Tillbaka till listan
Ina

Vevtapp / vetilllyftare

Produktnummer: 0663691

Tillverkare kod: 420019910

EAN: 4005108343987

275,49 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 26 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Typ av drivningHydraulisk
    Garanti2 år
    Diameter [mm]14
    Höjd [mm]45

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-032-2077
    AE FOL194
    AJUSA 85006000
    AUTEX 955100
    BGA HL6365
    FEBI BILSTEIN 48749
    310,99 kr
    INA 420 0199 10
    275,49 kr
    INA 420019910 (denna produkt)
    IPD 45-4095
    KOLBENSCHMIDT 50007600
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    STELLOX 20-00508-SX
    SWAG 80 94 8749
    310,99 kr
    TRISCAN 80-42001
    WILMINK GROUP WG1462624
    WILMINK GROUP WG1017856
    WILMINK GROUP WG1490771
    WILMINK GROUP WG1009691
    WILMINK GROUP WG1051820
    WILMINK GROUP WG2156053
    ZentParts Z162818
  • Tillämplighet

    MITSUBISHI
    CARISMA
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 16V GDI (DA2A) - 1834ccm, 125pk, 92kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 GDI (DA2A) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.8 MSX - 16V (DA2A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    CARISMA Sedan
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.8 16V GDI (DA2A) - 1834ccm, 125pk, 92kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.8 GDI (DA2A) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    COLT CZC
    COLT CZC VI Cabriolet (RG) | 05.2006-07.2009 1.5 Turbo (Z37A) - 1468ccm, 150pk, 110kw - 4G15-T (DOHC 16V)
    COLT IV
    COLT IV (CA_A) | 04.1992-04.1996 1.8 GTi 16V (CA5A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    COLT VI
    COLT VI (Z3_A, Z2_A) | 06.2004-06.2012 1.5 CZT (Z37A) - 1468ccm, 150pk, 110kw - 4G15-T (DOHC 16V)
    ECLIPSE Cabriolet
    ECLIPSE Cabriolet (D5_A) | 05.1999-03.2005 3.0 - 2972ccm, 203pk, 149kw - 6G72 (SOHC 24V)
    ECLIPSE Cabriolet (D5_A) | 05.1999-03.2005 3.0 - 2972ccm, 213pk, 157kw - 6G72 (SOHC 24V)
    ECLIPSE III
    ECLIPSE III (D5_A) | 05.1999-03.2005 3.0 - 2972ccm, 203pk, 149kw - 6G72 (SOHC 24V)
    ECLIPSE III (D5_A) | 05.1999-03.2005 3.0 - 2972ccm, 213pk, 157kw - 6G72 (SOHC 24V)
    GALANT VII
    GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-09.1996 2.0 V6-24 (E64A, E54A) - 1999ccm, 150pk, 110kw - 6A12 (SOHC 24V)
    GALANT VII Sedan (E5_A, E7_A, E8_A) | 11.1992-08.1996 2.0 V6-24 (E64A, E54A) - 1999ccm, 150pk, 110kw - 6A12 (SOHC 24V)
    GALANT VIII
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 1.8 GDi (EA1A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.0 GDI (EA7A) - 1999ccm, 146pk, 107kw - 4G94 (DOHC 16V GDI)
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.4 GDI (EA3A) - 2351ccm, 144pk, 106kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 2.4 GDI (EA3A) - 2351ccm, 150pk, 110kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    GALANT VIII (EA_) | 09.1996-10.2004 3.0 (EA8A) - 2972ccm, 207pk, 152kw - 6G72 (SOHC 24V)
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.4 GDI (EA3W) - 2351ccm, 144pk, 106kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    GALANT VIII Kombi (EA_, EC_) | 09.1996-10.2003 2.4 GDI (EA3W) - 2351ccm, 150pk, 110kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    LANCER IV
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 GTi 16V (C69A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER V
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.8 16V (CB5A) - 1834ccm, 140pk, 103kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) | 07.1991-12.1996 1.8 GTi (CB5A) - 1834ccm, 136pk, 100kw - 4G93 (DOHC 16V)
    LANCER VI
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.8 16V - 1834ccm, 205pk, 151kw - 4G93-T (DOHC 16V)
    MIRAGE V
    MIRAGE V Halvkombi (CJ_A) | 09.1995-07.2003 1.5 (CJ2A) - 1468ccm, 110pk, 81kw - 4G15 (DOHC 16V)
    PAJERO III
    PAJERO III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 3.5 (V65W, V75W) - 3497ccm, 203pk, 149kw - 6G74 (DOHC 24V)
    PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 3.5 V6 GDI (V65W, V75W) - 3497ccm, 203pk, 149kw - 6G74 (DOHC 24V GDI)
    PAJERO PININ
    PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) | 10.1999-06.2007 1.8 GDI (H66W, H76W) - 1834ccm, 120pk, 88kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) | 10.1999-06.2007 2.0 GDI (H67W, H77W) - 1999ccm, 129pk, 95kw - 4G94 (DOHC 16V GDI)
    PAJERO SPORT
    PAJERO SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2007 3.0 V6 4WD (K96W) - 2972ccm, 167pk, 123kw - 6G72 (SOHC 24V)
    PROUDIA/DIGNITY
    PROUDIA/DIGNITY (S4_A, S3_A) | 10.1999-05.2001 3.5 (S32A) - 3497ccm, 241pk, 177kw - 6G74 (DOHC 24V)
    SPACE RUNNER
    SPACE RUNNER (N6_W, N7_W) | 08.1999-01.2003 2.4 GDI (N64W) - 2351ccm, 147pk, 108kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    SPACE RUNNER (N6_W, N7_W) | 08.1999-01.2003 2.4 GDI (N64W) - 2351ccm, 150pk, 110kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    SPACE STAR
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.8 GDI (DG5A) - 1834ccm, 118pk, 87kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.8 GDI (DG5A) - 1834ccm, 122pk, 90kw - 4G93 (DOHC 16V GDI)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.8 MPI (DG5A) - 1834ccm, 112pk, 82kw - 4G93 (DOHC 16V)
    SPACE WAGON
    SPACE WAGON (N9_W, N8_W) | 10.1998-12.2004 2.4 GDI (N84W) - 2351ccm, 147pk, 108kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    SPACE WAGON (N9_W, N8_W) | 10.1998-12.2004 2.4 GDI (N84W) - 2351ccm, 150pk, 110kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    SPACE WAGON (N9_W, N8_W) | 10.1998-12.2004 2.4 GDI 4WD (N94W) - 2351ccm, 147pk, 108kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
    SPACE WAGON (N9_W, N8_W) | 10.1998-12.2004 2.4 GDI 4WD (N94W) - 2351ccm, 150pk, 110kw - 4G64 (DOHC 16V GDI)
  • Originalnummer

    MD171130 MITSUBISHI
    MD376687 MITSUBISHI
    MD329419 MITSUBISHI
    MD377239 MITSUBISHI
  • Tillverkare

    Ina
    Varumärket INA  startade 1946 när två bröder Georg och Wilhelm Schaeffler startade sitt företag i Herzogenaurach (Tyskland). Några korta år senare uppfinner Georg Schaeffler det burstyrda nålrullagret, som patentsöktes för 1950. Sedan dess har företaget blivit världsledande inom tillverkning av olika lager för olika industrier.

    Sedan 1971 har varumärket INA varit leverantör av originaldelar till olika biltillverkare
    från Audi, BMW, Mercedes-Benz & Volkswagen. Numera har denna lista växt och INA är också en leverantör
    från bland annat: Alfa Romeo, Ford, Fiat, Seat, Volvo, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab & Nissan.
    2003 gick företaget samman med företagen FAG och LuK, varefter namnet "Schaeffler Group" kom till.

    Hos INA hittar du bland annat:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-11-2026

Säker betalning