Tillbaka till listan
Denso

Glödstift DG-009 Denso

  • Glödstift DG-009 Denso
  • Glödstift DG-009 Denso, miniatyr 2

Produktnummer: 0658532

Tillverkare kod: DG-009

EAN: 8717613043547

133,27 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 32 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    OBS: anlita DENSO-katalogen för att hitta den rätta spänningen.
    Anslutning: tråd

    Nyckelvidd12
    GlödstiftsutförandeMetall-glödstift
    GängmåttM12x1.25
    Längd över allt [mm]70
    Dragmoment från [Nm]15
    Åtdragningsmoment till [Nm]20
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med mutter
    för OE-nummer7700105290
    VersionDouble Coil
    AnslutningsteknikTråd
    Vikt [g]23,7
    Garanti2 år
    alternativ artikel-
    Spänning [V]11

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-040-1058
    ASHIKA B083
    BERU GN991
    BOSCH 0 250 202 024
    166,65 kr
    BREMI 26034
    CHAMPION CH206
    DENSO DG-009 (denna produkt)
    DIAMAX DG8005
    DJ PARTS GP1008
    DTS DTS-GN991
    ERA 886097
    EYQUEM 0911101113
    EYQUEM PTD 501
    FAE 74146
    HIDRIA H1 159
    JAPANPARTS B083
    JAPKO B083
    LUCAS LGP105
    MAGNETI MARELLI 062900016304
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAGNETI MARELLI 062900215304
    MAXGEAR 66-0016
    MEHA AUTOMOTIVE MH70200
    MEYLE 16-14 860 0005
    106,05 kr
    MOTAQUIP LVGP167
    MOTRIO 8671012309
    MOTRIO 8550503049
    NGK 5171
    NGK 4916
    154,13 kr
    RIDEX 243G0059
    STARK SKGP-1890058
    STELLOX 202 024-SX
    VALEO 345124
    VEMO V99-14-0042
    WILMINK GROUP WG1486218
    WILMINK GROUP WG1791866
    WILMINK GROUP WG1461035
    WILMINK GROUP WG2277737
    WILMINK GROUP WG2009759
  • Tillämplighet

    RENAULT
    CLIO I
    CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 05.1990-08.1999 1.9 D - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8Q 632, F8Q 676, F8Q 696, F8Q 714
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 D (JA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE,
  • Originalnummer

    7700105290 RENAULT
    7700867002 RENAULT
    7700874336 RENAULT
  • Tillverkare

    Denso

    DENSO Europe B.V.:s dedikerade eftermarknadsavdelning ger OE-kvalitet, DENSO bildelarprogram till distributörer, grossister och verkstäder över hela Europa. Deras program är noggrant utvalda av produktledningsteam för att leverera avancerad OE-kvalitet för bilister, plus vinstpotential, kvalitet och valmöjligheter för kunderna. De levererar också extra värde genom sitt växande nätverk av nationella eftermarknadsförsäljningskontor, lager, teknisk rådgivning, utbildningsseminarier, marknadsföringsmaterial och servicenätverk.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-12-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • G3 takräcken Pacific stål
    G3 Italia

    G3 takräcken Pacific stål

    Specifikationerna inte finns

    928,82 kr

    I lager