Tillbaka till listan
Ajusa

Tätning, vevaxel

Produktnummer: 1594766

Tillverkare kod: 15012800

EAN: 8427769129094

51,97 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]49
    Innerdiameter [mm]35
    Garanti2 år
    Höjd [mm]6

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-40-050-1028
    AJUSA 15012800 (denna produkt)
    BGA OS5311
    BLUE PRINT ADT36146
    40,91 kr
    CORTECO 19026732B
    81,48 kr
    CORTECO 19016638B
    32,28 kr
    ELRING 010.360
    31,39 kr
    FAI AutoParts OS353
    FEBI BILSTEIN 107164
    40,91 kr
    GLASER P77586-01
    HART 720 234
    KAMOKA 8707023
    LYNXauto SO-0003
    PAYEN NJ286
    PAYEN NJ353
    61,94 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SWAG 33 10 3694
    VICTOR REINZ 81-53247-00
    30,94 kr
    WILMINK GROUP WG1090838
    WILMINK GROUP WG1250470
    WILMINK GROUP WG1224131
    WILMINK GROUP WG1189880
    WILMINK GROUP WG1224243
    WILMINK GROUP WG1183804
    WILMINK GROUP WG1224597
    WILMINK GROUP WG1004972
    WILMINK GROUP WG1163052
    WILMINK GROUP WG1250466
    WILMINK GROUP WG1766389
    WILMINK GROUP WG1004881
  • Tillämplighet

    DAIHATSU
    COPEN
    COPEN (L880_, L881_) | 09.2003-09.2012 1.3 - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    EXTOL Buss
    EXTOL Buss (S22_, S23_) | 07.2000-11.2011 1.3 - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    MATERIA
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.3 - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.5 - 1495ccm, 103pk, 76kw - 3SZ-VE
    MATERIA (M4_) | 10.2006-??? 1.5 ECO 4WD - 1495ccm, 103pk, 76kw - 3SZ-VE
    SIRION
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.3 Sport (M101) - 1298ccm, 102pk, 75kw - K3-VE2
    SIRION (M1) | 04.1998-03.2005 1.3 Sport 4WD - 1298ccm, 102pk, 75kw - K3-VE2
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 (M301) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 (M301) - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 4WD - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.3 4WD - 1298ccm, 91pk, 67kw - K3-VE
    SIRION (M3_) | 01.2005-06.2013 1.5 (M303) - 1495ccm, 103pk, 76kw - 3SZ-VE
    TERIOS
    TERIOS (J1_) | 05.1997-10.2006 1.3 (J122) - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J1_) | 05.1997-10.2006 1.3 4WD (J102) - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.3 VVT-i 4x4 - 1298ccm, 86pk, 63kw - K3-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 4x4 - 1495ccm, 105pk, 77kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i 4x4 - 1495ccm, 102pk, 75kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i RWD - 1495ccm, 102pk, 75kw - 3SZ-VE
    TERIOS (J2_, F7__) | 11.2005-??? 1.5 VVT-i RWD - 1495ccm, 105pk, 77kw - 3SZ-VE
    YRV
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 (M201) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 4WD (M211) - 1298ccm, 87pk, 64kw - K3-VE
    YRV (M2) | 02.2001-??? 1.3 GTti (M201) - 1298ccm, 129pk, 95kw - K3-VET
    NISSAN
    CHERRY II
    CHERRY II Coupé (N10) | 08.1978-09.1982 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY II Hatchback (N10) | 08.1978-12.1982 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY II Traveller (VN10) | 08.1978-12.1983 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY III
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.0 - 988ccm, 50pk, 37kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, JPA, LTA, H
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.5 ET Turbo - 1488ccm, 105pk, 77kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.6 - 1597ccm, 69pk, 51kw - E16
    PRAIRIE
    PRAIRIE (M10, NM10) | 07.1983-09.1988 1.5 S (M10) - 1488ccm, 75pk, 55kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B
    SUNNY I
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 520
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.6 SLX 4x4 - 1597ccm, 84pk, 62kw - E16S
    SUNNY I Coupé (B11) | 03.1982-10.1986 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    SUNNY I Coupé (B11) | 03.1982-10.1986 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.3 (WB11) - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY II
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 520
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 i 4x4 (A) - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.0 - 988ccm, 50pk, 37kw - E10S
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 i 4x4 (A) - 1598ccm, 73pk, 54kw - E16i
    TOYOTA
    bB II
    bB II (QNC2_) | 01.2006-06.2016 1.5 (QNC21) - 1495ccm, 109pk, 80kw - 3SZ-VE
    COROLLA
    COROLLA (_E10_) | 06.1991-12.1997 1.3 12V (EE100_, EE100R) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    COROLLA (_E10_) | 06.1991-12.1997 1.3 XLI (EE101_, EE101R) - 1332ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 7
    COROLLA (_E10_) | 06.1991-12.1997 1.3 XLI 16V (EE101) - 1332ccm, 88pk, 65kw - 4E-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.3 (EE110) - 1295ccm, 75pk, 55kw - 2E
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.3 (EE111_) - 1332ccm, 86pk, 63kw - 4E-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA (_E8_) | 06.1983-06.1989 1.3 (EE80) - 1295ccm, 82pk, 60kw - 2E
    COROLLA (_E8_) | 06.1983-06.1989 1.3 (EE80) - 1295ccm, 75pk, 55kw - 2E-LC, 2E-L
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.3 (EE90) - 1295ccm, 81pk, 60kw - 2E
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.3 i (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA Compact
    COROLLA Compact (_E10_) | 05.1992-11.1999 1.3 12V (EE100_, EE100R) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    COROLLA Compact (_E10_) | 05.1992-11.1999 1.3 XLI (EE101_, EE101R) - 1332ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T
    COROLLA Compact (_E10_) | 05.1992-11.1999 1.3 XLI 16V (EE101) - 1332ccm, 88pk, 65kw - 4E-FE
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.3 - 1295ccm, 82pk, 60kw - 2E
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.3 (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA FX
    COROLLA FX Compact (E8B) | 08.1984-05.1988 1.3 (EE80) - 1295ccm, 82pk, 60kw - 2E
    COROLLA FX Compact (E8B) | 08.1984-05.1988 1.3 (EE80_, EE80) - 1296ccm, 75pk, 55kw - M30 B32, CAYC, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, AAD, WH, 28 E, 28 H, WA, AAS, K, JT, DD
    COROLLA Kombi
    COROLLA Kombi (_E10_) | 07.1992-04.1997 1.3 12V (EE100_, EE100R) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    COROLLA Kombi (_E10_) | 07.1992-04.1997 1.3 XLI (EE101_, EE101R) - 1332ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T
    COROLLA Kombi (_E10_) | 07.1992-04.1997 1.3 XLI 16V (EE101_, EE101R) - 1332ccm, 88pk, 65kw - 4E-FE
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback
    COROLLA Liftback (_E10_) | 07.1992-04.1997 1.3 12V (EE100_, EE100R) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    COROLLA Liftback (_E10_) | 07.1992-04.1997 1.3 XLI (EE101_, EE101R) - 1332ccm, 88pk, 65kw - 4E-FE
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA Liftback (_E8_) | 06.1983-05.1988 1.3 (EE80) - 1295ccm, 82pk, 60kw - 2E
    COROLLA Liftback (_E8_) | 06.1983-05.1988 1.3 (EE80) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E-LC, 2E-L
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.3 (EE90) - 1295ccm, 81pk, 60kw - 2E
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.3 i (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    COROLLA Station
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.3 (EE90) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E
    COROLLA Station Wagon (_E9_) | 05.1987-10.1995 1.3 (EE90_, EE90R) - 1295ccm, 81pk, 60kw - 2E
    PASEO Cabriolet
    PASEO Cabriolet (_L5_) | 10.1996-01.1998 1.5 (EL54_, EL54C) - 1497ccm, 90pk, 66kw - 5E-FE
    PASEO Coupé
    PASEO Coupé (_L5_) | 08.1995-06.1999 1.5 (EL54_, EL54R) - 1497ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    PASEO Coupé (EL44_) | 06.1988-08.1995 1.5 (EL44) - 1497ccm, 101pk, 74kw - 5E-FE
    PASEO Coupé (EL44_) | 06.1988-08.1995 1.5 (EL44) - 1497ccm, 116pk, 85kw - 5E-FHE
    STARLET
    STARLET (_P7_) | 10.1984-12.1989 1.0 (EP70L, EP70R) - 999ccm, 54pk, 40kw - 1E-L
    STARLET (_P7_) | 10.1984-12.1989 1.3 (EP71L, EP71R) - 1295ccm, 75pk, 55kw - 2E-LC, 2E-L
    STARLET (_P7_) | 10.1984-12.1989 1.5 D (NP70L, NP70R) - 1453ccm, 54pk, 40kw - 1N
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.0 (EP80_, EP80R) - 999ccm, 54pk, 40kw - 1E
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.3 12V (EP81_, EP81R) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E, 2E-E
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.3 12V Cat (EP81) - 1296ccm, 75pk, 55kw - 2E-E
    STARLET (_P8_) | 12.1989-03.1996 1.5 D (NP80_, NP80) - 1453ccm, 54pk, 40kw - 1N
    STARLET (_P9_) | 01.1996-07.1999 1.3 (EP90) - 1296ccm, 72pk, 53kw - 2E
    STARLET (_P9_) | 01.1996-07.1999 1.3 (EP91_, EP91R) - 1332ccm, 75pk, 55kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, 4E-FE, F20Z1, EJ20E, ENC, 20
    TERCEL Halvkombi
    TERCEL Halvkombi (_L3_) | 05.1986-09.1990 1.3 12V (EL30) - 1296ccm, 73pk, 54kw - 2E
    YARIS
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.0 (SCP10_, SCP10R) - 998ccm, 65pk, 48kw - 1SZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.0 (SCP10_, SCP10R) - 998ccm, 68pk, 50kw - 1SZ-FE
    YARIS (_P1_) | 04.1999-11.2005 1.3 (SCP12_, SCP13_, SCP12R, SCP13R) - 1298ccm, 87pk, 64kw - 2SZ-FE
    YARIS (_P9_) | 08.2005-12.2014 1.3 VVT-i (SCP90_, SCP90R) - 1298ccm, 87pk, 64kw - 2SZ-FE
  • Originalnummer

    90311-35017 TOYOTA
    9004A-31021 TOYOTA
    90311-32018 TOYOTA
    90311-35008 TOYOTA
    90311-35049 TOYOTA
    90311-35013 TOYOTA
    13510-01M00 NISSAN
    90311-35022 TOYOTA
    90311-35040 TOYOTA
    90311-35035 TOYOTA
    90311-35003 TOYOTA
    90311-35031 TOYOTA
    90080-31066 TOYOTA
    90311-35052 TOYOTA
    1106013187 GEELY
    E010130010 GEELY
  • Tillverkare

    Ajusa
    AJUSA är en ledande internationell tillverkare av fordonspackningar/-set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA grundades 1972 och är en av världens ledande tillverkare av packningar/set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA erbjuder den bredaste täckningen för europeiska och asiatiska applikationer, särskilt sena modellfordon.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

Säker betalning