Tillbaka till listan
FEBI

Oljetätningsring, kamaxel 05102 FEBI

  • Oljetätningsring, kamaxel 05102 FEBI
  • Oljetätningsring, kamaxel 05102 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0126133

Tillverkare kod: 05102

EAN: 4027816051022

17,55 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]48
    PositionSplinessidig
    Innerdiameter [mm]35
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Bredd [mm]7

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-40-050-1178
    AJUSA 15012600
    AUTOMEGA 190047610
    BOGAP L1333101
    CORTECO 20011244B
    26,97 kr
    ELRING 702.269
    22,51 kr
    FAI AutoParts OS1205
    FEBI 05102 (denna produkt)
    INA 413 0088 10
    INA 413 0402 10
    JP GROUP 1219500100
    KAMOKA 8707022
    KRAFT AUTOMOTIVE 1151515
    MALÒ 11736PRDS
    MAXGEAR 70-0354
    Oyodo 26U0503-OYO
    PAYEN NC006
    34,48 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    SKT 040815-V
    STELLOX 34-00002-SX
    SWAG 40 90 5102
    TOPRAN 201 218
    16,05 kr
    TRISCAN 8550 10021
    VAICO V40-1802
    WILMINK GROUP WG1177388
    WILMINK GROUP WG1163050
    WILMINK GROUP WG1085457
    WILMINK GROUP WG1004471
    WILMINK GROUP WG1249973
    WILMINK GROUP WG1223563
    WILMINK GROUP WG1192148
    WILMINK GROUP WG1226435
    ZentParts Z26832
    hajus Autoteile OP980030
  • Tillämplighet

    OPEL
    ASCONA C
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F11, M11, F69) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F11, M11, F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F11, F68, M11, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F11, M11, F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F11, M11, F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 N (F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S (F68, M68) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 D (F68, M68) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N, 15LN, 15
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED), HR12DDR, 26 N,
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S (F68, M68) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 (F68, M68) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 E (F68, M68) - 1796ccm, 100pk, 74kw - S 18 NV, C 18 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    ASCONA C Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 130pk, 95kw - 20 SEH
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 i 16V - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 Si - 1389ccm, 82pk, 60kw - M30 B32, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, 28 E, 28 H, K, JT, 829 A5, 138 B3.000, 138 A4
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.8 i 16V - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 D (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i (F08, M08, F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i 16V (F35, M35) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 Si (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i 16V (F35, M35) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 Si (F35, M35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 D (F35, M35) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.7 TD (F35, M35) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i 16V (F35, M35) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.8 i 16V (F35, M35) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i 16V (F35, M35) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 2.0 i 16V (F35, M35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i 16V (F19, M19) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 Si (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i 16V (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 Si (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.7 TD (F19, M19) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1799ccm, 125pk, 92kw - C 18 XE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.8 i 16V (F19, M19) - 1799ccm, 116pk, 85kw - C 18 XEL, X 18 XE, C 18 SEL
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 2.0 i 16V (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.7 D (F70) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    ASTRA G
    ASTRA G Cabriolet (T98) | 03.2001-10.2005 1.8 16V (F67) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ASTRA G Coupé (T98) | 03.2000-05.2005 1.8 16V (F07) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.4 16V (F08, F48) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE, Z 14 XE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ,
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 16V (F08, F48) - 1598ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG,
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.7 TD (F08, F48) - 1699ccm, 68pk, 50kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.8 16V (F08, F48) - 1796ccm, 116pk, 85kw - 18 K4F, X 16 SZR, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.8 16V (F08, F48) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 2.0 16V (F08, F48) - 1998ccm, 136pk, 100kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 2.0 16V OPC (F08, F48) - 1998ccm, 160pk, 118kw - X 20 XER
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.4 16V (F35) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE, Z 14 XE
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 16V (F35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.7 TD (F35) - 1699ccm, 68pk, 50kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.8 16V (F35) - 1796ccm, 116pk, 85kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.8 16V (F35) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 2.0 16V (F35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.4 16V (F69) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE, Z 14 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 16V (F69) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL, Z 16 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 LPG (F69) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL, Z 16 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.7 TD (F69) - 1699ccm, 68pk, 50kw - X 17 DTL
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.8 16V (F69) - 1796ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE1
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.8 16V (F69) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 2.0 16V (F69) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 101pk, 74kw - Z 16 XE, C 16 SEL
    CALIBRA A
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V (M07) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V (M07) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V 4x4 (M07) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 16V 4x4 (M07) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i 4x4 (M07) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.0 i Turbo 4x4 (M07) - 1998ccm, 204pk, 150kw - C 20 LET
    CALIBRA A (C89) | 08.1989-07.1997 2.5 i V6 (M07) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE, X 25 XE
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.2 - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.6 - 1598ccm, 87pk, 64kw - Z 16 SE
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 i (F08, M08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ, XY8,
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F08, M08, F68, M68) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 i (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F08, M08, F68, M68) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - E 16 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 16 SE
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 S (F11, M11, M19, F19) - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 (F11, F19, M11, M19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, C 13 N
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.3 S (F11, M11, F19, M19) - 1297ccm, 70pk, 51kw - 13 SB
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - 12 NZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i 16V (F08, F68, M68) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.6 i 16V (F08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SEL
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.6 i 16V (F08, F68, M68) - 1598ccm, 106pk, 78kw - X 16 XE
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.4 i (F08, W5L) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA C
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.4 (F08, F68) - 1389ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XE
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.8 (F08, F68) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    FRONTERA A
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    FRONTERA A (U92) | 03.1992-10.1998 2.2 i (54MWL4) - 2198ccm, 136pk, 100kw - X 22 XE
    FRONTERA A Sport (U92) | 03.1992-10.1998 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    FRONTERA B
    FRONTERA B (U99) | 09.1998-07.2004 2.2 i (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) - 2198ccm, 136pk, 100kw - X 22 SE, Y 22 SE
    KADETT D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.2 - 1196ccm, 55pk, 40kw - 12 ST
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT D (31_-34_, 41_-44_) | 08.1979-08.1984 1.8 GT/E - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 N - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 N
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT D Kombi (35_, 36_, 45_, 46_) | 08.1979-08.1984 1.6 D - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 i Cat (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 N (C19, D19) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.3 S (C19, D19) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 i (C19, D19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 S (C19, D19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 D (C19, D19) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i Cat (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 S (C19, D19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.7 D (C19, D19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 (C19, D19) - 1796ccm, 114pk, 84kw - K12B, M51 D25 (256T1), 12 S, 18 E, M 102.989, M 115.973, OM 603.972, OM 601.940, OM 602.940, M 102.
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 i (C19, D19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ, 18 SV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.8 S (C19, D19) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 2.0 i Cat (C19, D19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - M30 B32, 13 S, K, JT, 138 B3.000, 138 A4.000, MA1.01, 107/47, 115.49, 107.21.42, 107.22.49, 114.62.
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 82pk, 60kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i Cat - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 20 XE
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE, C 20 NE, 20 SER
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 2.0 i Cat - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 i (C25, D25) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.7 D (C25, D25) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 814465, SN13
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C08, C48, D08, D48) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 8144
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 S (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C08, C48, D08, D48) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 (43, 34, 44) - 1796ccm, 111pk, 82kw - 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 S (C08, C48, D08, D48) - 1796ccm, 84pk, 62kw - E 18 NV, S 18 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 156pk, 115kw - 20 XE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 3
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 N (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.3 S (C15, C35, D15, D35) - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 D (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 54pk, 40kw - 16 D, 16 DA
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.7 D (C15, C35, D15, D35) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 E (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 100pk, 74kw - C 18 NE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E, 18 SE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.8 i (C15, C35, D15, D35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NT, C 18 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.3 N (C70, D70) - 1297ccm, 60pk, 44kw - 13 NB, 13 N
    OMEGA A
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 (F19, M19, N19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 N (F19, M19, N19) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 1.8 S (F19, M19, N19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV, 18 NV
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 (F19, M19, N19) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A (V87) | 09.1986-03.1994 2.0 i (F19, M19, N19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 SEH
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 (F35, M35) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 N (F35, M35) - 1796ccm, 82pk, 60kw - 18 NV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 1.8 S (F35, M35) - 1796ccm, 90pk, 66kw - 18 SV
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 (F35, M35) - 1998ccm, 122pk, 90kw - 20 SE
    OMEGA A Kombi (V87) | 09.1986-04.1994 2.0 i (F35, M35) - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F69, M69, P69) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 16V (F69, M69, P69) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 16V (F69, M69, P69) - 2198ccm, 144pk, 106kw - Y 22 XE, Z 22 XE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 V6 (F69, M69, P69) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 25 XE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.6 V6 (F69, M69, P69) - 2597ccm, 180pk, 132kw - Y 26 SE
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 3.0 V6 (F69, M69, P69) - 2962ccm, 211pk, 155kw - X 30 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 (F35, M35, P35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - X 20 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.0 16V (F35, M35, P35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.2 16V (F35, M35, P35) - 2198ccm, 144pk, 106kw - Y 22 XE, Z 22 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 V6 (F35, M35, P35) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 25 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.6 V6 (F35, M35, P35) - 2597ccm, 180pk, 132kw - Y 26 SE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 3.0 V6 (F35, M35, P35) - 2962ccm, 211pk, 155kw - X 30 XE
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 3.2 V6 (F35, M35, P35) - 3175ccm, 218pk, 160kw - Y 32 SE
    SINTRA
    SINTRA (APV) | 11.1996-04.1999 2.2 i 16V (OUN16, Y94) - 2198ccm, 141pk, 104kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    SINTRA (APV) | 11.1996-04.1999 3.0 i 24V (OUN16, Y94) - 2962ccm, 201pk, 148kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    TIGRA
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.4 16V (F07) - 1389ccm, 86pk, 63kw - X 14 XE
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.4 16V (F07) - 1389ccm, 90pk, 66kw - X 14 XE
    TIGRA (S93) | 07.1994-12.2000 1.6 16V (F07) - 1598ccm, 106pk, 78kw - X 16 XE
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.7 D (F19, M19) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 S 4x4 (F19, M19) - 1796ccm, 88pk, 65kw - E 18 NVR
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 16V (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 16V 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.0 i Turbo 4x4 (F19, M19) - 1998ccm, 204pk, 150kw - C 20 LET
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2.5 V6 (F19, M19) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 2000/GT 16V Cat (F19, M19) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.4 S (F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 88pk, 65kw - E 16 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 S - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 57pk, 42kw - 17 D
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.7 D (F68, M68) - 1699ccm, 60pk, 44kw - 17 DR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 i Cat (F68, M68) - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.8 S (F68, M68) - 1796ccm, 88pk, 65kw - 18 SV, E 18 NVR
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i (F68, M68) - 1998ccm, 115pk, 85kw - 20 NE
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i 16V (F68, M68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 20 XEV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i 16V Cat (F68, M68) - 1998ccm, 150pk, 110kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i Cat (F68, M68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 13 N, 20 NE, 18 SV, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 30 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.0 i GT (F68, M68) - 1998ccm, 129pk, 95kw - 20 SEH
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 2.5 V6 (F68, M68) - 2498ccm, 170pk, 125kw - C 25 XE
    VECTRA B
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i 16V (F19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1796ccm, 115pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 i (F19) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.0 i 16V (F19) - 1998ccm, 136pk, 100kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.2 i 16V (F19) - 2198ccm, 139pk, 102kw - C 22 SEL
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.5 i V6 (F19) - 2498ccm, 170pk, 125kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 2.6 i V6 (F19) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i 16V (F68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1796ccm, 116pk, 85kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i (F68) - 1998ccm, 112pk, 82kw - 20 NEJ
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i 16V (F68) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 SEL
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.0 i 16V (F68) - 1998ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.2 i 16V (F68) - 2198ccm, 139pk, 102kw - C 22 SEL
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.5 i V6 (F68) - 2498ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 2.6 i V6 (F68) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i 16V (F35) - 1598ccm, 100pk, 74kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1796ccm, 115pk, 85kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1799ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 i 16V (F35) - 1998ccm, 116pk, 85kw - C 20 SEL
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.0 i 16V (F35) - 1998ccm, 136pk, 100kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.2 i 16V (F35) - 2198ccm, 139pk, 102kw - C 22 SEL
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.5 i V6 (F35) - 2498ccm, 170pk, 125kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 2.6 i V6 (F35) - 2597ccm, 170pk, 125kw - Y 26 SE
    ZAFIRA A
    ZAFIRA A Minivan (T98) | 04.1999-06.2005 1.6 16V (F75) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL, Z 16 XE
    ZAFIRA A Minivan (T98) | 04.1999-06.2005 1.8 16V (F75) - 1796ccm, 116pk, 85kw - X 18 XE1
    ZAFIRA A Minivan (T98) | 04.1999-06.2005 1.8 16V (F75) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    ZAFIRA A Minivan (T98) | 04.1999-06.2005 2.0 OPC (F75) - 1998ccm, 192pk, 141kw - Z 20 LET
    ZAFIRA A Minivan (T98) | 04.1999-06.2005 2.0 OPC (F75) - 1998ccm, 200pk, 147kw - Z 20 LET
    SAAB
    900 II
    900 II | 07.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - B258I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - B258I
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    9000
    9000 | 04.1985-12.1998 3.0 -24 V6 CD/CDE - 2962ccm, 211pk, 155kw - B308I
    9000 Halvkombi
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 3.0 -24 V6 CS/CSE - 2962ccm, 211pk, 155kw - B308I
    9-3
    9-3 (YS3F, E79, D79, D75) | 09.2002-02.2015 1.8 i - 1796ccm, 122pk, 90kw - Z 18 XE
    9-3 Kombi
    9-3 Kombi (E50) | 03.2005-02.2015 1.8 i - 1796ccm, 122pk, 90kw - Z 18 XE
    9-5
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 Kombi
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - B308E
    VAUXHALL
    ASTRA Mk
    ASTRA Mk IV (G) Halvkombi (T98) | 02.1998-05.2005 1.6 16V (F08, F48) - 1598ccm, 101pk, 74kw - X 16 XEL, Z 16 XE
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Halvkombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    CAVALIER Mk II Kombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Kombi (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 112pk, 82kw - 18 E, 18 SE
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.3 S - 1297ccm, 75pk, 55kw - 13 S
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.6 S - 1598ccm, 90pk, 66kw - 16 SH
    CAVALIER Mk II Sedan (J82) | 09.1981-08.1988 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - 18 E
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.8 i Cat - 1796ccm, 90pk, 66kw - C 18 NZ, 18 SV
    FRONTERA Mk
    FRONTERA Mk I (A) (U92) | 04.1995-08.1998 2.0 - 1998ccm, 115pk, 85kw - C 20 NE, X 20 SE
    VX220 Cabriolet
    VX220 Cabriolet (E01) | 09.2000-07.2005 2.0 i Turbo - 1998ccm, 200pk, 147kw - Z 20 LET
  • Originalnummer

    90298390 GENERAL MOTORS
    90156007 GENERAL MOTORS
    90285291 GENERAL MOTORS
    47 70 251 SAAB
    90 285 291 SAAB
    45 03 983 SAAB
    90 298 390 SAAB
    90298390 VAUXHALL
    90285291 VAUXHALL
    90156007 VAUXHALL
    90298389 VAUXHALL
    090298390 GENERAL MOTORS
    090156007 GENERAL MOTORS
    090285291 GENERAL MOTORS
    06 36 838 OPEL
    06 36 841 OPEL
    56 36 970 OPEL
    6 36 838 OPEL
    6 36 841 OPEL
    090156007 VAUXHALL
    090285291 VAUXHALL
    090298389 VAUXHALL
    090298390 VAUXHALL
    8-90280463-0 ISUZU
    90501719 CHEVROLET
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig