48R/Y) - 1995ccm, 135pk, 99kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    21 (B48_) | 07.1989-06.1994 2.0 TXi - 1995ccm, 136pk, 100kw - J7R 740, J7R 754
    21 Kombi
    21 Kombi (K48_) | 03.1986-09.1995 2.0 (K48R) - 1995ccm, 135pk, 99kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.048, 138 C3.048, 149
    21 Sedan
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 2.0 (L48R) - 1995ccm, 135pk, 99kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.048, 138 C3.048, 149
    21 Sedan (L48_) | 03.1986-08.1994 2.0 4x4 (L48R) - 1995ccm, 135pk, 99kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    25
    25 (B29_) | 04.1984-12.1993 2.0 12V - 1995ccm, 140pk, 103kw - J7R 720, J7R 721
    25 (B29_) | 04.1984-12.1993 2.0 12V (B294) - 1995ccm, 135pk, 99kw - J7R 726
    4
    4 (112_) | 04.1962-06.1993 1.0 (112C) - 956ccm, 34pk, 25kw - K12B, M51 D25 (256T1), B6D (XU5JA), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 60
    5 Skåpbil/halvkombi
    5 Skåpbil/halvkombi (238_) | 01.1972-12.1985 1.1 - 1108ccm, 45pk, 33kw - 688 713, C1E 726, C1E 750, C1E 752, C1E 754
    9
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.1 (L421) - 1108ccm, 48pk, 35kw - C1E 715, C1E 720
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.2 (L42S) - 1237ccm, 54pk, 40kw - BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, C1G 700, C1G 710, 171 (XU5S), 106E (XN1A), 155 (XD3), B
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.4 - 1397ccm, 58pk, 43kw - C2J 720
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.4 (L422, L42C) - 1397ccm, 60pk, 44kw - C1J 715, C1J 792, C1J 796, C2J 730
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.4 (L423) - 1397ccm, 72pk, 53kw - C2J 717, C2J 755
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.4 (L423, L42R) - 1397ccm, 67pk, 49kw - C2J 720, C2J 766, C2J 767, C2J 768
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.4 Automatik (L423) - 1397ccm, 68pk, 50kw - C2J 718, C2J 757
    CLIO I
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.1 - 1108ccm, 46pk, 34kw - J8S 711, B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (158
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.2 (B/C/S572) - 1171ccm, 60pk, 44kw - E5F 710
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) - 1171ccm, 58pk, 43kw - E7F 700, E7F 708, E7F 750
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.2 (B/C57R, B575, B57A) - 1171ccm, 54pk, 40kw - E7F 700, E7F 708, E7F 750, E7F 706, E7F 704
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.4 - 1390ccm, 78pk, 57kw - E6J 712, E6J 713, E6J 760
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - E7J 710, E7J 711
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.4 (B/C57T, B/C57Y) - 1390ccm, 79pk, 58kw - E7J 601, E7J 718, E7J 719, E7J 754
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.4 (B57J, C57J, B57P) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 756, E7J 757, E6J 718
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.8 16V (C57D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 722
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 Williams (B/C57M) - 1998ccm, 147pk, 108kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    CLIO I Skåpbil/halvkombi (S57_) | 01.1991-09.1998 1.2 - 1171ccm, 54pk, 40kw - E7F 706
    CLIO I Skåpbil/halvkombi (S57_) | 01.1991-09.1998 1.2 - 1171ccm, 60pk, 44kw - E7F 750, E5F 710
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) - 1390ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.6 (B/CB0D, BB00) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 dTi (B/CB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 DTi (SB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 1.9 dTi (JE0M) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 722
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.2 12V TD (JE0E, JE0H, JE0P) - 2188ccm, 113pk, 83kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6.000,
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 2.2 D - 2188ccm, 114pk, 84kw - G8T 716
    ESPACE IV
    ESPACE IV (JK0/1_) | 11.2002-12.2015 1.9 dCi (JK0U) - 1870ccm, 116pk, 85kw - F9Q 820
    ESPACE IV (JK0/1_) | 11.2002-12.2015 1.9 dCi (JK0U, JK0G) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 680, F9Q 820, F9Q 826
    EXPRESS Skåpbil/minivan
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.0 - 956ccm, 37pk, 27kw - C1C 706
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.1 - 1108ccm, 46pk, 34kw - C1E 750
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 (F402) - 1397ccm, 58pk, 43kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 (F40D) - 1390ccm, 79pk, 58kw - E7J 728
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 (F40M) - 1397ccm, 60pk, 44kw - C2J 784
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 (F40U, F40V) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 720, E7J 724, E7J 726, E7J 773
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 (F40Y, F40A, F40V) - 1390ccm, 58pk, 43kw - E7J 720, E6J 734, E6J 738
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.4 Cat (F407) - 1390ccm, 58pk, 43kw - C3J 700, C3J 702, C3J 760, C3J 762
    GRAND SCÉNIC
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 116pk, 85kw - F9Q 818, F9Q 812, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 812
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.9 dCi (JM14) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-06.2009 1.9 dCi (JM15) - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q E 804
    GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) | 02.2009-09.2016 1.9 dCi (JZ0J, JZ0N, JZ1K, JZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) - 1390ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dCi 4x4 - 1870ccm, 84pk, 62kw - F9Q 790
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dCi 4x4 (KC0V) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (KC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO /
    KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 750
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) - 1390ccm, 75pk, 55kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dCi (FC0V) - 1870ccm, 84pk, 62kw - F9Q 790
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dCi 4x4 (FC0V) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dCi 4x4 (FC0V) - 1870ccm, 84pk, 62kw - F9Q 790
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (FC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO Express (FW0/1_) | 02.2008-??? 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 750
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.9 dCi (B56W) - 1870ccm, 107pk, 79kw - F9Q 718
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.9 dTi (B56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - N7Q 700, N7Q 704
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 16V (B56D, B56M) - 1948ccm, 139pk, 102kw - BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY (XU7JP4), M 64.21S, M 64.21, M 64.2
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.2 D (B56F/2) - 2188ccm, 83pk, 61kw - G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.2 dT (B569) - 2188ccm, 113pk, 83kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.9 dCi (K56W) - 1870ccm, 107pk, 79kw - F9Q 718
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.9 dTi (K56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.0 16V (K56D, K56M) - 1948ccm, 139pk, 102kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.2 D (K56F/2, S56F) - 2188ccm, 83pk, 61kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.2 dT (K569) - 2188ccm, 113pk, 83kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    LAGUNA II
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi - 1870ccm, 107pk, 79kw - F9Q 718, F9Q 754
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG05) - 1870ccm, 92pk, 68kw - F9Q 664
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG08, BG0G) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 650, F9Q 670, F9Q 674, F9Q 750
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCI (BG0E) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 752
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG0R, BG0E) - 1870ccm, 100pk, 74kw - F9Q 754
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG12) - 1870ccm, 116pk, 85kw - F9Q 750, F9Q 758, F9Q 759
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG13) - 1870ccm, 125pk, 92kw - F9Q 750, F9Q 758
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG1A, BG1V) - 1870ccm, 130pk, 96kw - F9Q 758, F9Q 759
    LAGUNA II (BG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 670, F9Q 674, F9Q 758
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi - 1870ccm, 90pk, 66kw - F9Q 664
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi - 1870ccm, 125pk, 92kw - F9Q 750
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi - 1870ccm, 107pk, 79kw - F9Q 754
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG05) - 1870ccm, 92pk, 68kw - F9Q 664
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCI (KG0E) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 752
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG0E, KG0R) - 1870ccm, 100pk, 74kw - F9Q 752
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG0G) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 670, F9Q 674, F9Q 750
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG12) - 1870ccm, 116pk, 85kw - F9Q 758, F9Q 759
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 674, F9Q 758
    LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) | 03.2001-12.2007 1.9 dCi (KG1V) - 1870ccm, 130pk, 96kw - F9Q 758, F9Q 759
    LOGAN EXPRESS
    LOGAN EXPRESS (US_) | 04.2007-??? 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN I
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710
    LOGAN I (LS_) | 09.2004-06.2015 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 710
    LOGAN I Kombi (KS_) | 04.2007-06.2015 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 710
    LOGAN/STEPWAY II
    LOGAN/STEPWAY II (L8_) | 11.2013-??? 1.6 - 1598ccm, 82pk, 60kw - K7M 812
    MASTER II
    MASTER II Buss (JD) | 12.1997-01.2010 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    MASTER II Buss (JD) | 12.1997-01.2010 1.9 dTI (JD0L, JD1L) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 770
    MASTER II Skåp (FD) | 12.1997-03.2010 1.9 dCi 80 (FD0P) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 774, F9Q 772
    MASTER II Skåp (FD) | 12.1997-03.2010 1.9 dTI (FD0L) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 770
    MEGANE CC
    MEGANE CC (EZ0/1_) | 06.2010-08.2015 1.9 dCi (EZ0J, EZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.4 e (BA0E, BA0V) - 1390ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.4 Eco (BA0T) - 1390ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.6 e (BA0F, BA0S) - 1598ccm, 90pk, 66kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.6 i (BA0L) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dCi (BA05, BA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dTi (BA08, BA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dTi (BA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 16V (BA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 1.6 e (EA0F) - 1598ccm, 90pk, 66kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V (EA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.4 (LA0E, LA0V) - 1390ccm, 75pk, 55kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700, N7U 701, D7F 730
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - K7M 704
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.6 e (LA0F, LA0S) - 1598ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, K7M 720, F8Q 784,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.6 i (LA0L) - 1598ccm, 75pk, 55kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dCi (LA05) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dCi (LA05, LA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733, F9Q 738
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.6 e (DA0F) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, 14 K2F, 18 K4K, 2
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 DCi - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dCi (DA05, DA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dTi (DA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 16V (DA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, F3R 750, F3R 751,
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.4 e (KA0V) - 1390ccm, 75pk, 55kw - E7J 626
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.6 e (KA0F) - 1598ccm, 90pk, 66kw - K7M 702, K7M 703
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dCi (KA05, KA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733, F9Q 738
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    Megane I
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.9 dCi (KA05) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.9 dCi (KA05) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE II
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 90pk, 66kw - F9Q 808
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 92pk, 68kw - F9Q 808
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 115pk, 85kw - F9Q 818, F9Q 800, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 818, F9Q 804
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) | 09.2002-12.2009 1.9 dCi (BM0G, CM0G) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 800
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 800
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 804, F9Q 803
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 115pk, 85kw - F9Q 818, F9Q 800, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) | 09.2003-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi - 1870ccm, 90pk, 66kw - F9Q 808
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi - 1870ccm, 92pk, 68kw - F9Q 808
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 818, F9Q 804
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi (KM14) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi (KM14) - 1870ccm, 115pk, 85kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 800
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.9 dCi - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 804, F9Q 803
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.9 dCi - 1870ccm, 90pk, 66kw - F9Q 808
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.9 dCi - 1870ccm, 92pk, 68kw - F9Q 808
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 800
    MEGANE II Sedan (LM0/1_) | 08.2003-12.2010 1.9 dCi (LM14, LM1D) - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    MEGANE II Skåp / kombi (KM_) | 08.2003-07.2009 1.9 dCi (KM14) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q E 804
    MEGANE III
    MEGANE III Coupé (DZ0/1_) | 11.2008-09.2016 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE III Grandtour (KZ0/1) | 11.2008-01.2016 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE III Halvkombi (BZ0/1_, B3_) | 11.2008-03.2017 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.4 i (JA0E) - 1390ccm, 75pk, 55kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.6 e (JA0F) - 1598ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.6 i (JA0L) - 1598ccm, 75pk, 55kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SAFRANE I
    SAFRANE I (B54_) | 04.1992-10.1996 2.0 12V (B542, B54E) - 1995ccm, 132pk, 97kw - J7R 734, J7R 735
    SAFRANE I (B54_) | 04.1992-10.1996 2.2 (B543) - 2165ccm, 137pk, 101kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    SAFRANE II
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 2.0 16V (B54L) - 1948ccm, 136pk, 100kw - N7Q 710, N7Q 711
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 2.2 dT (B54G) - 2188ccm, 113pk, 83kw - Z7X 722, Z7X 723, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 2.5 20V (B54F) - 2435ccm, 165pk, 121kw - Z7X 722, Z7X 723, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700, N7U 701
    SANDERO/STEPWAY I
    SANDERO/STEPWAY I (BS_) | 11.2010-07.2013 1.6 - 1598ccm, 84pk, 62kw - K7M 718
    SANDERO/STEPWAY II
    SANDERO/STEPWAY II (B8_) | 11.2013-??? 1.6 - 1598ccm, 80pk, 59kw - K7M 812
    SANDERO/STEPWAY II (B8_) | 11.2013-??? 1.6 - 1598ccm, 82pk, 60kw - K7M 812
    SANDERO/STEPWAY II (B8_) | 11.2013-??? 1.6 - 1598ccm, 83pk, 61kw - K7M 812
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi (JA05, JA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi RX4 - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 732, F9Q 748, F9Q 796
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi RX4 - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 740
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SCÉNIC II
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 D - 1870ccm, 116pk, 85kw - F9Q 818, F9Q 812, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 dCi - 1870ccm, 125pk, 92kw - F9Q 804
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) - 1870ccm, 120pk, 88kw - F9Q 812
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 dCi (JM14) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 818, F9Q 804, F9Q 816, F9Q 803
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 dCi (JM15) - 1870ccm, 110pk, 81kw - F9Q 804
    SCÉNIC II (JM0/1_) | 06.2003-12.2009 1.9 dCi 130 - 1870ccm, 132pk, 97kw - F9Q 804
    SCÉNIC III
    SCÉNIC III (JZ0/1_) | 12.2008-09.2016 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) | 04.2009-09.2016 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) - 1870ccm, 131pk, 96kw - F9Q 870, F9Q 872
    SPORT SPIDER
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 - 1998ccm, 147pk, 108kw - F7R 710
    SPORT SPIDER (EF0_) | 03.1995-10.1999 2.0 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, DC, AAB, AAF, ACU, AE
    SUPER 5
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.0 (B/C/400) - 956ccm, 41pk, 30kw - C1C 700
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.1 (B/C/401) - 1108ccm, 46pk, 34kw - C1E 750, C1E 752, C1E 754
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.1 (B/C/401, B/C40H) - 1108ccm, 45pk, 33kw - C1E 750, C1E 752, C1E 756, C1E 760
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.2 (B/C40F) - 1237ccm, 55pk, 40kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 1
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.4 (B/C402) - 1397ccm, 59pk, 43kw - C1J 768, C1J 780
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.4 (B/C403) - 1397ccm, 71pk, 52kw - C2J 700, C2J 780, C2J 781, C2J 788, C2J 789, C2J 798
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.4 (B/C40J) - 1397ccm, 67pk, 49kw - C2J 782
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.4 (B/C40M) - 1397ccm, 60pk, 44kw - C2J 784
    SUPER 5 (B/C40_) | 10.1984-12.1996 1.4 Cat (B/C/407) - 1390ccm, 58pk, 43kw - PNDA, IQDA, IQDB, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 760, F1N 724, 852 750, 8140.67.25
    SUPER 5 Skåpbil/halvkombi (S40_) | 10.1984-12.1996 1.0 (S400) - 956ccm, 41pk, 30kw - C1C 700
    SUPER 5 Skåpbil/halvkombi (S40_) | 10.1984-12.1996 1.1 (S401) - 1108ccm, 46pk, 34kw - C1E 750, C1E 752, C1E 754
    SUPER 5 Skåpbil/halvkombi (S40_) | 10.1984-12.1996 1.2 (S40F, S407) - 1237ccm, 60pk, 44kw - C1G 702
    SUPER 5 Skåpbil/halvkombi (S40_) | 10.1984-12.1996 1.4 - 1397ccm, 60pk, 44kw - C3J 700
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 700
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.4 (LB17) - 1390ccm, 98pk, 72kw - K7J 700
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - K7M 746
    THALIA II
    THALIA II (LU_) | 09.2008-06.2014 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - K7J 700
    TRAFIC II
    TRAFIC II Buss (JL) | 03.2001-10.2006 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    TRAFIC II Buss (JL) | 03.2001-10.2006 1.9 dCI 80 (JL0B) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 762
    TRAFIC II Flak/chassi (EL) | 03.2001-12.2014 1.9 dCi 100 (EL0C) - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    TRAFIC II Flak/chassi (EL) | 03.2001-12.2014 1.9 dCi 80 (EL0B) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 762
    TRAFIC II Skåp (FL) | 03.2001-12.2014 1.9 dCi (FL0C) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 760
    TRAFIC II Skåp (FL) | 03.2001-12.2014 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) - 1870ccm, 101pk, 74kw - F9Q 760
    TRAFIC II Skåp (FL) | 03.2001-12.2014 1.9 dCi 80 (FL0B) - 1870ccm, 82pk, 60kw - F9Q 762, F9Q 760
    ROVER
    100 /
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 115 D - 1527ccm, 57pk, 42kw - RF, 4A-FE, BP, BP Turbo, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, XUD9SD, F3N 708, 4 ZD1, 4 JG
    SAAB
    600
    600 | 01.1980-12.1986 1.5 - 1498ccm, 86pk, 63kw - 831 A1.000
    900 I
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 146pk, 107kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 - 1985ccm, 145pk, 107kw - B202S
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 - 1985ccm, 170pk, 125kw - B202XL
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 16v - 1985ccm, 133pk, 98kw - B202I
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - B202I
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 145pk, 107kw - B202S
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 180pk, 132kw - B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL, B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - B202XL
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 170pk, 125kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    900 II
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 133pk, 98kw - B206I
    900 II | 07.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 133pk, 98kw - B206I
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    9000
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 - 1985ccm, 135pk, 99kw - B202I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 131pk, 96kw - B202I, B204I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 172pk, 127kw - B202
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 147pk, 108kw - B202S, B204E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 Carlsson - 1985ccm, 195pk, 143kw - B204L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 T16 - 1985ccm, 204pk, 150kw - B202L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD Turbo - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE Eco-Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 Halvkombi
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 - 1985ccm, 135pk, 99kw - B202I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202I, B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 ND Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 172pk, 127kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - B202XL, B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo CS - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 16v - 1985ccm, 195pk, 143kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 T16 - 1985ccm, 204pk, 150kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 220pk, 162kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CS - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE Eco Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo CSE - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
    9-3
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 SE Turbo - 1985ccm, 200pk, 147kw - B204R
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 154pk, 113kw - B204E
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L, B205E, B205L
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.3 i - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9-3 Cabriolet
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 SE Turbo - 1985ccm, 200pk, 147kw - B204R
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 154pk, 113kw - B204E
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L, B205E, B205L
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.3 i - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    SEAT
    127
    127 (127A) | 04.1972-12.1982 0.9 - 903ccm, 45pk, 33kw - A112 A5.000
    133
    133 (133A) | 05.1974-11.1979 0.8 - 837ccm, 34pk, 25kw - DG
    ALHAMBRA
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - BTB
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, N47 D20 C, ADY, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764,
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BRT
    ALHAMBRA VAN
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY, BVK
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - ADY, ATM
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY, BVK
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    AROSA
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.0 - 997ccm, 50pk, 37kw - AHT
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (X
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960, A
    CORDOBA
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.0 i - 999ccm, 50pk, 37kw - 1Z, AHU, ADZ, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP),
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - ANX
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ, AKV, AKK, ANW, AUD
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEE, ALM
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - 16 K4F, N47 D20 C, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702,
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ, BLT
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZL, BBX
    CORDOBA Vario
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - 1Z, AHU, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE),
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    CORDOBA VARIO
    CORDOBA VARIO Skåp / kombi (6K5) | 08.2000-12.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - ASV
    FURA
    FURA (25A) | 01.1982-12.1986 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - 09 NCA, 100 GL 7000
    FURA (25A) | 01.1982-12.1986 0.9 - 903ccm, 43pk, 31kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, NP, 2G, MH, NZ, HK, G
    IBIZA I
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 0.9 - 903ccm, 44pk, 32kw - 146 A 000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - 146 A 000, 09 NCA
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.2 - 1193ccm, 60pk, 44kw - 021 A 1000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.2 i - 1193ccm, 71pk, 52kw - 021 C.1000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.5 - 1461ccm, 85pk, 63kw - 021 A 2000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.5 i - 1461ccm, 100pk, 74kw - 021 B.2000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.5 i - 1461ccm, 89pk, 65kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711, B1A (XU51C
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.5 i Cat - 1461ccm, 90pk, 66kw - 021 C.2000
    IBIZA I (21A) | 06.1984-12.1993 1.7 - 1675ccm, 98pk, 72kw - 021 A.3000
    IBIZA II
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AAU
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.0 i - 999ccm, 50pk, 37kw - 1Z, AHU, ADZ, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP),
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - ANX
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ, AKV, AKK, ANW, AUD
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEE, ALM
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (X
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    IBIZA III
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ, BLT
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.9 TDI Cupra R - 1896ccm, 160pk, 118kw - BPX, BUK
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZL, BBX
    IBIZA IV
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXJ
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXJ
    INCA
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), K
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE, ALM
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.7 D - 1715ccm, 57pk, 42kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), OM 651.955, OM 6
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, NP, 2G, MH, NZ, HK, G
    INCA (6K9) | 11.1995-06.2003 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    LEON
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AEH, AKL
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AQM
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.9 TDI Syncro - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    MALAGA
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.2 - 1193ccm, 60pk, 44kw - 021 A 1000
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.2 i - 1193ccm, 71pk, 52kw - 021 C.1000
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.5 - 1461ccm, 85pk, 63kw - 021 A 2000
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.5 i - 1461ccm, 100pk, 74kw - 021 B.2000
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.5 i Cat - 1461ccm, 90pk, 66kw - 021 A 2000, 021 C.2000, 021 D.2000
    MARBELLA
    MARBELLA (28A) | 08.1986-10.1998 0.8 - 843ccm, 34pk, 25kw - 08 NCA
    MARBELLA (28A) | 08.1986-10.1998 0.9 - 899ccm, 44pk, 32kw - 08 NCB
    MARBELLA (28A) | 08.1986-10.1998 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - 09 NCA, 100 GL 7000
    MARBELLA (28A) | 08.1986-10.1998 0.9 Cat - 903ccm, 40pk, 29kw - 100 GL 7000, 09 NCB
    MARBELLA (28A) | 08.1986-10.1998 0.9 Cat - 899ccm, 41pk, 30kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    MARBELLA Skåpbil/halvkombi
    MARBELLA Skåpbil/halvkombi (028A) | 01.1987-05.1999 0.8 - 843ccm, 34pk, 25kw - 08 NCA
    MARBELLA Skåpbil/halvkombi (028A) | 01.1987-05.1999 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - 09 NCA
    MARBELLA Skåpbil/halvkombi (028A) | 01.1987-05.1999 0.9 Cat - 903ccm, 40pk, 29kw - 09 NCB
    PANDA
    PANDA (141A) | 10.1980-12.1986 0.9 - 903ccm, 42pk, 31kw - 100 GL 3000
    RONDA
    RONDA (22A) | 06.1982-11.1988 1.2 - 1193ccm, 60pk, 44kw - 021 A 1000
    RONDA (22A) | 06.1982-11.1988 1.2 - 1197ccm, 64pk, 47kw - 124 B6.000
    RONDA (22A) | 06.1982-11.1988 1.5 - 1461ccm, 85pk, 63kw - 021 A 2000
    TERRA
    TERRA (24) | 02.1987-12.1996 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    TERRA (24) | 02.1987-12.1996 0.9 Cat - 903ccm, 40pk, 29kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, MC, NF,
    TERRA Skåp
    TERRA Skåp / kombi (024A) | 01.1987-12.1995 0.9 - 903ccm, 40pk, 29kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    TERRA Skåp / kombi (024A) | 01.1987-12.1995 0.9 Cat - 903ccm, 40pk, 29kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, MC, NF,
    TOLEDO I
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 16V - 1781ccm, 133pk, 98kw - KR
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 16V - 1781ccm, 125pk, 92kw - PL
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, NP, 2G, MH, NZ, HK, G
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    TOLEDO II
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AEH, AKL
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    TOLEDO II (1M2) | 10.1998-05.2006 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    SKODA
    FABIA I
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.0 - 996ccm, 50pk, 37kw - AQV, ARV
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.4 - 1397ccm, 68pk, 50kw - AME, AQW, ATZ
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.4 - 1397ccm, 60pk, 44kw - AZE, AZF
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 1.9 TDI RS - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ, BLT
    FABIA I (6Y2) | 08.1999-03.2008 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZL
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.4 - 1397ccm, 68pk, 50kw - AME, AQW, ATZ
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.4 - 1397ccm, 60pk, 44kw - AZE, AZF
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I Combi (6Y5) | 04.2000-12.2007 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZL
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.4 - 1397ccm, 68pk, 50kw - AME, AQW, ATZ
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.4 - 1397ccm, 60pk, 44kw - AZE, AZF
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Praktik (6Y5) | 01.2000-12.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.4 - 1397ccm, 68pk, 50kw - AME, AQW, ATZ
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.4 - 1397ccm, 60pk, 44kw - AZE, AZF
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZL
    FABIA II
    FABIA II (542) | 12.2006-12.2014 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    FABIA II (542) | 12.2006-12.2014 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA II (542) | 12.2006-12.2014 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    FABIA II Combi (545) | 10.2007-12.2014 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    FABIA II Combi (545) | 10.2007-12.2014 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA II Combi (545) | 10.2007-12.2014 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    FELICIA Cube
    FELICIA Cube Van (6U5) | 11.1995-12.2001 1.3 - 1289ccm, 58pk, 43kw - AMJ, 135L
    FELICIA Cube Van (6U5) | 11.1995-12.2001 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA I
    FELICIA I (6U1) | 10.1994-03.1998 1.3 - 1289ccm, 58pk, 43kw - AMJ, 135L
    FELICIA I (6U1) | 10.1994-03.1998 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, AEE, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T
    FELICIA I (6U1) | 10.1994-03.1998 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7
    FELICIA I Kombi (6U5) | 08.1995-03.1998 1.3 - 1289ccm, 58pk, 43kw - AMJ, 135L
    FELICIA I Kombi (6U5) | 08.1995-03.1998 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, AEE, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T
    FELICIA I Kombi (6U5) | 08.1995-03.1998 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7
    FELICIA I Pick-up (6UF, 6U7) | 06.1997-04.2002 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    FELICIA I Pick-up (6UF, 6U7) | 06.1997-04.2002 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    FELICIA II
    FELICIA II (6U1) | 01.1998-06.2001 1.3 - 1289ccm, 58pk, 43kw - AMJ
    FELICIA II (6U1) | 01.1998-06.2001 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    FELICIA II (6U1) | 01.1998-06.2001 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA II Kombi (6U5) | 08.1996-06.2001 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    FELICIA II Kombi (6U5) | 08.1996-06.2001 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, AEE, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE,
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGN, AGR, ALH
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AEG, AQY, AZJ, APK, AZH
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEH, AKL
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 100pk, 74kw - ATD
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AEG, AQY, AZJ, APK, AZH
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 2.0 4x4 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZJ, AZH
    OCTAVIA I Skåp / kombi (1U5) | 08.2000-03.2010 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - AQM
    OCTAVIA I Skåp / kombi (1U5) | 08.2000-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - ALH
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ROOMSTER
    ROOMSTER (5J7) | 03.2006-05.2015 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    ROOMSTER (5J7) | 03.2006-05.2015 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    ROOMSTER (5J7) | 03.2006-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR
    ROOMSTER (5J7) | 03.2006-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    ROOMSTER Praktik
    ROOMSTER Praktik (5J) | 03.2007-05.2015 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    ROOMSTER Praktik (5J) | 03.2007-05.2015 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    SUPERB I
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - BPZ
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSV
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZM
    SUPERB I (3U4) | 12.2001-03.2008 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BSS
    SUPERB II
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUZUKI
    GRAND VITARA
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.9 DDiS (JB419WD, JB419XD) - 1870ccm, 129pk, 95kw - F9QB
    GRAND VITARA II (JT, TE, TD) | 04.2005-02.2015 1.9 DDiS Allhjulsdrift (JT419, TD44, JB419WD, JB419XD,... - 1870ccm, 129pk, 95kw - F9QB, F9QC
    VOLKSWAGEN
    BORA I
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEH, AKL, APF
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD, BEW
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AQY, AZJ, APK, AZG, AZH, BBW
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZJ, AZH
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA Variant
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AEH, APF
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AQY, AZJ, APK
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZJ, AZH
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    CADDY II
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - AEX, APQ, AKV, AUD
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.7 SDI - 1715ccm, 57pk, 42kw - AHB
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY, AYQ
    CADDY II Minivan (9K9B) | 11.1995-01.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE, ALH
    CADDY II Pick-up (9U7) | 06.1996-12.2000 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    CADDY II Pick-up (9U7) | 06.1996-12.2000 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 1.7 SDI - 1715ccm, 57pk, 42kw - AHB
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AEB, ANB, APU, AH
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 60 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 75 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    CADDY II Skåpbil/minivan (9K9A) | 11.1995-01.2004 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    CADDY III
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CALIFORNIA T4
    CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) | 07.1994-04.2003 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - ABL
    CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) | 07.1994-04.2003 2.8 VR6 - 2792ccm, 140pk, 103kw - AES
    CALIFORNIA T5
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 2.5 TDi - 2461ccm, 163pk, 120kw - BLJ
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) | 05.2007-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    CARAVELLE T5
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.0 CNG - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDi - 2461ccm, 163pk, 120kw - BLJ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    CORRADO
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - CAYC, CFFB, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, B5, FE (16V), M 111.944, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 19
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.0 i 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.9 VR6 - 2861ccm, 190pk, 140kw - ABV
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    FOX Halvkombi
    FOX Halvkombi (5Z1, 5Z3, 5Z4, 5Z5) | 04.2005-12.2011 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    GOLF II
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    GOLF III
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 Syncro (1HX1) - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - G4FC, AEY, D4FB, G4FD
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TD, GTD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI Syncro (1HX1) - 1896ccm, 90pk, 66kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, ABA, AKR
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 GL - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 GTI 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 Syncro (1HX1) - 1984ccm, 115pk, 85kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720,
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 163pk, 120kw - AAA
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.9 VR6 Syncro (1HX1) - 2861ccm, 190pk, 140kw - ABV
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 D - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AGG
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 2.0 GTI - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - K12B, G4FC, AEY, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, D4FD
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3JP), AEY, 20
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TDI Syncro - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.9 VR6 Syncro - 2861ccm, 190pk, 140kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    GOLF IV
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - G4FC, AEY, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, G4FD, D4FD
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - G4FC, AEY, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, D4FD
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - G4FC, AEY, D4FB, AGR, ALH, G4FD, D4FD
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AQY, AZJ, BEJ, BER, BHP, APK, AZG
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZJ, AZH
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 2.0 BiFuel - 1984ccm, 116pk, 85kw - BEH
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AFT, AKS
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ADZ, ANP
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ALE
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 06.1998-06.2002 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AGG, AKR, ATU, AWF, AWG
    GOLF IV Van (1J1) | 10.1997-05.2004 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AQM
    GOLF IV Van (1J1) | 10.1997-05.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV Van (1J1) | 10.1997-05.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF
    GOLF IV Van (1J1) | 10.1997-05.2004 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Van (1J1) | 10.1997-05.2004 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEH, AKL, APF
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AQY, AZJ, APK
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZJ, AZH
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 2.0 Bi-Fuel - 1984ccm, 116pk, 85kw - BEH
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - BEV, BHY
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 SDI - 1968ccm, 75pk, 55kw - BDK
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF Van
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    GOLF VAN
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AQM
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    JETTA II
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 16V - 1781ccm, 140pk, 102kw - KR
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 2.0 - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    JETTA IV
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - CBPA, CKJA
    LUPO I
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.0 - 997ccm, 50pk, 37kw - AHT
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.2 TDI 3L - 1191ccm, 61pk, 45kw - ANY, AYZ
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    MULTIVAN T5
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BLJ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    NEW BEETLE
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AWH
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP, CBPA, APK, AZG, BEV, M 160.910
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD, BEW
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSW
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP, CBPA, APK, AZG, BEV, M 160.910
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 09.2002-10.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 09.2002-10.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSW
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 09.2002-10.2010 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZJ, BEV, BDC, BGD
    PASSAT B3/B4
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - HP, JS, KR
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM 606.961
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - HP, JS, KR
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - CAYC, 2E, ADY, AGG, CBZB, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.9 VR6 Syncro - 2861ccm, 184pk, 135kw - ABV
    PASSAT B5
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - ATJ
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.9 TDI Syncro/4motion - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, ADZ, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP),
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 120pk, 88kw - ASU, AUZ
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 2.0 4motion - 1984ccm, 120pk, 88kw - ASU
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 2.3 VR5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 2.3 VR5 Syncro/4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - OM 601.940, AHU, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AEB, ANB, APU, AHH, M 111.
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - OM 601.940, AHU, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AEB, ANB, APU, AHH, M 111.
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.9 TDI Syncro/4motion - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, ADZ, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP),
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 2.0 - 1984ccm, 120pk, 88kw - ASU, AUZ
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 2.0 4motion - 1984ccm, 120pk, 88kw - ASU, AUZ
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 2.3 VR5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AEB, ANB, APU, M 111.970, M 104
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 2.3 VR5 Syncro/4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    PASSAT B5.5
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZM
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZM
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BGW
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZM
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 2.0 4motion - 1984ccm, 115pk, 85kw - AZM
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BGW
    PASSAT B6
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PHAETON
    PHAETON (3D1, 3D2, 3D3, 3D4, 3D6, 3D7, 3D8, 3D9) | 04.2002-03.2016 5.0 V10 TDI 4motion - 4921ccm, 313pk, 230kw - AJS
    POLO
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - AKP, ANX
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD, ASX
    POLO CLASSIC
    POLO CLASSIC (86C, 80) | 01.1985-09.1994 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 117.965, CR, JK, NGA, GL, AAK, AAU, AC
    POLO CLASSIC (86C, 80) | 01.1985-09.1994 1.3 Cat - 1272ccm, 55pk, 40kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 117.965, CR, JK, NGA, GL, MN, MH, NZ,
    POLO CLASSIC (86C, 80) | 01.1985-09.1994 1.4 D - 1398ccm, 48pk, 35kw - 1W
    POLO Coupé
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.0 Cat - 1043ccm, 45pk, 33kw - AAK, AAU, ACM
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 - 1272ccm, 78pk, 57kw - 3F
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 Cat - 1272ccm, 55pk, 40kw - 2G, AAV, MH, NZ
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 Cat - 1272ccm, 75pk, 55kw - 3F
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 G40 - 1272ccm, 113pk, 83kw - PY
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 G40 - 1272ccm, 115pk, 85kw - PY
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.4 D - 1398ccm, 48pk, 35kw - 1W
    POLO II
    POLO II (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.0 Cat - 1043ccm, 45pk, 33kw - AAK, AAU, ACM
    POLO II (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 Cat - 1272ccm, 55pk, 40kw - 2G, AAV, MH, NZ
    POLO II (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 Cat - 1272ccm, 75pk, 55kw - 3F
    POLO II (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.4 D - 1398ccm, 48pk, 35kw - 1W
    POLO III
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 1.7 SDI - 1716ccm, 57pk, 42kw - AHG
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 45 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 50 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 55 1.3 - 1296ccm, 55pk, 40kw - ADX
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 55 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R),
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 60 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 60 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 64 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 64 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEA, AEE
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 75 1.6 4motion - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEA
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 100 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 110 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 54 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - ANX
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 57 1.7 SDI - 1715ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 60 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 64 1,9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 64 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 68 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 75 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-FE, 4E-FE, RFV
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 90 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 90 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 760, F1N
    POLO IV
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF, BAY
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM, BWB
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ, BLT
    POLO IV (9N_, 9A_) | 10.2001-11.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    POLO IV Sedan (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) | 09.2002-04.2012 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF, BAY
    POLO IV Sedan (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) | 09.2002-04.2012 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    POLO IV Sedan (9N2, 9N4) | 07.2003-12.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    POLO Skåp
    POLO Skåp / kombi (6V5) | 12.1995-09.2001 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - AEX
    POLO Skåp / kombi (6V5) | 12.1995-09.2001 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEE
    POLO Skåp / kombi (6V5) | 12.1995-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    POLO Skåp / kombi (6V5) | 12.1995-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    POLO Skåpbil/halvkombi
    POLO Skåpbil/halvkombi (6N1) | 10.1994-12.1999 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO Skåpbil/halvkombi (86CF) | 08.1992-07.1994 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AAU
    POLO Skåpbil/halvkombi (86CF) | 08.1992-07.1994 1.3 - 1272ccm, 54pk, 40kw - AAV
    POLO Skåpbil/halvkombi (86CF) | 08.1992-07.1994 1.4 D - 1398ccm, 48pk, 35kw - 1W
    POLO Variant
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, X 16 SZR, AEX, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - ANX
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.7 SDI - 1715ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ADZ, AEX, ABU, AEE, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP),
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    SCIROCCO
    SCIROCCO (53B) | 08.1980-07.1992 1.8 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    SCIROCCO (53B) | 08.1980-07.1992 1.8 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    SHARAN
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - BTB
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, 149 B3.000, 22R, B5, FE (16V), M 111.944, AFN, AVG, ACV,
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ADY, ATM
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 LPG - 1984ccm, 115pk, 85kw - ATM
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BRT
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BVH
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA, AMY
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.8 VR6 Syncro - 2792ccm, 174pk, 128kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    SHARAN Skåpbil/minivan
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M6, 7M9) - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M8) - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M8, 7M9) - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ANU
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M9) - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 2.0 (7M8, 7M9) - 1984ccm, 116pk, 85kw - ADY, ATM
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 2.8 VR6 (7M8) - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    TOUAREG
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 2.5 R5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BAC, BPE
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 2.5 R5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BPD, BLK
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 5.0 R50 TDI - 4921ccm, 350pk, 257kw - CBWA
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 5.0 V10 TDI - 4921ccm, 313pk, 230kw - AYH, BLE, BWF
    TOURAN
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AVQ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOURAN Skåpbil/minivan
    TOURAN Skåpbil/minivan (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVQ
    TOURAN Skåpbil/minivan (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BXE, BKC
    TOURAN Skåpbil/minivan (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    TRANSPORTER T4
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - ABL
    TRANSPORTER T4 Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 09.1990-06.2003 2.8 VR 6 - 2792ccm, 140pk, 103kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    TRANSPORTER T4 Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 07.1990-04.2003 2.8 - 2792ccm, 140pk, 103kw - AES
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ, KY,
    TRANSPORTER T4 Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH, 70J) | 07.1990-04.2003 2.8 VR6 - 2792ccm, 140pk, 103kw - AES
    TRANSPORTER T5
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.0 CNG - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.0 BiFuel - 1984ccm, 115pk, 85kw - AXA
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    VENTO
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 D - 1896ccm, 65pk, 48kw - 1Y
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - K12B, G4FC, AEY, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, 5AM 400, V4Y 713, 5FK (EP6CB)
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.0 GL - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.8 VR6 - 2792ccm, 163pk, 120kw - AAA
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    VOLVO
    740
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 159pk, 117kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 151pk, 111kw - B 234 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F
    740 Kombi
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 151pk, 111kw - B 234 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 159pk, 117kw - M10 B20, TXDB, B 234 F, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA, V 12 (90
    850
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 - 1984ccm, 126pk, 93kw - B 5202 S
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 FS
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 179pk, 132kw - B 5204 T2
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T5
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 243pk, 179kw - B 5234 T5
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5252
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 - 2435ccm, 144pk, 106kw - B 5252 FS
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 GLE - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5 - 2319ccm, 226pk, 166kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5 R - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T2
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5-R - 2319ccm, 250pk, 184kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 Kombi
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 - 1984ccm, 126pk, 93kw - B 5202 S
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T2
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T5
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 243pk, 179kw - B 5234 T5
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 - 2435ccm, 144pk, 106kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - CR, JK, JB, ME, EW, JH, B 5252, PN54, CFHF, BP Turbo, RF55, RF-CX
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 GLE - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5 - 2319ccm, 226pk, 166kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5 R - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T2
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5-R - 2319ccm, 250pk, 184kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    940
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F, B 234 G
    940 Kombi
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 - 2316ccm, 155pk, 114kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S, B 234 F,
    960
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 FS, B 6304 GS
    960 II
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 Kombi
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 S
    C70 I
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T2
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 T - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 T - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T7
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 T - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T, B 5244 T
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 T5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T3
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 T5 - 2319ccm, 245pk, 180kw - B 5234 T9
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 T - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S, B 5244 S
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 T - 2435ccm, 193pk, 142kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 T-5 - 2319ccm, 240pk, 176kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - B 4164 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.6 - 1587ccm, 105pk, 77kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1731ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1783ccm, 116pk, 85kw - B 4184 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 LPG - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S9
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 115pk, 85kw - D 4192 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 102pk, 75kw - D 4192 T4
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 160pk, 118kw - B 4204 T
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 165pk, 121kw - B 4204 T2, B 4204 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 163pk, 120kw - B 4204 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T4 - 1948ccm, 200pk, 147kw - B 4204 T5
    S60 I
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 180pk, 132kw - B 5244 T4
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG, B 5244 SG2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T3
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2401ccm, 260pk, 191kw - B 5244 T5
    S70
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 126pk, 93kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 T5 AWD - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 Turbo - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 144pk, 106kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 144pk, 106kw - B 5252 FS
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 144pk, 106kw - GB 5252 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Blu-Fuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 T5 AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Turbo - 2435ccm, 193pk, 142kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 T5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S80 I
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.3 R - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 200pk, 147kw - B 6294 S
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 196pk, 144kw - B 6294 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 3.0 - 2922ccm, 196pk, 144kw - B 6294 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 T6 - 2783ccm, 272pk, 200kw - B 6284 T
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 T6 - 2922ccm, 272pk, 200kw - B 6294 T
    S90 I
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - B 4164 S2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.6 - 1587ccm, 105pk, 77kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 - 1731ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 Bi-Fuel - 1783ccm, 120pk, 88kw - B 4184 S9
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 LPG - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S9
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 115pk, 85kw - D 4192 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 102pk, 75kw - D 4192 T4
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 160pk, 118kw - B 4204 T
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 165pk, 121kw - B 4204 T2, B 4204 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 163pk, 120kw - B 4204 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T4 - 1948ccm, 200pk, 147kw - B 4204 T5
    V70 I
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 126pk, 93kw - B 5202 S, B 5202 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 211pk, 155kw - B 5204 T, Ford V4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo AWD - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 AWD - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 AWD - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7, B 5234 T8
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T AWD - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T-5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T-5 AWD - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 Turbo - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG2
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 144pk, 106kw - B 5252 FS, B 5202 S, B 5202 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5202 FS, B 5244 S, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 144pk, 106kw - GB 5252 S
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Turbo - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Turbo AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5254 FS
    V70 II
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.3 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG, B 5244 SG2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 T5 - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T3
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 T5 - 2401ccm, 260pk, 191kw - B 5244 T5
    V90 I
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234
    XC70 I
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 2.4 T XC AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 T5 AWD - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    XC90 I
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 T6 AWD - 2922ccm, 272pk, 200kw - B 6294 T
    ZASTAVA
    10
    10 | 10.2005-??? 1.2 60 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
  • Originalnummer

    7581344 ALFA ROMEO
    46440885 ALFA ROMEO
    4357028 ALFA ROMEO
    7500716 ALFA ROMEO
    027 109 675 AUDI
    11 34 1 288 544 BMW
    11 34 1 706 580 BMW
    0956.19 CITROËN
    0956.24 CITROËN
    97 531 278 CITROËN
    77 00 103 872 DACIA
    7581344 FIAT
    46440885 FIAT
    4357028 FIAT
    1 049 794 FORD
    7581344 LANCIA
    46440885 LANCIA
    4357028 LANCIA
    000 053 48 58 MERCEDES-BENZ
    44 12 186 OPEL
    0956.19 PEUGEOT
    0956.24 PEUGEOT
    0956.28 PEUGEOT
    928.104.601.04 PORSCHE
    928.104.601.07 PORSCHE
    77 00 736 465 RENAULT
    77 00 736 465 RENAULT TRUCKS
    75 00 713 SAAB
    027 109 675 SEAT
    SE020012326A SEAT
    SE021012326A SEAT
    027 109 675 SKODA
    12919-67JG0 SUZUKI
    3 517 893 VOLVO
    1 317 772 VOLVO
    3 517 860 VOLVO
    30 889 394 VOLVO
    30 638 622 VOLVO
    027 109 675 VW
    M889394 MITSUBISHI
    SE021012326A VAG
    SE020012326A VAG
    027 109 675 VAG
    0956.19 PEUGEOT (DF-PSA)
    A 000 053 48 58 MERCEDES-BENZ
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

Säker betalning