Tillbaka till listan
Elring

Ventiltätning

Produktnummer: 0435811

Tillverkare kod: 027.740

EAN: 4041248434864

13,37 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialFPM (fluor-gummi)
    Ytterdiameter [mm]24,2
    Innerdiameter [mm]12
    Ventilskaftdiameter [mm]7
    Garanti2 år
    Höjd [mm]18,8
    Varunummer8484200000

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 12018500
    11,08 kr
    BSG BSG 30-116-139
    CORTECO 19036760
    DT Spare Parts 13.40075
    ELRING 027.740 (denna produkt)
    ELWIS ROYAL 1626571
    GLASER P76777-00
    GUARNITAUTO 142564-8500
    SKT 4S-031-V
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    TOPRAN 302 180
    13,58 kr
    VICTOR REINZ 70-35549-00
    15,16 kr
    WILMINK GROUP WG1087449
    WILMINK GROUP WG1103734
    WILMINK GROUP WG2308835
    WILMINK GROUP WG1225981
    WILMINK GROUP WG1004672
    WILMINK GROUP WG1450777
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    9660039680 FIAT
    1 096 253 FORD
    1 357 589 FORD
    1 477 186 FORD
    5C1Q 6571AA FORD
    XS7Q 6571AD FORD
    C2S 46933 JAGUAR
    JD6 1100 JAGUAR
    0956.59 PEUGEOT
    LR004421 ROVER
    LR005901 ROVER
    1 848 597 FORD
    LR058096 ROVER
    U202-10-155 MAZDA
    U202-10-155A MAZDA
    0956.59 CITROËN
    0956.59 DS
    LR004421 LAND ROVER
    LR005901 LAND ROVER
    LR058096 LAND ROVER
    0956.59 CITROËN/PEUGEOT
  • Tillverkare

    Elring

    Elring levererar OE leverantör till olika tillverkare. Audi, BMW, Mercedes, Ford, Opel, Volkswagen och många fler märken är bland de vanliga kunderna. Programmet av Elring innefattar:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig