Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Packningssats, ventilkåpa 15-37633-01 Viktor Reinz

5 5/5 (2 omdömen)

Produktnummer: 0471029

Tillverkare kod: 15-37633-01

EAN: 4026635038085

263,60 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-026-1148
    AIC 60814
    AJUSA 56044000
    BBR Automotive 001-10-25086
    BGA RK2335
    BLUE PRINT ADB116703
    267,16 kr
    BSG BSG 70-116-006
    CORTECO 440507P
    Dr.Motor Automotive DRM0281
    ELRING 898.100
    274,02 kr
    ELWIS ROYAL 9115425
    FA1 EP2100-906Z
    FREY 800410701
    FROW 2581534001
    GLASER V38326-00
    GUARNITAUTO 113695-0000
    HUTCHINSON 801021
    IAP QUALITY PARTS 133-51000K
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LUCAS LEG0029CC
    MATRIX PRO MX01016180
    MAXGEAR 70-0096
    PAYEN HM5400
    STARK SKGSR-0490035
    TOPRAN 502 122
    TRISCAN 515-5594
    VIKTOR REINZ 15-37633-01 (denna produkt)
    Vitobello ricambi 1007344N
    WILMINK GROUP WG1195607
    WILMINK GROUP WG1006612
    WILMINK GROUP WG1103267
    WILMINK GROUP WG1455525
    WILMINK GROUP WG1767288
    WILMINK GROUP WG1231800
    WILMINK GROUP WG2202379
    WILMINK GROUP WG2134336
    iwis Motorsysteme 60814
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    11 12 7 567 877 BMW
    7 567 877 BMW
    0249.F4 CITROËN
    11 12 7 567 877 MINI
    7 567 877 MINI
    0249.F4 PEUGEOT
    0249.F4 CITROËN/PEUGEOT
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

  • omdömen 2

    • 5 Av: Schemmekes på 19-12-2023

      Bra passform, bra produkt

    • 5 Av: Siraadj Abdoelradjak på 08-10-2023

      Passar Peugeot 208 1.4 VTI 2012.

  • Bruksanvisning

Säker betalning