Tillbaka till listan
Ajusa

Oljetätningsring, kamaxel

Produktnummer: 1209553

Tillverkare kod: 15009100

EAN: 8427769120039

91,74 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]47
    PositionSplinessidig
    Innerdiameter [mm]30
    Garanti2 år
    Höjd [mm]7

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 15009100 (denna produkt)
    BGA OS6342
    CORTECO 15000581B
    CORTECO 12001192B
    87,29 kr
    ELRING 135.151
    ELWIS ROYAL 8455542
    FEBI BILSTEIN 14984
    42,57 kr
    MALÒ 1189PRSF
    PAYEN NA5136
    101,55 kr
    SKT 040922-V
    STELLOX 34-00208-SX
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    STELLOX 81-01039-SX
    SWAG 55 91 4984
    42,42 kr
    WILMINK GROUP WG1500696
    WILMINK GROUP WG1163026
    WILMINK GROUP WG1177357
    WILMINK GROUP WG1222216
    WILMINK GROUP WG1194996
    WILMINK GROUP WG1250070
    WILMINK GROUP WG1766447
    WILMINK GROUP WG1004458
    WILMINK GROUP WG2285576
  • Tillämplighet

    INDIGO
    3000 Cabriolet
    3000 Cabriolet | 01.1999-??? 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F
    JEEP
    CHEROKEE
    CHEROKEE (KJ) | 09.2001-01.2008 2.8 CRD 4x4 - 2776ccm, 150pk, 110kw - ENR
    CHEROKEE (KJ) | 09.2001-01.2008 2.8 CRD 4x4 - 2776ccm, 163pk, 120kw - ENR
    RENAULT
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - N7Q 700, N7Q 704
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 2.0 16V (B56D, B56M) - 1948ccm, 139pk, 102kw - BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY (XU7JP4), M 64.21S, M 64.21, M 64.2
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 2.0 16V (K56D, K56M) - 1948ccm, 139pk, 102kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, CD20, GA14DE, GA16DE, M 64.60R, LFY
    SAFRANE II
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 2.0 16V (B54L) - 1948ccm, 136pk, 100kw - N7Q 710, N7Q 711
    SAFRANE II (B54_) | 07.1996-12.2000 2.5 20V (B54F) - 2435ccm, 165pk, 121kw - Z7X 722, Z7X 723, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700, N7U 701
    VOLVO
    850
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 FS
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 179pk, 132kw - B 5204 T2
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T5
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 243pk, 179kw - B 5234 T5
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    850 (854) | 06.1991-10.1997 2.4 GLE - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5 - 2319ccm, 226pk, 166kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5 R - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T2
    850 (854) | 06.1991-10.1997 T5-R - 2319ccm, 250pk, 184kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 Kombi
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B032123, G
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.0 Turbo - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T2
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T5
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.3 Turbo R - 2319ccm, 243pk, 179kw - B 5234 T5
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 2.4 GLE - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5 - 2319ccm, 226pk, 166kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5 R - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T2
    850 Kombi (855) | 08.1992-10.1997 T5-R - 2319ccm, 250pk, 184kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    960
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 FS, B 6304 GS
    960 II
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 Kombi
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 S
    C70 I
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T2
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.0 T - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 T - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T7
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 2.4 T - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T, B 5244 T
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 T5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T3
    C70 I Cabriolet (873) | 03.1998-10.2005 T5 - 2319ccm, 245pk, 180kw - B 5234 T9
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 T - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S, B 5244 S
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 2.4 T - 2435ccm, 193pk, 142kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    C70 I Coupé (872) | 03.1997-09.2002 T-5 - 2319ccm, 240pk, 176kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - B 4164 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.6 - 1587ccm, 105pk, 77kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1731ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1783ccm, 116pk, 85kw - B 4184 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.8 LPG - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S9
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 160pk, 118kw - B 4204 T
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 165pk, 121kw - B 4204 T2, B 4204 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T - 1948ccm, 163pk, 120kw - B 4204 T3
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 T4 - 1948ccm, 200pk, 147kw - B 4204 T5
    S60 I
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 - 2435ccm, 180pk, 132kw - B 5244 T4
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG, B 5244 SG2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 T - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 T AWD - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.5 T - 2521ccm, 210pk, 154kw - B 5254 T2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.5 T AWD - 2521ccm, 210pk, 154kw - B 5254 T2
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 R 2,5 T AWD - 2521ccm, 300pk, 221kw - B 5254 T4
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T3
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 T5 - 2401ccm, 260pk, 191kw - B 5244 T5
    S70
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 210pk, 155kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 T5 AWD - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.3 Turbo - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Blu-Fuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 T5 AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 2.4 Turbo - 2435ccm, 193pk, 142kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S70 (874) | 11.1996-11.2000 T5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    S80 I
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 T - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.3 R - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 T - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.5 T - 2521ccm, 210pk, 154kw - B 5254 T2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.5 T AWD - 2521ccm, 210pk, 154kw - B 5254 T2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 200pk, 147kw - B 6294 S
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 196pk, 144kw - B 6294 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 3.0 - 2922ccm, 196pk, 144kw - B 6294 S2
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 T5 AWD - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 T6 - 2783ccm, 272pk, 200kw - B 6284 T
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 T6 - 2922ccm, 272pk, 200kw - B 6294 T
    S90 I
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - B 4164 S2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.6 - 1587ccm, 105pk, 77kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 - 1731ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 Bi-Fuel - 1783ccm, 120pk, 88kw - B 4184 S9
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.8 LPG - 1783ccm, 122pk, 90kw - B 4184 S9
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 - 1948ccm, 173pk, 127kw - B 4204 T4
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DH
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 - 1948ccm, 140pk, 103kw - CAYC, 5FS (EP6C), 5FV (EP6CDT), YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 160pk, 118kw - B 4204 T
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 165pk, 121kw - B 4204 T2, B 4204 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T - 1948ccm, 163pk, 120kw - B 4204 T3
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 T4 - 1948ccm, 200pk, 147kw - B 4204 T5
    V70 I
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 143pk, 105kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 163pk, 120kw - B 5204 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 - 1984ccm, 180pk, 132kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 211pk, 155kw - B 5204 T, Ford V4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.0 Turbo AWD - 1984ccm, 226pk, 166kw - OM 601.940, 3S-FE, 5S-FE, G13BA, M 111.970, M 104.995, AGN, AGR, ALH, MB-OM 662, E20, 1MZ-FE, B 416
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 AWD - 2319ccm, 241pk, 177kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 AWD - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7, B 5234 T8
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T AWD - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T-5 - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 T-5 AWD - 2319ccm, 239pk, 176kw - B 5234 T3
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.3 Turbo - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5204 F, B 5204 T, Ford V4, B 5234 T4
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2, B 5244 SG2
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5202 FS, B 5244 S, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 AWD - 2435ccm, 165pk, 121kw - B 5254 S
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Bifuel - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Turbo - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5254 FS
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Turbo AWD - 2435ccm, 265pk, 195kw - B 5244 T2
    V70 I (875, 876) | 12.1995-12.2000 2.4 Turbo AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5254 FS
    V70 II
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.0 T - 1984ccm, 180pk, 132kw - B 5204 T5
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.3 - 2319ccm, 265pk, 195kw - B 5234 T7
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 Bifuel (CNG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG, B 5244 SG2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 T - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.4 T AWD - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.5 T - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 2.5 T AWD - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 R 2,5 T AWD - 2521ccm, 300pk, 221kw - B 5254 T4
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 T5 - 2319ccm, 250pk, 184kw - B 5234 T3
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 T5 - 2401ccm, 260pk, 191kw - B 5244 T5
    V90 I
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234
    XC70 I
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 2.4 T XC AWD - 2435ccm, 200pk, 147kw - B 5244 T3
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 2.4 T XC AWD - 2435ccm, 193pk, 142kw - B 5254 T
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 2.5 T XC AWD - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
    XC70 I Cross Country (295) | 10.1997-10.2007 T5 AWD - 1984ccm, 226pk, 166kw - B 5204 T3
    XC90 I
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 - 2521ccm, 208pk, 153kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 AWD - 2521ccm, 208pk, 153kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 T AWD - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 T AWD - 2497ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T9
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 T6 AWD - 2922ccm, 272pk, 200kw - B 6294 T
  • Originalnummer

    9443310-9 VOLVO
    9443310-0 VOLVO
    9443310 VOLVO
    1307817 IVECO
    7439443310 DACIA
    7433514943 DACIA
    35149434 VOLVO
    7980955 IVECO
    5001000146 RENAULT TRUCKS
    3514943 VOLVO
  • Tillverkare

    Ajusa
    AJUSA är en ledande internationell tillverkare av fordonspackningar/-set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA grundades 1972 och är en av världens ledande tillverkare av packningar/set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA erbjuder den bredaste täckningen för europeiska och asiatiska applikationer, särskilt sena modellfordon.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig