Tillbaka till listan
Corteco

Packbox, vevaxel

  • Packbox, vevaxel
  • Packbox, vevaxel, miniatyr 2
  • Packbox, vevaxel, miniatyr 3

Produktnummer: 1185419

Tillverkare kod: 20015456B

EAN: 3358960154569

68,12 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialFPM (fluor-gummi)/ACM (polyacryl-gummi)
    Ytterdiameter [mm]62
    PositionSplinessidig
    Innerdiameter [mm]42
    för OE-nummer032612
    Garanti2 år
    RäffeltypHögertvinnad
    DammskyddMed dammskyddsläpp
    Höjd [mm]7

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 80437
    A.Z. Meisterteile AZMT-40-050-1061
    AJUSA 15044800
    BGA OS2331
    CORTECO 20015456B (denna produkt)
    DIAMAX AN01017
    DIAMAX AN03001
    Dr.Motor Automotive DRM0719
    ELRING 393.990
    ELRING 508.233
    52,59 kr
    ELRING 040.363
    42,30 kr
    ELRING 107.130
    ELWIS ROYAL 8044215
    FAI AutoParts OS1643
    FAI AutoParts OS744
    FEBI BILSTEIN 11811
    35,90 kr
    HUTCHINSON 702754
    JPN 26U8003-JPN
    KAMOKA 8707118
    KAMOKA 8707027
    KRAFT AUTOMOTIVE 1150980
    LUCAS LEG0015SC
    MALÒ 665PRDF
    SASIC 3260220
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SKT 045968-V
    STARK SKSSC-2070010
    TOPRAN 722 520
    WILMINK GROUP WG1751956
    WILMINK GROUP WG1225654
    WILMINK GROUP WG1226670
    WILMINK GROUP WG1086383
    WILMINK GROUP WG1084874
    WILMINK GROUP WG1192498
    WILMINK GROUP WG1250292
    WILMINK GROUP WG1091109
    WILMINK GROUP WG1226438
    WILMINK GROUP WG1163283
    WILMINK GROUP WG1250002
    WILMINK GROUP WG1103914
    WILMINK GROUP WG1163109
    WILMINK GROUP WG1766221
    WILMINK GROUP WG2459524
    WILMINK GROUP WG1766380
    WILMINK GROUP WG1004502
    WILMINK GROUP WG1004866
    WILMINK GROUP WG1004501
    WILMINK GROUP WG2135239
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    155
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 1.8 T.S. (167A4) - 1773ccm, 129pk, 95kw - AR 67101, AR 67102
    164
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 2.5 TD (164.K2A, 164.K2B) - 2499ccm, 125pk, 92kw - VM 08 B, VM 32 B
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 24V QV (164.H1) - 2959ccm, 233pk, 171kw - AR 64304
    164 (164_) | 06.1987-09.1998 3.0 V6 (164.A) - 2959ccm, 192pk, 141kw - AR 06410
    33
    33 (905_) | 05.1983-12.1993 1.5 QV (905.A2N, 905.A2V) - 1490ccm, 105pk, 77kw - AR 30146, AR 30588, AR 30508
    33 (905_) | 05.1983-12.1993 1.7 QV (905.A3) - 1712ccm, 114pk, 84kw - AR 30550
    33 (907_) | 01.1990-09.1994 1.7 16V (907.A1C) - 1712ccm, 129pk, 95kw - AR 30747
    33 Sportwagon
    33 Sportwagon (905_) | 01.1984-12.1989 1.5 (905A2U) - 1490ccm, 102pk, 75kw - AR 30588
    75
    75 (162_) | 05.1985-09.1992 1.8 (162.B1A, 162.B1B) - 1779ccm, 116pk, 85kw - AR 06202
    75 (162_) | 05.1985-09.1992 1.8 (162.B1H) - 1779ccm, 122pk, 90kw - AR 61201
    90
    90 (162_) | 09.1984-11.1987 1.8 (162.A1A) - 1779ccm, 116pk, 85kw - AR 06202
    90 (162_) | 09.1984-11.1987 2.0 i.e. (162A2B) - 1997ccm, 132pk, 97kw - AR 30587, AR 30550, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711, B1A (XU51C), D9B (XU
    ALFASUD Sprint
    ALFASUD Sprint (902_) | 09.1976-12.1989 1.3 (902A) - 1351ccm, 76pk, 55kw - AR 30164, AS 30164
    ALFASUD Sprint (902_) | 09.1976-12.1989 1.5 (902.A1) - 1490ccm, 83pk, 61kw - AR 30124, AS 30124
    ALFETTA
    ALFETTA (116_) | 07.1974-12.1984 2.0 (116.55G, 116.56G) - 1962ccm, 121pk, 89kw - AR 01623
    GIULIETTA
    GIULIETTA (116_) | 10.1977-12.1985 2.0 Turbo (116) - 1962ccm, 170pk, 125kw - AR 01699
    GT
    GT (105_) | 03.1963-12.1977 1600 (105) - 1570ccm, 102pk, 75kw - AR 00526 S
    GT (105_) | 03.1963-12.1977 A 1600 (105) - 1570ccm, 113pk, 83kw - AR 10538
    SPIDER
    SPIDER (105_) | 03.1966-12.1977 1600 (10503) - 1570ccm, 109pk, 80kw - AR 01600, AR 00536, AR 00526
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 3.0 V6 (916S1) - 2959ccm, 192pk, 141kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    ALPINE
    A610
    A610 | 01.1991-04.1995 3.0 TURBO - 2975ccm, 250pk, 184kw - F, B 4164 T, B 4204 T7, B 6304 T4, M5, Z7U 730, Z7U 734, AC, Z7X 744, Z6W 700, 80800, NE15, 81018,
    V6
    V6 | 01.1985-12.1990 GT - 2849ccm, 158pk, 116kw - F, B 4164 T, B 4204 T7, B 6304 T4, M5, AC, Z6W 700, 80800, NE15, 81018, 81206, 81011, 80810, 80816,
    V6 | 01.1985-12.1990 TURBO - 2458ccm, 185pk, 136kw - F, B 4164 T, B 4204 T7, B 6304 T4, M5, Z7U 734, AC, Z6W 700, 80800, NE15, 81018, 81206, 81011, 8081
    AUDI
    100 C3
    100 C3 Avant (445, 446) | 08.1982-11.1990 2.0 E Cat - 1994ccm, 115pk, 85kw - RT
    80 B3
    80 B3 Sedan (893, 894, 8A2) | 06.1986-10.1991 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    80 B3 Sedan (893, 894, 8A2) | 06.1986-10.1991 1.8 E - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    80 B4
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 S2 quattro - 2226ccm, 230pk, 169kw - ABY
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.0 - 1984ccm, 90pk, 66kw - ABT
    90 B3
    90 B3 (893, 894, 8A2) | 04.1987-09.1991 2.3 E 20V quattro - 2309ccm, 167pk, 123kw - 7A
    A6 C5
    A6 C5 (4B2, 4B4) | 01.1997-01.2005 S6 quattro - 4172ccm, 340pk, 250kw - ANK, AQJ
    A6 C5 Avant (4B5, 4B6) | 12.1997-01.2005 3.7 quattro - 3697ccm, 260pk, 191kw - AQG
    BMW
    1502-2002
    1502-2002 (E10) | 09.1967-07.1977 1602 - 1573ccm, 85pk, 63kw - M10 B16 A
    1502-2002 Cabriolet
    1502-2002 Cabriolet (E10) | 12.1967-07.1975 2002 - 1990ccm, 100pk, 74kw - M10 B20
    3
    3 (E21) | 06.1975-03.1984 316 - 1766ccm, 90pk, 66kw - M10 B18 (184VC)
    3 (E21) | 06.1975-03.1984 318 i - 1766ccm, 105pk, 77kw - M10 B18 (184VA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 316 i - 1596ccm, 100pk, 73kw - M40 B16 (164E1)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 318 i - 1766ccm, 102pk, 75kw - M10 B18 (184KA)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 320 i - 1990ccm, 125pk, 92kw - M20 B20 (206EB)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 323 i - 2316ccm, 150pk, 110kw - M20 B23 (236EC), M20 B23 (236EW)
    3 (E30) | 09.1982-01.1992 324 d - 2443ccm, 86pk, 63kw - M21 D24 (246DA), M21 D24 (246DB)
    3 Touring
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 325 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    3 Touring (E30) | 07.1987-06.1994 325 i X - 2494ccm, 170pk, 125kw - M20 B25 (256K1)
    5
    5 (E12) | 03.1972-06.1981 528 - 2788ccm, 170pk, 125kw - M30 B28
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 518 - 1766ccm, 90pk, 66kw - M10 B18 (184VC), M10 B18 (184VD)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 518 i - 1766ccm, 105pk, 77kw - M10 B18 (184EB)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 525 e - 2693ccm, 122pk, 90kw - M20 B27 (276KA), M20 B27 (276KB)
    5 (E28) | 05.1981-12.1987 535 i, M 535 i - 3430ccm, 192pk, 141kw - M30 B34 (346KA)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 520 i 24V - 1990ccm, 150pk, 110kw - M50 B20 (206S1), M50 B20 (206S2)
    5 Touring
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    7
    7 (E23) | 05.1977-09.1986 745 i - 3430ccm, 252pk, 185kw - M30 B34 (346TA)
    7 (E32) | 03.1985-09.1994 730 i, iL V8 - 2997ccm, 218pk, 160kw - M60 B30 (308S1)
    7 (E32) | 03.1985-09.1994 735 i, iL - 3430ccm, 220pk, 162kw - M30 B34 (346EC)
    7 (E32) | 03.1985-09.1994 740 i, iL V8 - 3982ccm, 286pk, 210kw - M60 B40 (408S1)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 735 i, iL - 3498ccm, 235pk, 173kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    CARBODIES
    FL2
    FL2 | 01.1967-12.1989 2.5 D - 2494ccm, 67pk, 49kw - 25V
    CITROEN
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MFA9A) - 1769ccm, 58pk, 43kw - A9A (XUD7)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.8 i (MFLFX) - 1761ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.8 i 4WD (MFLFX) - 1761ccm, 90pk, 66kw - LFX (XU7JB)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MFDJY) - 1905ccm, 68pk, 50kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3JP), AEY, 20
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MFWJZ) - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 4WD (MFWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDi 4x4 (MFRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 (MFRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MBA9A, MCA9A) - 1769ccm, 59pk, 43kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - LFX (XU7JB)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MBDJY) - 1905ccm, 70pk, 51kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 70 (MBWJZ, MCWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 70 4WD (MBWJZ, MCWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.6 - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D, B6E
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - M10 B18, M10 B20, G1, G2, J1F, J2, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.9 - 1905ccm, 125pk, 92kw - D6A (XU9J2)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.9 19 D 4x4 - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 1.9 GTi - 1905ccm, 145pk, 107kw - 159K
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 15 - 1580ccm, 80pk, 59kw - B1E (XU51C)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 90pk, 66kw - 171A, 171B, 171C
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 95pk, 70kw - 171B
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 87pk, 64kw - 171D
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 79pk, 58kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, N55 B30 A, J8S 711,
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 75pk, 55kw - M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS), AR 61501,
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 - 1580ccm, 92pk, 68kw - XU52C
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 (XB180Z) - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180Z (XU5J)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 16 E - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BDZ (XU5M)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 - 1905ccm, 102pk, 75kw - 159A
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 - 1905ccm, 103pk, 76kw - D2A (XU92C)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 - 1905ccm, 105pk, 77kw - D2A (XU92C)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 - 1905ccm, 95pk, 70kw - D2C (XU92C)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 - 1905ccm, 107pk, 78kw - D2E
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 E - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 E 4x4 - 1905ccm, 109pk, 80kw - D2F
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi - 1905ccm, 122pk, 90kw - D6A (XU9J2)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JA)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi 16V - 1905ccm, 147pk, 108kw - DFW (XU9J4)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi 16V - 1905ccm, 158pk, 116kw - M10 B18, M10 B20, 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, K1H
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 19 GTi 4x4 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JA)
    BX (XB-_) | 10.1982-12.1994 TRD Turbo - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TE)
    BX Break
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.6 - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D, B6E
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 1.9 DT TXD - 1905ccm, 90pk, 66kw - D9BT
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 15 - 1580ccm, 79pk, 58kw - B1E (XU51C)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 15 - 1580ccm, 80pk, 59kw - B1E (XU51C)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 90pk, 66kw - 171A, 171B, 171C
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 92pk, 68kw - 171C
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 87pk, 64kw - 171D
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 95pk, 70kw - 182A
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 75pk, 55kw - BAZ (XU5CP), BAY (XU5CP)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BDZ (XU5M)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 16 (XB180Z) - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180Z (XU5J)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 18 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 102pk, 75kw - D2A (XU92C)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 103pk, 76kw - D2A (XU92C)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 107pk, 78kw - D2E
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 122pk, 90kw - D6A (XU9J2)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JA)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 - 1905ccm, 95pk, 70kw - M10 B18, M10 B20, G1, G2, J1F, J2, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 4x4 - 1905ccm, 107pk, 78kw - D2E
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 4x4 - 1905ccm, 109pk, 80kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 10 S, 12 ST, 12 NC, E 12 GV, 13 NB, 13 SB, 15 D
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 Cat - 1905ccm, 102pk, 75kw - M 111.960, NG, DFZ (XU9J1), AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS), AR 61501, LG7, LW2(273CUV8)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 19 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    BX Break (XB-_) | 04.1983-12.1994 TRD Turbo - 1769ccm, 90pk, 66kw - A8A (XUD7TE), AJZ (XUD7TE)
    C15 Flak/chassi
    C15 Flak/chassi (VDPD) | 11.1992-05.2000 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw -
    C15 Kombi
    C15 Kombi | 04.1987-08.2000 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    C15 Skåpbil/minivan
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    C15 Skåpbil/minivan (VD_) | 10.1984-12.2005 1.9 D - 1868ccm, 60pk, 44kw - WJX (DW8B)
    C25 Buss
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 1.8 E - 1796ccm, 69pk, 51kw - 169 (XM7T)
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 1.9 TD - 1930ccm, 82pk, 60kw - K12B, M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), KA24E, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - 170C (XN1T)
    C25 Buss (280_, 290_) | 09.1981-02.1994 2.0 E - 1971ccm, 79pk, 58kw - 170A (XN1T), 170B (XN1T)
    C25 Flak/chassi
    C25 Flak/chassi (280_, 290_) | 11.1981-03.1994 1.8 E - 1796ccm, 69pk, 51kw - 169 (XM7T)
    C25 Flak/chassi (280_, 290_) | 11.1981-03.1994 2.0 - 1971ccm, 78pk, 57kw - 170A (XN1T)
    C25 Flak/chassi (280_, 290_) | 11.1981-03.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    C25 Skåp
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 1.8 - 1796ccm, 68pk, 50kw - 169 (XM7T)
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 1.9 D 1400 - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 2.0 - 1971ccm, 78pk, 57kw - 170A (XN1T), 170B (XN1T)
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 2.0 4x4 - 1971ccm, 84pk, 62kw - 170C (XN1T)
    C25 Skåp (280_, 290_) | 09.1981-07.1994 2.0 E - 1971ccm, 79pk, 58kw - K12B, M43 B16 (164E2), M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A
    C5 I
    C5 I (DC_) | 03.2001-08.2004 2.0 HDi - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHZ (DW10ATED), RHS (DW10ATED)
    C5 I (DC_) | 03.2001-08.2004 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    C5 I (DC_) | 03.2001-08.2004 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE) - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    C5 I Break (DE_) | 06.2001-08.2004 2.0 HDi (DERHSB, DERHSE) - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    C5 I Break (DE_) | 06.2001-08.2004 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    C5 I Break (DE_) | 06.2001-08.2004 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXE) - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    C5 I Skåp / kombi (DE_) | 06.2002-08.2004 2.0 HDi (DERHSE, DERHSB) - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    C5 I Skåp / kombi (DE_) | 06.2002-08.2004 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    C5 II
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 2.2 HDi (RC4HXE) - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 2.2 HDi (RE4HXE) - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    C8
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.0 HDi - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHM (DW10ATED4), RHT (DW10ATED4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.0 HDi - 1997ccm, 110pk, 81kw - RHT (DW10ATED4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.0 HDi - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12TED4)
    EVASION Minivan
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.8 - 1761ccm, 99pk, 73kw - J2, M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, OM
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TF)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - D8B (XUD9TF), DHX (XUD9TF)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2/C)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 HDI 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 Turbo C.T. - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2TE)
    JUMPER I
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8C (XUD9UTF)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - D8C (XUD9UTF), DHX (XUD9TF)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 1.9 TD 4x4 - 1905ccm, 92pk, 68kw - B 5204 F, T9A (DJ5), D8C (XUD9UTF), B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234 T4
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2U)
    JUMPER I Buss (230P) | 02.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - B 5204 F, T9A (DJ5), D8C (XUD9UTF), T8A (DJ5T), RFW (XU10J2U), B 5204 T, Ford V4, AHF, ASV, B 5234
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8C (XUD9UTF)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9BTF), DHX (XUD9TF)
    JUMPER I Flak/chassi (230) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2U)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2U)
    JUMPER I Skåp (230L) | 02.1994-04.2002 2.0 HDI - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV (DW10TD)
    JUMPER II
    JUMPER II Buss (244, Z_) | 04.2002-06.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPER II Buss (244, Z_) | 04.2002-06.2006 2.0 bivalent - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPER II Buss (244, Z_) | 04.2002-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    JUMPER II Flak/chassi (244) | 02.2002-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    JUMPER II Skåp (244) | 04.2002-06.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPER II Skåp (244) | 04.2002-06.2006 2.0 bivalent - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPER II Skåp (244) | 04.2002-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    JUMPY I
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5), OM 605.912, M
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 2.0 HDi 95 - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B (XUD9TE)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 1.9 TD - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 2.0 HDi 110 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED), RHZ (DW10BTED), RHZ (DW10BTED+), RHZ (DW10CTED), RHZ (DW10CTED+)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 2.0 HDi 95 - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/U)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9BTF), DHX (XUD9TF)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 2.0 HDi 110 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED), RHZ (DW10BTED), RHZ (DW10BTED+), RHZ (DW10CTED), RHZ (DW10CTED+)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 2.0 HDi 95 - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    JUMPY II
    JUMPY II (VF7) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 140 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    JUMPY II Skåp | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 140 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    XANTIA
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BFZ (XU5JP)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - 149 A1.000, G4DG, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), AGA, ALF, AML, APS, ARJ, 160 A7.000, LFX (
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, G4FC, RGX (XU10J2TE), AEL, EPE, ERH, ENC, R00, F01, AZBC, UKBA, UKBB, TB
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A/L)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJZ (XUD9A)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 1.9 Turbo D - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y), DHX (XUD9BTF), DHX (XUD9TF)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 HDI 109 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2C)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4/Z)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4/Z)
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), AEL, EPE, ERH, ENC, R00, F01, AZBC,
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, G4FC, RGX (XU10J2TE), AEL, EPE, ERH, ENC, R00, F01, AZBC, UKBA, UKBB, TB
    XANTIA (X1_, X2_) | 03.1993-04.2003 2.1 Turbo D 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), AEL, EPE, ERH, ENC,
    XANTIA Break
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - 149 A1.000, G4DG, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), AGA, ALF, AML, APS, ARJ, 160 A7.000, LFX (
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (X
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - 149 A1.000, G4DG, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), AGA, ALF, AML, APS, ARJ, 160 A7.000
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 1.9 Turbo D - 1905ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 HDI 109 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), AEL,
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (X
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), G4FC, RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), AEL, EPE, ERH, ENC,
    XANTIA Break (X1_, X2_) | 06.1995-04.2003 2.1 Turbo D 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    XANTIA Skåp
    XANTIA Skåp / kombi (X2_) | 12.1997-04.2003 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XM
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.0 i Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE/Z)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.1 D 12V - 2138ccm, 82pk, 60kw - P9A (XUD11A)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 3.0 - 2975ccm, 167pk, 123kw - SFZ (ZPJ/Z)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 3.0 V6 - 2963ccm, 167pk, 123kw - UFZ (ZPJ/Z)
    XM (Y3) | 05.1989-06.1994 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - XU10J2
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2TE)
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - 18 K4F, X 16 SZR, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (Z
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 3.0 V6 - 2963ccm, 167pk, 123kw - 18 K4F, X 16 SZR, UFZ (ZPJ/Z), 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16
    XM (Y4) | 05.1994-10.2000 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - 18 K4F, X 16 SZR, UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z), 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 D
    XM Break
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.0 Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE/Z)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.1 D 12V - 2138ccm, 82pk, 60kw - P9A (XUD11A)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), P8C (XUD11BTE)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 3.0 - 2975ccm, 167pk, 123kw - SFZ (ZPJ/Z)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 3.0 V6 - 2963ccm, 167pk, 123kw - UFZ (ZPJ/Z)
    XM Break (Y3) | 05.1989-07.1994 3.0 V6 24V - 2963ccm, 200pk, 147kw - UKZ (ZPJ4/Z)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - XU10J2
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 i 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - LCJ, NY, JAC, RGY (XU10J2TE/Z), RGX (XU10J2TE), NX, TV 26 H, M23-639, C114-1, C114-03, C114-1130, L
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.1 D12 - 2138ccm, 82pk, 60kw - P9A (XUD11A)
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - 18 K4F, X 16 SZR, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (Z
    XM Break (Y4) | 05.1994-10.2000 3.0 V6 - 2963ccm, 167pk, 123kw - 18 K4F, X 16 SZR, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (Z
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.8 BiFuel - 1761ccm, 111pk, 82kw - LFY (XU7JP4)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - OM 601.943, OM 602.980, LFX (XU7JB)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFZ (XU7JP), OM 601.943, OM 602.980, LFY (XU7JP4), LFX (XU7JB)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.8 i Aut. - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP), OM 601.943, OM 602.980, LFX (XU7JB)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 SD - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 HDi 109 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 HDi 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176 B2.000, 176
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.8 i Aut. - 1761ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 156 C.046, 176
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.8 LPG - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 1
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 HDi 109 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.8 i - 1761ccm, 90pk, 66kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.8 LPG - 1761ccm, 112pk, 82kw - LFY (XU7JP4)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 HDi 109 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 i 16V - 1998ccm, 163pk, 120kw - LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS)
    XSARA PICASSO
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Skåp
    XSARA Skåp / kombi | 06.1999-08.2005 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJZ (DW8)
    XSARA Skåp / kombi | 06.1999-08.2005 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Skåpbil/halvkombi
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 88pk, 65kw - DHY (XUD9TE/Y)
    XSARA Skåpbil/halvkombi (N3_) | 05.1998-03.2005 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    ZX
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 - 1761ccm, 111pk, 82kw - LFY (XU7JP4)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 - 1761ccm, 103pk, 76kw - LFZ (XU7JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 - 1905ccm, 126pk, 93kw - D6E (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6E (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - D9B (XUD9A/U), DJY (XUD9A)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 DT - 1905ccm, 88pk, 65kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 DT - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 i - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JA)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 - 1998ccm, 166pk, 122kw - RFS (XU10J4RS)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 - 1998ccm, 122pk, 90kw - RFX (XU10J2C)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2C)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 163pk, 120kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4/Z)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFT (XU10J4/Z), RFY (XU10J4/Z)
    ZX (N2) | 03.1991-07.1999 2.0 i 16V - 1998ccm, 155pk, 114kw - RFT (XU10J4/Z), RFY (XU10J4/Z)
    ZX Break
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.6 i - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M), BFZ (XU5JP)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 i - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.8 i 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A/L)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - D9B (XUD9A/U)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    ZX Break (N2) | 10.1993-07.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    DAF
    44
    44 | 11.1966-09.1974 0.8 - 844ccm, 34pk, 25kw - M10 B20, TXDB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA, V 12 (90-93), 8C, UFDB, B74
    DAIHATSU
    CHARADE III
    CHARADE III (G100, G101, G102) | 03.1987-01.1993 1.0 GTi (G100) - 993ccm, 101pk, 74kw - CB 80 T
    ROCKY Hard
    ROCKY Hard Top (F7, F8) | 02.1985-12.1998 2.0 4x4 (F70, F75, F80, F85) - 1998ccm, 88pk, 65kw - 3Y
    DS
    DS 4
    DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) | 07.2015-12.2018 2.0 BlueHDi 180 - 1997ccm, 180pk, 133kw - AHW (DW10FC)
    DS 5
    DS 5 (KF_) | 04.2015-12.2018 2.0 BlueHDi 180 - 1997ccm, 180pk, 133kw - AHW (DW10FC)
    FIAT
    1500 Cabriolet
    1500 Cabriolet (116_) | 06.1964-10.1967 1.5 - 1481ccm, 67pk, 49kw - 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, 125 B.000, 132 C3.031, 131 A1.000, 4G63 (DOHC 16V), UC, M 271.860, OM 6
    CROMA
    CROMA (154_) | 12.1985-12.1996 2500 TD (154.LL, 154.PL) - 2500ccm, 115pk, 85kw - 8144.97, 8144.97 Y, 8144.97.2400
    DUCATO Buss
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Buss (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 Panorama/Combinato - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 4x4 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 Bipower - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Buss (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Flak/chassi
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Flak/chassi (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Flak/chassi (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Flak/chassi (244_) | 12.2001-07.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Flak/chassi (280_) | 07.1982-08.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - 170 B, XN 1T
    DUCATO Flak/chassi (280_) | 07.1982-08.1990 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - 170 D
    DUCATO Flak/chassi (290_) | 03.1989-05.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Flak/chassi (290_) | 03.1989-05.1994 2.0 4x4 - 1971ccm, 86pk, 63kw - 170 D
    DUCATO Panorama
    DUCATO Panorama (280_) | 07.1982-08.1990 1.8 - 1796ccm, 69pk, 51kw - XM7T
    DUCATO Panorama (280_) | 07.1982-08.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - 170 B
    DUCATO Panorama (280_) | 07.1982-08.1990 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Panorama (280_) | 07.1982-08.1990 2.0 - 1971ccm, 79pk, 58kw - XN 1T
    DUCATO Panorama (290_) | 06.1990-05.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC
    DUCATO Panorama (290_) | 06.1990-05.1994 2.0 4x4 - 1971ccm, 86pk, 63kw - 170 D
    DUCATO Skåp
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 80pk, 59kw - DHX
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L), DHX
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW
    DUCATO Skåp (230_) | 03.1994-04.2002 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 4x4 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 Bipower - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL
    DUCATO Skåp (244_) | 12.2001-12.2011 2.0 JTD - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV
    DUCATO Skåp (280_) | 01.1982-09.1990 1.8 - 1796ccm, 67pk, 49kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Skåp (280_) | 01.1982-09.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Skåp (280_) | 01.1982-09.1990 2.0 - 1971ccm, 79pk, 58kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Skåp (280_) | 01.1982-09.1990 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    DUCATO Skåp (290_) | 03.1989-05.1994 2.0 - 1971ccm, 86pk, 63kw - 170 D
    PUNTO
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 1.7 TD - 1698ccm, 71pk, 52kw - 176 A5.000
    RITMO
    RITMO (138_) | 01.1978-12.1988 1.7 Diesel - 1714ccm, 55pk, 40kw - 138 A5.000
    SCUDO Buss
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJZ (DW8)
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), VJY (TUD5),
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD Eco - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L)
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ
    SCUDO Buss (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 128pk, 94kw - RH02
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 163pk, 120kw - RH02, RHH
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK, RHG
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 128pk, 94kw - RH02
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK
    SCUDO Buss (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR
    SCUDO Flak/chassi
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8)
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TF/L)
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ
    SCUDO Flak/chassi (220_) | 09.1996-12.2006 2.0 JTD 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHK (DW10UTED4), RHW (DW10ATED4)
    SCUDO Flak/chassi (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 128pk, 94kw - RH02
    SCUDO Flak/chassi (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 163pk, 120kw - RH02, RHH
    SCUDO Flak/chassi (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK, RHG
    SCUDO Flak/chassi (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR, DW10BTED4
    SCUDO Skåp
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - D8B
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TF/L)
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ
    SCUDO Skåp (220_) | 02.1996-12.2006 2.0 JTD 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHK (DW10UTED4), RHW (DW10ATED4), RHM (DW10ATED4)
    SCUDO Skåp (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 128pk, 94kw - RH02
    SCUDO Skåp (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet - 1997ccm, 163pk, 120kw - RH02, RHH
    SCUDO Skåp (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 128pk, 94kw - RH02
    SCUDO Skåp (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK, RHG
    SCUDO Skåp (270_, 272_) | 01.2007-03.2016 2.0 D Multijet 4x4 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR
    TALENTO Flak/chassi
    TALENTO Flak/chassi (290_) | 03.1989-03.1994 2.0 (290UA4) - 1971ccm, 75pk, 55kw - 170 B
    TALENTO Skåp
    TALENTO Skåp (290_) | 03.1989-03.1994 2.0 (290U4) - 1971ccm, 75pk, 55kw - 170 B
    ULYSSE
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.0 D Multijet - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.0 D Multijet - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.0 JTD - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHM (DW10ATED4)
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.0 JTD - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 D Multijet - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 JTD - 2179ccm, 163pk, 120kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 JTD - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12ATED4)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 1.8 (220.BB5) - 1761ccm, 99pk, 73kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, DC, AAB, AAF, ACU, AE
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 1.9 TD (220AH5) - 1905ccm, 90pk, 66kw - AR 67501, 16 K4F, X 16 SZ, KL, 1Z, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4A-FE, F3P 682, F3P 765, 159 B
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 (220.AC5) - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2C)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 JTD - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 JTD 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.0 Turbo (220.AD5) - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2CTE)
    ULYSSE (220_) | 06.1994-08.2002 2.1 TD - 2088ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    FORD
    ESCORT II
    ESCORT II (ATH) | 03.1973-12.1980 1.3 - 1298ccm, 54pk, 40kw - J1F
    ESCORT II (ATH) | 03.1973-12.1980 1.3 - 1298ccm, 57pk, 42kw - J2
    ESCORT II Turnier | 04.1975-07.1981 1.3 (BADR) - 1293ccm, 54pk, 40kw - NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, EX, BA3 2105, BA3 2103, BA3 2106,
    ESCORT IV
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - JBB, JLA, JLB
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 i - 1598ccm, 90pk, 66kw - L4B, LUC
    ESCORT IV Express (AVF) | 02.1986-07.1990 1.1 - 1117ccm, 50pk, 37kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M, FE (8V), N18 B16 A, CFHC, CLC
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.6 D - 1608ccm, 54pk, 40kw - LTC
    FIESTA III
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 XR2i 16V - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQC
    FOCUS C-MAX
    FOCUS C-MAX (DM2) | 10.2003-03.2007 2.0 TDCi - 1997ccm, 136pk, 100kw - G6DB, G6DA, G6DD, G6DG
    FOCUS I
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 DI / TDDi - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHDA, BHDB
    FOCUS II
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 2.0 TDCi - 1997ccm, 136pk, 100kw - G6DB, G6DA, G6DD, G6DG
    FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 07.2004-09.2012 2.0 TDCi - 1997ccm, 136pk, 100kw - G6DB, G6DA, G6DD, G6DG
    GRANADA II
    GRANADA II (GU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 150pk, 110kw - PRC
    MONDEO I
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 88pk, 65kw - RFM, RFN
    SCORPIO I
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.4 i - 2394ccm, 130pk, 96kw - ARC
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.4 i - 2394ccm, 125pk, 92kw - ARD
    SCORPIO II
    SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.0 i 16V - 1998ccm, 136pk, 100kw - N3A
    SIERRA II
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 2.3 D - 2304ccm, 67pk, 49kw - YTR, YTT
    SIERRA Turnier
    SIERRA Turnier (BNC) | 08.1982-12.1986 2.0 - 1999ccm, 90pk, 66kw - NYT
    TAUNUS 17M
    TAUNUS 17M II (21) | 09.1964-10.1968 1.7 - 1688ccm, 69pk, 51kw -
    TAUNUS 20M
    TAUNUS 20M II Turnier (46F) | 07.1967-04.1974 2.3 - 2294ccm, 107pk, 79kw - OM 611.980, VQ35DE, B47 C20 B, YY, HNS (EB2ADTS), S58 B30 A, B58 B30 B, EB2ADT, DGY (EP6FADTXHPD),
    TRANSIT Buss
    TRANSIT Buss (E_ _) | 01.1991-09.1994 2.5 DI (EBS, EDS, EGL, ESS, EUS) - 2496ccm, 80pk, 59kw - 4DA
    FSO
    POLONEZ II
    POLONEZ II | 08.1988-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD 9A
    POLONEZ III
    POLONEZ III | 09.1992-03.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD 9A
    GEO
    TRACKER Station
    TRACKER Station Wagon | 01.1988-12.1998 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9
    GLAS
    GT Cabriolet
    GT Cabriolet | 02.1964-12.1968 1300 - 1290ccm, 86pk, 63kw - DH, KGBA, WF, M 276.958, D 1556 LF 09, D 1556 LF 07, D 1556 LF 08, VA, YC, 25S, N22, N21, R11, R10,
    HONDA
    CIVIC VI
    CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) | 10.1995-03.2001 1.6 VTi (EK4) - 1595ccm, 160pk, 118kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    CONCERTO
    CONCERTO (HW, MA) | 08.1989-03.1995 1.6 i 16V - 1590ccm, 112pk, 82kw - D16Z2
    INTEGRA Halvkombi
    INTEGRA Halvkombi (DA) | 10.1985-08.1989 1.6 (DA1, DA3) - 1590ccm, 120pk, 88kw - D16A3
    HYUNDAI
    H100 /
    H100 / GRACE Buss (P) | 07.1993-03.2000 2.5 D - 2476ccm, 78pk, 57kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, KU, MC, NF, NP, 2G, M
    LANTRA II
    LANTRA II (J-2) | 11.1995-09.2000 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    LANTRA II Kombi (J-2) | 11.1995-10.2000 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY
    JAGUAR
    XJ
    XJ | 09.1968-02.1993 6 4.2 - 4235ccm, 205pk, 151kw - XK 4.2 (82-87)
    XJ Coupé
    XJ Coupé | 09.1973-03.1996 5.3 H.E. - 5343ccm, 264pk, 194kw - 8S (86-88)
    XJSC Convertible
    XJSC Convertible (X27) | 07.1985-03.1996 5.3 - 5343ccm, 287pk, 211kw - V 12 (90-93, 211KW), 8E
    JEEP
    GRAND CHEROKEE
    GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) | 09.1991-04.1999 2.5 TD 4x4 (Z) - 2499ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    KIA
    CARNIVAL II
    CARNIVAL II (GQ) | 08.1999-09.2007 2.9 TDi - 2902ccm, 126pk, 93kw - HJ3
    SPORTAGE SUV
    SPORTAGE SUV (K00) | 04.1994-08.2004 2.0 TD 4WD - 1998ccm, 83pk, 61kw - RF
    LADA
    NIVA Terrängbil
    NIVA Terrängbil täckt (2121, 2131) | 12.1976-12.2015 1900 Diesel (21215) - 1905ccm, 65pk, 48kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    NIVA Terrängbil täckt (2121, 2131) | 12.1976-12.2015 1900 Diesel (21215) - 1905ccm, 75pk, 55kw - XUD9SD
    LANCIA
    DELTA I
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 1.6 HF Turbo (831AB.0) - 1585ccm, 131pk, 96kw - J8S 704, 828 B4.000, 828 D3.000, 828 B1.000, 828 B7.000, 547/1, OM 651.940, 134 AS.000, 616.36, 616
    KAPPA
    KAPPA (838_) | 08.1994-10.2001 3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA) - 2959ccm, 204pk, 150kw - 838 B.000
    LYBRA
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.6 16V (839AXA1A) - 1581ccm, 103pk, 76kw - 182 A4.000
    LYBRA (839_) | 07.1999-10.2005 1.9 JTD (839AXD1A) - 1910ccm, 105pk, 77kw - AR 32302
    PHEDRA
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 D Multijet (179.AXL1B, 179.BXL1B) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 JTD (179.AXE1A) - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHM (DW10ATED4)
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 JTD (179.AXH1B, 179.BXH1B) - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 JTD (179AXB1A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.2 D Multijet (179.AXM1B, 179.AXP11, 179.BXM1B,... - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HS, 4HT
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.2 JTD (179.AXN1B, 179.AXQ11, 179.BXN1B, 179.BXQ11) - 2179ccm, 163pk, 120kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.2 JTD (179AXC1A) - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12ATED4)
    THEMA
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 2850 V6 i.e. (834F) - 2849ccm, 150pk, 110kw - 834 E.146, 834 E.000
    ZETA
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 16V (220AL5) - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 JTD (220.AR5, 220.AN5) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 Turbo (220AD5, 220CD5) - 1998ccm, 147pk, 108kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.1 TD (220AJ5) - 2088ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    LAND ROVER
    FREELANDER 2
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 152pk, 112kw - 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - DW12BTED4, 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 160pk, 118kw - DW12BTED4, 224DT(DW12BTED4)
    MERCEDES-BENZ
    /8
    /8 (W114) | 01.1968-11.1976 280 (114.060) - 2746ccm, 160pk, 118kw - M 110.921
    /8 (W115) | 01.1968-01.1977 200 D (115.115) - 1988ccm, 55pk, 40kw - OM 615.913
    /8 (W115) | 01.1968-01.1977 220 (115.010) - 2200ccm, 90pk, 66kw - M 115.924
    123 Sedan
    123 Sedan (W123) | 01.1976-12.1985 200 (123.020) - 1988ccm, 84pk, 62kw - M 115.938, M 115.939
    123 T-Model
    123 T-Model (S123) | 09.1977-12.1985 250 T (123.086) - 2525ccm, 140pk, 103kw - M 123.921
    123 T-Model (S123) | 09.1977-12.1985 300 T D (123.190) - 2998ccm, 80pk, 59kw - OM 617.912
    124 Coupé
    124 Coupé (C124) | 03.1987-07.1993 300 CE (124.050) - 2960ccm, 180pk, 132kw - M 103.983
    124 Sedan
    124 Sedan (W124) | 12.1984-08.1993 200 D (124.120) - 1997ccm, 72pk, 53kw - OM 601.912
    124 Sedan (W124) | 12.1984-08.1993 230 E (124.023) - 2298ccm, 136pk, 100kw - M 102.982
    124 Sedan (W124) | 12.1984-08.1993 300 Turbo-D 4-matic (124.333) - 2996ccm, 147pk, 108kw - OM 603.963
    124 T-Model
    124 T-Model (S124) | 09.1985-07.1993 200 T D (124.180) - 1997ccm, 72pk, 53kw - OM 601.912
    124 T-Model (S124) | 09.1985-07.1993 300 T D (124.190) - 2996ccm, 113pk, 83kw - OM 603.912
    E-KLASS T-Model
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 250 T Turbo-D (210.215) - 2497ccm, 150pk, 110kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), ALH, OM 651.955,
    E-KLASS T-Model (S210) | 06.1996-03.2003 E 55 T AMG (210.274) - 5439ccm, 354pk, 260kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    G-KLASS
    G-KLASS (W463) | 09.1989-04.2018 300 GE (463.227, 463.228) - 2960ccm, 174pk, 128kw - M 103.987
    G-KLASS (W463) | 09.1989-04.2018 G 300 TD (463.330, 463.331) - 2996ccm, 177pk, 130kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, B5, FE (16V), M 111.944, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.0
    HECKFLOSSE
    HECKFLOSSE (W110) | 04.1961-02.1968 190 C (110.010) - 1884ccm, 80pk, 59kw - M 121.924
    T1 Buss
    T1 Buss (B601) | 05.1977-02.1996 210 D 2.8 (601.477) - 2874ccm, 98pk, 72kw - OM 602.940
    MITSUBISHI
    GALANT VI
    GALANT VI (E3_A) | 11.1988-12.1992 2.0 4WD (E33A, E38A, E39A) - 1997ccm, 109pk, 80kw - 4G63 (SOHC 8V)
    LANCER I
    LANCER I Station Wagon (A7_V) | 01.1978-09.1979 1.4 (A72V) - 1439ccm, 68pk, 50kw - 4G33
    LANCER IV
    LANCER IV Halvkombi (C6_A, C7_A) | 04.1988-05.1994 1.8 4WD (C77A) - 1755ccm, 97pk, 71kw - 4G37
    OUTLANDER II
    OUTLANDER II (CW_W) | 11.2006-12.2013 2.2 DI-D 4WD - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HK, 4HN
    STARION
    STARION (A18_A) | 06.1982-06.1990 2.0 Turbo ECi (A183A) - 1997ccm, 180pk, 132kw - 4G63-T/C (SOHC 8V)
    NISSAN
    300ZX
    300ZX (Z32) | 05.1990-09.1995 3.0 Twin Turbo - 2960ccm, 268pk, 197kw - VG30DETT
    ALMERA I
    ALMERA I (N15) | 07.1995-07.2000 2.0 D - 1974ccm, 75pk, 55kw - CD20, GA14DE, GA16DE
    LAUREL
    LAUREL (JC31) | 01.1981-12.1985 2.4 - 2393ccm, 113pk, 83kw - L24
    PICK UP
    PICK UP (D21) | 09.1985-02.1998 2.4 i 12V 4WD - 2389ccm, 126pk, 93kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    SERENA
    SERENA (C23) | 06.1991-09.2001 2.0 D - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    SUNNY II
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.6 GTI 16V - 1598ccm, 110pk, 81kw - CA16D
    VANETTE Buss
    VANETTE Buss (C22) | 10.1986-12.1995 2.0 D (ULC22) - 1952ccm, 64pk, 47kw - LD20
    OPEL
    ASCONA B
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 E - 1979ccm, 110pk, 81kw - 20 E
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 N - 1979ccm, 90pk, 66kw - 20 N
    ASCONA B (81_, 86_, 87_, 88_) | 09.1975-08.1981 2.0 S - 1979ccm, 100pk, 74kw - 20 S
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASTRA F
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.0 (F11, M11, F19, M19) - 993ccm, 45pk, 33kw - 10 S
    DIPLOMAT A
    DIPLOMAT A Coupé | 03.1965-10.1967 5.4 - 5354ccm, 230pk, 169kw - M30 B32, 10 S, 10 N, 13 S, 28 E, 28 H, K, JT, 829 A5, 138 B3.000, 138 A4.000, MA1.01, 107/47, 115.4
    KADETT B
    KADETT B Coupé | 09.1965-08.1973 1.1 - 1078ccm, 45pk, 33kw - 11 N
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 (C19, D19) - 1796ccm, 114pk, 84kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    MANTA B
    MANTA B (58_, 59_) | 09.1975-08.1988 1.9 E - 1897ccm, 105pk, 77kw - 19 E
    MANTA B CC (53_, 55_) | 09.1975-08.1988 1.2 S - 1196ccm, 60pk, 44kw - 12 S
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 3.0 (3000) (F19, M19, N19) - 2969ccm, 156pk, 115kw - C 30 LE
    REKORD C
    REKORD C | 08.1966-12.1971 1.7 S - 1698ccm, 75pk, 55kw - 17 S
    REKORD D
    REKORD D | 01.1972-08.1977 2.1 D - 2068ccm, 60pk, 44kw - 21 D
    SINTRA
    SINTRA (APV) | 11.1996-04.1999 2.2 i 16V (OUN16, Y94) - 2198ccm, 141pk, 104kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    PEUGEOT
    205 I
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1A (XU51C), BAZ (XU5CP)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 GTI - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180A (XU5J), 180Z (XU5J)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.6 GTI - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.9 GTI - 1905ccm, 128pk, 94kw - D6B (XU9JA)
    205 I (741A/C) | 02.1983-10.1987 1.9 GTI - 1905ccm, 102pk, 75kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 CJ - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M3Z)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.6 CTI - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180A (XU5J), 180Z (XU5J)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTi - 1905ccm, 101pk, 74kw - DFZ (XU9J1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTI - 1905ccm, 102pk, 75kw - DFZ (XU9J1)
    205 I Cabriolet (741B, 20D) | 03.1986-12.1994 1.9 CTi - 1905ccm, 125pk, 92kw - DKZ (XU9JAZ)
    205 II
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - 171 (XU5S)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 Aut. - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 Aut. - 1580ccm, 79pk, 58kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 GTI - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180A (XU5J), 180Z (XU5J)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 GTI - 1580ccm, 116pk, 85kw - K12B, M51 D25 (256T1), B6D (XU5JA), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 60
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.6 GTX - 1592ccm, 94pk, 69kw - J2
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.8 TD - 1769ccm, 78pk, 57kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.8 XDT - 1769ccm, 79pk, 58kw - XUD7T
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI - 1905ccm, 102pk, 75kw - D2A (XU92C)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI - 1905ccm, 128pk, 94kw - D6B (XU9JA)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    205 II (20A/C) | 01.1987-09.1998 1.9 GTI Cat - 1905ccm, 102pk, 75kw - DFZ (XU9J1)
    205 Skåpbil/halvkombi
    205 Skåpbil/halvkombi | 02.1983-07.1990 1.8 D - 1769ccm, 60pk, 44kw - A9A (XUD7)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.7 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.8 DT - 1769ccm, 79pk, 58kw - XUD7T
    205 Skåpbil/halvkombi | 08.1990-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJY (XUD9A)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    206 Van
    206 Van | 04.1999-03.2009 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 ST - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SLD - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SLD - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 SRDT - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), XUD9
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 - 1998ccm, 132pk, 97kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 S16 - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 S16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 ST - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4D
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 2.0 - 1998ccm, 132pk, 97kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 2.0 16V - 1998ccm, 135pk, 99kw - RFV (XU10J4R)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 Cabriolet
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP), L6A (XU7JP)
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 2.0 16V - 1998ccm, 135pk, 99kw - RFV (XU10J4R)
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - KFX (TU3JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A), XUD9
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHV (XUD9BSD)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.9 DT - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 16V - 1998ccm, 135pk, 99kw - RFV (XU10J4R)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 S16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 S16 - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFY (XU10J4Z), RFT (XU10J4)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 S16 - 1998ccm, 163pk, 120kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 XSi - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    306 Skåp
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    306 Skåp / kombi (N_, 7_) | 02.1994-08.2002 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 Skåpbil/halvkombi
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    306 Skåpbil/halvkombi | 07.1993-08.2001 1.9 STD - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 2.0 HDi 110 - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 2.0 HDi 135 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 2.0 HDi 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 2.0 HDI 110 - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 2.0 HDi 135 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    307 CC
    307 CC (3B) | 03.2003-04.2009 2.0 HDi 135 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    307 SW
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 2.0 HDI 110 - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 2.0 HDi 135 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    307 SW Skåp / kombi (3E_, 3H_) | 01.2003-12.2009 2.0 HDi - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    307 SW Skåp / kombi (3E_, 3H_) | 01.2003-12.2009 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    307 SW Skåp / kombi (3E_, 3H_) | 01.2003-12.2009 2.0 HDi - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHZ (DW10ATED)
    309 I
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 103pk, 76kw - 180Z (XU5J), B6B (XU5J)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 75pk, 55kw - B1A (XU51C)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 80pk, 59kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 72pk, 53kw - B1E (XU51C)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1580ccm, 113pk, 83kw - B6D (XU5JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 - 1592ccm, 94pk, 69kw - J2, J8S 711, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TUD 3
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.6 Cat - 1580ccm, 75pk, 55kw - C 30 LE, BAZ (XU5CP), 4G92 (SOHC 16V), 4G63 (DOHC 16V), FE (8V), FE (16V), FE18, FEBN, B6T, LH0, LB
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 - 1905ccm, 102pk, 75kw - D2B (XU9S)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - DFZ (XU9J1)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 128pk, 94kw - D6B (XU9JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6B (XU9JA)
    309 I (10C, 10A) | 10.1985-12.1989 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    309 II
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - B2A (XU52C/K)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - J8S 711, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TUD 3
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 - 1580ccm, 101pk, 74kw - XU5J1
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.6 GTi - 1580ccm, 116pk, 85kw - B6D (XU5JA)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.8 Diesel - 1769ccm, 60pk, 44kw - 161A (XUD7)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - DDZ (XU9M)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 - 1905ccm, 98pk, 72kw - DFZ (XU9J1)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw -
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - 162 (XUD9), D9A (XUD9), DJZ (XUD9A)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI - 1905ccm, 131pk, 96kw - D6B (XU9JA)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI 16V - 1905ccm, 158pk, 116kw - D6C (XU9J4)
    309 II (3C, 3A) | 07.1989-12.1993 1.9 GTI 16V - 1905ccm, 147pk, 108kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-L, 1C, 4A-FE, K9K 892, XC6, 2T-G, 3K
    309 Skåpbil/halvkombi
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    309 Skåpbil/halvkombi (10S, 3S) | 10.1985-10.1993 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - XUD9
    405 I
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - B1A (XU51C), D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BDZ (XU5M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BDY (XU5M2Z)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.6 4x4 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 95pk, 70kw - D2C (XU92C)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 122pk, 90kw - D6A (XU9J2)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 126pk, 93kw - D6A (XU9J2)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 - 1905ccm, 120pk, 88kw - DKZ (XU9JAZ)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    405 I (15B) | 01.1987-12.1993 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - B2A (XU52C/K)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BDZ (XU5M)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 94pk, 69kw - BDZ (XU5M)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.6 SRi 4x4 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 - 1905ccm, 95pk, 70kw - D2C (XU92C)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DJY (XUD9A)
    405 I Break (15E) | 06.1987-08.1992 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9A)
    405 I Skåp / kombi (15_) | 09.1989-07.1992 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    405 II
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BFZ (XU5JP), B2A (XU52C/K)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - BFZ (XU5JP), B2A (XU52C/K)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.8 - 1761ccm, 103pk, 76kw - LFZ (XU7JP)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 71pk, 52kw - D9B (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 1.9 TD - 1905ccm, 94pk, 69kw - XUD9TE
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 16V - 1998ccm, 150pk, 110kw - RFT (XU10J4)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 MI-16 - 1998ccm, 152pk, 112kw - RFY (XU10J4Z)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 T 16 X4 - 1998ccm, 196pk, 144kw - RGZ (XU10J4TE/Z)
    405 II (4B) | 06.1992-11.1999 2.0 X4 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 92pk, 68kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BDZ (XU5M), BFZ (XU5JP), BDY (XU5M2Z), BDY (XU5M3Z)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.6 - 1580ccm, 90pk, 66kw - BFZ (XU5JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 - 1905ccm, 109pk, 80kw - D6A (XU9J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 64pk, 47kw - DJZ (XUD9)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 1.9 TD - 1905ccm, 93pk, 69kw - DHY (XUD9TE)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 4x4 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFX (XU10J2)
    405 II Break (4E) | 08.1992-05.1997 2.0 4x4 - 1998ccm, 196pk, 144kw - RGZ (XU10J4TE/Z)
    405 II Skåp / kombi (4E_) | 08.1992-12.1995 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    406
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.6 - 1580ccm, 88pk, 65kw - BFZ (XU5JP), CD20, GA14DE, GA16DE
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 - 1761ccm, 90pk, 66kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP), L6A (XU7JP)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - BFZ (XU5JP), CD20, GA14DE, GA16DE, LFY (XU7JP4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 Bifuel - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 94pk, 69kw - D8B (XUD9TE)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), CD20, GA14DE, GA16DE, LFY (XU7JP4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 HDI 110 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 HDi 110 - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHZ (DW10ATED), RHS (DW10ATED)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, EJ20E, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.2 HDi - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    406 Break
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.8 - 1761ccm, 90pk, 66kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP), L6A (XU7JP)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.9 D - 1905ccm, 75pk, 55kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - C1J 768, C1J 780, 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, GA16DE, SR20DE, F
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - C1J 768, C1J 780, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), 838 A2.000, 838 B
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 HDI 110 - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 HDi 110 - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHZ (DW10ATED), RHS (DW10ATED)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RGX (XU10J2TE), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.00
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - C1J 768, C1J 780, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, G
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.2 HDi - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    406 Coupé
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - 149 A1.000, FS, RFV (XU10J4R), M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), D
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1998ccm, 135pk, 99kw - RFV (XU10J4R)
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFV (XU10J4R), RFN (EW10J4)
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.2 HDI - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    605
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFZ (XU10J2Z)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 - 1998ccm, 107pk, 79kw - XU10MZ
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2TE)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.0 Turbo - 1998ccm, 141pk, 104kw - RGY (XU10J2TE)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.1 D - 2138ccm, 82pk, 60kw - P9A (XUD11A)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.1 TD 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - P8C (XUD11BTE)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 2.1 Turbo Diesel - 2088ccm, 109pk, 80kw - PHZ (XUD11ATE)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 - 2963ccm, 167pk, 123kw - SFZ (ZPJ/Z), UFZ (ZPJ)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 - 2963ccm, 200pk, 147kw - SKZ (ZPJ4/Z), UKZ (ZPJ4/Z)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 - 2963ccm, 167pk, 123kw - UFZ (ZPJ)
    605 (6B) | 06.1989-09.1999 3.0 SV 24 - 2963ccm, 200pk, 147kw - UKZ (ZPJ4/Z)
    607
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.0 HDi - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHS (DW10ATED)
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.2 HDi - 2179ccm, 133pk, 98kw - 4HX (DW12TED4)
    806
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.8 - 1761ccm, 99pk, 73kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T), 152B (XD3T
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 - 1998ccm, 121pk, 89kw - RFU (XU10J2)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 16V - 1998ccm, 132pk, 97kw - RFV (XU10J4R)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 HDI 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.0 Turbo - 1998ccm, 147pk, 108kw - RGX (XU10J2TE)
    806 (221) | 06.1994-08.2002 2.1 td 12V - 2088ccm, 109pk, 80kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    807
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 HDi - 1997ccm, 163pk, 120kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 HDi - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 HDI - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4), RHD (DW10CTED4), RHR (DW10CB)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 HDi - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 HDi - 1997ccm, 107pk, 79kw - RHW (DW10ATED4), RHM (DW10ATED4), RHT (DW10ATED4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 HDi - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12TED4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 HDi - 2179ccm, 136pk, 100kw - 4HW (DW12TED4)
    BOXER Buss
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - 149 A1.000, FS, M 111.945, G4DG, M 111.975, ACK, ALG, AMX, APR, AQD, DHW (XUD9SD), D9B (XUD9AU), AL
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE), D8C (XUD9UTF)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 1.9 TD 4x4 - 1905ccm, 92pk, 68kw - M 104.992, 1Y, WN, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), P8C (XUD11BTE), K
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2)
    BOXER Buss (230P) | 03.1994-04.2002 2.0 i 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - C1J 768, C1J 780, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE), RFV (XU10J4R), 838
    BOXER Buss (244, Z_) | 12.2001-06.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL (XU10J2U)
    BOXER Buss (244, Z_) | 12.2001-06.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV (DW10TD), RHV (DW10UTD)
    BOXER Buss (244, Z_) | 12.2001-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    BOXER Flak/chassi
    BOXER Flak/chassi (244) | 12.2001-06.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV (DW10TD), RHV (DW10UTD)
    BOXER Flak/chassi (244) | 12.2001-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - DJY (XUD9A), DJY (XUD9)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHY (XUD9TE), D8C (XUD9UTF), XUD9TE
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE), XUD9TE
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL (XU10J2U)
    BOXER Flak/chassi (ZCT_) | 03.1994-04.2002 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2)
    BOXER Skåp
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A), DJY (XUD9)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 DT 4x4 - 1905ccm, 90pk, 66kw - XUD9TE
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, F1N 724, 852 750, 8140.67.2500, 8140.67.2550, 8140.67.2580, S8U 750, S8U
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - XUD9TE
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.0 4x4 - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.0 HDI - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV (DW10TD), RHV (DW10UTD)
    BOXER Skåp (230L) | 03.1994-04.2002 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - RFW (XU10J2)
    BOXER Skåp (244) | 12.2001-06.2006 2.0 - 1998ccm, 110pk, 81kw - RFL (XU10J2U)
    BOXER Skåp (244) | 12.2001-06.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 84pk, 62kw - RHV (DW10TD), RHV (DW10UTD)
    BOXER Skåp (244) | 12.2001-06.2006 2.2 HDi - 2179ccm, 101pk, 74kw - 4HY (DW12UTED)
    EXPERT
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED), RHZ (DW10BTED), RHZ (DW10BTED+), RHZ (DW10CTED)
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 2.0 HDI 16V - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    EXPERT Flak/chassi
    EXPERT Flak/chassi | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 120 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    EXPERT Flak/chassi | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 140 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    EXPERT Flak/chassi | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 165 - 1997ccm, 163pk, 120kw - RHH (DW10CTED4)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    EXPERT Flak/chassi (223) | 02.1996-10.2006 2.0 HDi - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    EXPERT Flak/chassi (V_) | 09.2016-04.2025 2.0 BlueHDi 120 - 1997ccm, 122pk, 90kw - AHK (DW10FE)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.8 - 1761ccm, 101pk, 74kw - LFZ (XU7JP)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 D 70 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 92pk, 68kw - DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHX (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), D9B (XUD9)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW (DW10ATED4)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 2.0 HDI - 1997ccm, 94pk, 69kw - RHX (DW10BTED), RHX (DW10BTED+)
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 2.0 HDI - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ (DW10ATED)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 100 - 1997ccm, 98pk, 72kw -
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 120 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 120 4x4 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 140 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    EXPERT Skåp (VF3A_, VF3U_, VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 165 - 1997ccm, 163pk, 120kw - RHH (DW10CTED4)
    EXPERT TEPEE
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 120 - 1997ccm, 120pk, 88kw - RHK (DW10UTED4)
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 120 4x4 - 1997ccm, 120pk, 88kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G63 (SOHC 16V), 22R, B5, FE (1
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 140 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RHR (DW10BTED4)
    EXPERT TEPEE (VF3X_) | 01.2007-03.2016 2.0 HDi 165 - 1997ccm, 163pk, 120kw - RHH (DW10CTED4)
    J5 Buss
    J5 Buss (280P) | 09.1981-09.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - 170B (XN1T)
    J5 Buss (280P) | 09.1981-09.1990 2.0 - 1971ccm, 79pk, 58kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T), 152B (XD3T
    J5 Buss (280P) | 09.1981-09.1990 2.0 Super 4x4 - 1971ccm, 79pk, 58kw - XN1P
    J5 Buss (290P) | 10.1990-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A)
    J5 Buss (290P) | 10.1990-02.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T), 152B (XD3T
    J5 Flak/chassi
    J5 Flak/chassi (280L) | 09.1981-09.1990 1.8 - 1796ccm, 69pk, 51kw - 169B (XM7T)
    J5 Flak/chassi (280L) | 09.1981-09.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, 170B (XN1T), XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T
    J5 Flak/chassi (280L) | 09.1981-09.1990 2.0 - 1971ccm, 79pk, 58kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T), 152B (XD3T
    J5 Flak/chassi (290L) | 10.1990-02.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP), CRD93 (PSA
    J5 Flak/chassi (290L) | 10.1990-02.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP), CRD93 (PSA
    J5 Skåp
    J5 Skåp (280L) | 09.1981-08.1990 1.8 - 1796ccm, 69pk, 51kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), 170D (XN1TACP), VM 82 A, 1
    J5 Skåp (280L) | 09.1981-08.1990 2.0 - 1971ccm, 79pk, 58kw - XN1P
    J5 Skåp (280L) | 09.1981-08.1990 2.0 - 1971ccm, 75pk, 55kw - XN1T
    J5 Skåp (290L) | 09.1990-03.1994 1.8 - 1796ccm, 69pk, 51kw - 169B (XM7T)
    J5 Skåp (290L) | 09.1990-03.1994 1.9 D - 1905ccm, 70pk, 51kw - D9B (XUD9A), DHX (XUD9TE), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 222A2 (1580 SPI), CRD93 (PSA), D9B (XUD9)
    J5 Skåp (290L) | 09.1990-03.1994 2.0 - 1971ccm, 84pk, 62kw - 170D (XN1TACP), XN1TA
    PARTNER Flak/chassi
    PARTNER Flak/chassi (5_, G_) | 03.1997-07.2008 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.8 - 1761ccm, 90pk, 66kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - XUD9
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D 4x4 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 2.0 HDI - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 2.0 HDi 4x4 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.8 - 1761ccm, 90pk, 66kw - LFX (XU7JB)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D 4x4 - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 2.0 HDi 4x4 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PORSCHE
    356 Cabriolet/Speedster
    356 Cabriolet/Speedster | 01.1950-12.1965 1300 S - 1290ccm, 60pk, 44kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 831 D1.000, 828 B4.000, 831 B1.000, 814
    944
    944 | 06.1981-07.1991 2.5 Turbo - 2479ccm, 250pk, 184kw - M 44.52
    RENAULT
    11
    11 (B/C37_) | 03.1983-12.1988 1.7 (B/C376) - 1721ccm, 80pk, 59kw - F2N 700, F2N 704
    18
    18 (134_) | 04.1978-07.1986 1.6 TS (1342) - 1647ccm, 97pk, 71kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, J7T 708, J7T 732, J7T 733, A6M 725, A6M 726, 156 A2.100, 138 C2
    18 Variable
    18 Variable (135_) | 02.1979-12.1986 2.1 Diesel (1354) - 2068ccm, 67pk, 49kw - 852 710, J8S 711
    19 II
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 (B/C53Y) - 1794ccm, 88pk, 65kw - F3P 706, F3P 707, F3P 708, F3P 760
    19 II (B/C53_) | 01.1992-12.1998 1.8 16V (B/C53D) - 1764ccm, 135pk, 99kw - F7P 704
    19 II Chamade (L53_) | 04.1992-12.1997 1.9 dT (L53T) - 1870ccm, 90pk, 66kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F3P 706, F3P
    25
    25 (B29_) | 04.1984-12.1993 2.5 V6 Turbo (B29G) - 2458ccm, 205pk, 151kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 831 D1.000, 828 B4.000, 831 B1.000, 814
    25 (B29_) | 04.1984-12.1993 2.7 V6 Injection (B298) - 2664ccm, 141pk, 104kw - Z7V 708, Z7V 709, Z7V 711
    25 (B29_) | 04.1984-12.1993 2.8 V6 (B293) - 2849ccm, 156pk, 115kw - C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, 156 A2.100, 138 C2.048, 831 D1.000, 828 B4.000, 831 B1.000, 814
    5
    5 (122_) | 01.1972-12.1985 0.8 (1221, 1391, 1220) - 845ccm, 35pk, 26kw - 800 710
    9
    9 (L42_) | 09.1981-12.1989 1.1 (L421) - 1108ccm, 48pk, 35kw - C1E 715, C1E 720
    ESPACE II
    ESPACE II (J/S63_) | 01.1991-12.1996 2.8 V6 (J638, J63J) - 2849ccm, 150pk, 110kw - Z7W 712, Z7W 713, Z7W 717
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 3.0 (JE0D) - 2963ccm, 167pk, 123kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, F20A4, H22A2, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, G4GF, 840
    FUEGO
    FUEGO (136_) | 02.1980-10.1985 1.6 TS/GTS (1362) - 1647ccm, 97pk, 71kw - 843 723, 843 724, A6M 725, A6M 726
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 3.0 (B56E, B565, B56R) - 2963ccm, 167pk, 123kw - Z7X 760, Z7X 765
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 3.0 (K56R, K565) - 2963ccm, 167pk, 123kw - X 16 SZR, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP)
    MEGANE II
    MEGANE II Kombi (KM0/1_) | 08.2003-01.2011 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) - 1461ccm, 82pk, 60kw - K9K 722
    SAFRANE I
    SAFRANE I (B54_) | 04.1992-10.1996 3.0 Biturbo 4x4 (B545) - 2963ccm, 262pk, 193kw - Z7X 726
    SAFRANE I (B54_) | 04.1992-10.1996 3.0 V6 (B54B, B544) - 2975ccm, 167pk, 123kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, F7P 704, F3P
    SAFRANE I (B54_) | 04.1992-10.1996 3.0 V6 4x4 (B54B, B544) - 2975ccm, 167pk, 123kw - Z7X 722, Z7X 723, N7Q 710, N7Q 711
    SAFRANE II
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 3.0 V6 (B54M) - 2963ccm, 167pk, 123kw - Z7X 755
    ROVER
    100 /
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 111 C/L/S - 1120ccm, 60pk, 44kw - 11 K2A, 11 K2D
    200 II
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 214 - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2A, 14 K2D
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 218 TD - 1769ccm, 88pk, 65kw - XUD 7TE
    25 I
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.1 16V - 1120ccm, 75pk, 55kw - 11 K4F
    400 II
    400 II (XW) | 04.1990-04.1995 418 D - 1905ccm, 67pk, 49kw - XUD9
    400 II (XW) | 04.1990-04.1995 418 TD - 1769ccm, 88pk, 65kw - XUD 7TE
    400 Tourer
    400 Tourer (XW) | 09.1993-11.1998 1.8 TD - 1769ccm, 88pk, 65kw - XUD 7TE
    MONTEGO Estate
    MONTEGO Estate (XE) | 10.1984-12.1993 2.0 Turbo-D - 1996ccm, 82pk, 60kw - BB
    SEAT
    IBIZA III
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.4 16V - 1390ccm, 100pk, 74kw - AUB, BBZ
    MALAGA
    MALAGA (23A) | 11.1984-12.1993 1.2 i - 1193ccm, 71pk, 52kw - 021 C.1000
    TERRA
    TERRA (24) | 02.1987-12.1996 1.3 D - 1272ccm, 45pk, 33kw - MN
    SKODA
    105,120
    105,120 (744) | 02.1983-12.1990 1.0 105 S, L - 1038ccm, 44pk, 32kw - 742.10
    FABIA I
    FABIA I Sedan (6Y3) | 10.1999-12.2007 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AZL
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.8 - 1781ccm, 125pk, 92kw - AGN
    SUBARU
    JUSTY I
    JUSTY I (KAD) | 11.1984-04.1996 1200 4WD (KA8) - 1189ccm, 68pk, 50kw - EF12
    SUZUKI
    BALENO
    BALENO (EG) | 07.1995-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD), DHV (XUD9BSD)
    BALENO Halvkombi
    BALENO Halvkombi (EG) | 07.1995-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD)
    BALENO Kombi
    BALENO Kombi (EG) | 08.1996-05.2002 1.9 TD (SY419) - 1905ccm, 75pk, 55kw - DHW (XUD9SD), DHV (XUD9BSD)
    GRAND VITARA
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 HDI 110 16V 4x4 (SQ420D, TD83V, JA420WD) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 HDI 110 4x4 (SQ420D, TD82V) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHZ
    SAMURAI Terrängbil
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.9 TD Allhjulsdrift (SJ419TD) - 1905ccm, 63pk, 46kw - XUD9
    VITARA
    VITARA (ET) | 12.2003-12.2005 HDI (SE 420HDI) - 1997ccm, 87pk, 64kw - RHP
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.9 D Allhjulsdrift (SE419TD) - 1905ccm, 68pk, 50kw - 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, HC-E
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.9 D Allhjulsdrift (SE419TD) - 1905ccm, 75pk, 55kw - RF, 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, XUD9SD, HC-E
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 2.0 TD Intercooler Allhjulsdrift (SV420D) - 1998ccm, 87pk, 64kw - RF, 4A-FE, XUD9A, OM 651.940, X5J, J20A, 810.02, H 25 A, HC-E
    VITARA Cabrio
    VITARA Cabrio (ET) | 01.2002-12.2005 2.0 HDI (SE 420HDI) - 1997ccm, 87pk, 64kw - RHP
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.9 D (SE419TD) - 1905ccm, 75pk, 55kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.9 D (SE419TD) - 1905ccm, 68pk, 50kw - XUD9A
    TALBOT
    HORIZON
    HORIZON | 02.1978-06.1986 1.9 Diesel - 1905ccm, 64pk, 47kw - XUD9
    HORIZON | 02.1978-06.1986 1.9 Diesel - 1905ccm, 65pk, 48kw - XUD9
    TOYOTA
    CAMRY Kombi
    CAMRY Kombi (_V2_) | 11.1986-02.1993 2.0 (SV21_, SV21RG) - 1998ccm, 121pk, 89kw - 3S-FE
    COROLLA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.9 D (WZE110_, WZE110R) - 1867ccm, 69pk, 51kw - 1WZ
    COROLLA Kombi
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.4 (EE111_, EE111R) - 1332ccm, 86pk, 63kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    PROACE Skåp
    PROACE Skåp (MDX_) | 06.2013-03.2016 2.0 D (MDX3) - 1997ccm, 128pk, 94kw - 4WZ-FTV (DW10CD)
    PROACE Skåp (MDX_) | 06.2013-03.2016 2.0 D (MDX6) - 1997ccm, 163pk, 120kw - 4WZ-FHV (DW10CTED4)
    TVR
    CERBERA
    CERBERA | 01.1996-10.2003 4.5 GT - 4475ccm, 440pk, 324kw - AJP8-4.5
    UMM
    ALTER
    ALTER | 01.1985-12.1996 2.0 - 1971ccm, 87pk, 64kw - XN1
    VAUXHALL
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk II Kombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    VOLKSWAGEN
    DERBY
    DERBY (86C, 80) | 08.1981-12.1984 1.0 - 1043ccm, 40pk, 29kw - GL
    GOLF II
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    GOLF III
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    PASSAT B1
    PASSAT B1 (32) | 05.1973-11.1980 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - FY
    PASSAT B5.5
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    POLO Coupé
    POLO Coupé (86C, 80) | 10.1981-09.1994 1.3 G40 - 1272ccm, 113pk, 83kw - PY
    TRANSPORTER T3
    TRANSPORTER T3 Flak/chassi (24_) | 05.1979-07.1992 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - JX
    VOLVO
    240 Kombi
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.1 - 2127ccm, 97pk, 71kw - D, F, AD, AB, AR, W, AL, AH, B 20 A, B 19 A, B 21 A, B 23 E, B 11, B 130, AF, B, B 4164 T, B 4204 T
    740
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 190pk, 140kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    740 Kombi
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 156pk, 115kw - B 230 FT
    940 Kombi
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.4 Turbo Diesel - 2383ccm, 109pk, 80kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S, B 234 F,
    C30
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 2.0 D - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
    C70 II
    C70 II Cabriolet (542) | 03.2006-06.2013 2.0 D - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
    S40 II
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 2.0 D - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 D4 - 1998ccm, 131pk, 96kw - D 4204 T2
    S70
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 126pk, 93kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S80 I
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    S80 II
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 2.0 TDi - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
    V50
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 2.0 D - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
    V70 III
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 2.0 D - 1998ccm, 136pk, 100kw - D 4204 T
  • Originalnummer

    032612 CITROËN
    032622 CITROËN
    032623 CITROËN
    91504836 CITROËN
    96014479 CITROËN
    96141949 CITROËN
    96162015 CITROËN
    9400127479 FIAT
    9400326129 FIAT
    9614194980 FIAT
    9616201580 FIAT
    9150483680 FIAT
    9400127479 LANCIA
    9614194980 LANCIA
    032612 PEUGEOT
    032622 PEUGEOT
    032623 PEUGEOT
    9614194980 RENAULT
    032612 ROVER
    1611466G00 SUZUKI
    032612 TALBOT
    SU00100061 TOYOTA
    SU00100084 TOYOTA
    30757227 VOLVO
    2172929000 HYUNDAI
    1442776X1 MASSEY FERGUSON
    01172704 DEUTZ-FAHR
    1442776X1 LANDINI
  • Tillverkare

    Corteco
    Corteco är en av de ledande internationella leverantörerna till den oberoende eftermarknaden för fordon. Som ett dotterbolag till den världsomspännande Freudenberg-gruppen levererar de mer än 26 000 artiklar i OEM-kvalitet. Inom området tätnings- och vibrationsteknik samt kabinfilter drar oberoende verkstäder och reservdelshandeln nytta av originaltillverkarens utbud.


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning