Tillbaka till listan
Elring

Bultsats, topplock

Produktnummer: 0440569

Tillverkare kod: 111.460

EAN: 4041248105238

181,82 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Skruvhuvud/mutterprofilTorxnyckel
    NyckelviddTX - E 14
    GängmåttM12x1,5x119
    Antal skruvar10
    Garanti2 år
    Varunummer7318158066

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ASHIKA 115-06-616
    Autopumps UK AHB1713SET
    BGA BK5362
    CORTECO 016214B
    ELRING 111.460 (denna produkt)
    GLASER T09585-00
    JAPANPARTS BL-616
    JAPKO 115616
    LUCAS LEG0094HB
    MOTIVE HB1713SET
    PAYEN HBS120
    RIDEX 1217B0030
    STARK SKBOK-23660029
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    VICTOR REINZ 14-32161-01
    WILMINK GROUP WG1083809
    WILMINK GROUP WG1086928
    WILMINK GROUP WG1086240
    WILMINK GROUP WG1103155
    WILMINK GROUP WG1221120
    WILMINK GROUP WG1490213
    WILMINK GROUP WG1242934
    WILMINK GROUP WG1006208
    WILMINK GROUP WG1006206
    WILMINK GROUP WG2135144
    WILMINK GROUP WG2135138
  • Tillämplighet

    ARO
    10
    10 | 06.1980-10.2006 1.9 TD - 1870ccm, 94pk, 69kw - F8QT
    DACIA
    PICK UP
    PICK UP | 02.2000-05.2008 1.9 D - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 636
    SOLENZA
    SOLENZA (B41_) | 02.2003-10.2005 1.9 D (B41E, B41F, B41G) - 1870ccm, 63pk, 46kw - F8Q 636
    MITSUBISHI
    CARISMA
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.9 TD (DA4A) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8QT
    CARISMA Sedan
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.9 TD (DA4A) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8QT
    OPEL
    ARENA Buss
    ARENA Buss (A97) | 01.1997-12.2001 1.9 D (TF1G/M, THBJ/L) - 1870ccm, 60pk, 44kw - 19 DJ, 19 DL
    ARENA Combi
    ARENA Combi (A97) | 03.1998-08.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - F8Q 600, F8Q 606
    ARENA Skåp
    ARENA Skåp (A97) | 01.1997-12.2001 1.9 D (TF1J/L, THBJ/L) - 1870ccm, 60pk, 44kw - 19 DJ, 19 DL
    ARENA Skåp (TB, TF) | 03.1998-08.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - F8Q 600, F8Q 606
    RENAULT
    19 I
    19 I Chamade (L53_) | 01.1988-12.1992 1.9 TD (L53K) - 1870ccm, 92pk, 68kw - F8Q 740
    19 II
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.9 dT (B/C53T) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 744
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.9 D - 1870ccm, 92pk, 68kw - F8Q 744, F8Q 740
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.9 dT (L53T) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 744
    19 II Skåpbil/halvkombi (S53_) | 03.1992-12.1995 1.9 dT - 1870ccm, 92pk, 68kw - F8Q 740
    CLIO I
    CLIO I Skåpbil/halvkombi (S57_) | 01.1991-09.1998 1.9 RND - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 678
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 D (B/CB0E, BB0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630, F8Q 632
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 D (B/CB0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 630, F8Q 632
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.9 dTi (B/CB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0E) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 D (SB0R) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 662
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.9 DTi (SB0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 1.9 dTi (JE0M) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 722
    EXPRESS Skåpbil/minivan
    EXPRESS Skåpbil/minivan (F40_, G40_) | 07.1985-11.1998 1.9 D (F40R) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 640, F8Q 682, F8Q 648
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (KC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (KC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 662
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630, F8Q 632
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 D (FC0J) - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.9 dTi (FC0U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 780, F9Q 782, F9Q 790
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 55 1.9 (FC0D) - 1870ccm, 54pk, 40kw - F8Q 662
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 630, F8Q 632
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.9 dTi (B56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 710, F9Q 716, F9Q 717
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.9 dTi (K56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 710, F9Q 716, F9Q 717
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 784, F8Q 786
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dTi (BA08, BA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 730, F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - F8Q 784, F8Q 786
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dT (LA0K, LA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 784, F8Q 786
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 730, F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - F8Q 784, F8Q 786
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dTi (DA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 D (KA0J, KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 622
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 731, F9Q 736
    Megane I
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.9 D (KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 622
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 D (JA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dT (JA0K, JA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 784, F8Q 786
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 730, F9Q 734, F9Q 736
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DT (JA0K) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 786
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 (FA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 788
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    TRAFIC Buss
    TRAFIC Buss (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - F8Q 600, F8Q 606
    TRAFIC Skåp
    TRAFIC Skåp (T_, P_, V_) | 03.1989-03.2001 1.9 D - 1870ccm, 60pk, 44kw - F8Q 600, F8Q 606
    SUZUKI
    SAMURAI Terrängbil
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.9 D Allhjulsdrift - 1870ccm, 64pk, 47kw - NF8Q
    VOLVO
    440
    440 (445) | 08.1988-12.1996 1.9 Turbo-Diesel - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 19 T
    460
    460 (464) | 09.1988-07.1996 1.9 Turbo-Diesel - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 19 T
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 4192 T
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - D 4192 T
  • Originalnummer

    77 00 865 991 RENAULT
    77 00 865 991 DACIA
    M853027 MITSUBISHI
    77 00 865 991 (10x) DACIA
    77 00 865 991 (10x) RENAULT
    30 853 027 VOLVO
    30 853 027 (10x) VOLVO
    M853027 (10x) MITSUBISHI
  • Tillverkare

    Elring

    Elring levererar OE leverantör till olika tillverkare. Audi, BMW, Mercedes, Ford, Opel, Volkswagen och många fler märken är bland de vanliga kunderna. Programmet av Elring innefattar:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig