Tillbaka till listan
Bosch

Generator 4526 Bosch

  • Generator 4526 Bosch
  • Generator 4526 Bosch, miniatyr 2

Produktnummer: 0494061

Tillverkare kod: 4526

EAN: 3165143872413

1 798,95 kr

Inkl moms

Excl. 279,19 kr deponenssumma
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Spänning (Volt): 14

    Generator-laddström [A]70
    Remskive-Ø [mm]60
    Antal splines3
    RemskivorMed flerfaldig remskiva
    Avstånd från remskiva till generator [mm]53
    RotationsriktningRotation medsols
    GeneratorutförandeExkl. vakumpump
    Rekomm. reparationsutökningAggregatrem/flerspårsrem
    Garanti2 år
    FastsättningssättDubbelsvängarm
    Längd [mm]165
    Renoverad artikel
    Spänning [V]14

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    7 SEVEN PARTS SV37VA1011.0
    A.S.P. QualityTested AL-178JM
    ACAUTO AC-CBA1637
    AD KÜHNER 301637RIV
    AD KÜHNER 301637RI
    AES 575.578.075.000
    AES 575.578.075.500
    ALANKO 10443031
    ANDEL ANM36134
    ANDEL ANM36134X
    AS-PL A3171PR
    AS-PL A5433PR
    AS-PL A3171
    ASHIKA AL-178JM
    ATL Autotechnik L 45 260
    AUTOTEAM AVA133
    AUTOTEAM AVA133A
    Airstal 20-1259
    BORG & BECK BBA2167
    BOSCH 1 986 A00 566
    BOSCH 4526 (denna produkt)
    BTS Turbo G107494
    BTS Turbo G107495
    BÖLK BOL-E021080
    CASCO CAL35104GS
    CASCO CAL15133GS
    CASCO CAL35104OS
    CASCO CAL35104AS
    CASCO CAL15133AS
    CEVAM 4019
    CTR 1245022
    CV PSH 575.578.075.000
    1 611,67 kr
    CV PSH 575.578.075.500
    CV PSH 575.578.075.340
    CV PSH 575.578.075.341
    Carwood Group BREF0320986045261
    Carwood Group BREF032113403
    Carwood Group BREF0321986A00566
    DA SILVA 010114
    DA SILVA JA010114
    DA SILVA MAQ0315
    DENSO DAN3020
    DRI 230189752
    1 627,89 kr
    EAI 56788
    ELSTOCK 28-3965
    ERA 210286
    ERA 210286A
    EUROREPAR 1648224180
    EUROTEC 12045260
    FARCOM 111606
    FEBI BILSTEIN 105692
    FISPA A12VA1011A2
    FRIESEN 9045261
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    GM AG1121
    GM AG1121RB
    HC-Cargo F 032 113 403
    HELLA 8EL 012 426-821
    2 030,16 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 32045261
    HOFFER H5515133
    Henkel Parts 3122337
    Henkel Parts 3122338
    Henkel Parts 3122334
    Henkel Parts 3122335
    Henkel Parts 3122336
    ITAB AUTOMOTIVE 20015133OV
    ITAB AUTOMOTIVE 20015133AV
    ITAB AUTOMOTIVE 20035104AV
    JAPANPARTS AL-178JM
    JAPKO AL-178JM
    LE Part LEA0677
    LUCAS LRB00503
    MAGNETI MARELLI 063731637010
    MAPCO 13100
    MEAT & DORIA 5515133
    MOTRIO 8550505024
    NAPA NAL1115
    NK 4839797
    PRESTOLITE ELECTRIC 20110503
    PROTECH IR7579
    QUINTON HAZELL QRA1368
    RIDEX 4G0297
    RIDEX 4G0297R
    SEG Automotive T002006084
    SIDAT A12VA1011A2
    SNRA TR8179
    STARDAX STX100126
    STARK SKGN-0320297
    STARTCAR 788ST65
    TESLA TECHNICS TT11247 PRO
    TRISCAN 8310 10103
    TURBO MOTOR AL02097
    The NewLine RE73725N
    VALEO 437323
    1 430,98 kr
    VALEO 439429
    3 405,48 kr
    VALEO 200187
    VEMO V46-13-36002
    WAI 21620N
    WAI A133.829
    WALKER WAL00164
    WILMINK GROUP WG2282749
    WILMINK GROUP WG2471364
    WILMINK GROUP WG2631652
    WILMINK GROUP WG2280796
    WILMINK GROUP WG2691785
    WILMINK GROUP WG2691784
    goCORE GCD0327
  • Tillämplighet

    NISSAN
    KUBISTAR Skåp
    KUBISTAR Skåp (X76) | 08.2003-10.2009 1.2 - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 764
    KUBISTAR Skåp (X76) | 08.2003-10.2009 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712
    RENAULT
    CLIO II
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.0 - 999ccm, 54pk, 40kw - D7D 760
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,... - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 720, D7F 722, D7F 726, D7F 744, D7F 746, D7F 764, D7F 766
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,... - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 728, D4F 706, D4F 712, D4F 714, D4F 722
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.2 LPG - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 764, D7F 766
    CLIO II (BB_, CB_) | 09.1998-08.2016 1.2 LPG (BB0A, CB0A) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 722
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.2 (SB0A, SB0F, SB10) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 722, D7F 726, D7F 746
    CLIO II Skåpbil/halvkombi (SB0/1/2_) | 09.1998-12.2010 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 720, D7F 726, D7F 746
    KANGOO
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.0 RN - 999ccm, 58pk, 43kw - D7D 760, D7D 700
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 710, D7F 720, D7F 722, D7F 726, D7F 744, D7F 746
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712, D4F 714, D4F 716, D4F 730
    KANGOO (KC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 BiFuel (KC0A, KC0F, KC1A, KC1H) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 710, D7F 722, D7F 744, D7F 764, D7F 766
    KANGOO Express
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.0 - 999ccm, 59pk, 43kw - D7D 700
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 710, D7F 720, D7F 722, D7F 726, D7F 744, D7F 746
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 (FC1A) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 710, D7F 722, D7F 744, D7F 764, D7F 766
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 712, D4F 714, D4F 730
    KANGOO Express (FC0/1_) | 08.1997-03.2018 1.2 BiFuel - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 710, D7F 744
    THALIA I
    THALIA I (LB_) | 03.1998-02.2009 1.2 16V - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 728
    THALIA II
    THALIA II (LU_) | 09.2008-06.2014 1.2 16V (LU2V) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 728
    TWINGO I
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 (C066, C068) - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 700, D7F 701, D7F 702, D7F 703, D7F 704
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 (C067) - 1149ccm, 54pk, 40kw - D7F 700, D7F 701
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 16V (C060) - 1149ccm, 60pk, 44kw - D4F 708
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 702
    TWINGO I (C06_) | 03.1993-06.2007 1.2 LPG - 1149ccm, 60pk, 44kw - D7F 702, D7F 708
    TWINGO I Skåpbil/halvkombi (S06_) | 03.1993-06.2012 1.2 - 1149ccm, 75pk, 55kw - D4F 702
    TWINGO I Skåpbil/halvkombi (S06_) | 03.1993-06.2012 1.2 (S066, S068) - 1149ccm, 58pk, 43kw - D7F 700, D7F 701, D7F 702, D7F 703, D7F 704, D7F 706
  • Originalnummer

    5705 AT CITROËN
    5705 AT PEUGEOT
    82 00 060 816 RENAULT
    82 00 064 344 RENAULT
    82 00 065 730 RENAULT
    82 00 660 045 RENAULT
    8253797 VOLVO
    2310000Q1C NISSAN
    2310000QA0 NISSAN
    2310000Q1D NISSAN
    2310000Q1J NISSAN
  • Tillverkare

    Bosch

    Bosch ger hög kvalitet auto ursprungliga kvalitet delar. Många fordonstillverkare förlitar sig på den första installationen på nya fordon Bosch produkter. Samt verkstäder och servicecentra som vill erbjuda sina kunder en mycket hög underhåll och reparationer.

    Bosch bildelar kännetecknas av följande:

    - Hög kvalitet
    - Tillförlitlighet och hållbarhet
    - Innovativ teknik

    Bosch bildelar är konstruerade för hållbarhet och bra när du vill hålla bilen långt i toppskick. Som vindrutetorkare, Accuâ s och Spark är den i särklass mest hållbara på marknaden.

    Bosch gör följande service och underhåll:

    - Torkare
    - Accuâ s
    - Auto Lampor
    - filter
    - Spark
    - Bromsar
    - Bälten

    Vidare är Bosch känt för sina elektriska komponenter av hög kvalitet. Bosch gör nämligen olika sensorer och elektriska tillbehör autoâ s. Alltid ursprungliga kvalitet, så du går tillbaka på vägen med en välbekant känsla.

    Många Bosch produkter vi levererar från vårt eget lager, så att produkterna är oftast levereras inom en © partement dag.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

  • En tillfällig deponenssumma tillkommer till denna vara. Efter retursändning av den gamla delen/de gamla delarna, ska pantsumman återbetalas i sin helhet.

    Hur fungerar detta?
    Du returnerar den gamla delen - den del du har demonterat från din bil - i originalförpackningen av den mottagna nya delen. Detta säkerställer att tillverkaren har en tydlig och omedelbar förståelse av vad är för produkt som gäller. Efter möjligheten att återanvända delen (se nedan för mer information) har kontrollerats och godkänts, återbetalas deponenssumman med samma betalningsmetod.

    Vad måste jag tänka på?
    Tillverkaren kommer att utvärdera delen om den är lämpad till återanvändning. Är delen på något sätt skadad? Da kan tillverkaren inte återanvända delen och avvisas ersättning. I detta fall sker ingen återbetalning, varken av tillverkaren eller Winparts.

    Jag återvänder den använda delen, får jag en ny?
    Ja – fast höljet är ofta återanvänt, själva delen är helt ny. Du får en förbättrad originaldel med full garanti från tillverkaren. Naturligtvis kan du lita på att delen uppfyller alla krav av strikta kvalitetskontroller.
Säker betalning

Tidigare sett av dig