Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Cylinderhuvudskruvuppsättning

Produktnummer: 1020133

Tillverkare kod: 14-32232-01

EAN: 4026634380765

211,27 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Skruvhuvud/mutterprofilTorxnyckel
    Gängstgning [mm]1,25
    GängmåttM9
    Garanti2 år
    Längd [mm]122

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ASHIKA 115-06-607
    Autopumps UK AHB1702SET
    BGA BK3354
    CORTECO 016714B
    ELRING 258.270
    229,86 kr
    FAI AutoParts B1138
    GLASER T80362-00
    JAPANPARTS BL-607
    JAPKO 115607
    KAMOKA 8709020
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MOTIVE HB1702SET
    VIKTOR REINZ 14-32232-01 (denna produkt)
    WILMINK GROUP WG1086866
    WILMINK GROUP WG1103185
    WILMINK GROUP WG1490027
    WILMINK GROUP WG1455869
    WILMINK GROUP WG1221207
    WILMINK GROUP WG1006375
    WILMINK GROUP WG2135143
  • Tillämplighet

    DACIA
    LOGAN
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) - 1149ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    LOGAN (LS_) | 09.2004-12.2012 1.2 16V LPG - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 734
    LOGAN II
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.2 - 1149ccm, 73pk, 54kw -
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    LOGAN II | 10.2012-??? 1.2 LPG - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 734
    LOGAN MCV
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.2 - 1149ccm, 73pk, 54kw - D4F 732
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.2 LPG - 1149ccm, 72pk, 53kw - D4F 734
    LOGAN MCV II | 02.2013-??? 1.2 LPG - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 734
    SANDERO
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    SANDERO (BS_) | 06.2008-06.2013 1.2 16V LPG - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    SANDERO II
    SANDERO II (B8_) | 10.2012-09.2020 1.2 - 1149ccm, 73pk, 54kw - D4F 732
    SANDERO II (B8_) | 10.2012-09.2020 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    SANDERO II (B8_) | 10.2012-09.2020 1.2 LPG - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 734
    NISSAN
    KUBISTAR Skåp
    KUBISTAR Skåp (X76) | 08.2003-10.2009 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712
    RENAULT
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,... - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 728, D4F 706, D4F 712, D4F 714, D4F 722
    CLIO III
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) - 1149ccm, 78pk, 57kw - D4F 764
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V - 1149ccm, 58pk, 43kw - D4F 764
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V - 1149ccm, 78pk, 58kw - D4F 764
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V - 1149ccm, 103pk, 76kw - D4F 786
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V (BR0P, CR0P) - 1149ccm, 101pk, 74kw - D4F 784
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) - 1149ccm, 65pk, 48kw - D4F 740
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    CLIO III (BR0/1, CR0/1) | 05.2005-12.2014 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 742
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V - 1149ccm, 103pk, 76kw - D4F 786
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V (KR02, KR0J) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V (KR0E) - 1149ccm, 78pk, 58kw - D4F 764
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V (KR0P) - 1149ccm, 101pk, 74kw - D4F 784
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    CLIO III Grandtour (KR0/1_) | 11.2007-12.2014 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) - 1149ccm, 79pk, 58kw - D4F 742
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.2 (SR0J) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    CLIO III Skåpbil/halvkombi (SB_, SR_) | 06.2005-12.2014 1.2 Hi-Flex (SR1U) - 1149ccm, 79pk, 58kw - D4F 742
    CLIO IV
    CLIO IV (BH_) | 11.2012-08.2021 1.2 16V (BHA1, BHAK, BHMG, BHMK) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    CLIO IV Skåpbil/halvkombi (BH_) | 01.2014-08.2021 1.2 16V (BHMK) - 1149ccm, 73pk, 54kw - D4F 740
    CLIO IV Sport Tourer (KH_) | 11.2012-08.2021 1.2 16V - 1149ccm, 73pk, 54kw - D4F 740
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712, D4F 714, D4F 716, D4F 730
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712, D4F 714, D4F 730
    LOGAN/STEPWAY II
    LOGAN/STEPWAY II (L8_) | 11.2013-??? 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    MODUS /
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) - 1149ccm, 65pk, 48kw - D4F 740
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 (JP0S) - 1149ccm, 78pk, 58kw - D4F 764
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 (JP1E) - 1149ccm, 103pk, 76kw - D4F 786
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 16V (JP0W) - 1149ccm, 101pk, 74kw - D4F 784
    MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) | 09.2004-12.2013 1.2 16V Hi-Flex - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 740
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 728
    THALIA II
    THALIA II (LU_) | 09.2008-06.2014 1.2 16V (LU2V) - 1149ccm, 75pk, 55kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    THALIA III
    THALIA III (L8_) | 12.2013-??? 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 732
    TWINGO I
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 16V (C060) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D4F 708
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 702
    TWINGO I Skåpbil/halvkombi (S06_) | 03.1993-06.2012 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 702
    TWINGO II
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 764
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A) - 1149ccm, 76pk, 56kw - D4F 772
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.2 TCe 100 (CN0P) - 1149ccm, 102pk, 75kw - A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8
    TWINGO II (CN0_) | 03.2007-09.2014 1.2 Turbo (CN0C, CN0F) - 1149ccm, 100pk, 74kw - D4F 780, D4F 782
    WIND
    WIND (E4M_) | 07.2010-08.2013 1.2 (E4MF) - 1149ccm, 101pk, 74kw - D4F 782
    WIND (E4M_) | 07.2010-08.2013 1.2 TCe 100 (E4MF) - 1149ccm, 102pk, 75kw - A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8
  • Originalnummer

    77 01 473 543 RENAULT
    77 01 473 543 RENAULT TRUCKS
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning