Tillbaka till listan
Freccia

Kamaxel

Produktnummer: 1985699

Tillverkare kod: CM05-2417

EAN: 8056138786110

2 197,47 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    PositionTillförsel sida
    Tandantal22
    Garanti2 år
    Längd [mm]408,1
    yttre tanddiameter [mm]58,9

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AE CAM1071
    AE CAM1062
    AIC 61501
    Autopumps UK AC6524
    Autopumps UK AC6532
    BGA CS14003
    BLUE PRINT ADBP610408
    COMLINE CCS123
    ESEN SKV 80SKV074
    FAI AutoParts C618
    FEBI BILSTEIN 198492
    FRECCIA CM05-2417 (denna produkt)
    IJS GROUP 71-1001
    KOLBENSCHMIDT 50056049
    MOTIVE T4476
    1 161,66 kr
    MOTIVE T4468
    2 528,48 kr
    SWAG 33 11 3044
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    Vitobello ricambi 1004399R
    Vitobello ricambi 1004399NO
    Vitobello ricambi 1004399N
    WILMINK GROUP WG2402054
    WILMINK GROUP WG2417341
    WILMINK GROUP WG2339015
    WILMINK GROUP WG2427521
    WILMINK GROUP WG2474268
    WILMINK GROUP WG2474272
    WILMINK GROUP WG2588193
    WILMINK GROUP WG2458877
    WILMINK GROUP WG2339664
    WILMINK GROUP WG2458918
    WILMINK GROUP WG2604803
    WILMINK GROUP WG2588194
    iwis Motorsysteme 61501
  • Tillämplighet

    CITROEN
    JUMPY III
    JUMPY III Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    JUMPY III Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    JUMPY III Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    JUMPY III Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    SPACETOURER Buss
    SPACETOURER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    SPACETOURER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    FIAT
    SCUDO Skåp
    SCUDO Skåp | 01.2022-04.2025 1.5 Multijet 120 (506) - 1499ccm, 120pk, 88kw - DV5RUC
    FORD
    ECOSPORT
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 EcoBlue TDCi - 1499ccm, 100pk, 74kw - Z2JA
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 TDCi EcoBlue - 1499ccm, 125pk, 92kw - ZTJA, ZTJB, ZTJC
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 TDCi EcoBlue 4x4 - 1499ccm, 125pk, 92kw - ZTJA, ZTJB, ZTJC
    FOCUS IV
    FOCUS IV (HN) | 01.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 95pk, 70kw - Z2DA
    FOCUS IV (HN) | 01.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTDB, ZTDA
    FOCUS IV Sedan (HM) | 11.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 95pk, 70kw - Z2DA
    FOCUS IV Sedan (HM) | 11.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTDB, ZTDA
    FOCUS IV Turnier (HP) | 09.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 95pk, 70kw - Z2DA
    FOCUS IV Turnier (HP) | 09.2018-11.2025 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTDB, ZTDA
    KUGA III
    KUGA III (DFK) | 07.2019-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTDA
    TOURNEO CONNECT
    TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Minivan | 09.2013-12.2022 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 101pk, 74kw - Z2GA
    TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Minivan | 09.2013-12.2022 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTGA
    TRANSIT CONNECT
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 101pk, 74kw - Z2GA
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTGA
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 101pk, 74kw - Z2GA
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 120pk, 88kw - ZTGA
    TRANSIT COURIER
    TRANSIT COURIER V769 Skåpbil/minivan (N3P) | 11.2023-??? 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 101pk, 74kw - ZTDA
    OPEL
    VIVARO C
    VIVARO C Buss (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 102pk, 75kw - D 15 DT (DV5RUCD)
    VIVARO C Buss (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 120pk, 88kw - D 15 DTH (DV5RUC)
    VIVARO C Skåp (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 102pk, 75kw - D 15 DT (DV5RUCD)
    VIVARO C Skåp (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 120pk, 88kw - D 15 DTH (DV5RUC)
    VIVARO C Skåp (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 Allhjulsdrift - 1499ccm, 120pk, 88kw - D 15 DTH (DV5RUC)
    ZAFIRA LIFE
    ZAFIRA LIFE Buss (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 102pk, 75kw - D 15 DT (DV5RUCD)
    ZAFIRA LIFE Buss (K0) | 03.2019-04.2025 1.5 - 1499ccm, 120pk, 88kw - D 15 DTH (DV5RUC)
    PEUGEOT
    EXPERT Buss
    EXPERT Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    EXPERT Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    EXPERT Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    TRAVELLER Buss
    TRAVELLER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 100 - 1499ccm, 102pk, 75kw - YHR (DV5RUCd)
    TRAVELLER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.5 BlueHDi 120 - 1499ccm, 120pk, 88kw - YHV (DV5RUC)
    TOYOTA
    PROACE Buss
    PROACE Buss (MPY_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MPY1) - 1499ccm, 120pk, 88kw - 5WZ-HV (DV5RUC)
    PROACE Buss (MPY_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MPY8) - 1499ccm, 102pk, 75kw - 5WZ-TV (DV5RUCd)
    PROACE Skåp
    PROACE Skåp (MDZ_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MDZ1) - 1499ccm, 120pk, 88kw - 5WZ-HV (DV5RUC)
    PROACE Skåp (MDZ_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MDZ8) - 1499ccm, 102pk, 75kw - 5WZ-TV (DV5RUCd)
    PROACE VERSO
    PROACE VERSO Buss (MPY_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MPY1) - 1499ccm, 120pk, 88kw - 5WZ-HV (DV5RUC)
    PROACE VERSO Buss (MPY_) | 02.2016-04.2025 1.5 D4d (MPY8) - 1499ccm, 102pk, 75kw - 5WZ-TV (DV5RUCd)
  • Originalnummer

    9828655380 PEUGEOT
    2191010 FORD
    JX6Q-6A270-AC FORD
    9828655380 CITROËN
  • Tillverkare

    Freccia
    Freccia International är en av de ledande globala leverantörerna av motorkomponenter för eftermarknaden (IAM). Freccia är ett företag specialiserat på distribution av motordelar. Freccia International grundades med syftet att kommersialisera motorventiler på eftermarknaden.
    Företaget utvecklades för att förse ventilerna med högkvalitativa motorkomponenter. Denna strategi har gjort företaget till en pålitlig partner för de viktigaste distributionsföretagen över hela världen.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig