Tillbaka till listan
FEBI

Tändspole 36950 FEBI

  • Tändspole 36950 FEBI
  • Tändspole 36950 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0265832

Tillverkare kod: 36950

EAN: 4027816369509

1 056,00 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 19-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    polaritet4
    Tändspole4 vonken
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.S.P. QualityTested BO-0635JM
    AISIN ESCPS-0184
    ASHIKA BO-0635JM
    ASHUKI PAL15-0010
    BERU ZSE048
    936,51 kr
    BOGAP P1511100
    BOUGICORD 154303
    987,92 kr
    BRECAV 110.016
    BREMI 20516
    CHAMPION BAEA048E
    DELPHI CE20011-12B1
    717,62 kr
    DIAMAX DG2103
    DIPASPORT BBA149DLPN
    ENGITECH ENT960050
    EPS 1.970.405
    ERA 880117
    ERA 880117A
    FACET 9.6305
    678,36 kr
    FEBI 36950 (denna produkt)
    FISPA 85.30181A2
    FISPA 85.30111
    FISPA 85.30181
    FISPA 85.30111A2
    HERTH+BUSS ELPARTS 19050073
    HITACHI 2503771
    HOFFER 8010324E
    HOFFER 8010324
    HOFFER 8010471
    HOFFER 8010471E
    HÜCO 133771
    JAPANPARTS BO-0635JM
    JAPKO BO-0635JM
    KAMOKA 7120038
    KW 470 405
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAGNETI MARELLI 060717239012
    MAXGEAR 13-0130
    MEAT & DORIA 10324E
    MEAT & DORIA 10471E
    MEAT & DORIA 10324
    695,96 kr
    MEAT & DORIA 10471
    MEHA AUTOMOTIVE MEM000003
    METZGER 0880311
    METZGER 0880595
    MEYLE 40-14 885 0002
    885,86 kr
    MOTAQUIP LVCL713
    MOTRIO 8550503146
    NGK 48074
    1 287,61 kr
    OPEN PARTS IGN1027.00
    Oyodo 70E9036-OYO
    RIDEX 689C0302
    SIDAT 85.30111A2
    SIDAT 85.30111
    SIDAT 85.30181
    SIDAT 85.30181A2
    STARK SKCO-0070310
    STELLOX 61-00188-SX
    TOPRAN 721 908
    TRISCAN 8860 28015
    WILMINK GROUP WG1498168
    WILMINK GROUP WG1487555
    WILMINK GROUP WG1012298
    WILMINK GROUP WG1443882
    WILMINK GROUP WG2009115
    WILMINK GROUP WG1093818
    WILMINK GROUP WG1487554
    WILMINK GROUP WG1443876
    WILMINK GROUP WG1012156
  • Tillämplighet

    CITROEN
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MBKFX, MBKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    C2
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    C2 ENTERPRISE
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C3 I
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1JP), HFX (TU1A)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.1 LPG - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A)
    C3 II
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.1 i - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A), HFV (TU1A)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFT (TU3AE5), K6E (TU3A)
    C3 Pluriel
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3A)
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    NEMO Minivan
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    NEMO Skåpbil/minivan
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    FIAT
    FIORINO Minivan
    FIORINO Minivan (225_) | 11.2007-??? 1.4 (225BXA1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    FIORINO Skåpbil/minivan
    FIORINO Skåpbil/minivan (225_) | 11.2007-12.2012 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    QUBO
    QUBO (225_) | 02.2008-??? 1.4 (225AXA1A) - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT, KFV
    PEUGEOT
    1007
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 54kw - KFV (TU3JP), KFV (TU3A)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 CNG - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3A)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    206 Sedan
    206 Sedan | 03.2007-??? 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP), KFV (TU3A)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3JP), KFV (TU3A)
    206+
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.1 - 1124ccm, 60pk, 44kw - HFX (TU1A)
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 i - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3AE5)
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 i (2LKFWA, 2MKFWA) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFW (TU3A)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFV (TU3A), KFW (TU3A)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 BiFuel - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A)
    207 Sedan
    207 Sedan | 12.2007-12.2012 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFT (TU3A), KFV (TU3A)
    207 Skåpbil/halvkombi
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.4 - 1360ccm, 74pk, 54kw - KFV (TU3A)
    207 SW
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.4 LPG - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A)
    BIPPER
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    BIPPER TEPEE
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.4 - 1360ccm, 73pk, 54kw - KFV (TU3A), KFT (TU3AE5)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), TU32
  • Originalnummer

    96 543 470 80 PEUGEOT
    96 548 144 80 PEUGEOT
    5970.90 PEUGEOT
    5970.97 PEUGEOT
    96 543 470 80 CITROËN
    96 548 144 80 CITROËN
    5970.97 CITROËN
    5970.90 CITROËN
    9467511580 FIAT
    9654347080 FIAT
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    19-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig