Tillbaka till listan
Meyle

Tändspole MEYLE-ORIGINAL Quality 214 800 0001

  • Tändspole MEYLE-ORIGINAL Quality 214 800 0001
  • Tändspole MEYLE-ORIGINAL Quality 214 800 0001, miniatyr 2

Produktnummer: 1208664

Tillverkare kod: 214 800 0001

EAN: 4040074364185

Winprice
Rek. pris: 262,16 kr

191,21 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    UtförandeFör fordon utan tändfördelare
    erforderligt antal2
    TändspoleBlockspole
    Garanti2 år
    Spol-tändsystemFör helt elektronisk tändning
    ApplikationFärdiga
    Antal kontakter2
    KategoriMotordelar & tillbehör

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.S.P. QualityTested BO-0200JM
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-046-1197
    AIC 51378
    AP XENERGY XE-4210
    ASAM 117934
    ASHIKA BO-0200JM
    AUTOTEAM L530036
    BERU ZS283
    BOGAP W1511101
    BRECAV 206.001
    BREMI 11899
    CASCO CIC74000AS
    CASCO CIC74000GS
    CHAMPION BAE800B/245
    DELPHI CE20058-12B1
    180,99 kr
    DENCKERMANN E100094
    DIAMAX DG2034
    DIPASPORT BBA128MRLN
    Dr.Motor Automotive DRM351503
    ENGITECH ENT960040
    EPS 1.970.146
    ERA 880008A
    ERA 880008
    ESEN SKV 03SKV003
    FACET 9.6046
    225,13 kr
    FAE 80217
    FEBI BILSTEIN 19929
    248,25 kr
    FISPA 85.30036
    FISPA 85.30036A2
    GEBE 9 4521 1
    HART 511 158
    HERTH+BUSS ELPARTS 19020008
    HITACHI 2508730
    HOFFER 8010302
    HÜCO 138730
    ITAB AUTOMOTIVE 80074000AV
    ITAB AUTOMOTIVE 80074000OV
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    JAPANPARTS BO-0200JM
    JAPKO BO-0200JM
    KAMOKA 7120161
    KRAFT AUTOMOTIVE 9043030
    KW 470 146
    LORO 122-01-005
    MAGNETI MARELLI 060780002010
    344,02 kr
    MAXGEAR 13-0012
    MEAT & DORIA 10302
    148,02 kr
    METZGER 0880350
    MEYLE 214 800 0001 (denna produkt)
    MI.R.A. 47/1376
    MJA ME11006
    MOTAQUIP LVCL622
    MOTRIO 8550503136
    MTR 12161397
    NGK 48013
    188,59 kr
    NTY ECZ-AR-004
    OPEN PARTS IGN1001.00
    Oyodo 70E9010-OYO
    RIDEX 689C0012
    RIDEX 689C0012P
    SASIC 9206104
    SIDAT 85.30036A2
    SIDAT 85.30036
    STARK SKCO-0070011
    SWAG 70 91 9929
    TOPRAN 600 630
    VALEO 245111
    169,40 kr
    VEMO V24-70-0003
    WILMINK GROUP WG1443889
    WILMINK GROUP WG1487365
    WILMINK GROUP WG1012134
    WILMINK GROUP WG1498185
    WILMINK GROUP WG1093815
    goCORE GCF890011
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    60805420 ALFA ROMEO
    60809492 ALFA ROMEO
    7626232 ALFA ROMEO
    46543562 ALFA ROMEO
    7672018 ALFA ROMEO
    46548037 ALFA ROMEO
    6000100132 FIAT
    7672018 FIAT
    7626232 FIAT
    46543562 FIAT
    60805420 FIAT
    60809492 FIAT
    46548037 FIAT
    46543562 LANCIA
    7672018 LANCIA
    7626232 LANCIA
    46548037 LANCIA
    60809492 LANCIA
    60805420 LANCIA
    6000100132 ALFA ROMEO
    6000100132 LANCIA
  • Tillverkare

    Meyle

    MEYLE bildelar - mer än 24 000 delar för personbilar, skåpbilar och lastbilar.

    Reparationspersonal litar på MEYLE reservdelar för bilar: i mer än 120 länder runt om i världen är MEYLE-märket ett kännetecken för toppkvalitetsreservdelar designade för att tillgodose behoven hos den oberoende eftermarknaden. MEYLE-produkter är tillgängliga från specialhandlare och inkluderar mer än 24 000 artiklar från produktlinjerna MEYLE-HD, MEYLE-PD och MEYLE-ORIGINAL.

    Med våra MEYLE-produkter levererar vi extremt pålitliga och hållbara fordonsreservdelar som produceras på MEYLEs egna produktionsplatser och med pålitliga produktionspartners. MEYLE har ett omfattande och mycket diversifierat sortiment. Oavsett om det gäller chassi- och styrkomponenter, gummi-på-metalldelar, bromskomponenter, upphängnings- och dämpningsdelar, kylsystemkomponenter, filter, drivlinjekomponenter, elektronik eller sensorer - MEYLE är synonymt med högkvalitativa, kvalitetsprovade reservdelar.


    Winparts erbjuder bland annat följande kategorier av Meyle:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

Säker betalning