Tillbaka till listan
Swag

tändspole 16106817 Swag

  • tändspole 16106817 Swag
  • tändspole 16106817 Swag, miniatyr 2
  • tändspole 16106817 Swag, miniatyr 3

Produktnummer: 1707817

Tillverkare kod: 16106817

EAN: 4054228068171

402,24 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 16-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Antal anslutningar4
    för OE-nummer90919-02256
    Garanti2 år
    Kommersiell garanti3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ACKOJAP A70-70-0019
    ASHIKA 78-02-216
    BLUE PRINT ADT314113
    303,83 kr
    BOGAP T8648102
    BRECAV 133.015
    BREMI 20589
    BREMI 20592
    BREMI 20637
    CHAMPION BAEA192E
    ERA 880242A
    ERA 880255A
    ERA 880242
    ESEN SKV 03SKV197
    ESEN SKV 03SKV264
    FEBI BILSTEIN 106817
    300,48 kr
    FISPA 85.30489
    FRECCIA IC15-1132
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J5372008
    HOFFER 8010659
    IOTO 10101-10103
    JAPANPARTS BO-216
    JAPKO 78216
    KAMOKA 7120012
    MEAT & DORIA 10659
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    METZGER 0880542
    METZGER 0880425
    METZGER 0880491
    MEYLE 30-14 885 0014
    NIPPARTS N5362023
    NISSENS 966263
    NISSENS 966587
    356,68 kr
    NPS T536A24
    OPEN PARTS IGN1080.00
    RIDEX 689C0323
    SASIC 9206128
    SIDAT 85.30489
    STARK SKCO-0070331
    STELLOX 61-00180-SX
    SWAG 16106817 (denna produkt)
    VALEO 245390
    WILMINK GROUP WG1940724
    WILMINK GROUP WG1749461
    WILMINK GROUP WG1918627
    WILMINK GROUP WG2184833
    WILMINK GROUP WG1498889
    WILMINK GROUP WG2204930
    ZentParts Z51329
  • Tillämplighet

    LEXUS
    ES
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 250 (AVV60_, ASV60_) - 2494ccm, 184pk, 135kw - 2AR-FE
    ES (_V6_) | 06.2012-06.2018 300h (ASV60_, AVV60_, AVV60R) - 2494ccm, 205pk, 151kw - 2AR-FXE
    GS
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 250 (GRL11_, GRL11R) - 2499ccm, 209pk, 154kw - 4GR-FSE
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 300h (AWL10_, AWL10R) - 2494ccm, 223pk, 164kw - 2AR-FSE
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 450h (GWL10_, GWL10, GWL10R) - 3456ccm, 345pk, 254kw - 2GR-FXE
    GS (_L1_) | 12.2011-09.2018 450h (GWL10_, GWL10R) - 3456ccm, 345pk, 254kw - 2GR-FXE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 300 (GRS190_, GRS190R) - 2995ccm, 249pk, 183kw - 3GR-FSE
    GS (_S19_) | 04.2005-11.2011 450h (GRS191_, GWS191_, GRS191R, GWS191R) - 3456ccm, 345pk, 254kw - 2GR-FSE
    GX
    GX (URJ15_, GRJ15_) | 01.2010-??? 460 4WD (URJ150) - 4608ccm, 306pk, 225kw - 1UR-FE
    IS C
    IS C (GSE2_) | 04.2009-06.2015 250 (GSE20) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS II
    IS II (_E2_) | 08.2005-03.2013 250 (GSE20) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS III
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 250 (GSE30_, GSE30R) - 2499ccm, 208pk, 153kw - 4GR-FSE
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 300h (AVE30_, AVE30R) - 2494ccm, 220pk, 162kw - 2AR-FSE
    IS III (_E3_) | 04.2013-09.2020 300h (AVE30_, AVE30R) - 2494ccm, 223pk, 164kw - 2AR-FSE
    LS
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40) - 4608ccm, 381pk, 280kw - 1UR-FSE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40, USF41) - 4608ccm, 347pk, 255kw - 1UR-FE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 460 (USF40, USF41) - 4608ccm, 388pk, 285kw - 1UR-FSE
    LS (_F4_) | 04.2006-??? 600h AWD (UVF45, UVF46) - 4969ccm, 445pk, 327kw - 2UR-FSE
    LX
    LX (_J2_) | 08.2007-??? 570 (URJ201) - 5663ccm, 387pk, 285kw - 3UR-FE
    NX
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h (AYZ10_, AYZ10R) - 2493ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h (AYZ10_, AYZ10R) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15) - 2494ccm, 200pk, 147kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15, AYZ15_, AYZ15R) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    NX (_Z1_) | 07.2014-??? 300h AWD (AYZ15_, AYZ15R) - 2493ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    RC
    RC (_C1_) | 08.2014-??? 300h (AVC10_, AVC10R) - 2494ccm, 223pk, 164kw - 2AR-FSE
    SUBARU
    TREZIA
    TREZIA | 03.2011-??? 1.3 (NSP120X, NSP120L) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE, 1NR-FKE
    TOYOTA
    4 RUNNER
    4 RUNNER V (_N28_) | 01.2010-??? 4.0 (GRN280_) - 3956ccm, 275pk, 202kw - 1GR-FE
    AURIS
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    AURIS (_E15_) | 10.2006-09.2012 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) - 1329ccm, 101pk, 74kw - 1NR-FE
    AURIS (_E18_) | 10.2012-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_, NRE180R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    AURIS Kombi
    AURIS Kombi (_E18_) | 07.2013-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    CAMRY
    CAMRY (_V7_, _VA7_, _VH7_) | 08.2017-??? 2.5 (ASV70_, ASV70R) - 2494ccm, 181pk, 133kw - 2AR-FE
    CAMRY Sedan
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.0 (ASV51_) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 6AR-FSE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.5 (ASV50_) - 2494ccm, 178pk, 131kw - 2AR-FE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.5 (ASV50_, ASV50R) - 2494ccm, 181pk, 133kw - 2AR-FE
    COROLLA Sedan
    COROLLA Sedan (_E15_) | 10.2006-07.2014 1.3 (NRE150) - 1329ccm, 101pk, 74kw - 1NR-FE
    COROLLA Sedan (_E18_, ZRE1_) | 06.2013-12.2018 1.3 Dual-VVTi (NRE180_) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    CROWN
    CROWN (CRS_, JZS_, GRS18_, UZS_) | 09.2003-02.2008 3.0 (GRS182) - 2994ccm, 256pk, 188kw - 3GR-FSE
    FJ CRUISER
    FJ CRUISER (GSJ1_) | 06.2005-01.2018 4.0 4WD (GSJ15_) - 3956ccm, 242pk, 178kw - 1GR-FE
    FJ CRUISER (GSJ1_) | 06.2005-01.2018 4.0 4WD (GSJ15_) - 3956ccm, 260pk, 191kw - 1GR-FE
    HIGHLANDER /
    HIGHLANDER / KLUGER (_U4_) | 05.2007-02.2014 2.7 (ASU40_) - 2672ccm, 189pk, 139kw - 1AR-FE
    IQ
    IQ (_J1_) | 01.2009-12.2015 1.33 (NGJ10_, NGJ10R) - 1329ccm, 98pk, 72kw - 1NR-FE
    LAND CRUISER
    LAND CRUISER 200 (_J2_) | 08.2007-??? 4.6 V8 (URJ202W) - 4608ccm, 318pk, 234kw - 1UR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 Dual VVTi (GRJ150_) - 3956ccm, 279pk, 205kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 VVTi (GRJ150) - 3956ccm, 275pk, 202kw - 1GR-FE
    LAND CRUISER PRADO (_J15_) | 08.2009-??? 4.0 V6 VVT-i (GRJ150_, GRJ125_, GRJ150) - 3956ccm, 282pk, 207kw - 1GR-FE
    MARK X
    MARK X I (GRX12_) | 11.2004-09.2009 2.5 VVTi (GRX120_, GRX120) - 2499ccm, 215pk, 158kw - 4GR-FSE
    MARK X I (GRX12_) | 11.2004-09.2009 2.5 VVTi 4WD (GRX125) - 2499ccm, 215pk, 158kw - 4GR-FSE
    RAV 4
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 (ASA42) - 2494ccm, 180pk, 132kw - 2AR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 4WD (ASA44) - 2494ccm, 180pk, 132kw - 2AR-FE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 Hybrid (AVA42_) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    RAV 4 IV (_A4_) | 12.2012-09.2019 2.5 Hybrid 4WD (AVA44, AVA44_) - 2494ccm, 197pk, 145kw - 2AR-FXE
    SEQUOIA
    SEQUOIA (_K6_) | 11.2007-04.2014 5.7 (USK60_) - 5663ccm, 381pk, 280kw - 3UR-FE
    SEQUOIA (_K6_) | 11.2007-04.2014 5.7 4WD (USK65_) - 5663ccm, 381pk, 280kw - 3UR-FE
    TUNDRA Pick-up
    TUNDRA Pick-up (_K5_, _K6_) | 11.2006-??? 5.7 (USK50_, USK51, USK52_, USK56_, USK57_, USK52L,... - 5663ccm, 386pk, 284kw - 3UR-FE
    TUNDRA Pick-up (_K5_, _K6_) | 11.2006-??? 5.7 4WD (USK56_, USK57_, USK55_, USK75_, USK55L, USK57L,... - 5663ccm, 386pk, 284kw - 3UR-FE
    YARIS
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.3 (NSP130_, NSP130) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.3 4WD (NSP135_, NSP135) - 1329ccm, 95pk, 70kw - 1NR-FE
    YARIS (_P13_) | 12.2010-06.2020 1.5 (NSP131_) - 1496ccm, 112pk, 82kw - 2NR-FKE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) - 1329ccm, 100pk, 74kw - 1NR-FE
    YARIS Skåpbil/halvkombi
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.3 VVTi (NSP130) - 1329ccm, 99pk, 73kw - 1NR-FE
    YARIS Skåpbil/halvkombi (_P13_) | 10.2012-06.2020 1.5 VVTi (NSP131) - 1496ccm, 111pk, 82kw - 2NR-FKE
  • Originalnummer

    90919-02256 LEXUS
    90919-A2003 LEXUS
    90919-A2003 TOYOTA
    90919-02257 TOYOTA
    90919-A2005 TOYOTA
    90919-C2004 TOYOTA
    90919-02250 TOYOTA
    90919-02250 LEXUS
    90919-02256 TOYOTA
    9091902257 SUBARU
    90919-A2005 LEXUS
  • Tillverkare

    Swag
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    16-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig