Tillbaka till listan
Magneti Marelli

Oljepump

  • Oljepump
  • Oljepump, miniatyr 2

Produktnummer: 2023013

Tillverkare kod: OP0015

EAN: 8050947107494

1 212,80 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    Autopumps UK AOP530
    BOGAP A1410131
    COMLINE COP033
    ESEN SKV 77SKV019
    FAI AutoParts OP356
    1 338,65 kr
    FEBI BILSTEIN 181068
    1 468,69 kr
    GK 705526
    HEPU OP5526
    KAMOKA 4221052
    MAGNETI MARELLI OP0015 (denna produkt)
    MAXGEAR 42-0053
    MOTIVE OP518
    1 890,33 kr
    MTR 12201842
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NE 191050002100
    626,91 kr
    RIDEX 596O0035
    STARK SKOPM-1700034
    STELLOX 04-40065-SX
    SWAG 33 10 8100
    1 471,56 kr
    TOPRAN 115 963
    1 508,13 kr
    WILMINK GROUP WG2359614
    WILMINK GROUP WG1940931
    WILMINK GROUP WG2472688
    WILMINK GROUP WG2179068
    WILMINK GROUP WG1796898
    WILMINK GROUP WG1489915
    ZentParts Z189889
  • Tillämplighet

    VOLKSWAGEN
    CARAVELLE T5
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDi - 2461ccm, 163pk, 120kw - BLJ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    CARAVELLE T5 Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    MULTIVAN T5
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BLJ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TOUAREG
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 2.5 R5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BAC, BPE
    TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) | 10.2002-05.2010 2.5 R5 TDI - 2461ccm, 163pk, 120kw - BPD, BLK
    TRANSPORTER T5
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7F | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 130pk, 96kw - AXD, BNZ
    TRANSPORTER T5 Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 04.2003-08.2015 2.5 TDI 4motion - 2461ccm, 174pk, 128kw - BPC, AXE
  • Originalnummer

    70115103 VAG
    070115105A VAG
    070115103A VAG
  • Tillverkare

    Magneti Marelli

    Grundades 1919 som Fabbrica Italiana Magneti Marelli (FIMM), ett joint venture mellan Fiat och Ercole Marelli (1891-1993). Det italienska företaget för elektriska apparater tillverkade till en början tändmagneter för fordons- och flygindustrin, med sin första fabrik i Sesto San Giovanni nära Milano.

    Den 22 oktober 2018 tillkännagavs att Magneti Marelli köptes för att gå samman med det japanska bilföretaget Calsonic Kansei i en affär som skulle skapa en av världens största leverantörer av bildelar.

    I maj 2019 gick Magneti Marelli och Calsonic Kansei samman för att bilda Marelli.


    Hos Winparts hittar du bland annat följande kategorier:


    Strålkastare

    Baklyktor

    Dynamo

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning