Tillbaka till listan
Lemforder

Motormontering 25406 01 Lemforder

Produktnummer: 1181478

Tillverkare kod: 25406 01

EAN: 4047437087156

502,06 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialGummi/metall
    LagringssättHydrolager
    för OE-nummer203 240 05 17
    203 240 06 17
    211 240 04 17
    211 240 16 17
    A 203 240 05 17
    A 203 240 06 17
    A 211 240 04 17
    A 211 240 16 17
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIC 50877
    BBR Automotive 001-10-28551
    BBR Automotive 001-10-31432
    BIRTH 51195
    BIRTH 51192
    BIRTH 5793
    BIRTH 50450
    BOGAP C1911226
    BOGAP C1918101
    BOGAP C1911225
    BOGE 87-631-A
    BSG BSG 60-700-148
    CAUTEX 756318
    CORTECO 21652639
    CORTECO 80001903
    DYS 71-27404
    EGT 601169EGT
    EGT 601167EGT
    EGT 601119EGT
    EGT 601004EGT
    ESEN SKV 75SKV132
    FARE SA 20715
    FEBI BILSTEIN 17960
    481,95 kr
    FEBI BILSTEIN 03786
    704,55 kr
    FEBI BILSTEIN 09151
    452,14 kr
    FEBI BILSTEIN 19464
    472,48 kr
    FEBI BILSTEIN 29636
    451,10 kr
    FEBI BILSTEIN 03784
    740,28 kr
    FEBI BILSTEIN 19456
    FEBI BILSTEIN 10120
    451,10 kr
    FEBI BILSTEIN 09152
    299,46 kr
    FEBI BILSTEIN 17940
    659,08 kr
    FEBI BILSTEIN 19461
    GATES ETM1409
    GOOM EM-1987
    GSP 512551
    HART 330 429
    HUTCHINSON 597067
    HUTCHINSON 597012
    HUTCHINSON 594226
    JP GROUP 1317902680
    KAMOKA 890039
    KAMOKA 890761
    KAUTEK ME-EM039
    KAUTEK ME-EM106
    KAUTEK ME-EM082
    KAUTEK ME-EM009
    KAUTEK ME-EM021
    KAUTEK ME-EM010
    KRAFT AUTOMOTIVE 1491240
    LEMFORDER 25406 01 (denna produkt)
    LORO 233-14-375
    LYNXauto ME-2156
    LYNXauto ME-2393
    LYNXauto ME-2138
    LYNXauto ME-2399
    LYNXauto ME-2155
    MALÒ 240434
    MALÒ 240446
    MAPCO 36977
    MATRIX PRO MX02240164
    MATRIX PRO MX02240164HD
    MAXGEAR 40-0109
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEHA AUTOMOTIVE MH42178
    MEHA AUTOMOTIVE MH42188
    METZGER 8050392
    METZGER 8050355
    METZGER 8053505
    METZGER 8053503
    METZGER 8054127
    MEYLE 014 024 0151
    625,29 kr
    MEYLE 014 024 0160
    610,03 kr
    Metalcaucho 07185
    NK 59733003
    404,35 kr
    OCAP 1225297
    OCAP 1225318
    OCAP 1225316
    OCAP 1226230
    OCAP 1225294
    OCAP 1225284
    OE Germany 803391
    OPEN PARTS EMS4120.00
    OPTIMAL F8-5007
    OPTIMAL F7-5123
    ORIGINAL IMPERIUM 31953
    ORIGINAL IMPERIUM 31993
    Oyodo 50K9201-OYO
    PLYOM P756318
    RAPRO 54183
    RIDEX 247E0212
    SASIC 9002499
    SRLine S2250043
    SRLine S2250050
    SRLine S2250046
    SRLine S2250038
    STARK SKEM-0660211
    STC T407185
    STELLOX 25-17170-SX
    SWAG 10 13 0064
    SWAG 10 13 0088
    SWAG 10 13 0063
    SWAG 10 13 0027
    SWAG 10 92 9636
    SWAG 10 13 0102
    SWAG 10 13 0024
    SWAG 10 13 0061
    SWAG 10 13 0090
    728,46 kr
    SWAG 10 13 0100
    738,32 kr
    TALOSA 61-12916
    TOPRAN 407 843
    TOPRAN 400 471
    TOPRAN 407 836
    TOPRAN 400 478
    TOPRAN 401 263
    529,89 kr
    TRICLO 362171
    VAICO V30-0761
    VEMA VE51192
    VEMA 430383
    VEMA 431261
    VEMA 430497
    VEMA VE50450
    WILMINK GROUP WG1226908
    WILMINK GROUP WG1234296
    WILMINK GROUP WG2610486
    ZentParts Z13241
  • Tillämplighet

    MERCEDES-BENZ
    C-KLASS
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 200 CDI (202.134) - 2151ccm, 102pk, 75kw - OM 611.960
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 200 Kompressor (202.025) - 1998ccm, 192pk, 141kw - CAYC, CFFB, 2E, ADY, AGG, CBZB, B5, FE (16V), M 111.944, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 200 Kompressor (202.025) - 1998ccm, 180pk, 132kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 220 CDI (202.133) - 2151ccm, 125pk, 92kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AFB, AKN, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 230 Kompressor (202.024) - 2295ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 240 (202.026) - 2398ccm, 170pk, 125kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 250 D (202.125) - 2497ccm, 113pk, 83kw - OM 605.910
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 250 Turbo-D (202.128) - 2497ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    C-KLASS (W202) | 03.1993-05.2000 C 280 (202.029) - 2799ccm, 197pk, 145kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 180 (203.035) - 1998ccm, 129pk, 95kw - M 111.951
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 200 CDI (203.004) - 2148ccm, 102pk, 75kw - OM 611.962
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 200 CDI (203.004) - 2148ccm, 116pk, 85kw - OM 611.962
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 200 CDI (203.007) - 2148ccm, 122pk, 90kw - OM 646.963, OM 646.962
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 200 Kompressor (203.045) - 1998ccm, 163pk, 120kw - M 111.955
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 220 CDI (203.006) - 2148ccm, 136pk, 100kw - OM 611.962
    C-KLASS (W203) | 05.2000-02.2007 C 220 CDI (203.006, 203.008) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 646.963, OM 611.962
    C-KLASS Sportcoupe
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 180 (203.735) - 1998ccm, 129pk, 95kw - M 111.951
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 200 CDI (203.707) - 2148ccm, 122pk, 90kw - OM 646.962
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 200 Kompressor (203.745) - 1998ccm, 163pk, 120kw - M 111.955
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 220 CDI (203.706) - 2148ccm, 136pk, 100kw - OM 611.962
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 220 CDI (203.706) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 611.962
    C-KLASS Sportcoupe (CL203) | 03.2001-05.2008 C 230 Kompressor (203.747) - 2295ccm, 197pk, 145kw - M 111.981
    C-KLASS T-Model
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 200 T CDI (202.194) - 2151ccm, 102pk, 75kw - OM 611.960
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 200 T Kompressor (202.082) - 1998ccm, 192pk, 141kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 220 T CDI (202.193) - 2151ccm, 125pk, 92kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AFB, AKN, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 230 T Kompressor (202.085) - 2295ccm, 193pk, 142kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 240 T (202.086) - 2398ccm, 170pk, 125kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 250 T Turbo-D (202.188) - 2497ccm, 150pk, 110kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE),
    C-KLASS T-Model (S202) | 06.1996-03.2001 C 280 T (202.089) - 2799ccm, 197pk, 145kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 180 (203.235) - 1998ccm, 129pk, 95kw - M 111.951
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 200 CDI (203.204) - 2148ccm, 102pk, 75kw - OM 611.962
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 200 CDI (203.204) - 2148ccm, 116pk, 85kw - OM 611.962
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 200 CDI (203.207) - 2148ccm, 122pk, 90kw - OM 646.963, OM 646.962
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 200 Kompressor (203.245) - 1998ccm, 163pk, 120kw - M 111.955
    C-KLASS T-Model (S203) | 03.2001-08.2007 C 220 CDI (203.206, 203.208) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 646.963, OM 611.962
    CLC-KLASS
    CLC-KLASS (CL203) | 05.2008-06.2011 CLC 200 CDI (203.707) - 2148ccm, 122pk, 90kw - OM 646.962
    CLK
    CLK (C208) | 06.1997-12.2003 CLK 200 Kompressor (208.345) - 1998ccm, 192pk, 141kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    CLK (C208) | 06.1997-12.2003 CLK 230 Kompressor (208.347) - 2295ccm, 193pk, 142kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), OM 651.955, OM 6
    CLK (C208) | 06.1997-12.2003 CLK 320 (208.365) - 3199ccm, 218pk, 160kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    CLK Cabriolet
    CLK Cabriolet (A208) | 03.1998-03.2002 CLK 200 Kompressor (208.445) - 1998ccm, 192pk, 141kw - M 111.944
    CLK Cabriolet (A208) | 03.1998-03.2002 CLK 230 Kompressor (208.447) - 2295ccm, 193pk, 142kw - M 111.975, M 111.973
    E-KLASS
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 200 (210.035) - 1998ccm, 136pk, 100kw - M 111.942
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 200 CDI (210.007) - 2148ccm, 116pk, 85kw - OM 611.961
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 200 CDI (210.007) - 2151ccm, 102pk, 75kw - OM 611.961
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 200 Kompressor (210.045) - 1998ccm, 186pk, 137kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 220 CDI (210.006) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 611.961
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 220 CDI (210.006) - 2151ccm, 125pk, 92kw - OM 611.961
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 230 (210.037) - 2295ccm, 150pk, 110kw - M 111.970
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 250 Turbo-D (210.015) - 2497ccm, 150pk, 110kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 280 (210.063) - 2799ccm, 204pk, 150kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6.000,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 280 4-matic (210.081) - 2799ccm, 204pk, 150kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6.000,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 290 Turbo-D (210.017) - 2874ccm, 129pk, 95kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 300 D (210.020) - 2996ccm, 136pk, 100kw - OM 606.912
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 300 Turbo-D (210.025) - 2996ccm, 177pk, 130kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6.000,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 320 (210.065) - 3199ccm, 224pk, 165kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6.000,
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 320 4-matic (210.082) - 3199ccm, 224pk, 165kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6
    E-KLASS (W210) | 06.1995-03.2002 E 320 CDI (210.026) - 3222ccm, 197pk, 145kw - OM 613.961
    E-KLASS (W211) | 03.2002-12.2008 E 280 CDI (211.023) - 3222ccm, 177pk, 130kw - OM 648.961
    E-KLASS (W211) | 03.2002-12.2008 E 320 CDI (211.026) - 3222ccm, 204pk, 150kw - OM 648.961
    E-KLASS Flak/chassi
    E-KLASS Flak/chassi (VF210) | 06.1996-12.2002 E 220 CDi (210.606) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 611.961
    E-KLASS Flak/chassi (VF210) | 06.1996-12.2002 E 280 (210.663) - 2799ccm, 204pk, 150kw - M 112.921
    E-KLASS Flak/chassi (VF210) | 06.1996-12.2002 E 290 TD (210.617) - 2874ccm, 129pk, 95kw - OM 602.982
    E-KLASS T-Model
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 200 T (210.235) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 16 SZR, M 111.942
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 200 T Kompressor (210.245) - 1998ccm, 186pk, 137kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 220 T CDI (210.206) - 2148ccm, 143pk, 105kw - OM 611.961
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 220 T CDI (210.206) - 2151ccm, 125pk, 92kw - OM 611.961
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 230 T (210.237) - 2295ccm, 150pk, 110kw - X 16 SZR, M 111.942, M 111.970
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 250 T Turbo-D (210.215) - 2497ccm, 150pk, 110kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 280 T 4-matic (210.281) - 2799ccm, 204pk, 150kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 290 T Turbo-D (210.217) - 2874ccm, 129pk, 95kw - X 16 SZR, M 111.942, M 111.970, OM 602.982, M 119.985
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 300 T Turbo-D (210.225) - 2996ccm, 177pk, 130kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 320 T (210.265) - 3199ccm, 224pk, 165kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 320 T 4-matic (210.282) - 3199ccm, 224pk, 165kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, 4ZC1, H22A2, 838 A4.000, RVA, G8T 760, 838 A6
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 320 T CDI (210.226) - 3222ccm, 197pk, 145kw - OM 613.961
    E-KLASS T-Model (S211) | 03.2003-07.2009 E 280 T CDI (211.223) - 3222ccm, 177pk, 130kw - OM 648.961
    E-KLASS T-Model (S211) | 03.2003-07.2009 E 320 T CDI (211.226) - 3222ccm, 204pk, 150kw - OM 648.961
    SLK
    SLK (R170) | 09.1996-04.2004 200 Kompressor (170.444) - 1998ccm, 163pk, 120kw - M 111.958
    SLK (R170) | 09.1996-04.2004 230 Kompressor (170.447) - 2295ccm, 193pk, 142kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, 22R, B5, FE (16V), M 111.944, AFN, AVG,
    SLK (R170) | 09.1996-04.2004 230 Kompressor (170.449) - 2295ccm, 197pk, 145kw - M 111.983
  • Originalnummer

    211 240 04 17 MERCEDES-BENZ
    A 203 240 06 17 MERCEDES-BENZ
    203 240 06 17 MERCEDES-BENZ
    A 211 240 04 17 MERCEDES-BENZ
    203 240 05 17 MERCEDES-BENZ
    211 240 16 17 MERCEDES-BENZ
    A 203 240 05 17 MERCEDES-BENZ
    A 211 240 16 17 MERCEDES-BENZ
    202 240 28 17 MERCEDES-BENZ
    210 240 13 17 MERCEDES-BENZ
    A 202 240 28 17 MERCEDES-BENZ
    210 240 07 17 MERCEDES-BENZ
    210 240 22 17 MERCEDES-BENZ
    A 210 240 22 17 MERCEDES-BENZ
    A 210 240 13 17 MERCEDES-BENZ
    A 210 240 07 17 MERCEDES-BENZ
    202 240 06 17 MERCEDES-BENZ
    A 210 240 12 17 MERCEDES-BENZ
    A 202 240 34 17 MERCEDES-BENZ
    202 240 34 17 MERCEDES-BENZ
    A 202 240 06 17 MERCEDES-BENZ
    202 240 27 17 MERCEDES-BENZ
    202 240 46 17 MERCEDES-BENZ
    A 202 240 27 17 MERCEDES-BENZ
    A 202 240 46 17 MERCEDES-BENZ
    210 240 12 17 MERCEDES-BENZ
    220 240 26 17 MERCEDES-BENZ
    A 220 240 26 17 MERCEDES-BENZ
    A 220 240 15 17 MERCEDES-BENZ
    220 240 15 17 MERCEDES-BENZ
  • Tillverkare

    Lemforder
    Lemförder är en del av ZF (Zahnradfabrik Friedrichshafen). En stor tysk tillverkare av bland annat bärarm, dragstag och stabilisatorstänger. ZF tillverkade även växlar i början av 1900-talet åt Zeppelin GmbH, som tillverkade de första luftskeppen. På mer än 100 år har företaget vuxit till ett prestigefyllt multinationellt företag med en omsättning på cirka 32 miljarder euro.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig