Tillbaka till listan
Payen

Packbox, vevaxel NJ287 Payen

Produktnummer: 0536427

Tillverkare kod: NJ287

EAN: 5010874036611

260,64 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
Beställningsvara
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 7 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialMVQ (silikongummi)
    Innerdiameter [mm]80
    Ytterdiameter 1 [mm]100
    RotationsriktningRotation motsols
    Garanti2 år
    Typ radielll axeltätning827S LD
    RäffeltypVänstertvinnad
    Höjd 1 (mm)10

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 15036100
    207,45 kr
    CORTECO 12013361B
    173,43 kr
    CORTECO 19016678B
    ELRING 546.941
    25,60 kr
    FAI AutoParts OS287
    LYNXauto SO-0197
    PAYEN NJ287 (denna produkt)
    SKT 047650-V
    SKT 047643-S
    WILMINK GROUP WG1183805
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    WILMINK GROUP WG1223136
    WILMINK GROUP WG1086366
    WILMINK GROUP WG1163226
    WILMINK GROUP WG1250437
    WILMINK GROUP WG1163225
    WILMINK GROUP WG1103975
    WILMINK GROUP WG2285630
    WILMINK GROUP WG1766298
    WILMINK GROUP WG2310741
    WILMINK GROUP WG1004568
  • Tillämplighet

    FORD
    MAVERICK
    MAVERICK (UDS, UNS) | 02.1993-04.1998 2.4 i - 2389ccm, 124pk, 91kw - KA24E
    MAVERICK (UDS, UNS) | 02.1993-04.1998 2.4 i - 2389ccm, 118pk, 87kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    MAVERICK (UDS, UNS) | 02.1993-04.1998 2.4 i (UDS) - 2389ccm, 116pk, 85kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    LADA
    110
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 - 1499ccm, 73pk, 54kw - 2110
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 - 1499ccm, 71pk, 52kw - 2111
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 - 1499ccm, 76pk, 56kw - 2111
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 - 1499ccm, 78pk, 57kw - 2111
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 16V - 1499ccm, 91pk, 67kw - 2112
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.5 16V - 1499ccm, 95pk, 70kw - 2112
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.6 - 1596ccm, 90pk, 66kw - 21124
    110 (2110) | 01.1995-12.2012 1.6 16V - 1596ccm, 91pk, 67kw - 21124
    111
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.5 - 1499ccm, 71pk, 52kw - 2111
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.5 - 1499ccm, 76pk, 56kw - 2111
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.5 - 1499ccm, 78pk, 57kw - 2111
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.5 16V - 1499ccm, 91pk, 67kw - 2112
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.5 16V - 1499ccm, 95pk, 70kw - 2112
    111 (2111) | 01.1995-02.2009 1.6 - 1596ccm, 90pk, 66kw - 21124
    112
    112 (2112) | 01.1995-12.2011 1.5 - 1499ccm, 76pk, 56kw - 2111
    112 (2112) | 01.1995-12.2011 1.5 - 1499ccm, 78pk, 57kw - 2111
    112 (2112) | 01.1995-12.2011 1.5 16V - 1499ccm, 91pk, 67kw - 2112
    112 (2112) | 01.1995-12.2011 1.5 16V - 1499ccm, 95pk, 70kw - 2112
    112 (2112) | 01.1995-12.2011 1.6 - 1596ccm, 90pk, 66kw - 21124
    GRANTA
    GRANTA (2190_) | 10.2011-??? 1.6 (21901) - 1597ccm, 87pk, 64kw - 11186
    GRANTA (2190_) | 10.2011-??? 1.6 (21902) - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    GRANTA (2190_) | 10.2011-??? 1.6 (21907) - 1597ccm, 106pk, 78kw - 21127
    GRANTA Halvkombi
    GRANTA Halvkombi (2192_) | 08.2018-??? 1.6 (21921) - 1597ccm, 87pk, 64kw - 11186, 21116
    GRANTA Halvkombi (2192_) | 08.2018-??? 1.6 (21922) - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    GRANTA Halvkombi (2192_) | 08.2018-??? 1.6 (21927) - 1597ccm, 106pk, 78kw - 21127
    GRANTA Kombi
    GRANTA Kombi (2194_) | 08.2018-??? 1.6 (21941) - 1597ccm, 87pk, 64kw - 11186
    GRANTA Kombi (2194_) | 08.2018-??? 1.6 (21942) - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    GRANTA Kombi (2194_) | 08.2018-??? 1.6 (21947) - 1597ccm, 106pk, 78kw - 21127
    GRANTA Liftback
    GRANTA Liftback (2191_) | 08.2014-??? 1.6 (21911) - 1597ccm, 87pk, 64kw - 11186, 21116
    GRANTA Liftback (2191_) | 08.2014-??? 1.6 (21912) - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    GRANTA Liftback (2191_) | 08.2014-??? 1.6 (21917) - 1597ccm, 106pk, 78kw - 21127
    KALINA Halvkombi
    KALINA Halvkombi (1119) | 10.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 90pk, 66kw - 11194
    KALINA Halvkombi (1119) | 10.2004-12.2013 1.4 16V LPG - 1390ccm, 88pk, 65kw - 11194
    KALINA II
    KALINA II Kombi (2194_) | 11.2013-09.2018 1.6 (21941) - 1596ccm, 87pk, 64kw - 11186
    KALINA II Kombi (2194_) | 11.2013-09.2018 1.6 (21942, 21947) - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    KALINA Kombi
    KALINA Kombi (1117) | 10.2007-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 90pk, 66kw - 11194
    KALINA Kombi (1117) | 10.2007-12.2013 1.4 16V LPG - 1390ccm, 88pk, 65kw - 11194
    KALINA Sedan
    KALINA Sedan (1118) | 10.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 90pk, 66kw - 11194
    KALINA Sedan (1118) | 10.2004-12.2013 1.4 16V LPG - 1390ccm, 88pk, 65kw - 11194
    KALINA Sedan (1118) | 10.2004-12.2013 1.6 - 1597ccm, 82pk, 60kw - 21114, 11183
    NOVA
    NOVA (2105) | 05.1981-04.2012 1500 S (WAS21093) - 1499ccm, 71pk, 52kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    PRIORA Halvkombi
    PRIORA Halvkombi (2172) | 12.2008-12.2015 1.6 - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    PRIORA Halvkombi (2172) | 12.2008-12.2015 1.6 LPG - 1597ccm, 96pk, 71kw - 21126
    PRIORA Kombi
    PRIORA Kombi (2171) | 10.2009-12.2015 1.6 - 1597ccm, 98pk, 72kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    PRIORA Sedan
    PRIORA Sedan (2170_) | 04.2007-07.2018 1.6 - 1597ccm, 98pk, 72kw - 21126
    PRIORA Sedan (2170_) | 04.2007-07.2018 1.6 LPG - 1597ccm, 96pk, 71kw - 21126
    SAMARA
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1.5 - 1499ccm, 76pk, 56kw - 2111
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1.5 - 1499ccm, 80pk, 59kw - 2111
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1100 - 1099ccm, 58pk, 43kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, 1
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1100 - 1099ccm, 53pk, 39kw - BA3 21081
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1300 - 1288ccm, 68pk, 50kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, G16B, AEF,
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1300 - 1288ccm, 61pk, 45kw - BA3 2108
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1300 - 1288ccm, 63pk, 46kw - BA3 2108
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1300 - 1288ccm, 65pk, 48kw - BA3 2108
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1500 - 1499ccm, 68pk, 50kw - 21083
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1500 - 1499ccm, 72pk, 53kw - 21083
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1500 - 1499ccm, 75pk, 55kw - 21083
    SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) | 01.1986-12.2013 1500 - 1499ccm, 71pk, 52kw - CR, JK, NGA, JB, ME, EW, JH, B 5252, G9U 630, PN54, CFHF, BP Turbo, RF55, RF-CX, MA1.70, 2111
    SAMARA Halvkombi
    SAMARA Halvkombi (2113, 2114) | 08.2003-12.2013 1.5 - 1499ccm, 72pk, 53kw - 21083
    SAMARA Sedan
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1.5 - 1499ccm, 78pk, 57kw - 2111
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1100 - 1099ccm, 53pk, 39kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, 1
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1300 - 1288ccm, 61pk, 45kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, 1
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1300 - 1288ccm, 68pk, 50kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, 1
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1300 - 1288ccm, 63pk, 46kw - BA3 2108
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1300 - 1288ccm, 65pk, 48kw - BA3 2108
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1500 - 1499ccm, 72pk, 53kw - 21083
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1500 - 1499ccm, 71pk, 52kw - 2111
    SAMARA Sedan (21099, 2115) | 05.1989-12.2006 1500 - 1499ccm, 68pk, 50kw - 810.05, 810.06, 124 AC.000, 125 B.000, 132 AC1.000, 128 A.048, 128 A.000, 128 AC.000, 128 A1.000, 1
    NISSAN
    240SX
    240SX | 08.1988-08.1997 2.4 - 2389ccm, 152pk, 112kw - KA24DE
    240SX | 08.1988-08.1997 2.4 - 2389ccm, 156pk, 115kw - KA24DE
    ALTIMA
    ALTIMA (L30) | 06.1997-08.2001 2.4 - 2389ccm, 152pk, 112kw - KA24DE
    BLUEBIRD
    BLUEBIRD (910) | 01.1980-12.1983 2.0 D - 1952ccm, 60pk, 44kw - LD20
    BLUEBIRD (910) | 01.1980-12.1983 2.0 TD - 1952ccm, 78pk, 57kw - LD20T
    BLUEBIRD (T72, T12, U12) | 12.1985-12.1990 2.0 D (SLT72, T12) - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    BLUEBIRD (U11) | 11.1983-05.1990 2.0 D - 1952ccm, 58pk, 43kw - LD20
    BLUEBIRD (U11) | 11.1983-05.1990 2.0 TD - 1952ccm, 84pk, 62kw - LD20T
    BLUEBIRD (U13, U14) | 06.1992-05.1997 2.4 i - 2389ccm, 152pk, 112kw - KA24DE
    BLUEBIRD Hatchback
    BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) | 12.1985-11.1992 2.0 D (FSLT72, T12) - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    BLUEBIRD Station
    BLUEBIRD Station Wagon (WU11) | 11.1983-12.1990 2.0 D - 1952ccm, 58pk, 43kw - LD20
    BLUEBIRD Station Wagon (WU11) | 11.1983-12.1990 2.0 D - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    BLUEBIRD Traveller
    BLUEBIRD Traveller (W910) | 01.1980-05.1984 2.0 D - 1952ccm, 60pk, 44kw - LD20
    CABSTAR
    CABSTAR (F22, H40) | 01.1982-12.1992 2.0 TD (F22) - 1952ccm, 82pk, 60kw - LD20T
    CHERRY II
    CHERRY II Coupé (N10) | 08.1978-09.1982 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY II Coupé (N10) | 08.1978-09.1982 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    CHERRY II Hatchback (N10) | 08.1978-12.1982 1.0 - 988ccm, 50pk, 37kw - E10
    CHERRY II Hatchback (N10) | 08.1978-12.1982 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY II Hatchback (N10) | 08.1978-12.1982 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    CHERRY II Traveller (VN10) | 08.1978-12.1983 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY II Traveller (VN10) | 08.1978-12.1983 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    CHERRY III
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.0 - 988ccm, 50pk, 37kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, GLB, GMA, RTA, BRD, BRE, BRF, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, JPA, LTA, H
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.5 ET Turbo - 1488ccm, 105pk, 77kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T
    CHERRY III (N12) | 05.1982-12.1986 1.6 - 1597ccm, 69pk, 51kw - E16
    LAUREL
    LAUREL (JC32) | 11.1984-12.1989 2.8 D - 2826ccm, 90pk, 66kw - RD28
    PATROL GR
    PATROL GR IV (Y60, GR) | 09.1988-02.1998 2.8 TD - 2826ccm, 111pk, 82kw - RD28T
    PATROL GR IV (Y60, GR) | 09.1988-02.1998 2.8 TD (Y60A) - 2826ccm, 116pk, 85kw - RD28T
    PATROL GR IV (Y60, GR) | 09.1988-02.1998 3.0 4WD - 2962ccm, 136pk, 100kw - RB30S
    PATROL GR V Wagon (Y61) | 06.1997-05.2000 2.8 TD - 2826ccm, 129pk, 95kw - RD28Ti
    PATROL GR V Wagon (Y61) | 06.1997-05.2000 2.8 TDiC (Y61) - 2826ccm, 131pk, 96kw - RD28Ti
    PATROL III/2
    PATROL III/2 Hardtop (K260) | 05.1986-12.1997 2.8 D - 2826ccm, 90pk, 66kw - RD28
    PATROL III/2 Hardtop (K260) | 05.1986-12.1997 2.8 TD - 2826ccm, 116pk, 85kw - RD28T
    PATROL III/2 Station Wagon (W260) | 08.1988-03.1996 2.8 D 4x4 - 2826ccm, 90pk, 66kw - RD28
    PATROL III/2 Station Wagon (W260) | 08.1988-03.1996 2.8 D 4x4 - 2826ccm, 92pk, 68kw - RD28
    PATROL III/2 Station Wagon (W260) | 08.1988-03.1996 2.8 TD - 2826ccm, 116pk, 85kw - RD28T
    PATROL III/2 Station Wagon (W260) | 08.1988-03.1996 2.8 TD 4x4 - 2826ccm, 117pk, 86kw - RD28T
    PICK UP
    PICK UP (D21) | 09.1985-02.1998 2.4 i 12V - 2389ccm, 124pk, 91kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    PICK UP (D21) | 09.1985-02.1998 2.4 i 12V 4WD - 2389ccm, 126pk, 93kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    PICK UP (D22) | 02.1997-12.2012 2.4 4WD - 2389ccm, 150pk, 110kw - KA24DE
    PICK UP (D22) | 02.1997-12.2012 2.4 i - 2389ccm, 120pk, 88kw - KA24E
    PICK UP (D22) | 02.1997-12.2012 2.4 i 4WD - 2389ccm, 133pk, 98kw - KA24DE
    PICK UP (D22) | 02.1997-12.2012 2.4 i 4WD - 2389ccm, 120pk, 88kw - KA24E
    PRAIRIE
    PRAIRIE (M10, NM10) | 07.1983-09.1988 1.5 S (M10) - 1488ccm, 75pk, 55kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B
    PRAIRIE PRO
    PRAIRIE PRO (M11) | 10.1988-07.1994 2.4 i - 2389ccm, 133pk, 98kw - KA24E
    PRAIRIE PRO (M11) | 10.1988-07.1994 2.4 i 4x4 - 2389ccm, 133pk, 98kw - K12B, M 111.960, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), KA24E, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS
    SERENA
    SERENA (C23) | 06.1991-09.2001 2.0 D - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    SERENA VAN
    SERENA VAN (C23) | 07.1992-09.2001 2.0 - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    SILVIA
    SILVIA (S12) | 04.1984-12.1988 2.0 GP - 1991ccm, 146pk, 107kw - FJ20E
    SKYLINE
    SKYLINE (R32) | 03.1989-06.1993 2.0 - 1998ccm, 218pk, 160kw - RB20DET
    SKYLINE (R32) | 03.1989-06.1993 2.0 Turbo 4x4 (HNR32) - 1998ccm, 215pk, 158kw - RB20DET
    SKYLINE (R32) | 03.1989-06.1993 2.5 (ER32) - 2498ccm, 179pk, 132kw - RB25DE
    SKYLINE (R33) | 07.1993-05.1998 2.5 (ER33) - 2498ccm, 190pk, 140kw - RB25DE
    SKYLINE (R34) | 06.1998-07.2000 2.0 (HR34) - 1998ccm, 155pk, 114kw - RB20DE
    SKYLINE Coupé
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.0 (HCR32) - 1998ccm, 155pk, 114kw - RB20DE
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.0 (HCR32) - 1998ccm, 158pk, 116kw - RB20DE
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.0 (HCR32) - 1998ccm, 218pk, 160kw - RB20DET
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.0 AWD (HNR32) - 1998ccm, 218pk, 160kw - RB20DET
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.0 Turbo (HCR32) - 1998ccm, 215pk, 158kw - RB20DET
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.5 (ECR32) - 2498ccm, 179pk, 132kw - RB25DE
    SKYLINE Coupé (R32) | 03.1989-07.1993 2.6 Twin Turbo 4x4 (BNR32) - 2569ccm, 280pk, 206kw - RB26DETT
    SKYLINE Coupé (R33) | 07.1993-07.2000 2.5 (ECR33) - 2498ccm, 250pk, 184kw - RB25DET
    SKYLINE Coupé (R33) | 07.1993-07.2000 2.5 (ER33) - 2498ccm, 190pk, 140kw - RB25DE
    SKYLINE Coupé (R33) | 07.1993-07.2000 2.5 4x4 (ENR33) - 2498ccm, 190pk, 140kw - RB25DE
    SKYLINE Coupé (R33) | 07.1993-07.2000 2.6 Twin Turbo 4x4 (BCNR33) - 2569ccm, 280pk, 206kw - RB26DETT
    SKYLINE Coupé (R34) | 05.1998-01.2006 2.5 (ER34) - 2498ccm, 200pk, 147kw - RB25DEH
    SKYLINE Coupé (R34) | 05.1998-01.2006 2.5 4x4 (ENR34) - 2498ccm, 200pk, 147kw - RB25DEH
    SKYLINE Coupé (R34) | 05.1998-01.2006 2.5 Turbo (ER34) - 2498ccm, 280pk, 206kw - RB25DET
    SKYLINE Coupé (R34) | 05.1998-01.2006 2.6 Turbo 4x4 (BNR34) - 2569ccm, 280pk, 206kw - RB26DETT
    STAGEA
    STAGEA (WC34) | 09.1996-10.2001 2.5 Turbo AWD (WGNC34) - 2498ccm, 235pk, 173kw - RB25DET
    SUNNY I
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 520
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY I (B11) | 03.1982-10.1988 1.6 SLX 4x4 - 1597ccm, 84pk, 62kw - E16S
    SUNNY I Coupé (B11) | 03.1982-10.1986 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    SUNNY I Coupé (B11) | 03.1982-10.1986 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.3 (WB11) - 1269ccm, 60pk, 44kw - E13
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.5 - 1488ccm, 69pk, 51kw - E15
    SUNNY I Traveller (B11) | 03.1982-08.1990 1.5 - 1488ccm, 75pk, 55kw - E15S
    SUNNY II
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, A14, L18S, L18T, L24, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 520
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II (N13, B12) | 06.1986-10.1991 1.6 i 4x4 (A) - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Coupé (B12) | 06.1986-06.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.0 - 988ccm, 50pk, 37kw - E10S
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.3 - 1269ccm, 60pk, 44kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, L18S, L18T, L24, SD33T, B 5202 S, D 5252 T, B
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Hatchback (N13) | 06.1986-08.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.5 - 1487ccm, 71pk, 52kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 - 1597ccm, 84pk, 62kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13, E15S, A14, GA16DE, L18S, L18T
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 i - 1597ccm, 73pk, 54kw - E16i
    SUNNY II Traveller (B12) | 01.1986-06.1991 1.6 i 4x4 (A) - 1598ccm, 73pk, 54kw - E16i
    TERRANO II
    TERRANO II (R20) | 10.1992-09.2007 2.4 4WD - 2389ccm, 116pk, 85kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4G93 (SOHC 16V
    TERRANO II (R20) | 10.1992-09.2007 2.4 4WD - 2389ccm, 118pk, 87kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4G93 (SOHC 16V
    TERRANO II (R20) | 10.1992-09.2007 2.4 i 12V 4WD - 2389ccm, 124pk, 91kw - KA24E
    VANETTE Buss
    VANETTE Buss (C22) | 10.1986-12.1995 2.0 D - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20
    VANETTE Buss (C22) | 10.1986-12.1995 2.0 D (ULC22) - 1952ccm, 64pk, 47kw - LD20
    VANETTE Buss (KC120) | 06.1981-12.1987 2.0 D - 1952ccm, 58pk, 43kw - LD20
    VANETTE CARGO
    VANETTE CARGO Buss (HC 23) | 09.1994-05.2001 2.0 D - 1952ccm, 67pk, 49kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    VANETTE Skåp
    VANETTE Skåp (_C22) | 09.1986-12.1995 2.0 D (C22, GC22) - 1952ccm, 67pk, 49kw - LD20II
    VANETTE Skåp (C120) | 07.1981-06.1987 2.0 D - 1952ccm, 58pk, 43kw - LD20
  • Originalnummer

    1227901M00 NISSAN
    1227942L00 NISSAN
    12279T7200 NISSAN
    12279T7201 NISSAN
    12279T7202 NISSAN
    12279V1700 NISSAN
    2108-1005160 LADA
    122795PA0A NISSAN
  • Tillverkare

    Payen
    Payen erbjuder ett komplett utbud av bildelar. De erbjuder till exempel topplockspackningar, ventilkåpspackningar, vevaxeltätningar och oljepumpspackningar.

    Tack vare det breda utbudet erbjuder Payen en lösning för nästan alla typer av fordon. Payens slogan är "Payen, presterar under press".
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

Säker betalning