Tillbaka till listan
FAI Autoparts

Kamaxel

Produktnummer: 1226234

Tillverkare kod: C306

EAN: 5027049289109

1 235,76 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialGjutstål
    VentiltypFör inloppsventiler
    Garanti2 år
    ytterligare obligatoriska artiklar (artikelnummer)R211S/BFS127S

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AE CAM917
    1 854,39 kr
    Autopumps UK AC2907
    Autopumps UK AC2909
    COMLINE CCS019
    ESEN SKV 80SKV053
    FAI AUTOPARTS C306 (denna produkt)
    FEBI BILSTEIN 176837
    1 236,77 kr
    FRECCIA CM05-2136
    1 536,13 kr
    IJS GROUP 71-1054
    MOTIVE T2907
    1 609,27 kr
    MOTIVE T2909
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MV Parts MV K3042A
    RIDEX 566C0018
    STARK SKCMS-1000017
    SWAG 33 10 3779
    WILMINK GROUP WG1155353
    WILMINK GROUP WG2155795
    WILMINK GROUP WG1017539
    WILMINK GROUP WG1779073
    WILMINK GROUP WG1490410
    WILMINK GROUP WG1462562
    WILMINK GROUP WG1093076
  • Tillämplighet

    OPEL
    AGILA A
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.2 16V (F68) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.2 16V Twinport (F68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    ASTRA G
    ASTRA G CLASSIC Caravan (F35) | 05.2004-07.2009 1.4 (F35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.2 16V (F08, F48) - 1199ccm, 65pk, 48kw - X 12 XE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.2 16V (F08, F48) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.4 (F08, F48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.2 16V (F35) - 1199ccm, 65pk, 48kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.2 16V (F35) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.2 16V (F69) - 1199ccm, 65pk, 48kw - X 12 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.2 16V (F69) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.4 (F69) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.2 (F70) - 1199ccm, 65pk, 48kw - X 12 XE
    ASTRA H
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.2 (L48) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.4 (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.4 LPG (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H CLASSIC Halvkombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.4 (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H CLASSIC Kombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.4 (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.4 (L08) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.4 (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.4 LPG (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, FE (8V), CFHC, CLCB, FEFA, JE, BKD
    ASTRA H Sedan (A04) | 02.2007-10.2010 1.4 (L69) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.4 EcoTec (L70) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.4 16V - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.4 - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i 16V (F08, F68, M68) - 1199ccm, 65pk, 48kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    CORSA C
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.2 (F08, F68) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.2 Twinport (F08, F68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.4 Twinport (F08, F68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.2 (F08, W5L) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.2 16V (F08, W5L) - 1199ccm, 75pk, 55kw - Z 12 XE
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.4 (W5L, F08) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 (L08, L68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 LPG (L08, L68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 (L08, L68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 LPG (L08, L68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 (L08) - 1229ccm, 80pk, 59kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, A 13 DTE, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU
    MERIVA A
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.4 16V Twinport (E75) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.4 16V Twinport LPG (E75) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    TIGRA TwinTop
    TIGRA TwinTop (X04) | 06.2004-12.2010 1.4 (R97) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    SUZUKI
    WAGON R+
    WAGON R+ (MA) | 05.2000-12.2008 1.2 (RB 412) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    VAUXHALL
    CORSA Mk
    CORSA Mk II (C) (X01) | 06.2003-10.2006 1.4 Twinport (F08, F68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
  • Originalnummer

    5636057 OPEL
    636223 OPEL
    55568430 VAUXHALL
    24428752 VAUXHALL
  • Tillverkare

    FAI Autoparts
    FAI Automotive kom ur motorsporten, med åtföljande hög
    standarder för teknisk, logistisk och administrativ effektivitet.
    Dessa delar är lämpliga för europeiska, japanska och koreanska bilar och lätta nyttofordon.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning