Tillbaka till listan
Blue Print

Bultsats, topplock

  • Bultsats, topplock
  • Bultsats, topplock, miniatyr 2

Produktnummer: 0322776

Tillverkare kod: ADN17805C

EAN: 5050063625042

663,48 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Antal skruvar10
    Garanti3 år
    Kommersiell garanti3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ASHIKA 115-01-109
    Autopumps UK AHB8294
    BLUE PRINT ADN17805C (denna produkt)
    ELRING 290.330
    207,30 kr
    ELRING 709.940
    222,01 kr
    JAPANPARTS BL-109
    JAPKO 115109
    MOTIVE HB9292
    NPS N128N05
    RED-LINE 00NI025
    WILMINK GROUP WG1086939
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1243046
    WILMINK GROUP WG1243042
    WILMINK GROUP WG1170444
    WILMINK GROUP WG1170615
    WILMINK GROUP WG1085504
    WILMINK GROUP WG1490062
    WILMINK GROUP WG1490258
    WILMINK GROUP WG1006231
    WILMINK GROUP WG1006228
    WILMINK GROUP WG1221210
  • Tillämplighet

    NISSAN
    ALMERA Classic
    ALMERA Classic (B10) | 03.2006-??? 1.6 16V - 1597ccm, 107pk, 79kw - QG16DE, QG16
    ALMERA I
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 1.4 - 1392ccm, 87pk, 64kw - CD20, GA14DE
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 1.4 GX,LX - 1392ccm, 75pk, 55kw - CD20, GA14DE
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 1.6 - 1597ccm, 99pk, 73kw - CD20, GA14DE, GA16DE
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 1.6 - 1597ccm, 102pk, 75kw - GA16DE
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 1.6 SLX - 1597ccm, 90pk, 66kw - CD20, GA14DE, GA16DE
    ALMERA I Hatchback (N15) | 09.1995-03.2000 1.4 - 1392ccm, 87pk, 64kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ALMERA I Hatchback (N15) | 09.1995-03.2000 1.4 S, GX, LX - 1392ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ALMERA I Hatchback (N15) | 09.1995-03.2000 1.6 - 1597ccm, 99pk, 73kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ALMERA I Hatchback (N15) | 09.1995-03.2000 1.6 SR, SLX - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    PRIMERA
    PRIMERA (P11) | 06.1996-12.2001 1.8 16V - 1769ccm, 114pk, 84kw - QG18DE
    PRIMERA (P12) | 01.2002-10.2008 1.6 - 1597ccm, 106pk, 78kw - QG16DE
    PRIMERA (P12) | 01.2002-10.2008 1.6 - 1597ccm, 109pk, 80kw - QG16DE
    PRIMERA (P12) | 01.2002-10.2008 1.8 - 1769ccm, 115pk, 85kw - QG18DE
    PRIMERA Hatchback
    PRIMERA Hatchback (P11) | 09.1996-07.2002 1.8 16V - 1769ccm, 114pk, 84kw - QG18DE
    PRIMERA Hatchback (P12) | 07.2002-10.2008 1.6 - 1597ccm, 106pk, 78kw - QG16DE
    PRIMERA Hatchback (P12) | 07.2002-10.2008 1.6 - 1597ccm, 109pk, 80kw - QG16DE
    PRIMERA Hatchback (P12) | 07.2002-10.2008 1.8 - 1769ccm, 115pk, 85kw - QG18DE
    PRIMERA Kombi
    PRIMERA Kombi (WP12) | 01.2002-10.2007 1.6 Visia - 1597ccm, 109pk, 80kw - QG16DE
    PRIMERA Kombi (WP12) | 01.2002-10.2007 1.8 - 1769ccm, 115pk, 85kw - QG18DE
    PRIMERA Traveller
    PRIMERA Traveller (WP11) | 06.1996-12.2001 1.8 16V - 1769ccm, 114pk, 84kw - QG18DE
    SERENA
    SERENA (C23) | 06.1991-09.2001 1.6 - 1597ccm, 97pk, 71kw - GA16DE
    SERENA VAN
    SERENA VAN (C23) | 07.1992-09.2001 1.6 - 1597ccm, 97pk, 71kw - GA16DE
    SERENA VAN (C23) | 07.1992-09.2001 1.6 - 1597ccm, 102pk, 75kw - GA16DE
  • Originalnummer

    11056-4M500 NISSAN
    11056-4M510 NISSAN
    11056-53Y00 NISSAN
  • Tillverkare

    Blue Print

    Blue Print har mer än 25 års erfarenhet av att utveckla, importera och distribuera bildelar till asiatiska bilar. På grund av företagets ursprung har de en mycket bred erfarenhet på marknaden och kan därför leverera helt passande kvalitetsprodukter.


    Blueprint är en av de största tillverkarna på den asiatiska bildelarmarknaden. Förutom den asiatiska marknaden har Blue Print även fullt upp med att erövra den brittiska och amerikanska bildelarmarknaden. Som ett resultat finns det alltid en Blueprint-produkt tillgänglig för din bil. Varje månad lanserar Blueprint i genomsnitt 100 nya produkter på marknaden och håller därmed erbjudandet uppdaterat hela tiden.


    Blueprint bildelar tillverkas och testas enligt strikta europeiska riktlinjer. Produkterna är tillverkade enligt OE-specifikationer, så du köper alltid en mycket hållbar ersättningsprodukt till din bil.


    Blueprint bildelar utmärker sig på följande punkter:


    • Stor asiatisk flotta täckning

    • Mycket god reservdelstillgänglighet för nyare modeller

    • Produkter i mer än 160 olika produktgrupper med mer än 23 000 artiklar

    • OE-kvalitet eller superlativ


    Vi har för närvarande följande Blue Print-produkter i vårt sortiment:


    • Bromsbelägg, bromsskivor & andra bromsdelar

    • Filter

    • Hjullager

    • Kopplingssatser

    • Multiremmar, kuggremmar, spännare och vattenpumpar

    • Tändstift, tändstift & tändspolar

    • Chassidelar & bärarm

    • Fjädrar & stötdämpare

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig