Tillbaka till listan
FEBI

Tändspole 29412 FEBI

  • Tändspole 29412 FEBI
  • Tändspole 29412 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0118366

Tillverkare kod: 29412

EAN: 4027816294122

409,69 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    polaritet3
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.S.P. QualityTested BO-0905JM
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-046-1210
    AP XENERGY XE-5005
    ASHIKA BO-0905JM
    ASPART 2ICO1068
    AUTOMEGA 150018010
    BAPMIC BACB13-245009
    BBT IC03106
    BERU ZS016
    BOGAP A1511143
    BOUGICORD 155600
    BRECAV 114.009
    BRECAV 114.009E
    BREMI 11869
    BSG BSG 90-835-004
    CASCO CIC73012AS
    CHAMPION BAEA016
    DELPHI CE20019-12B1
    311,67 kr
    DENCKERMANN E100021
    DIAMAX DG2056
    DIPASPORT BBA056DLPN
    ENGITECH ENT960047
    EPS 1.970.354S
    ERA 880081A
    ESEN SKV 03SKV035
    FACET 9.6254S
    FAE 80252
    FEBI 29412 (denna produkt)
    FISPA 85.30088A2
    FISPA 85.30088
    GAUSS GC4058
    GEBE 9 4511 1
    HART 514 228
    HELLA 5DA 358 000-051
    304,97 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 19000001
    HITACHI 2503805
    HOFFER 8010342
    HÜCO 133805
    ITAB AUTOMOTIVE 80073012AV
    JAPANPARTS BO-0905JM
    JAPKO BO-0905JM
    JP GROUP 1191600300
    KAMOKA 7120022
    KW 470 354S
    LEMARK CP196
    LORO 122-01-042
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LUCAS DMB403
    LYNXauto SPL1030
    MAGNETI MARELLI 060717063012
    MAPCO 80893
    MAXGEAR 13-0062
    MEAT & DORIA 10342
    METZGER 0880079
    MEYLE 100 885 0001
    348,75 kr
    MJA ME11131
    MOTAQUIP LVCL1224
    MOTAQUIP LVCL690
    MOTRIO 8550503223
    MTR 12161404
    NGK 48008
    327,61 kr
    NISSENS 966831
    276,63 kr
    NTY ECZ-AU-000
    Oyodo 70E9021-OYO
    RIDEX 689C0008
    RIDEX 689C0008P
    SASIC 9206114
    SIDAT 85.30088A2
    SIDAT 85.30088
    STANDARD 12606
    STARK SKCO-0070007
    STELLOX 61-00016-SX
    SWAG 30 92 9412
    TATSUMI THG1061
    TESLA CL004
    TOPRAN 111 310
    TRISCAN 8860 29019
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.17.033
    VALEO 245165
    VEMO V10-70-0045
    WAI CUF290
    WAI CUF2105
    WALKER PRODUCTS 921-2069
    WILMINK GROUP WG1498171
    WILMINK GROUP WG1487285
    WILMINK GROUP WG1443921
    WILMINK GROUP WG1012173
    WILMINK GROUP WG2009097
    WILMINK GROUP WG2009098
    XEVO XIG5076
    ZentParts Z51303
    goCORE GCF890007
    vika 99050036901
  • Tillämplighet

    AUDI
    A3
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.8 T quattro - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, AQA, ARX
    A4 B5
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AEB, ANB, APU, ARK, AWT
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.8 T - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.8 T quattro - 1781ccm, 150pk, 110kw - AEB, ANB, APU, ARK, AWT, ATW
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.8 T quattro - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.8 T - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.8 T quattro - 1781ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.8 T quattro - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 RS4 quattro - 2671ccm, 380pk, 280kw - ASJ, AZR
    A6 C4
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 S6 Plus quattro - 4172ccm, 326pk, 240kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 S6 Plus quattro - 4172ccm, 326pk, 240kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    A6 C5
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.8 T - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, 4A-FE, HEE, BP, 8140.47R, 8140.67,
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.8 T quattro - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 1.8 T quattro - 1781ccm, 150pk, 110kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 2.7 T quattro - 2671ccm, 250pk, 184kw - ARE, BES
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.8 T - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.8 T quattro - 1781ccm, 180pk, 132kw - AJL
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 1.8 T quattro - 1781ccm, 150pk, 110kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 2.7 T quattro - 2671ccm, 250pk, 184kw - ARE, BES
    A8 D2
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 3.7 - 3697ccm, 230pk, 169kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, AEL, AFN, AVG, AEW
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 3.7 quattro - 3697ccm, 230pk, 169kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, AEL, AFN, AVG, AEW, AKJ
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 4.2 quattro - 4172ccm, 299pk, 220kw - ABZ, AKG
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 4.2 quattro - 4172ccm, 245pk, 180kw - AEM
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 S8 quattro - 4172ccm, 340pk, 250kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    ALLROAD C5
    ALLROAD C5 (4BH) | 05.2000-08.2005 2.7 T quattro - 2671ccm, 250pk, 184kw - ARE, BES
    SEAT
    ALHAMBRA
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.8 T 20V - 1781ccm, 150pk, 110kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    SKODA
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, ARZ, AUM, ARX
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, ARZ, AUM, ARX
    VOLKSWAGEN
    BORA I
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, AUM, ARX
    BORA Variant
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, AUM, ARX
    GOLF IV
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.8 T GTI - 1781ccm, 150pk, 110kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - AGU, ARZ, AUM
    PASSAT B5
    PASSAT B5 (3B2) | 08.1996-11.2000 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    PASSAT B5 Variant (3B5) | 05.1997-11.2000 1.8 T - 1781ccm, 150pk, 110kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, ADP, AHL, ANA, ARM, ADR, APT, ARG, AEB, ANB, APU, M 111.970, M 104
    SHARAN
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.8 T 20V - 1781ccm, 150pk, 110kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
  • Originalnummer

    058 905 101 VW
    58 905 105 AUDI
    077 905 104 AUDI
    77 905 104 AUDI
    58 905 105 SEAT
    58 905 105 SKODA
    58 905 105 VW
    58 905 101 VW
    77 905 104 VW
    077 905 104 VW
    058 905 105 AUDI
    058 905 105 SEAT
    058 905 105 SKODA
    058 905 105 VW
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Dubbeldin panel Hyundai
    TCP

    Dubbeldin panel Hyundai

    Färg: Svart

    735,82 kr

    I lager