Tillbaka till listan
Champion

Tändstift COPPER PLUS CCH8561 Champion

Produktnummer: 1300058

Tillverkare kod: CCH8561

EAN: 37551011179

65,67 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-05-2025
Säker betalning

  • 14 dagars ångerrätt
  • Beställ smidigt och betala tryggt
  • Snabb leverans: 2 dagar
  • Expert Kundservice

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Nyckelvidd21 mm
    Tändstift1-jordelektrod
    Gänglängd [mm]9,5
    Kvalitet/KlassNickel GE
    FatmodellBlisterpack
    TändstiftMed en reglerarm
    Nickel-mittelektrod
    Teknisk infomation nummerRJ17LM
    AnslutningsteknikSAE
    GängmåttM14x1.25
    Förpackningslängd [cm]14,3
    Förpackningsbredd [cm]6,2
    Förpackningshöjd [cm]2
    Gnistposition [mm]1,5
    Butiksförpackning se stycklista
    Garanti2 år
    Dragmoment från [Nm]25
    Motstånd av [kOhm]6
    Motståndskraft mot [kOhm]15
    Åtdragningsmoment till [Nm]30
    Elektrodgap [mm]0,8

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    CHAMPION CCH8561 (denna produkt)
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG2009532
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    98073-54744 HONDA
  • Tillverkare

    Champion
    I över 100 år har det ikoniska varumärket Champion® varit världsledande inom tillverkning av tändstift för alla typer av förbränningsmotorer. Från innovativ flygteknik till dominansen av motorsport, Champion®-märket har varit en del av utvecklingen av alla typer av motorer. En kraftfull symbol för kvalitet som drivs av prestanda, denna erfarenhet och hängivenhet har lett till designförbättringar som optimerar prestandan för varje tändstift vi tillverkar.

    Champion® använder en egenutvecklad metod för att designa hela sortimentet av tändstift för fordonsindustrin. Från användningen av iridium och ädelmetallteknologier till F.I.S.S. motståndsteknik och MLR™-teknik. Champion® designar och tillverkar tändstift i en mängd olika material och design för att erbjuda ett komplett utbud av tändningar och tändstift med längre livslängd, och direkta OE-ersättningar.

    Beprövad expertis inom design och tillverkning av OE-delar och delsystem för världens största biltillverkare, och rekordstora framgångar, omvandlas till innovativa underhållslösningar för professionella reparationstekniker, gör-det-själv- och prestationsentusiaster.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-05-2025

  • Fråga?

    • 1300058. Tändstift COPPER PLUS
    • För att hjälpa dig väl i fråga behöver vi ytterligare information om bilen. Vi skulle vilja veta från dig: gör / modell / modell, år, kropp, bränsle, automatisk eller skift, antal dörrar, chassinummer.

Säker betalning

Tidigare sett av dig