Tillbaka till listan
AE Engine Parts

Utloppsventil

Produktnummer: 0794537

Tillverkare kod: V98072

EAN: 4044197457113

123,49 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialKrom-Mangan-Nickel stål
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Ventilspindel i krom
    Ventiltallrikdiameter [mm]25,4
    Ventilskaftdiameter [mm]6
    Ventilsätesvinkel [grader]45
    Garanti2 år
    Längd [mm]102,3

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AE ENGINE PARTS V98072 (denna produkt)
    BGA V164741
    DT Spare Parts 4.68942
    ET ENGINETEAM VE0117
    FAI AutoParts EV95113
    FAI AutoParts EV95141
    FEBI BILSTEIN 38301
    135,97 kr
    FRECCIA R6474/RCR
    103,86 kr
    IAP QUALITY PARTS 110-12095
    IPSA VL175800
    IPSA VL174000
    MAHLE ORIGINAL 001 VA 31379 000
    NE 148010000301
    NE 148010000300
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SWAG 10 93 8301
    TRW Engine Component 261127
    WILMINK GROUP WG1015973
    WILMINK GROUP WG1174540
    WILMINK GROUP WG1491338
    WILMINK GROUP WG2018777
    WILMINK GROUP WG2018776
    WILMINK GROUP WG1701402
    WILMINK GROUP WG1053681
    WILMINK GROUP WG1200516
    WILMINK GROUP WG2269186
    WILMINK GROUP WG2315661
    WILMINK GROUP WG2339738
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    5175397AA CHRYSLER
    642 050 05 27 MERCEDES-BENZ
    642 050 07 27 MERCEDES-BENZ
    642 050 08 27 MERCEDES-BENZ
    MN960089 MITSUBISHI
    642 050 05 27 SMART
    A 642 050 07 27 MERCEDES-BENZ
    A 642 050 05 27 MERCEDES-BENZ
    A 642 050 08 27 MERCEDES-BENZ
  • Tillverkare

    AE Engine Parts
    För enastående toppmotorkomponenter som stöder motorprestanda och uppfyller tillverkarens originalstandarder, har AE® svaret. Turboladdning och andra CO2-reducerande tekniker driver upp temperaturer och tryck, samtidigt som ett ökat biodieselinnehåll bidrar till en allt mer aggressiv toppmotormiljö. Endast komponenter som använder OE-designexpertis, med de senaste avancerade materialen och tillverkningskvalitet, kan leverera den prestanda och hållbarhet som krävs av professionella motortekniker.

    AE erbjuder det mest omfattande utbudet av toppmotordelar från en central punkt, inklusive valvetrains, camtrains och hjälpprodukter, remmar och kamremssatser. Det nuvarande sortimentet inkluderar 1 200 ventiler, 350 ventilstyrningar, 30 ventilsäten, 280 kamaxlar och relaterade delar som täcker 7 400 olika motorer och mer än 27 400 applikationer. Sortimentet kompletteras med en portfölj av kamremmar som täcker mer än 14 000 applikationer.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning