Tillbaka till listan
AE Engine Parts

Kamaxel

Produktnummer: 1288632

Tillverkare kod: CAM712

EAN: 4044197464852

2 438,56 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 19-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialGjutjärn
    PositionAvloppssida
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-053-2083
    AE ENGINE PARTS CAM712 (denna produkt)
    ASHIKA 16SZ004
    ASPART 8CAM1077
    AUTLOG NW5018
    Autopumps UK AC1810
    BGA CS3930
    BLUE PRINT ADK86106
    1 347,22 kr
    BSG BSG 25-108-002
    COMLINE CCS077
    DIPASPORT CMS005FAIN
    DIPASPORT CMS006FAIN
    ENGITECH ENT081012
    ESEN SKV 80SKV066
    ESEN SKV 80SKV020
    ET ENGINETEAM HV0045
    Eurocams EC6310
    Eurocams EC210
    FAI AutoParts C255
    FEBI BILSTEIN 103717
    1 437,05 kr
    FEBI BILSTEIN 183800
    FRECCIA CM05-2109
    1 300,73 kr
    GT Automotive GT1013066
    INA 428 0103 10
    1 731,86 kr
    JAPANPARTS AA-SZ004
    JAPKO 6SZ004
    KOLBENSCHMIDT 50007024
    1 416,95 kr
    KOLBENSCHMIDT 50007799
    1 986,91 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MOTIVE T1810
    1 285,24 kr
    MV Parts MV K3126C
    RED-LINE 16SZ008
    RIDEX 566C0012
    STARK SKCMS-1000011
    STELLOX 10-10065-SX
    SWAG 70 10 3717
    SWAG 33 11 4184
    TOPRAN 601 967
    Vitobello ricambi 17857N
    WILMINK GROUP WG1490485
    WILMINK GROUP WG1380597
    WILMINK GROUP WG1780279
    WILMINK GROUP WG1093068
    WILMINK GROUP WG1155327
    WILMINK GROUP WG1051596
    WILMINK GROUP WG1924672
    WILMINK GROUP WG2156148
    WILMINK GROUP WG1051361
    WILMINK GROUP WG2156192
    WILMINK GROUP WG1483848
    WILMINK GROUP WG1011621
    WILMINK GROUP WG2010518
    WILMINK GROUP WG1051394
    WILMINK GROUP WG1483837
    WILMINK GROUP WG1779068
    WILMINK GROUP WG2156263
    WILMINK GROUP WG2156150
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    MITO
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 955 B2.000
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXP1A, 955AYC1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000
    MITO (955_) | 08.2008-10.2018 1.3 MultiJet (955AXT1A) - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    CHEVROLET
    AVEO Halvkombi
    AVEO Halvkombi (T300) | 03.2011-12.2015 1.3 D - 1248ccm, 75pk, 55kw - LDV
    AVEO Halvkombi (T300) | 03.2011-12.2015 1.3 D - 1248ccm, 95pk, 70kw - LSF
    AVEO Sedan
    AVEO Sedan (T300) | 03.2011-12.2015 1.3 D - 1248ccm, 75pk, 55kw - LDV
    AVEO Sedan (T300) | 03.2011-12.2015 1.3 D - 1248ccm, 95pk, 70kw - LSF
    CITROEN
    NEMO Minivan
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - FHZ (F13DTE5)
    NEMO Skåpbil/minivan
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - FHZ (F13DTE5)
    FIAT
    500
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.3 D Multijet (312AXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.3 D Multijet (312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500 C
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.3 D Multijet (312CXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500L
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.3 D Multijet (199.LYM11, 199.LYM1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775, 463 45 266
    500L (351_, 352_) | 09.2012-05.2018 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11) - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    DOBLO Buss
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263AXC1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 263 A2.000
    DOBLO Buss (263_) | 01.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263AXU1A, 263AYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Cargo
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 263 A2.000
    DOBLO Cargo (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263WXU1A, 263ZXU1A, 263WYB1A, 263ZYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Flak/chassi
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000, 263 A2.000
    DOBLO Flak/chassi (263_) | 02.2010-12.2023 1.3 D Multijet (263HXU1A, 263YXU1A, 263HYB1A, 263YYB1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 330 A1.000, 552 83 775
    DOBLO Minivan
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 223 A9.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 JTD - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    DOBLO Minivan (119_, 223_) | 03.2001-05.2005 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    DOBLO Skåpbil/minivan
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000, 188 A8.000
    DOBLO Skåpbil/minivan (223_) | 03.2001-01.2010 1.3 JTD 16V Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 223 A9.000
    FIORINO Minivan
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.3 JTD Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 463 45 266
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    FIORINO Skåpbil/minivan
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 463 45 266
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    GRANDE PUNTO
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 69pk, 51kw - 199 B2.000
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000, 223 A9.000
    GRANDE PUNTO (199_) | 06.2005-12.2015 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,... - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    GRANDE PUNTO Van (199_) | 02.2006-06.2013 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A2.000
    GRANDE PUNTO Van (199_) | 02.2006-06.2013 1.3 JTD Multijet (199CXD1B) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    IDEA
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    IDEA (350_) | 12.2003-12.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    IDEA Van
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 JTD Multijet (350BXB1A) - 1248ccm, 69pk, 51kw - 188 A9.000
    IDEA Van (350_) | 10.2004-12.2012 JTD Multijet (350BXG1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    LINEA
    LINEA (323_, 110_) | 10.2006-??? 1.3 D Multijet (323AXB11, 323AXB1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    LINEA (323_, 110_) | 10.2006-??? 1.3 JTD Multijet (323AXB1A) - 1248ccm, 86pk, 63kw - 199 A3.000
    PANDA
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169.AXC1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet 4x4 (169.AXC2A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 JTD Multijet 4x4 (169AXG1A, 169AXG2A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312PXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312PXU1A, 312PXW1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 312 B1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A1.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXS2A) - 1248ccm, 80pk, 59kw - 199 A9.000, 225 A2.000, 312 A8.000, 312 B2.000
    PANDA (312_, 319_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312PXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 312 B1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA VAN
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet (312CXL1A, 312DXL1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000
    PANDA VAN (312_, 519_) | 02.2012-??? 1.3 D Multijet 4x4 (312CXL2A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000
    PUNTO
    PUNTO (188_) | 09.1999-03.2012 1.3 JTD 16V - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    PUNTO (199_) | 03.2012-??? 1.3 JTD Multijet (199.AYR1A, 199.BYR1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 955 B2.000
    PUNTO EVO
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 69pk, 51kw - 199 B2.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000, 223 A9.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO EVO (199_) | 07.2008-02.2012 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,... - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199.AXT1A, 199.AXC1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199.AXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO EVO Skåpbil/halvkombi (199_) | 03.2009-02.2012 1.3 D Multijet (199CXD1B, 199CXD1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (188_) | 02.2000-10.2009 1.3 JTD - 1248ccm, 69pk, 51kw - 188 A9.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    PUNTO Skåpbil/halvkombi (199_) | 04.2008-??? 1.3 D Multijet - 1248ccm, 84pk, 62kw - 199 B4.000
    QUBO
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,... - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 330 A1.000, 552 83 775
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,... - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    STRADA Pick-up
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.3 D Multijet - 1248ccm, 85pk, 62kw - 223 A9.000
    STRADA Pick-up (178_, 278_) | 06.1999-08.2012 1.3 D Multijet (278AYR1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    TIPO Sedan
    TIPO Sedan (356_, 357_) | 10.2015-10.2020 1.3 D (356SXB1A, 356SXH1A, 356SXD1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 552 66 963, 552 83 775, 463 45 266
    FORD
    KA
    KA (RU8) | 10.2008-05.2016 1.3 TDCi - 1248ccm, 75pk, 55kw - FD4, 169A1000
    LANCIA
    MUSA
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXB11, 350.AXB1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXG11, 350.AXG1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    MUSA (350_) | 10.2004-09.2012 1.3 D Multijet (350.AXM11, 350.AXM1A, 350.AXI1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000
    YPSILON
    YPSILON (312_) | 05.2011-12.2021 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXE11, 843.AXE1A) - 1248ccm, 90pk, 66kw - 199 A3.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXF11, 843.AXF1A, 843.AXM11,... - 1248ccm, 75pk, 55kw - 199 A9.000, 199 A2.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 D Multijet (843.AXH1A, 843.AXE1A) - 1248ccm, 105pk, 77kw - 199 A3.000
    YPSILON (843_) | 10.2003-12.2011 1.3 JTD (843.AXD11, 843.AXD1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A9.000
    OPEL
    AGILA A
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.3 CDTI (F68) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z 13 DT
    AGILA B
    AGILA B (H08) | 04.2008-03.2015 1.3 CDTI (F68) - 1248ccm, 75pk, 55kw - D13A, Z 13 DTJ
    ASTRA H
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.3 CDTI (L48) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H CLASSIC Halvkombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.3 CDTI (L48) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.3 CDTI (L35) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Sedan (A04) | 02.2007-10.2010 1.3 CDTi (L69) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.3 CDTI (L70) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    ASTRA J
    ASTRA J (P10) | 09.2009-10.2015 1.3 CDTI (68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Sedan | 06.2012-06.2018 1.3 CDTI (69) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Skåp / kombi (P10) | 10.2012-10.2015 1.3 CDTi (35) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Skåpbil/halvkombi (P10) | 05.2013-10.2015 1.3 CDTi (68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    ASTRA J Sports Tourer (P10) | 10.2010-10.2015 1.3 CDTI (35) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 80pk, 59kw - A 13 FD
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 90pk, 66kw - A 13 FD
    COMBO Skåpbil/minivan (X12) | 02.2012-12.2018 1.3 CDTI (B05) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 FD
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 80pk, 59kw - A 13 FD
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 90pk, 66kw - A 13 FD
    COMBO Tour (X12) | 02.2012-03.2018 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 FD
    CORSA C
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.3 CDTI (F08, F68) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    CORSA D
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 75pk, 55kw - A 13 DTC, Z 13 DTJ
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE, A 13 DTR, Z 13 DTE
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08, L68) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 75pk, 55kw - A 13 DTC, Z 13 DTJ
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE, A 13 DTR, Z 13 DTE
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.3 CDTI (L08) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    CORSA E
    CORSA E (X15) | 09.2014-06.2019 1.3 CDTI (08, 68) - 1248ccm, 95pk, 70kw - B 13 DTE, B 13 DTR
    CORSA E Skåpbil/halvkombi (X15) | 09.2014-12.2019 1.3 CDTI (08) - 1248ccm, 95pk, 70kw - B 13 DTE, B 13 DTR
    MERIVA A
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.3 CDTI (E75) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT, Y 13 DT
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.3 CDTI (E75) - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    MERIVA B
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.3 CDTI (75) - 1248ccm, 75pk, 55kw - A 13 DTC
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.3 CDTI (75) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    MERIVA B VAN (S10) | 01.2013-03.2017 1.3 CDTi (75) - 1248ccm, 95pk, 70kw - A 13 DTE
    TIGRA TwinTop
    TIGRA TwinTop (X04) | 06.2004-12.2010 1.3 CDTI (R97) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    PEUGEOT
    BIPPER
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - FHZ (F13DTE5)
    BIPPER TEPEE
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.3 HDi 75 - 1248ccm, 75pk, 55kw - FHZ (F13DTE5)
    SUBARU
    JUSTY III
    JUSTY III (G3X) | 09.2003-08.2007 1.3 CDTi - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z 13 DT
    SUZUKI
    IGNIS II
    IGNIS II (MH) | 08.2003-12.2012 1.3 DDiS (RM413D) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z13DT
    SPLASH
    SPLASH (EX) | 01.2008-12.2014 1.3 CDTI (A5B413D) - 1248ccm, 75pk, 55kw - D13A, Z 13 DTJ
    SWIFT III
    SWIFT III (MZ, EZ) | 02.2005-12.2015 1.3 DDiS (RS413D) - 1248ccm, 75pk, 55kw - D13A, Z 13 DTJ
    SWIFT III (MZ, EZ) | 02.2005-12.2015 1.3 DDiS (RS413D) - 1248ccm, 69pk, 51kw - Z13DT
    SWIFT IV
    SWIFT IV (FZ, NZ) | 10.2010-04.2017 1.3 DDiS (AZG413D, ZC02S, ZC92S) - 1248ccm, 75pk, 55kw - D13A, D13AA
    WAGON R+
    WAGON R+ (MA) | 05.2000-12.2008 1.3 DDiS (RB413D) - 1248ccm, 70pk, 51kw - Z13DT
    VAUXHALL
    ASTRA Mk
    ASTRA Mk V (H) Kombi (A04) | 08.2004-03.2009 1.3 CDTi (L35) - 1248ccm, 90pk, 66kw - Z 13 DTH
    COMBO Mk
    COMBO Mk II (C) Skåpbil/minivan (F25) | 10.2005-11.2011 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
    COMBO TOUR
    COMBO TOUR Mk II (C) (F25) | 07.2006-02.2012 1.3 CDTI 16V - 1248ccm, 75pk, 55kw - Z 13 DTJ
  • Originalnummer

    46823507 FIAT
    55206897 FIAT
    1538731 FORD
    9S51 6250 BA FORD
    0801.GJ PEUGEOT
    647235 AMC
    931 773 03 VAUXHALL
    56 360 60 OPEL
    56 36 060 GENERAL MOTORS
  • Tillverkare

    AE Engine Parts
    För enastående toppmotorkomponenter som stöder motorprestanda och uppfyller tillverkarens originalstandarder, har AE® svaret. Turboladdning och andra CO2-reducerande tekniker driver upp temperaturer och tryck, samtidigt som ett ökat biodieselinnehåll bidrar till en allt mer aggressiv toppmotormiljö. Endast komponenter som använder OE-designexpertis, med de senaste avancerade materialen och tillverkningskvalitet, kan leverera den prestanda och hållbarhet som krävs av professionella motortekniker.

    AE erbjuder det mest omfattande utbudet av toppmotordelar från en central punkt, inklusive valvetrains, camtrains och hjälpprodukter, remmar och kamremssatser. Det nuvarande sortimentet inkluderar 1 200 ventiler, 350 ventilstyrningar, 30 ventilsäten, 280 kamaxlar och relaterade delar som täcker 7 400 olika motorer och mer än 27 400 applikationer. Sortimentet kompletteras med en portfölj av kamremmar som täcker mer än 14 000 applikationer.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    19-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig