Tillbaka till listan
FEBI

Kamaxel

  • Kamaxel
  • Kamaxel, miniatyr 2

Produktnummer: 1358523

Tillverkare kod: 172680

EAN: 4054224726808

Winprice
Rek. pris: 2 802,79 kr

1 500,39 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    för OE-nummer16 828 024 80
    Garanti2 år
    3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-053-2306
    AE CAM969
    1 693,25 kr
    AUTLOG NW5027
    Autopumps UK AC1965
    BGA CS2300
    BLUE PRINT ADBP610002
    BSG BSG 70-108-005
    ESEN SKV 80SKV001
    ESEN SKV 80SKV103
    Eurocams EC4866
    Eurocams EC666
    Eurocams EC4066
    Eurocams EC4166
    Eurocams EC966
    Eurocams EC266
    Eurocams EC366
    FAI AutoParts C369
    1 616,00 kr
    FEBI 172680 (denna produkt)
    GT Automotive GT1014079
    IJS GROUP 71-1012
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KOLBENSCHMIDT 50007674
    1 634,25 kr
    MOTIVE T1965
    RIDEX 566C0019
    STARK SKCMS-1000018
    SWAG 33 10 1440
    TOPRAN 724 449
    Vitobello ricambi 1000962N
    WILMINK GROUP WG1490426
    WILMINK GROUP WG1462600
    WILMINK GROUP WG1924815
    WILMINK GROUP WG1051622
    WILMINK GROUP WG2155611
    WILMINK GROUP WG2155612
    WILMINK GROUP WG1051378
    WILMINK GROUP WG1888182
    WILMINK GROUP WG1805139
    WILMINK GROUP WG1940785
    WILMINK GROUP WG1893252
    WILMINK GROUP WG2194227
    WILMINK GROUP WG1483810
  • Tillämplighet

    CITROEN
    BERLINGO Flak/chassi
    BERLINGO Flak/chassi (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    BERLINGO Flak/chassi (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    BERLINGO MULTISPACE
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    BERLINGO Skåpbil/minivan
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    C3 AIRCROSS
    C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) | 06.2017-08.2018 1.6 BlueHDi 100 (2CBHYB) - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) | 06.2017-08.2018 1.6 BlueHDi 120 (2CBHZH) - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    C3 AIRCROSS II Van (2R_, 2C_) | 05.2019-??? 1.6 BlueHDI 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C3 II
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HP (DV4C), 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C3 II Skåpbil/halvkombi (SC_) | 06.2010-09.2016 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    C3 II Skåpbil/halvkombi (SC_) | 06.2010-09.2016 1.6 BlueHDi - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE)
    C3 III
    C3 III (SX) | 09.2016-05.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C3 III (SX) | 09.2016-05.2018 1.6 BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE)
    C3 PICASSO
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - AR 00548, 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 955 A8.000, JN, C 20 NE, C
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDI 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 AIRCROSS
    C4 AIRCROSS | 04.2012-??? 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C4 AIRCROSS | 04.2012-??? 1.6 HDi 115 AWC - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    C4 CACTUS
    C4 CACTUS | 09.2014-06.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 CACTUS | 09.2014-06.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM), 9HP (DV6D)
    C4 CACTUS Van (0B_, 0P_) | 05.2019-??? BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 GRAND
    C4 GRAND PICASSO I (UA_) | 10.2006-12.2013 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, EX, BA3 2105, BA3 2103, BA3 2106, CES
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 HDi / BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC)
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 II
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 BlueHDi - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 BlueHDi - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C4 PICASSO
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - M10 B18, M10 B20, G1, G2, J1F, J2, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 HDi / BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC)
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 PICASSO II Van (DD_) | 02.2013-??? e-HDi (DD9HC8, DD9HCT) - 1560ccm, 116pk, 85kw - 9HC (DV6C)
    C4 PICASSO II Van (DD_) | 02.2013-??? HDi / e-HDi (DD9HP0, DD9HPT) - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C5 III
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 (RD9HL0, RD9HR8, RD9HRA) - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 115 (RD9HRA, RD9HLA, RD9HL0) - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C-ELYSEE
    C-ELYSEE (DD_) | 11.2012-01.2017 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    C-ELYSEE (DD_) | 11.2012-01.2017 1.6 HDI 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    DS3
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.4 HDi 70 (SA8HP4) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HP (DV4C), 8HR (DV4C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    DS3 Cabriolet
    DS3 Cabriolet | 01.2013-07.2015 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    DS3 Cabriolet | 01.2013-07.2015 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    DS3 Cabriolet | 01.2013-07.2015 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    DS3 Cabriolet | 01.2013-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    DS4
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    DS5
    DS5 | 11.2011-07.2015 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    DS5 | 11.2011-07.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 115pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    DS5 | 11.2011-07.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    DS5 | 11.2011-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    JUMPY II
    JUMPY II (VF7) | 01.2007-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM), 9HM (DV6UC)
    JUMPY II Flak/chassi | 11.2006-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM)
    JUMPY II Skåp | 01.2007-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM), 9HM (DV6UC)
    JUMPY III
    JUMPY III Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    JUMPY III Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHS (DV6FDU)
    JUMPY III Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    JUMPY III Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU), BHS (DV6FDU)
    SPACETOURER Buss
    SPACETOURER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    SPACETOURER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU), BHS (DV6FDU)
    DS
    DS 4
    DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) | 07.2015-12.2018 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) | 07.2015-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    FORD
    C-MAX II
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1DA, T1DB
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3DA, T3DB
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1DA, T1DB
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3DA, T3DB
    ECOSPORT
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 EcoBlue TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJD
    FIESTA VI
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 70pk, 51kw - F6JD, KVJA
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3JA, TZJA, TZJB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 70pk, 51kw - F6JD, KVJA
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB
    FOCUS III
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, SS, TXDB, FE (8V), Z5-DE, RF1G, M
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, TXDB, FE (8V), MUDA, YUDA, PNDD, MUDD, IQDC
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE,
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, MC, NF,
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, KU, MC, NF, NP, 2G, M
    GALAXY II
    GALAXY II (WA6) | 05.2006-06.2015 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, 170B (XN1T), XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T
    GRAND C-MAX
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1DA, T1DB
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3DA, T3DB
    GRAND C-MAX Van | 12.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1DA, T1DB
    GRAND C-MAX Van | 12.2010-06.2019 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3DA, T3DB
    MONDEO V
    MONDEO V Halvkombi (CE) | 09.2014-03.2022 1.5 TDCi - 1499ccm, 120pk, 88kw - UGCC, XUCA
    MONDEO V Halvkombi (CE) | 09.2014-03.2022 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - NGCA, U3CA
    MONDEO V Sedan (CD) | 09.2012-03.2022 1.5 TDCi - 1499ccm, 120pk, 88kw - UGCC, XUCA
    MONDEO V Turnier (CF) | 09.2014-03.2022 1.5 TDCi - 1499ccm, 120pk, 88kw - UGCC, XUCA
    MONDEO V Turnier (CF) | 09.2014-03.2022 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - NGCA, U3CA
    S-MAX
    S-MAX (WA6) | 05.2006-12.2014 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, 170B (XN1T), XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T
    TOURNEO CONNECT
    TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Minivan | 09.2013-12.2022 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1GA
    TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Minivan | 09.2013-12.2022 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - TZGA, TZGB
    TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Minivan | 09.2013-12.2022 1.6 TDCi - 1560ccm, 75pk, 55kw - UBGA
    TOURNEO COURIER
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 100pk, 74kw - XXCA, XXCB, XXCC, XVCE, XVCF
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    TRANSIT CONNECT
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.5 TDCi - 1499ccm, 120pk, 88kw - XWGA, XWGB, XWGC
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1GA
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - TZGA, TZGB
    TRANSIT CONNECT Minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 75pk, 55kw - UBGA
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.5 TDCi - 1499ccm, 120pk, 88kw - XWGA, XWGB, XWGC
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 115pk, 85kw - T1GA
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - TZGA, TZGB
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.6 TDCi - 1560ccm, 75pk, 55kw - UBGA
    TRANSIT COURIER
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 100pk, 74kw - XXCA, XXCB, XXCC, XVCE, XVCF
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.5 EcoBlue - 1499ccm, 100pk, 74kw - XXCA, XXCB, XXCC, XVCE, XVCF
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    MAZDA
    2
    2 (DE_, DH_) | 07.2007-06.2015 1.6 MZ-CD - 1560ccm, 95pk, 70kw - Y655, Y661
    3
    3 (BL) | 12.2008-09.2014 1.6 MZR CD (BL14) - 1560ccm, 116pk, 85kw - NE, LCJ, NY, JAC, 150D (XY7), RGY (XU10J2TE/Z), RGX (XU10J2TE), Y650, Y655, NX, UY, TV 17 HC, TV 26
    3 Sedan
    3 Sedan (BL) | 12.2008-09.2014 1.6 MZR CD (BL12) - 1560ccm, 109pk, 80kw - Y642
    3 Sedan (BL) | 12.2008-09.2014 1.6 MZR CD (BL14) - 1560ccm, 116pk, 85kw - TV 17 H, NY, MY, EX, B22644, B20744, G10, MX, Y650, Y655, M28 (AM2), NX, CESA, TV 15 H, TV 15 HC, T
    5
    5 (CW) | 06.2010-??? 1.6 CD - 1560ccm, 116pk, 85kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    OPEL
    CROSSLAND X
    CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) | 03.2017-04.2019 1.6 Turbo D (75) - 1560ccm, 99pk, 73kw - B 16 DT (DV6FD)
    CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) | 03.2017-04.2019 1.6 Turbo D (75) - 1560ccm, 116pk, 85kw - B 16 DTH (DV6FC)
    CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) | 03.2017-04.2019 1.6 Turbo D (75) - 1560ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTH (DV6FC)
    GRANDLAND /
    GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) | 06.2017-07.2021 1.6 Turbo D (75) - 1560ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTH (DV6FC)
    PEUGEOT
    2008 I
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 BlueHDi - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    206+
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 HDi eco 70 - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    207 CC
    207 CC (WD_) | 02.2007-01.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    207 Skåpbil/halvkombi
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 SW
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    208 I
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - J2, 5FV (EP6CDT), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE)
    208 Skåpbil/halvkombi
    208 Skåpbil/halvkombi (CR_) | 02.2013-12.2019 1.4 HDi 68 (CR8HR0) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    208 Skåpbil/halvkombi (CR_) | 02.2013-12.2019 1.6 BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE)
    208 Skåpbil/halvkombi (CR_) | 02.2013-12.2019 1.6 HDi 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    3008 I
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6CTED)
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi 115 / BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC)
    3008 II
    3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) | 05.2016-11.2023 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) | 05.2016-11.2023 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    301
    301 (DD_) | 11.2012-??? 1.6 BlueHDi 100 (DDBHY6) - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    301 (DD_) | 11.2012-??? 1.6 HDI 90 (DD9HP0, DD9HJC) - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    308 CC
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 I
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C), 9HG (DV6C M)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 II
    308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) | 09.2013-06.2021 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) | 09.2013-06.2021 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) | 09.2013-06.2021 1.6 HDi / BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC), BHZ (DV6FC)
    308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) | 09.2013-06.2021 1.6 HDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    308 Skåpbil/halvkombi
    308 Skåpbil/halvkombi (LB_) | 03.2015-06.2021 1.6 BlueHDi 120 (LBBHZM) - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHX (DV6FC)
    308 SW
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 SW II (LC_) | 04.2014-06.2021 1.6 BlueHDi - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) | 03.2014-06.2021 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) | 03.2014-06.2021 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) | 03.2014-06.2021 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC), BHZ (DV6FC)
    308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) | 03.2014-06.2021 1.6 HDi 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    4008
    4008 | 05.2012-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    4008 | 05.2012-??? 1.6 HDi AWC - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    5008
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5J
    5008 I
    5008 I Van (0U_) | 06.2009-03.2017 HDi (0U9HR8) - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    5008 I Van (0U_) | 06.2009-03.2017 HDi / e-HDi (0U9HD8, 0U9HDA) - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    5008 II
    5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) | 12.2016-11.2019 1.6 BlueHDi 100 (MCBHYB) - 1560ccm, 99pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) | 12.2016-11.2019 1.6 BlueHDi 115 (MCBHXH, MCBHXW) - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) | 12.2016-11.2019 1.6 BlueHDi 120 (MCBHZH, MCBHZW) - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    508 I
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 115pk, 84kw - 9HD (DV6CTED)
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    508 SW
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 115pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FC)
    508 SW Skåp / kombi (8E_) | 11.2011-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    EXPERT Buss
    EXPERT Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    EXPERT Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU), BHS (DV6FDU)
    EXPERT Flak/chassi
    EXPERT Flak/chassi | 01.2007-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM), 9HM (DV6UC)
    EXPERT Flak/chassi (V_) | 09.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    EXPERT Skåp (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM), 9HM (DV6UC)
    EXPERT TEPEE
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 1.6 HDi 90 8V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HH (DV6DUM), 9HM (DV6UC)
    PARTNER Flak/chassi
    PARTNER Flak/chassi | 01.2009-??? 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    PARTNER Flak/chassi | 01.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.6 HDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.6 HDI 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER TEPEE
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 BlueHDi 100 - 1560ccm, 100pk, 73kw - BHY (DV6FD)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 BlueHDi 120 - 1560ccm, 120pk, 88kw - BHZ (DV6FC)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    TRAVELLER Buss
    TRAVELLER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - BHX (DV6FCU)
    TRAVELLER Buss (V_) | 04.2016-04.2025 1.6 BlueHDi 95 - 1560ccm, 95pk, 70kw - BHV (DV6FDU), BHS (DV6FDU)
    TOYOTA
    PROACE Flak/chassi
    PROACE Flak/chassi (MDZ_) | 02.2016-04.2025 1.6 D4d (MDZ9) - 1560ccm, 95pk, 70kw - 3WZ-TV (DV6FDU)
    PROACE Skåp
    PROACE Skåp (MDX_) | 06.2013-03.2016 1.6 D (MDX9) - 1560ccm, 90pk, 66kw - 3WZ-TV (DV6UC)
    PROACE Skåp (MDZ_) | 02.2016-04.2025 1.6 D4d (MDZ2) - 1560ccm, 116pk, 85kw - 3WZ-HV (DV6FCU)
    PROACE Skåp (MDZ_) | 02.2016-04.2025 1.6 D4d (MDZ9) - 1560ccm, 95pk, 70kw - 3WZ-TV (DV6FDU)
    VOLVO
    C30
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 D2 - 1560ccm, 115pk, 84kw - ZC, RA, PP, D, F, AD, AB, AR, DX, K, W, RM, AL, AH, B 20 A, B 19 A, B 21 A, B 23 E, B 28 E, B 11, B
    S40 II
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 D2 - 1560ccm, 115pk, 84kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    S60 II
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 DRIVe / D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    S80 II
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 D2 - 1560ccm, 116pk, 85kw - D 4162 T
    V40 Cross
    V40 Cross Country (526) | 09.2013-12.2015 1.6 D2/ DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V40 Cross Country (526) | 10.2012-08.2019 D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V40 Halvkombi
    V40 Halvkombi (525) | 03.2012-08.2019 D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V40 Skåpbil/halvkombi
    V40 Skåpbil/halvkombi (525) | 09.2013-12.2015 1.6 D2/ DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V50
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V60 I
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V60 I Skåp / kombi (155) | 09.2013-12.2015 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V70 III
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 1.6 DRIVe / D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
  • Originalnummer

    0801.FC PEUGEOT
    MN982499 MITSUBISHI
    9684569080 FIAT
    AV6Q-6250-BA FORD MOTOR COMPANY
    0801.FC DS
    801.FC CITROËN
    31330194 VOLVO
    36 42 468 OPEL
    801.FC PEUGEOT
    1 685 737 FORD
    Y650-12-420 MAZDA
    SU001-A0140 TOYOTA
    0801.FC CITROËN
    3642468 VAUXHALL
    003642468 VAUXHALL
    03642468 VAUXHALL
    16 828 024 80 OPEL
    16 828 024 80 PEUGEOT
    16 828 024 80 DS
    16 828 024 80 CITROËN
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

Säker betalning

Tidigare sett av dig