Tillbaka till listan
Ina

Vevtapp / vetilllyftare

Produktnummer: 0663673

Tillverkare kod: 420010510

EAN: 4005108176950

108,42 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Typ av drivningHydraulisk
    Garanti2 år
    Diameter [mm]28
    Höjd [mm]26

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AE FOL205
    127,56 kr
    AUTEX 955086
    Autopumps UK AHL192
    COMLINE CHL082
    Eurocams EH6348
    FAI AutoParts BFS128S
    FEBI BILSTEIN 22700
    98,84 kr
    FRECCIA PI 06-0002
    123,35 kr
    IJS GROUP 16-1025
    INA 420 0105 10
    108,42 kr
    INA 420010510 (denna produkt)
    IPD 45-4081
    KOLBENSCHMIDT 50006480
    MOTIVE HL76A
    STELLOX 20-00560-SX
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SWAG 62 92 2700
    TOPRAN 720 156
    TRISCAN 80-25005
    WILMINK GROUP WG1250800
    WILMINK GROUP WG1156390
    WILMINK GROUP WG1170670
    WILMINK GROUP WG1051876
    WILMINK GROUP WG1051792
    WILMINK GROUP WG1051793
    WILMINK GROUP WG1017752
    WILMINK GROUP WG1156407
    WILMINK GROUP WG1051874
    WILMINK GROUP WG1490727
    WILMINK GROUP WG1462635
    WILMINK GROUP WG2155843
  • Tillämplighet

    CITROEN
    C4 Coupé
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 2.0 VTR - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C4 GRAND
    C4 GRAND PICASSO I (UA_) | 10.2006-12.2013 1.8 i 16V - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C4 GRAND PICASSO I (UA_) | 10.2006-12.2013 2.0 i 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C4 I
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    C4 PICASSO
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 1.8 i 16V - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 2.0 i 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 2.0 i 16V - 1997ccm, 143pk, 105kw - RFN (EW10J4)
    C5 I
    C5 I (DC_) | 03.2001-08.2004 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) - 1749ccm, 115pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    C5 I (DC_) | 03.2001-08.2004 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    C5 I Break (DE_) | 06.2001-08.2004 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) - 1749ccm, 115pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    C5 I Break (DE_) | 06.2001-08.2004 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    C5 II
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 1.8 16V - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 1.8 16V (RC6FZB) - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 1.8 16V (RE6FYB) - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 1.8 16V (RE6FZB) - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C5 III
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.8 16V (RD6FXC) - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 2.0 16V (RDRFJC, RDRFJF) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 2.0 16V BioFlex (RDRFJF) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.8 i 16V (RW6FYC) - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 2.0 16V BioFlex - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 2.0 i 16V (RWRFJC, RWRFJF) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C8
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    EVASION Minivan
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 2.0 i 16V - 1997ccm, 138pk, 102kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 2.0 i 16V - 1997ccm, 138pk, 102kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY II
    JUMPY II (VF7) | 01.2007-03.2016 2.0 i - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A), RFH (EW10A)
    JUMPY II Skåp | 01.2007-03.2016 2.0 i - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFH (EW10A)
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA PICASSO
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.8 16V - 1749ccm, 115pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 2.0 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RFN (EW10J4)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 2.0 16V - 1997ccm, 138pk, 101kw - RFN (EW10J4)
    FIAT
    SCUDO Buss
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    SCUDO Skåp
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    ULYSSE
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.0 (179BXA11, 179BXA1A) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 16V (220AQ5) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    LANCIA
    PHEDRA
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 (179AXA11, 179AXA1A) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    ZETA
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN
    PEUGEOT
    206 CC
    206 CC (2D) | 09.2000-12.2008 2.0 S16 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 2.0 S16 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 2.0 S16 - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    307 CC
    307 CC (3B) | 03.2003-04.2009 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    307 CC (3B) | 03.2003-04.2009 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    307 SW
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    308 CC
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 2.0 CVVT - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    308 I
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 2.0 Bioflex - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    308 SW
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 2.0 - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 2.0 Bioflex - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    406
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 16V - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    406 Break
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.8 16V - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    406 Coupé
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFV (XU10J4R), RFN (EW10J4)
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    407
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 1.8 (6D6FZB) - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 1.8 16V (6D6FYC) - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.0 Bioflex (6DRFJB) - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH) - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE) - 2230ccm, 163pk, 120kw - 3FY (EW12J4)
    407 Coupé
    407 Coupé (6C_) | 10.2005-??? 2.2 16V - 2230ccm, 163pk, 120kw - 3FY (EW12J4)
    407 SW
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 1.8 - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 1.8 16V - 1749ccm, 125pk, 92kw - 6FY (EW7A)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.0 Bioflex - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.2 16V - 2230ccm, 163pk, 120kw - 3FY (EW12J4)
    607
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.2 16V - 2230ccm, 163pk, 120kw - 3FY (EW12J4)
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.2 16V - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    806
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    807
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    EXPERT
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A), RFH (EW10A)
    EXPERT TEPEE
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 16V - 1997ccm, 140pk, 103kw - RFJ (EW10A), RFH (EW10A)
  • Originalnummer

    0942.46 CITROËN
    0942.48 CITROËN
    0942.56 CITROËN
    96 369 569 80 CITROËN
    96 522 064 80 CITROËN
    9635940180 FIAT
    9636956980 FIAT
    9636956980 LANCIA
    0942.46 PEUGEOT
    0942.48 PEUGEOT
    96 369 569 80 PEUGEOT
    96 522 064 80 PEUGEOT
    0942.48 PEUGEOT (DF-PSA)
    094246 CITROËN
    094248 CITROËN
    094256 CITROËN
    9636956980 CITROËN
    9652206480 CITROËN
    094246 PEUGEOT
    094248 PEUGEOT
    9636956980 PEUGEOT
    9652206480 PEUGEOT
    094248 PEUGEOT (DF-PSA)
    094256 PEUGEOT
    0942.56 PEUGEOT
  • Tillverkare

    Ina
    Varumärket INA  startade 1946 när två bröder Georg och Wilhelm Schaeffler startade sitt företag i Herzogenaurach (Tyskland). Några korta år senare uppfinner Georg Schaeffler det burstyrda nålrullagret, som patentsöktes för 1950. Sedan dess har företaget blivit världsledande inom tillverkning av olika lager för olika industrier.

    Sedan 1971 har varumärket INA varit leverantör av originaldelar till olika biltillverkare
    från Audi, BMW, Mercedes-Benz & Volkswagen. Numera har denna lista växt och INA är också en leverantör
    från bland annat: Alfa Romeo, Ford, Fiat, Seat, Volvo, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab & Nissan.
    2003 gick företaget samman med företagen FAG och LuK, varefter namnet "Schaeffler Group" kom till.

    Hos INA hittar du bland annat:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig