Tillbaka till listan
Blue Print

Vevtapp / vetilllyftare

  • Vevtapp / vetilllyftare
  • Vevtapp / vetilllyftare, miniatyr 2
  • Vevtapp / vetilllyftare, miniatyr 3
  • Vevtapp / vetilllyftare, miniatyr 4

Produktnummer: 0510553

Tillverkare kod: ADG06116

EAN: 5050063121919

65,76 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Antal produkter: 1
    Ytterdiameter [mm]22
    PositionTillförsel sida
    Avloppssida
    Typ av drivningHydraulisk
    Garanti3 år
    Tjocklek [mm]68
    Kommersiell garanti3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-032-2157
    Autopumps UK AHL172
    BGA HL6392
    BLUE PRINT ADG06116 (denna produkt)
    BSG BSG 65-122-021
    FAI AutoParts TM3023S
    FAI AutoParts TM3023
    FEBI BILSTEIN 02998
    65,83 kr
    KAISHIN 05233315
    MAXGEAR 17-0017
    MOTIVE HL63
    92,78 kr
    STELLOX 20-00558-SX
    STELLOX 20-00501-SX
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SWAG 40 18 0002
    TOPRAN 201 234
    VAICO V40-0057
    WILMINK GROUP WG1490788
    WILMINK GROUP WG1017740
    WILMINK GROUP WG1170624
    WILMINK GROUP WG1051891
    WILMINK GROUP WG1172111
    WILMINK GROUP WG1156396
    WILMINK GROUP WG1051824
    WILMINK GROUP WG1170676
    WILMINK GROUP WG2155910
    WILMINK GROUP WG1250761
  • Tillämplighet

    CHEVROLET
    AVEO /
    AVEO / KALOS Halvkombi (T200) | 05.2003-05.2008 1.4 - 1399ccm, 83pk, 61kw - LX5(85CUL4)
    AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) | 03.2005-05.2013 1.4 - 1399ccm, 83pk, 61kw - LX5(85CUL4)
    DAEWOO
    ESPERO
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 1.8 - 1796ccm, 95pk, 70kw - C18LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 105pk, 77kw - C20LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - C20LE
    ESPERO (KLEJ) | 10.1991-09.1999 2.0 - 1998ccm, 101pk, 74kw - C20LZ
    KALOS
    KALOS (KLAS) | 09.2002-??? 1.2 - 1150ccm, 72pk, 53kw - B12S1
    LANOS
    LANOS (KLAT) | 05.1997-06.1999 1.3 - 1349ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    LANOS Sedan
    LANOS Sedan (KLAT) | 02.1997-12.2002 1.5 - 1498ccm, 86pk, 63kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    NEXIA
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 71pk, 52kw - G15MF
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 75pk, 55kw - G15MF
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 60pk, 44kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    NEXIA Sedan
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 71pk, 52kw - G15MF
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 75pk, 55kw - G15MF
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 60pk, 44kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    TACUMA
    TACUMA (U100) | 09.2000-12.2004 1.8 - 1761ccm, 91pk, 67kw - F18S2
    TACUMA (U100) | 09.2000-12.2004 1.8 - 1761ccm, 98pk, 72kw - F18S2
    TACUMA (U100) | 09.2000-12.2004 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - F18S2
    OPEL
    ASCONA B
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F11, M11, F69) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F11, M11, F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F11, F68, M11, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N, 15LN, 15
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 Si - 1389ccm, 82pk, 60kw - M30 B32, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, 28 E, 28 H, K, JT, 829 A5, 138 B3.000, 138 A4
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 Si (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 Si (F35, M35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 TD (F35, M35) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 Si (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 Si (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 TD (F19, M19) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.7 D (F70) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA G
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ,
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.7 TD (F08, F48) - 1699ccm, 68pk, 50kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.7 TD (F35) - 1699ccm, 68pk, 50kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.7 TD (F69) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.7 TD (F70) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    CALIBRA A
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 4x4 (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - Z 16 SE
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 i (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - E 16 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 16 SE
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F11, M11, M19, F19) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F11, F19, M11, M19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, C 13 N
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F11, M11, F19, M19) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - 12 NZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 Si (F08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.4 i (F08, W5L) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    FRONTERA A
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    FRONTERA A Sport (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    KADETT D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.2 - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.8 GT/E - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 i Cat (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 N (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 S (C19, D19) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 i (C19, D19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 S (C19, D19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 D (C19, D19) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i Cat (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 S (C19, D19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.7 D (C19, D19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 (C19, D19) - 1796ccm, 114pk, 84kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ, 18 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 S (C19, D19) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i Cat (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - M30 B32, 13 S, K, JT, 138 B3.000, 138 A4.000, MA1.01, 107/47, 115.49, 107.21.42, 107.22.49, 114.62.
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 82pk, 60kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i Cat - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE, C 20 NE, 20 SER
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i Cat - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 i (C25, D25) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.7 D (C25, D25) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 814465, SN13
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 8144
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 S (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C08, C48, D08, D48) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 (43, 34, 44) - 1796ccm, 111pk, 82kw - 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 3
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C15, C35, D15, D35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.3 N (C70, D70) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    MANTA B
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    MERIVA A
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.6 (E75) - 1598ccm, 87pk, 64kw - Z 16 SE
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 S (F19, M19, N19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV, 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 i (F19, M19, N19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 S (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F35, M35, P35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    REKORD E
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 - 1796ccm, 75pk, 55kw - 18 N
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) | 08.1977-08.1986 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 - 1796ccm, 75pk, 55kw - 18 N
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 E - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NV
    REKORD E Kombi (61_, 66_, 67_) | 08.1977-08.1986 1.8 S - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 S
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S 4x4 (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.4 S (F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 88pk, 65kw - E 16 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 S - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i Cat (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 S (F68, M68) - 1796ccm, 88pk, 65kw - 18 SV, E 18 NVR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA B
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 i (F19) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i (F68) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 i (F35) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VAUXHALL
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    CAVALIER Mk II Kombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Kombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 112pk, 82kw - 18 E, 18 SE
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    FRONTERA Mk
    FRONTERA Mk I (A) (U92) | 04.1995-08.1998 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
  • Originalnummer

    05233315 DAEWOO
    5233315 DAEWOO
    05233315 CHEVROLET
    05233315 GENERAL MOTORS
    90421795 GENERAL MOTORS
    90295215 GENERAL MOTORS
    5233315 GENERAL MOTORS
    90521795 GENERAL MOTORS
    90295215 VAUXHALL
    90421795 VAUXHALL
    005233315 GENERAL MOTORS
    090421795 GENERAL MOTORS
    090521795 GENERAL MOTORS
    090295215 GENERAL MOTORS
    06 40 051 OPEL
    06 40 059 OPEL
    6 40 051 OPEL
    6 40 059 OPEL
    090295215 VAUXHALL
    090421795 VAUXHALL
  • Tillverkare

    Blue Print

    Blue Print har mer än 25 års erfarenhet av att utveckla, importera och distribuera bildelar till asiatiska bilar. På grund av företagets ursprung har de en mycket bred erfarenhet på marknaden och kan därför leverera helt passande kvalitetsprodukter.


    Blueprint är en av de största tillverkarna på den asiatiska bildelarmarknaden. Förutom den asiatiska marknaden har Blue Print även fullt upp med att erövra den brittiska och amerikanska bildelarmarknaden. Som ett resultat finns det alltid en Blueprint-produkt tillgänglig för din bil. Varje månad lanserar Blueprint i genomsnitt 100 nya produkter på marknaden och håller därmed erbjudandet uppdaterat hela tiden.


    Blueprint bildelar tillverkas och testas enligt strikta europeiska riktlinjer. Produkterna är tillverkade enligt OE-specifikationer, så du köper alltid en mycket hållbar ersättningsprodukt till din bil.


    Blueprint bildelar utmärker sig på följande punkter:


    • Stor asiatisk flotta täckning

    • Mycket god reservdelstillgänglighet för nyare modeller

    • Produkter i mer än 160 olika produktgrupper med mer än 23 000 artiklar

    • OE-kvalitet eller superlativ


    Vi har för närvarande följande Blue Print-produkter i vårt sortiment:


    • Bromsbelägg, bromsskivor & andra bromsdelar

    • Filter

    • Hjullager

    • Kopplingssatser

    • Multiremmar, kuggremmar, spännare och vattenpumpar

    • Tändstift, tändstift & tändspolar

    • Chassidelar & bärarm

    • Fjädrar & stötdämpare

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning