Tillbaka till listan
AE Engine Parts

Kamaxel

Produktnummer: 1290727

Tillverkare kod: CAM373

EAN: 0613313587207

1 386,73 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Kamaxeldriven vakuumpump

    MaterialGjutjärn
    PositionAvloppssida
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-053-2295
    AE ENGINE PARTS CAM373 (denna produkt)
    AUTLOG NW5012
    Autopumps UK AC7677
    BGA CS5314
    BLUE PRINT ADBP610455
    BSG BSG 70-108-001
    DT Spare Parts 12.15002
    ENGITECH ENT081040
    ET ENGINETEAM HV0207
    Eurocams EC356
    FAI AutoParts C155
    FEBI BILSTEIN 17068
    1 145,07 kr
    FRECCIA CM05-2141
    869,46 kr
    GT Automotive GT1040005
    KOLBENSCHMIDT 50006220
    1 100,61 kr
    MOTIVE T7677
    654,77 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    RIDEX 566C0009
    STARK SKCMS-1000008
    STELLOX 10-10034-SX
    SWAG 62 91 7068
    WILMINK GROUP WG1171837
    WILMINK GROUP WG1490505
    WILMINK GROUP WG1155358
    WILMINK GROUP WG1017574
    WILMINK GROUP WG2156505
    WILMINK GROUP WG1051413
    WILMINK GROUP WG2308495
    WILMINK GROUP WG1780262
    WILMINK GROUP WG2266049
    WILMINK GROUP WG1170823
    WILMINK GROUP WG1051453
    WILMINK GROUP WG1051611
  • Tillämplighet

    CITROEN
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MFA9A) - 1769ccm, 58pk, 43kw - A9A (XUD7)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MFDJY) - 1905ccm, 68pk, 50kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3JP), AEY, 20
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MFWJZ) - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 4WD (MFWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MBA9A, MCA9A) - 1769ccm, 59pk, 43kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 70 (MBWJZ, MCWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 70 4WD (MBWJZ, MCWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - M10 B18, M10 B20, G1, G2, J1F, J2, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.9 19 D 4x4 - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 TRD Turbo - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TE)
    BX Break
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 18 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 TRD Turbo - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TE)
    C15 Kombi
    C15 Kombi | 04.1987-08.2000 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    C15 Skåpbil/minivan
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.9 D - 1868ccm, 60pk, 44kw - WJX (DW8B)
    C25 Buss
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    C25 Skåp
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 1.9 D 1400 - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    EVASION Minivan
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TF)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - D8B (XUD9TF), DHX (XUD9TF)
    EVASION Van
    EVASION Van (U6_, AF_) | 11.1994-10.2002 DT (U6UC) - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TE)
    EVASION Van (U6_, AF_) | 11.1994-10.2002 TD (U6UJ) - 1905ccm, 90pk, 66kw - D8B (XUD9TE)
    JUMPER I
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8C (XUD9UTF)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - D8C (XUD9UTF), DHX (XUD9TF)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD 4x4 - 1905ccm, 92pk, 68kw - B 5204 F, T9A (DJ5), D8C (XUD9UTF), B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234 T4
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8C (XUD9UTF)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPY I
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5), OM 605.912, M
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TE)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 1.9 TD - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TE)
    VISA
    VISA | 09.1978-03.1991 17 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    XANTIA
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/L)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJZ (XUD9A)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 Turbo D - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y), DHX (XUD9BTF), DHX (XUD9TF)
    XANTIA Break
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - 149 A1.000, G4DG, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), AGA, ALF, AML, APS, ARJ, 160 A7.000
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.9 Turbo D - 1905ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), 156 C.046, 176 B2.000, 176 A5.000, X 16 XEL, A9A (XUD7), AF, AFB,
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 1
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    XSARA Skåp
    XSARA Skåp / kombi | 06.1999-08.2005 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJZ (DW8)
    XSARA Skåpbil/halvkombi
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 88pk, 65kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - D9B (XUD9A/U), DJY (XUD9A)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 DT - 1905ccm, 88pk, 65kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 DT - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX Break
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - D9B (XUD9A/U)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    DALLAS
    FUN
    FUN | 01.1994-12.1998 1.8 D - 1769ccm, 59pk, 43kw - 161 (XUD7)
    FIAT
    DUCATO Buss
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    DUCATO Flak/chassi
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    DUCATO Skåp
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    SCUDO Buss
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJZ (DW8)
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD Eco - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L)
    SCUDO Flak/chassi
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8)
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TF/L)
    SCUDO Skåp
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L)
    ULYSSE
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TF/L)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 1.9 TD (220AH5) - 1905ccm, 90pk, 66kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    FSO
    POLONEZ II
    POLONEZ II | 08.1988-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD 9A
    POLONEZ III
    POLONEZ III | 09.1992-03.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD 9A
    GEO
    TRACKER Station
    TRACKER Station Wagon | 01.1988-12.1998 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9
    HYUNDAI
    LANTRA II
    LANTRA II (J-2) | 11.1995-09.2000 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    LANTRA II Kombi (J-2) | 11.1995-10.2000 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    LADA
    NIVA Terrängbil
    NIVA Terrängbil täckt (2121, 2131) | 12.1976-12.2015 1900 Diesel (21215) - 1905ccm, 65pk, 48kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    NIVA Terrängbil täckt (2121, 2131) | 12.1976-12.2015 1900 Diesel (21215) - 1905ccm, 75pk, 55kw - XUD9SD
    MITSUBISHI
    COLT II
    COLT II (C1_A) | 02.1984-04.1988 1.5 GLX (C12A) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    COLT III
    COLT III (C5_A) | 04.1988-05.1992 1.5 GLXi (C52A) - 1468ccm, 84pk, 62kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III
    LANCER III (C1_A, C6_A) | 11.1983-04.1988 1.5 GLX (C12AS) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 (C12V) - 1468ccm, 75pk, 55kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) | 09.1985-06.1992 1.5 (C12V) - 1468ccm, 83pk, 61kw - 4G15 (SOHC 8V)
    LANCER IV
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.5 (C62A) - 1468ccm, 84pk, 62kw - 4G15 (SOHC 8V)
    PEUGEOT
    205 I
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 II
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.8 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    205 Skåpbil/halvkombi
    205 Skåpbil/halvkombi | 02.1983-07.1990 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - A9A (XUD7)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJY (XUD9A)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    206 Van
    206 Van | 04.1999-03.2009 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    305 II
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.9 D - 1905ccm, 65pk, 48kw - 162 (XUD9)
    305 II (581M) | 10.1982-07.1990 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9)
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.9 Diesel - 1905ccm, 65pk, 48kw - 162 (XUD9)
    305 II Break (581E) | 10.1982-12.1988 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9)
    305 Skåp
    305 Skåp / kombi (581S) | 11.1982-12.1988 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - D9A (XUD9)
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SLD - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SLD - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SRDT - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), XUD9
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4D
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - A9A (XUD7)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A), XUD9
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 DT - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    306 Skåp
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    306 Skåpbil/halvkombi
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A)
    309 I
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9)
    309 II
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.8 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    309 Skåpbil/halvkombi
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - XUD9
    405 I
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.8 Turbo Diesel - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TEY)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.8 TD - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TEY)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    405 I Skåp / kombi (15_) | 09.1989-07.1992 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - A9A (XUD7)
    405 I Skåp / kombi (15_) | 09.1989-07.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    405 II
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 TD - 1905ccm, 94pk, 69kw - XUD9TE
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 TD - 1905ccm, 93pk, 69kw - DHY (XUD9TE)
    405 II Skåp / kombi (4E_) | 08.1992-12.1995 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    406
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 94pk, 69kw - D8B (XUD9TE)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    406 Break
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    806
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    806 Van
    806 Van (AF_) | 07.1995-02.2003 TD (AFDHXC) - 1905ccm, 90pk, 66kw - XUD9TE
    BOXER Buss
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), D9B (XUD9AU), AL
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE), D8C (XUD9UTF)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD 4x4 - 1905ccm, 92pk, 68kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    BOXER Flak/chassi
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A), DJY (XUD9)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE), D8C (XUD9UTF), XUD9TE
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE), XUD9TE
    BOXER Skåp
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A), DJY (XUD9)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 DT 4x4 - 1905ccm, 90pk, 66kw - XUD9TE
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - XUD9TE
    EXPERT
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    EXPERT Flak/chassi
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    J5 Buss
    J5 Buss (290P) | 10.1990-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    J5 Flak/chassi
    J5 Flak/chassi (290L) | 10.1990-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP), CRD93 (PSA
    J5 Skåp
    J5 Skåp (290L) | 09.1990-03.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), CRD93 (PSA), D9B (XUD9)
    PARTNER Flak/chassi
    PARTNER Flak/chassi (5_, G_) | 03.1997-07.2008 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D 4x4 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    PARTNER ORIGIN
    PARTNER ORIGIN Minivan (G_) | 07.2008-12.2013 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    PARTNER ORIGIN Skåpbil/minivan (G_) | 08.2008-12.2015 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D 4x4 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    ROVER
    400 II
    400 II (XW) | 04.1990-04.1995 418 D - 1905ccm, 67pk, 49kw - XUD9
    SUZUKI
    BALENO
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD), DHV (XUD9BSD)
    BALENO Halvkombi
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD)
    BALENO Kombi
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD), DHV (XUD9BSD)
    SAMURAI Terrängbil
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.9 TD Allhjulsdrift (SJ419TD) - 1905ccm, 63pk, 46kw - XUD9
    VITARA
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.9 D Allhjulsdrift (SE419TD) - 1905ccm, 68pk, 50kw - 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, HC-E
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.9 D Allhjulsdrift (SE419TD) - 1905ccm, 75pk, 55kw - RF, 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, XUD9SD, HC-E
    VITARA Cabrio
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.9 D (SE419TD) - 1905ccm, 75pk, 55kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.9 D (SE419TD) - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9A
    TALBOT
    HORIZON
    HORIZON | 02.1978-06.1986 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - XUD9
    HORIZON | 02.1978-06.1986 1.9 Diesel - 1905ccm, 65pk, 48kw - XUD9
  • Originalnummer

    9603104288 FIAT
    0801.E8 PEUGEOT
    SZ00100083 TOYOTA
    652873 AMC
  • Tillverkare

    AE Engine Parts
    För enastående toppmotorkomponenter som stöder motorprestanda och uppfyller tillverkarens originalstandarder, har AE® svaret. Turboladdning och andra CO2-reducerande tekniker driver upp temperaturer och tryck, samtidigt som ett ökat biodieselinnehåll bidrar till en allt mer aggressiv toppmotormiljö. Endast komponenter som använder OE-designexpertis, med de senaste avancerade materialen och tillverkningskvalitet, kan leverera den prestanda och hållbarhet som krävs av professionella motortekniker.

    AE erbjuder det mest omfattande utbudet av toppmotordelar från en central punkt, inklusive valvetrains, camtrains och hjälpprodukter, remmar och kamremssatser. Det nuvarande sortimentet inkluderar 1 200 ventiler, 350 ventilstyrningar, 30 ventilsäten, 280 kamaxlar och relaterade delar som täcker 7 400 olika motorer och mer än 27 400 applikationer. Sortimentet kompletteras med en portfölj av kamremmar som täcker mer än 14 000 applikationer.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

Säker betalning