Tillbaka till listan
Payen

Packning, ventilkåpa JN950 Payen

Produktnummer: 0536190

Tillverkare kod: JN950

EAN: 8426345000291

199,20 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 33 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    TätningstypMjukämne-metall packning
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 11042600
    179,94 kr
    Autopumps UK ARCF160
    BGA RC0394
    BGA RC2317
    BSG BSG 30-115-030
    BSG BSG 30-116-159
    CORTECO 023950P
    ELRING 458.660
    120,04 kr
    ELWIS ROYAL 1526571
    FA1 EP1300-927
    FAI AutoParts RC594S
    FEBI BILSTEIN 19531
    140,30 kr
    FROW 5071534001
    GUARNITAUTO 112573-8000
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MOTIVE RCF160
    PAYEN JN950 (denna produkt)
    STELLOX 11-28107-SX
    SWAG 50 91 9531
    TOPRAN 302 350
    77,81 kr
    TRISCAN 515-2664
    WILMINK GROUP WG1090788
    WILMINK GROUP WG1221370
    WILMINK GROUP WG1160273
    WILMINK GROUP WG1085249
    WILMINK GROUP WG1766742
    WILMINK GROUP WG1766786
    WILMINK GROUP WG2134245
  • Tillämplighet

    FORD
    ESCORT CLASSIC
    ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) | 10.1998-07.2000 1.6 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E, L1K
    ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) | 02.1999-07.2000 1.6 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E, L1K
    ESCORT V
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 XR3i 16V 4x4 - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 XR3i 16V 4x4 - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT V Cabriolet (ALL, BJ2) | 07.1990-01.1995 1.6 16V XR3i - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    ESCORT V Cabriolet (ALL, BJ2) | 07.1990-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT V Cabriolet (ALL, BJ2) | 07.1990-01.1995 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT V Cabriolet (ALL, BJ2) | 07.1990-01.1995 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E, L1K
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.8 i 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 i 16V - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT VI
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.6 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), L1E, L1K, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP)
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.6 16V 4x4 - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 16V (EDA, EHC) - 1796ccm, 115pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.6 16V XR3i - 1597ccm, 88pk, 65kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.6 16V XR3i - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A, 11 L, 16 L
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 16V XR3i - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E, L1K
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.6 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1H
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    FIESTA III
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - AGL, AGX, AHD, AGK, L1G
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDB
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 XR2i 16V - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQC
    MONDEO I
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 132pk, 97kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 132pk, 97kw - CR, JK, NGA, JB, ME, EW, JH, B 5252, PN54, CFHF, BP Turbo, RF55, RF-CX
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 4x4 - 1796ccm, 116pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 132pk, 97kw - NGA
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1F
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.6 i 16V - 1597ccm, 88pk, 65kw - L1J
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V - 1796ccm, 112pk, 82kw - RKB
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 115pk, 85kw - RKA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 132pk, 97kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 132pk, 97kw - NGA
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 2.0 i 16V 4x4 - 1988ccm, 136pk, 100kw - NGA
    MONDEO II
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000,
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.6 i - 1597ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.6 i 16V - 1597ccm, 95pk, 70kw - L1L, L1N, L1Q
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.8 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 2.0 i - 1988ccm, 131pk, 96kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    ORION III
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 i 16V - 1796ccm, 105pk, 77kw - RDA
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 i 16V - 1796ccm, 130pk, 96kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    MORGAN
    PLUS FOUR
    PLUS FOUR | 01.1985-02.2020 1.8 i - 1796ccm, 131pk, 96kw - RQB
    WESTFIELD
    130 Roadster
    130 Roadster | 01.1997-??? 1.8 - 1796ccm, 115pk, 85kw - RQB
    ZE
    ZE | 01.1993-12.1997 1.8 i - 1796ccm, 130pk, 96kw - RQB
  • Originalnummer

    1663394 FORD
    928M6584C1B FORD
    928M6584CB FORD
  • Tillverkare

    Payen
    Payen erbjuder ett komplett utbud av bildelar. De erbjuder till exempel topplockspackningar, ventilkåpspackningar, vevaxeltätningar och oljepumpspackningar.

    Tack vare det breda utbudet erbjuder Payen en lösning för nästan alla typer av fordon. Payens slogan är "Payen, presterar under press".
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-12-2026

Säker betalning