Tillbaka till listan
FEBI

Inloppsventil

  • Inloppsventil
  • Inloppsventil, miniatyr 2
  • Inloppsventil, miniatyr 3

Produktnummer: 0125826

Tillverkare kod: 12823

EAN: 4027816128236

104,76 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 23-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Hack-/Hålantal3
    Ventiltallrikdiameter [mm]33
    Ventilskaftdiameter [mm]5,94
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AE V91925
    93,40 kr
    Autopumps UK AIV1960
    BAPMIC BF0425670007
    BGA V011960
    FEBI 12823 (denna produkt)
    IPSA VL110300
    MAHLE ORIGINAL 081 VE 30502 000
    MOTIVE IV1960
    STELLOX 01-23012-SX
    TOPRAN 500 711
    TRW Engine Component 11960
    WILMINK GROUP WG1174001
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1015536
    WILMINK GROUP WG1213370
    WILMINK GROUP WG1491039
    WILMINK GROUP WG1088952
    WILMINK GROUP WG1174333
    WILMINK GROUP WG1282912
    WILMINK GROUP WG1052961
    WILMINK GROUP WG2268611
    WILMINK GROUP WG2178735
    WILMINK GROUP WG2178734
    ZentParts Z71488
  • Tillämplighet

    BMW
    3
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 318 is - 1796ccm, 140pk, 103kw - M42 B18 (184S1)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 318 is - 1895ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S3)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E36) | 03.1993-11.1999 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 Cabriolet (E36) | 03.1993-11.1999 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S2)
    3 Cabriolet (E36) | 03.1993-11.1999 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Compact
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 318 ti - 1796ccm, 140pk, 103kw - M42 B18 (184S1)
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 318 ti - 1895ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 323 ti - 2494ccm, 170pk, 125kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000, 176
    3 Coupé
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 318 is - 1796ccm, 140pk, 103kw - M42 B18 (184S1)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 318 is - 1895ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 328 Ci - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 Touring
    3 Touring (E36) | 01.1995-05.1999 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    3 Touring (E36) | 01.1995-05.1999 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    5
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 i 24V - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 iX 24V - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    5 Touring
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 ix - 2494ccm, 192pk, 141kw - M50 B25 (256S1), M50 B25 (256S2)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    7
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 728 i, iL - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    Z3 Coupé
    Z3 Coupé (E36) | 01.1998-06.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    Z3 Roadster
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 1.9 i - 1895ccm, 140pk, 103kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
  • Originalnummer

    11 34 1 738 218 BMW
    11 34 1 739 820 BMW
    1739820 LAND ROVER
    11 34 1 739 822 BMW
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    23-10-2026

Säker betalning