Tillbaka till listan
FEBI

Ventiltätning

  • Ventiltätning
  • Ventiltätning, miniatyr 2

Produktnummer: 0125878

Tillverkare kod: 06178

EAN: 4027816061786

9,19 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 27 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Innerdiameter [mm]7
    för OE-nummer1 635 583
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 12002900
    CORTECO 12012442
    ELRING 562.645
    12,04 kr
    FEBI 06178 (denna produkt)
    SWAG 50 90 6178
    WILMINK GROUP WG1450633
    WILMINK GROUP WG1087157
    WILMINK GROUP WG1245978
    WILMINK GROUP WG2102515
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1085594
    WILMINK GROUP WG2309288
    WILMINK GROUP WG2192143
    WILMINK GROUP WG2449875
    WILMINK GROUP WG1084994
    WILMINK GROUP WG2134439
    WILMINK GROUP WG1190529
    WILMINK GROUP WG1004687
    WILMINK GROUP WG1004629
  • Tillämplighet

    FORD
    ESCORT CLASSIC
    ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) | 10.1998-07.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) | 02.1999-07.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT IV
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTC
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ESCORT IV Express (AVF) | 02.1986-07.1990 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTC, LTA
    ESCORT IV Express (AVF) | 02.1986-07.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, EX, BA3 2105, BA3 2103, BA3 2106, CESA, CETA, BA3 21011, JBA, V
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTC
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ESCORT V
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT V Express (AVF) | 07.1990-12.1994 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, RFD, RFK, 4GA, 4GB, 4GC, RFM, RFN, RFS, ABC, 1Z, AGG, AHU, 2
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - RVA
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    FIESTA II
    FIESTA II (FBD) | 09.1983-11.1989 1.6 D (FBD) - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTB
    FIESTA III
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA Skåpbil/halvkombi
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (FVD) | 08.1983-12.1995 1.8 D (FVJ) - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA Skåpbil/minivan
    FIESTA Skåpbil/minivan (F3L, F5L) | 09.1991-02.1996 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    ORION I
    ORION I (AFD) | 07.1983-03.1986 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTA
    ORION II
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTC
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ORION III
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK
    P 100
    P 100 II | 10.1987-12.1992 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA
    SIERRA II
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
  • Originalnummer

    1 635 583 FORD
    1 620 861 FORD
    84FM6571CA FORD USA
    84FM6571BA FORD USA
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    16-11-2026

Säker betalning